Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Pravoslavlje (see the full version of Pravoslavlje)
Oreska - Užice : Da li ste krsteni i kada ste krsteni? - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Da li ste krsteni i kada ste krsteni?

By: Pedja
Date: 08.10.2008. 09:29:17
Jedan period istorije u kome religija nije imala sredisnju ulogu u drustvenm zivotu je iza nas. Posledica toga je da dost aljudi nije krsteno.

Jeste li vi krsteni? Kada ste krsteni? Da li ste krsteni kao beba ili je to posledica vase sopstvene odluke?

Subject: Odg: Da li ste krsteni i kada ste krsteni?

By: Ugljesa
Date: 08.10.2008. 11:59:29
Срећом сам се родио у породици у којој нико генерацијама у назад није био комуњара. Крштен сам одмах по изласку из породилишта. Тако су ми рекли, ваљда ме не лажу  smile

By: dandelion
Date: 08.10.2008. 16:54:15
Mene su krstili par meseci po rodjenju (baba je uzela stvar u svoje ruke), sto znaci 1980, one iste godine kada je volljeni marsal preminuo!?
E,sada, izgleda da je meni krstenje bilo nekako sudbinsko. Taj dan je crkva zbog necega bila zatvorena, tako da su mene krstili  u biblioteci parohijskog doma, sve onako medju knjigama, i ostadoh ja ceo zivot "zarobljena" sa njima :-) Sto i nije tako lose!!!

By: jelenica_ue
Date: 08.10.2008. 17:49:53
Nisam krstena.

By: knezofil
Date: 08.10.2008. 18:55:41
: dandelion  08.10.2008. 16:54:15

Mene su krstili par meseci po rodjenju (baba je uzela stvar u svoje ruke)

hehe... i kod mene isto. matori bi ostali ravnodusni verovatno da ne bi babe. uglavnom, samo znam da nije moja odluka...

By: Drogba
Date: 09.10.2008. 00:59:41
Крштен сам одмах након рођења. Имам чак и неке слике. smile

By: jolly_ue
Date: 20.10.2008. 11:03:23
Mene su krstili na dan slave, Sv. Nikola. Krstena sam u kuci i imala sam citavih 7 meseci i 10 dana! Cheesy

By: PSY-GIRL
Date: 20.10.2008. 23:02:36
Krstena sam veoma mala i ne secam se kako je to bilo a ni kada...Al bitno mi je da sam krstena...Smatram da je to veliki greh da se covek ne krsti...

By: jelenica_ue
Date: 20.10.2008. 23:08:32
: PSY-GIRL  20.10.2008. 23:02:36

Krstena sam veoma mala i ne secam se kako je to bilo a ni kada...Al bitno mi je da sam krstena...Smatram da je to veliki greh da se covek ne krsti...

Sta znaci veliki greh?

Da li nekome cinim zlo time sto nisam krstena?
Vredja li to koga?
Da li je neko glada,zedan zbog toga ?

Da li mislis da su krsteni bolji ljudi od nekrsta???

By: batwoman
Date: 20.10.2008. 23:15:51
Nema bolji ili gori u veri. To ili nosis u sebi, tako si poneo iz porodice ili ne. Svako za sebe, ne treba deliti ljude. Sta bi onda tek rekli za sekte?!
Ja jesam krstena i svoju decu sam krstila ubrzo po rodjenju. Zelim da verujem da ih neko cuva, ko je jaci od mene.

By: klackalica
Date: 20.10.2008. 23:25:19
Mene su krstili kao matorog klipana, sa 4 godine, u manastiru Dečani. Odlično se sećam svega, sve sam im demolirao dok su me uhvatili. Da ste videli mene kako kidam kroz konak, a kaluđeri zadigli mantije pa me jure. Uhvatio me Pahomije (da, ONAJ Pahomije, vladika u Vranju), on je tada bio tek monah, a ja sam ga zvao "Kako-mi-je-tako-mi-je", jer nisam umeo da mu izgovorim ime smile) Kad me uhvatio, ja vrištim i otimam se i vičem "Kako-mi-je-tako-mi-je, jebo li te otac!" smile  Naravno, matori su u zemlju propadali, ali niko mi to nije uzeo za zlo jer se to zapravo "đavo borio"...

By: GradjaniN
Date: 27.10.2008. 04:21:35
Krshten sam kao dete kad o svemu tome nishta nisam ni znao, tako da bih vishe voleo da je to ostalo da sacheka dok ne odrastem te sam odluchim hocu li da se krstim i gde. No, nema veze i ovako mi je svejedno poshto je to chin iza koga srecom ne ostaju telesne posledice.

By: Top
Date: 03.11.2008. 17:05:15
Rodjen sam na Krstovdan 27. 9. a krshten sam tek pre 8 godina.

By: Insomnia
Date: 05.11.2008. 16:49:15
jesam smile
ali ne znam kada... ali bitno je da jesam.  smile

By: Vukica
Date: 09.12.2008. 01:48:11
mene su krstili ko bebu
i ja sam krstila troje za sada