Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Sportska perspektiva (see the full version of Sportska perspektiva)
Oreska - Užice : Sport u Uzicu? Dokle je spao... - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 123

Subject: Sport u Uzicu? Dokle je spao...

By: zlaja87
Date: 05.03.2008. 00:05:01
Imam jedno pitanje za sve sugradjane......
Dokle je stigao sport u nasem gradu?Sta se to desava sa FK Sloboda,OK Jedinstvo,KK Sloboda......
Zasto su svi ti kolektivi upropasceni?
Vidimo i sami gde je Jedinstvo,nekadasnji pojam zenske odbojke u Srbiji,gde je to spala CUVENA uzicka Sloboda..........

Iskreno me zanimaju vasa misljenja,ko je kriv,sta ciniti i zasto je sve ovo ovako kako jeste.........

Subject: Odg: Sport u Uzicu? Dokle je spao...

By: Pedja
Date: 05.03.2008. 07:37:36
Kvalitetni sportski rezultati su uvek zavisili od para.

By: Drogba
Date: 05.03.2008. 10:03:29
Upravo to, rezultati ne mogu da se postignu bez finansiranja. Niko nece da se ozbiljno bavi sportom u nashem gradu ukoliko nema prihoda, sigurno ce otici na bilo koju stranu gde moze da zaradi koliko toliko vishe. Najgore od svega je kada stigne kinta od sponzora, namenjena u najmanju ruku za nove lopte i dreseve, istog dana se podeli na nekoliko strana i zavrshi nazalost u obliznjim kafanama gde se glavonje dave u kolenicama, pechenju i roshtilju. [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]

Date: 06.03.2008. 00:00:12
Drogba,potpuno se slazem sa tobom.....
Navescu cist primer iz prakse:
1. igraci FK Sloboda (mladje kategorije sigurno,za ostale ne znam) za koriscenje hale u parku izdvajaju po treningu 100 din!Svaki od njih!Koliko je to para?!
Zale se da je parket propao,a ja imam jedno pitanje:KOME IDU TE PARE?!Hali ili klubu?!
2. za treninge u Turici (o istom klubu i kategorijama pricam) clanovi FK,placaju za KOSENJE TERENA!!!!!!
ALOO!!!!!Za taj "teren" deca placaju sredjivanje!Kome se to placa?!Da li je to obaveza dece da placaju ili kluba?!
Ako se ne varam zar ne treba da se izgradi nevidjeni sportski kompleks u Turici,na istom tom prostoru?!KO CE ONDA DA PLACA ODRZAVANJE TOG TERENA?!
3. pored svega ovog i jos mnogo toga (placanje troskova sudija-opet deca placaju),oni POSEBNO izdvajaju za treninge,putovanja,trenerke,kabanice,raspale dresove........
Zar nije obaveza da sve ovo obezbedi sponzor kluba?!

Ovo su vam sve podaci iz realnog vremena,mozete ih proveriti ako imate nekog mladjeg u kategorijama kluba.......
Moje je pitanje prosto:DOKLE VISE?!

Date: 06.03.2008. 00:07:04
Dok klub ne bude privatizovan nece davati rezultate, to je sigurno. Treba jednostavno raspisati prodaju ali samim tim "buduci" vlasnik je obavezan i da obezbedi stadion jer onaj na kome trenutno igra Sloboda pripada gradu. To u startu nije ni malo jeftin korak pa prema tome Slobodi josh duze vremena nema povratka.
Kada se jedan chovek bude pitao za najbitnije stvari u klubu, tj kada bude bio njegov vlasnik, kada iz njegovog dzepa budu ishla ulaganja, e tek tada se moze ochekivati neshto, drugachije nema shanse.

Date: 06.03.2008. 00:42:13
Ja znam da su bile neke kombinacije da je Antic hteo da preuzme klub komplet sa stadionom,da je hteo da ga privatizuje jos za vreme prethodne vlasti u gradu (Martic).Medjutim,tad se pojavio problem bas sa stadionom,tadasnja vlast nije htela da ga proda zato sto je to gradski stadion,gradsko zemljiste......Na kraju se i od toga odustalo....

Ali generalno gledano Sloboda kao klub nije neka preterano velika investicija........Osim nagomilanih dugova ona nema mnogo toga u svom vlasnistvu......

By: Nesta_90
Date: 06.03.2008. 23:49:07
: Drogba  06.03.2008. 00:07:04

Dok klub ne bude privatizovan nece davati rezultate, to je sigurno. Treba jednostavno raspisati prodaju ali samim tim "buduci" vlasnik je obavezan i da obezbedi stadion jer onaj na kome trenutno igra Sloboda pripada gradu. To u startu nije ni malo jeftin korak pa prema tome Slobodi josh duze vremena nema povratka.
Kada se jedan chovek bude pitao za najbitnije stvari u klubu, tj kada bude bio njegov vlasnik, kada iz njegovog dzepa budu ishla ulaganja, e tek tada se moze ochekivati neshto, drugachije nema shanse.

Sta fali sa stadionom GP Zlatobora... gp je ionako zeznut vec odavno... a travica na gp stadionu kao i uvek najbolja u zapadnoj srbiji!!!

Date: 07.03.2008. 12:45:46
GP Zlatibor i dalje postoji kao klub i oni se valjda pitaju za svoj teren.
Nisam siguran jel to njihov stadion ili i on pripada gradu?
Ukoliko je njihov, siguran sam da bi ponudu za iznajmljivanje stadiona prihvatili istog momenta kako bi od tih para zakrpili svoje finansijske rupe. A i cifra bi bila zanimljiva.

Date: 07.03.2008. 18:58:03
Da bi se makar fudbal u UE spasao i koliko-toliko odrzao mislim da je najbolje resenje spajanje sva tri gradska kluba (Sloboda,GP i Jedinstvo).Najbolje je napraviti dobar stabilan GRADSKI fudbalski klub,sa lepim stadionom,na cijoj bi svakoj utakmici bila dobra poseta (od par hiljada gledalaca).....Renovirati gradski stadion "24.septembar",postaviti stolice,renovirati svlacionice,napraviti upravnu zgradu.......Mislim ako bi se sve firme iz grada ukljucile u tu pricu,da to ne bi bilo ni preterano skupo,a siguran sam da bi bilo najisplativije......

Date: 07.03.2008. 19:25:45
Stadion je gradski, nemaju tu firme shta da se pitaju, zna se ko je za to nadlezan.

Date: 08.03.2008. 23:49:35
Imaju firme i to kako da se pitaju.....da se ukljuce u sponzorski pul,da se osnuje jak sponzorski klub,sa jakom marketing sluzbom koja bi odradila najveci deo posla.....

Date: 09.03.2008. 03:54:33
Ok za sponzorstvo ali drugachije je kada postoji samo jedan vlasnik, kada iz njegovog dzepa idu sva ulaganja i koga ce najvishe da zaboli neuspeh svog kluba. Tada bi se taj vlasnik sigurno vishe borio od sponzora, jer ce ti isti sponzori biti zadovoljni dvometarskom reklamom na tribinama ili natpisom na dresu a vecinu njih nece uopshte zanimati pobeda ili poraz. Prekinuce sponzorstvo posle nekoliko meseci a reklama ce ostati tu gde je i bila josh neko vreme (dzabe reklamiranje), sve dok neki novi sponzor ne odluchi da na tom istom mestu postavi logo svoje firme a to se dogodi i nakon nekoliko godina.....
Rodjen sam na samo 10m od stadiona FK "Slobode", dobro sam pratio kako i shta rade, ko "uzima" ko ostavlja i nazalost bice potrebno mnogo vremena da se neke stvari promene.....

Sramota je shto jedna od najboljih atleticharki Srbije Olivera Jevtic, trenira na onako poderanoj tartan stazi koja je od samog nastanka renovirana samo jednom.

Date: 10.03.2008. 00:33:38
I ja zivim na 10 m od stadiona slobode,pratio sam ranije,dok su me oni jos uvek zanimali,sta se desava i kako igraju............medjutim,potpuno si u pravu......mnoooogo vremena ce biti potrebno da se mnoge stvari isprave i rese....

A sto se tice Olivere,za to nemam komentar....
Stvarno je bruka i sramota da ta devojka ima tako ocajne uslove za rad....pored nasih mesta gde bi mogla da odradjuje treninge,prinudjena je da ide u Keniju da trenira....
Jos jedan jako bitan podatak:Pola Retklif pored sebe,u svom timu,ima LICNOG trenera,doktora,nutricionistu.....A Olivera ima samo Slavka Kuzmanovica...Nemojte me pogresno shvatiti za ovo "samo Slavka Kuzmanovica",ali taj covek je njoj sve....i doktor i trener i nutricionista....
Zar to nije sramota,a rukovodeci u srpskom sportu i ovdasnjoj gradskoj vlasti su UVEK tu kad je slikanje na redu posle neke medalje.....

By: dandelion
Date: 10.03.2008. 17:14:32
Interesantno je da je Uzice uvek malo potencijala za razne sportove i da smo  pojedinim imali zapazene uspehe, a jos interesantnije je da je to neko uspeo da uprospasti. Secate li se KK "Prvi partizan", OK "Jedinstvo", znate li da je Uzice nekada imali i zenski rukometni klub (koji je necijom samovoljom ugasen 1999-te) i jos mnogo mnogo toga? A danas, vecina uzickih klubova, ukoliko vec nije propala, onda je na rubu propasti. Samo, ko je "zasluzan" za sve to?Huh?Huh??

By: Starla
Date: 11.03.2008. 15:18:31
Kakav grad,tj privreda,takav i sport.Propadanje grada se najjasnije vidi upravo u sportu.Sto se tice FK Slobode nekada sam bas isla i pratila stanje tamo.Znam masu ljudi koji su igrali ili igraju tamo.Ako hoces pripreme placas,opremu sam kupujes.Treniras u Turici i redovno ,ako se zaneses,padnes u otkos Tongue.Balon zimi placas,i to papreno.Zato i beze iz Slobode igraci,a kad pobegnu,udari ih realnost u facu da se tesko moze napraviti neki uspeh u vecim klubovima.jedino resenje je privatizacija kluba.