Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Sevojno (see the full version of Sevojno)
Oreska - Užice : Sevojno uskoro opština - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Odg: Sevojno uskoro opština

By: novembar 1
Date: 11.09.2009. 23:32:43
Ja podržavam tu ideju da Sevojno postane gradska opština. Zašto? Iz mnogo razloga, a evo nekih:
1. Zato što je to beogradski recept koji je uspeo. Beograd je ocepio pola Srbije, sve sa kukuruzima i njivama i proglasio sve za Beograd. Onda velegrad, toliko stanovnika, tolike potrebe...pa mu pripadne i veliko parče republičkog budžeta. A štednja i racionalizacija je ostavljena za unutrašnjost, a mi kao po komandi moramo toga da se držimo ?! Treba da nađemo SVAKI način da naše parče iz budžeta bude veće. Osnivanje više gradskih opština je jedan od načina da uzmemo veće parče. Zato je to imperativ.
2. Ne vidim nešto da se gradska vlast podjednako bavi svim delovima opštine, kao što se ni zvanični Beograd ne bavi svim delovima države podjednako, sve po onoj narodnoj "daleko od oka, daleko od srca", pa onda se moraju ljudi iz manjih celina baviti rešavanjem svojih problema. Drugi im ih, očito, neće rešiti.
3. Ako se neko bude bavio Sevojnom i okolnim mesnim zajednicama koje bi mu pripale, ima šanse da ta okolna sela koja imaju odličan položaj i komunikaciju sa putnim pravcima, ostanu živa sela. Ako smo sela u zabiti izgubili, makar ona sa ovakvim položajem moraju ostati živa, sa omladinom, sa školom, da se iz njih ne beži, da se tu ostaje.
.................................................................
Podržavam vas iz sve snage  Cheesy

Subject: Odg: Sevojno uskoro opština

By: Starla
Date: 20.09.2009. 22:54:30
Izvini starla a sta to fali sevojnu xD

Ne fali nista.Sta je sve u Srbiji "grad" ne vidim razlog da Sevojno ne bude opstina.Iako je najbitnija u svemu tome infrastruktura...ali ko jos mari za to ? Cheesy
Niste mi jasni ljudi ,majke mi ..
Kazete Uzice ne mari za Sevojno,iskoriscava ga itd.Pa to isto radi Beograd-Uzicu,tako to ide,mada ne bi trebalo.
Sve dok se ne izvrsi decentralizacija vlasti ,bice lose po one manje.