Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12345

Subject: Odg: Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji

By: Ugljesa
Date: 14.11.2008. 20:53:39
Па видим овде никоме не сметају шиптарске снаје осим Драгољубу и мени, па помислих да је било на наш рачун.

Што се тиче тога у ком веку ја живим... погледај Француске или Енглеске фудбалере на светском првенству у фудбалу, погледај слике од шездесетих година па овамо, све ће ти бити јасно. Они су "нормални" и живе у 21 веку, не бих волео да се то и нама једног дана деси.

By: knezofil
Date: 14.11.2008. 21:18:44
ti si za South Park...

By: Ugljesa
Date: 14.11.2008. 21:23:15
Немам ме више на овој теми.....

Свима вам желим да се ожените шиптарком и да вам се сутра ћерка уда за кинеза smile, то је сада нормално, 21 је век...

By: Svesna
Date: 14.11.2008. 23:52:00
: Ugljesa  14.11.2008. 17:58:53

По мени је тај тип [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik], отишао у Албанију и тамо "нашао" жену, могао је овде исту таку да нађе, има их на сваком семафору. Још гори су они што хоће да "увозе" снајке из Азије. Кажу то је спас за Србију  slap. Па на шта ће нација да нам личи у будућности? После петсто година под турцима смо остали исти као пре њих, а сада треба да се мешамо са шиптарима и кинезима slap. Ову државу воде [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]....

Nusmo ostali isti posle turaka ! Sad smu , uglavnom , tamnije puti i tamnije kose i ociju nego pre turaka . Sta mislis zasto je to tako ? Da li si BAS siguran da je u tvojim venama cista srpska krv ? I objasni mi , molim te , po cemu se to razlikuju zene ili muskarci razlicitih vera , nacija ili boje koze ?

By: batwoman
Date: 15.11.2008. 00:00:55
Ima jedan takav i u Lunovom selu. Isto ozenio albanku. A ona cuti, pere noge, svekra u ruku ljubi... IDEALNA seljaku u glavu!
Ja iskreno, najiskrenije niti volim da ih vidim niti da ih cujem. Pazi- Ljuljeta!!!
Od svih bivsih republika jedino su ludi srbi jugonostalgicari. Ali dobro,sve ove nase okolo zemlje su ipak nase.
Pa nek budem i ogranicena i svakakva,ali iz Albanije - vala ne mogu da razumem. Mi smo mi, njih ipak neka tamo.
p.s.- i pazi samo novinara na koji nacin o tome pise. Kakva je to terminologija kao da je pisao Panja sa TV5. Ushicen je vise nego majka mladozenje. Katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

By: wolf
Date: 15.11.2008. 09:21:33
Kad nemam sta pametno da kazem, ja bar' cutim....  slap

By: DJ_Uro_UE
Date: 15.11.2008. 09:30:51
Bolje da je nashao neku sa Romanije ! smile

By: DJ_Uro_UE
Date: 15.11.2008. 09:34:35
: knezofil  14.11.2008. 20:40:55

Ти то нешто на Драгољубов и мој рачун?

pa vidis da se sami prepoznajete? nista nije bilo na vas racun. zamisli se u kom veku zivis sa onakvim komentarima.

Bash je teshko prepoznati se, kad jedinu kontru vama udaraju samo njih dvojica. Ja sam na njihovoj strani jer volim moj narod i zemlju, a vi shto trchite u zagrljaj evropskoj uniji, havijeru solani, oliju renu i ostalima, samo se setite shta je taj isti jebeni havijer solana sa svim svojim saveznicima radio nashem narodu i zemlji krajem proshlog veka... Treba da se stidite. Jebo vas i b92 i evropska unija, u kompletu sa shiptarima i amerikancima !

By: dandelion
Date: 15.11.2008. 09:38:50
Covek se ozenio pa se ozenio.
I mi tu nista ne mozemo promeniti.
A ozenice se na isti nacin jos ko zna koliko njih.
Tako da mi ovde mozemo samo da pametujemo i pricamo sta bi smo  mi uradili.
Srpska posla, nikada se necemo promeniti  Cheesy
A da, Ljuljeta, videcete uskoro ce da postane Ljilja, samo da se okolina malo privikne na nju.
(Samo da se "prave" Ljilje ne naljute zbog ovoga zdg_shocked)

By: knezofil
Date: 15.11.2008. 10:49:37
: DJ_Uro_UE  15.11.2008. 09:34:35

Ja sam na njihovoj strani jer volim moj narod i zemlju

Ni ti ni njih dvojica ne volite svoj narod... vi volite nesto sto ne postoji, a to je da ceo narod bude po vasoj meri.

U zemlji u kojoj je sve onako kako vi zamisljate, pola onih koji misle da su nacionalisti ne bi htelo da zivi. Vas nacin razmisljanja (medju svim nacijama), a ne moj je doveo i do rata i do ubijanja i do toga da po defaultu ljudi iz straha mrze nekog ko nije srbin, a da u zivotu nisu videli ni sitpara ni hrvata.

I ja nemam cega da se stidim, sem toga sto delim drzavu sa takvim ljudima. Al i takvih je sve manje... samo ste jako bucni!

By: wolf
Date: 15.11.2008. 12:01:31
off:
Frustracija koju pojedinci iskazuju na sam pomen reci kao sto su Kosovo, Albanija, Amerika.. vise govori o njima samima nego sto njihove reci govore o stavovima. Ukoliko zaista zele to sto govore, postoji samo jedan legitiman i ispravan nacin - masovno naseljavanje Kosova i Metohije srpskim zivljem (o tome da li je to u ovom trenutku moguce ili ne necemo ovaj put).

Od svakodnevne verbalne onanije na temu Kosova niko nema vajde, osim lica koji je praktikuje (raste mu Ego, mada to neki rade i iz materijalnih pobuda npr. politicari).

Materijalnu pomoc koju pojedine grupacije salju na Kosmet vidim kao poruku: "*ebite se vi dole sa Albancima dok cemo vam, mi izvan Kosmeta (citaj: sa bezbedne udaljenosti), povremenio poslati nesto da ne skapate od gladi". Prava pomoc tim ljudima bi bila da svakog dana na teritoriju Kosmeta udje pet autobusa iz koga izlaze muskarci, zene, deca i kazu: "Od danas mi zivimo ovde" (pet autobusa - 250 osoba, godinu dana - 91250 novopridoslih Srba na Kosmetu, deset godina - "Kosovo je Srbija").
Ima li ko zainteresovan?

on:
Sto se tice novopecenog mladozenje Brkovica, zao mi je sto je na ovakav nacin morao da ispuni svoju biolosku funkciju ali to je njegov izbor i jedino sto mogu to je da mu od sveg srca cestitam.  happy15

Onima koji zenu dozivljavaju kao stvar, jer se pitaju gde je napravljena (rodjena), ko ju je napravio (da li je srpkinja???), kako sam je kupio (upoznao)... naveo bih reci jednog (za mene bar) mudrog amerikanca:

Lepota zene u oku muskarca je samo nestvarni lik, lepota zene je stvarna samo u vrhovima prstiju...

Ko zenu 'vidi' na ovaj nacin nisu mu bitni nacionalnost, vera, rasa... ko je 'slep' nek gleda u krstenicu...

@batwoman > Za tebe ovo ne vazi ti si poseban slucaj...  Wink

By: immigré
Date: 15.11.2008. 23:35:37
    Niko ga nije naterao, ali posle svih ratova, pa ko je ovde lud?I sta ce biti sa Srbima ako se ova "tradicija" omasovi u uzickom kraju?Ovo me stvarno prevazilazi.Vidim da su ovde poprilican broj puta kod prethodnika izbrizane "nepristojne reci", jer je ljudima pukao film, ali te pricice o nevaznosti boje koze, religije, ne prolaze ni u Evropi, nego se o tome mudro cuti , jer zakon zestoko sankcionise svako istrcavanje po tom pitanju.A itekako je bitno i o tome se prica na veliko, ali naravno iza ledja, u sta sam se uverio nebrojeno puta.Odmorite se malo "od bratstva i jedinstva",dovoljni su korektni komsijski odnosi.
   Toliko ima slovenskih naroda u Evropi, kao etnicki najblizih, tako da bi neko u Srbiji mogao da malo promisli po tom pitanju, ako sa komsilukom imamo neugodna istorijska nasledja..Ali cim neko nije "previse blagoglagoljiv"  po ovom pitanju,pa naravno on je sta drugo-do "nacionalista" koji mrzi sve odreda.
   A ovaj novinar sto je napisao clanak, ne samo da se "odusevio", vec je skoro i poceo da umire od srece.Jad i cemer.

By: jelenica_ue
Date: 15.11.2008. 23:58:17
A jel bi neko pravio problem i iscudjavao se da je po mladu otisao u Nemačku,Italiju,Španiju ... da je doveo Fridu,Helgu umesto  Ljuljete???

Moja baba se posle drugog svetskog rata udala za nemca koga su partizani zarobili pa je tako ostao u Srbiji ... ljudi tada nisu imali ovoliko predrasuda koliko ih imaju sada ... Tad nije bio problem sto se Svetislava Rogić udaje za Alfreda Gunter Hlubeka ...
Mog pokojnog dedu (katolika) su sahranila četiri pravoslavna popa,jer je kako su oni rekli to zasluzio kao čovek,svojim radom i delom...

Podjem jos nesto da napisem pa ne mogu ... previse ovo licno dozivljavam ...

By: Pedja
Date: 16.11.2008. 00:37:21
: immigré  15.11.2008. 23:35:37

Vidim da su ovde poprilican broj puta kod prethodnika izbrizane "nepristojne reci", jer je ljudima pukao film, ali te pricice o nevaznosti boje koze, religije, ne prolaze ni u Evropi, nego se o tome mudro cuti , jer zakon zestoko sankcionise svako istrcavanje po tom pitanju.

Pukao film, ne pukao, odredjen nivo izrazavanja je obavezan za sve korisnike, sto ce reci, neki nivoi izrazavanja nisu dozvoljeni. I to nema nikakve veze sa politikom i politickom korektnoscu, jer da me poznajes, znao bi da ja ne gledam blagonaklono na te brakove sa Albankama, ali ne iz gorenavedenih razloga i ne na ovaj nacin.

By: immigré
Date: 16.11.2008. 00:43:11
"Pukao film, ne pukao, odredjen nivo izrazavanja je obavezan za sve korisnike, sto ce reci, neki nivoi izrazavanja nisu dozvoljeni"-Pedja

Ok , mada nisam bio u prilici da procitam sta su napisali.A svako ima svoj stav po ovoj temi i potpuno je nebitno sta ko o kome misli ili koliko se poznaje,pod uslovom da se ispostuje prethodno navedeno uputstvo ili pravilo.