Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12345

Subject: Odg: Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji

By: maler
Date: 22.11.2008. 21:25:51
E pa vidiš, ja znam dosta neženjenih momaka sa sela. Zašto ti ne bi prosledila neke kontakt informacije, pa da ih spojimo...

By: dandelion
Date: 23.11.2008. 09:45:06
Sto da ne  smile

By: klackalica
Date: 23.11.2008. 10:54:45
: maler  22.11.2008. 21:25:51

E pa vidiš, ja znam dosta neženjenih momaka sa sela. Zašto ti ne bi prosledila neke kontakt informacije, pa da ih spojimo...

Uz skromnu proviziju smile

Date: 23.11.2008. 14:24:15
Ozbiljno, ovo je prvi put da čujem za takav slučaj (neudate devojke na selu).

Date: 23.11.2008. 14:50:56
I ja tebi ozbiljno, neudate, jedna ima 32, druga 28-29, a treca, 30-tak .

Date: 23.11.2008. 16:39:23
Koje selo je u pitanju (može i na PM)?

Date: 23.11.2008. 17:08:15
Pokusala sam da ti posaljem na PM ali nisam uspela.

Date: 30.11.2008. 18:22:00
Ovo sam videla pred kraj.
Prilog na BN televiziji, selo Paočići kod Višegrada, još jedna snajka iz Albanije.
Porodica i komšiluk oduševljeni.

By: Vukica
Date: 19.12.2008. 16:38:05
ma nek su zivi i zdravi

By: camill67
Date: 08.08.2009. 19:07:05
: DJ_Uro_UE  14.11.2008. 16:58:48

Donekle, ali donekle kapiram choveka... Jer kad vidim kakve su nashe zhene Srpkinje, zheljne odlaska u velegrad, da se dobro udaju i uzhivaju u lezhernom zhivotu, ne chudi me shto je ovo chovek uradio.  ..seljanke koje hoce da odu u grad da postanu RIBE !

Odlicno zapazanje. A zasto, zene odlaze iz sela u grad? Koliko je nekretnina u selu na ime zene? Zasto bi bilo koja zena ostala u selu u kojem nema osnovne uslove za zivot? Zasto nam se sela toliko razlikuju, selo u okolini Arandjelovca ili po Vojvodini u kojem zene idu u kafic nekoliko puta nedeljno sa svojim drugaricama, selo sa Zlatibora, selo u valjevskom kraju. Sva su sela ista, ipak nije ista organizacija zivota u selima. Osnovni problem ovakvih zenidbi je taj kao sto je neko dobro primetio da ce deca iz takvih brakova biti vaspitavana u dva smera po ocevoj i majcinoj liniji. Ovakvim postupcima se resava problem sa vrha ledenog brega a pravi problem se ne resava. Onda, kada nase ruralne sredine budu imale bolje uslove za zivot (infrastrura, prodavnice, ispostave banaka, poste i dr.), tada ce nam i zene sa sela biti kako kazes Ribe a kod kuce.

Date: 08.08.2009. 19:32:53
: batwoman  15.11.2008. 00:00:55

Ima jedan takav i u Lunovom selu. Isto ozenio albanku. A ona cuti, pere noge, svekra u ruku ljubi... IDEALNA seljaku u glavu!

Nije cudo sto nase zene pobegose glavom bez obzira.

: batwoman  15.11.2008. 00:00:55

p.s.- i pazi samo novinara na koji nacin o tome pise. Kakva je to terminologija kao da je pisao Panja sa TV5. Ushicen je vise nego majka mladozenje. Katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zavisi u cije ime je novinar pisao, ko stoji iza novinara, jer nista nije kao sto izgleda. Brojne nevladine organizacije kojima je natalitet Srbije u prvom planu i ne poticu sa naseg podneblja. Ne sugerisem "svetsku zaveru" ali bih podsetila da se iza nevladinih organizacija cesto kriju i neke organizacije sumnjivih delatnosti.

By: Pedja
Date: 08.08.2009. 22:26:49
Ovakva venčanja samo odlažu problem. Te žene dolaze jer im je ovde mnogo bolje nego tamo gde su živele. Njima je to veliki napredak i poboljšanje zivota. Međutim, već deca koja odrastu na selu, će opet biti u potuno istoj priči kao i sadašnja mladež - nece želeti da ostaju na selu nego ce ih privlačiti nešto što smatraju da je bolje.

Nažalost, život na selu po pravilu podrazumeva i ozbiljan fizički rad. Ne može se na selu živeti drugačije, a sasvim je prirodna potreba ljudi da se oslobode fizičkog rada.

Zato se ljudi selu vraćaju kada odu u penziju. Tada ne moraju da rade da bi pokrili troškove života i mogu da se prepuste uživanju u svim dobrim stvarima koje slede uz življenje na selu.

Date: 08.08.2009. 23:22:03
: Pedja  08.08.2009. 22:26:49

Ovakva venčanja samo odlažu problem. Te žene dolaze jer im je ovde mnogo bolje nego tamo gde su živele.
Nažalost, život na selu po pravilu podrazumeva i ozbiljan fizički rad. Ne može se na selu živeti drugačije, a sasvim je prirodna potreba ljudi da se oslobode fizičkog rada.

Slazem se s tobom u prvom delu tvog posta. Sto se drugog dela tice, ovog o tzv. teskom radu na selu i uzivanju u vikend varijanti se ne slazem Uporedi jedno prosecno slovenacko selo sa bilo kojim nasim, pa vidi kolika je razlika u kvalitetu zivota. I kako to da slovenacki mladici i devojke  ostaju i opstaju u svom selu a nasi ne?  U tehnoloskoj eri nema mesta "teskom fizickom radu", kada su masine vecim delom zamenile coveka u obavljanju poljoprivrednih poslova.  Druga je stvar, odsustvo interesovanja naseg seljaka za saradnju sa komsijama kroz "masinski prsten", odnosno zajednicko ulaganje i koriscenje masina. Nasem selu je potrebna opsezna revitalizacija na nivou drzave ako se misli na pomak u kvalitetu zivota u ruralnim sredinama.

By: Starla
Date: 08.08.2009. 23:56:05
Pa i u nasim selima nije vise srednji vek Tongue
Halo ljudi...jeste li bili skoro u nekom selu?
I tamo ljudi koriste masine i retko sta rade rucno,svaka kuca je lepo uredjena i ima kupatilo,skoro svi imaju racunar ,a i internet.
Ne znam zasto bi toliko tesko bilo ziveti u selu?Stvarno ne razumem..
Ja znam da u jednom selu pored BB gde sam bila letos ,imam sve uslove kao i kuci u Bgu.Jos mi je i bolje u smislu odmora od buke i smoga.Blizu grad pa kad pozelim odem da prosetam i u neki provod.
I tamo deca dobiju potrebno obrazovanje do nekog stepena a kasnije kad zavrse mogu i da odu na studije na stranu,ali ne vidim razlog da ne zele da se vrate u selo???
Posle se cudimo sto nam je tako kako jeste..
Sve pocinje u nasoj glavi..Puni smo predrasuda vec u startu.

By: Pedja
Date: 09.08.2009. 20:58:12
Ne mozes porediti seljaka u Slovackoj i seljaka u Srbiji, kada su ovde seljaci maltene gradjani drugog reda i ne mogu da zive opusteno od svoga rada jer ih svako malo neko zavrce i pljacka.

U Slovackoj je agrarna politika takva da se radi na selu itekako ispati i obezbedjuje vrlo dobar zivotni standard.