Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12345

Subject: Odg: Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji

By: Pedja
Date: 09.08.2009. 22:53:24
SVejedno, i Slovenija je po odnosu prema svojim seljacima daleko ispred Srbije.

By: Starla
Date: 10.08.2009. 20:07:47
: Pedja  09.08.2009. 20:58:12

Ne mozes porediti seljaka u Slovackoj i seljaka u Srbiji, kada su ovde seljaci maltene gradjani drugog reda i ne mogu da zive opusteno od svoga rada jer ih svako malo neko zavrce i pljacka.

U Slovackoj je agrarna politika takva da se radi na selu itekako ispati i obezbedjuje vrlo dobar zivotni standard.

A koga pa u ovoj drzavi ne pljackaju?
Znas i sam da su i radnici u Srbiji gradjani drugog reda jer ih malo,malo pa neko opljacka.Kuda idu pare koje nam drzava uzme od poreza?Na sta se trose?
Inace drzava daje veoma povoljne kredite za poljoprivrednike,malo je poboljsala svoju politiku prema selu,tako da nije sve crno..
Ne mozes porediti ni radnika iz Slovenije sa radnikom iz Srbije.A uzmi u obzir koliko dugo je Srbija bila pod blokadom i sankcijama,koliko je ratova vodila i sta joj se sve desavalo zadnjih decenija..

By: Pedja
Date: 10.08.2009. 23:17:59
Stoji ali to nije tema. Koliko god da su radnici u losoj situaciji, seljaci su u mnogo losijoj. Zato seljaci radije odlaze da budu radnici nego da ostanu na selu. Ne zato sto je dobro biti radnik nego je bolje nego biti seljak.

Mislim danje tesko staviti se u polozaj seljaka: kupujes samo ono sto moras i ne mozes sam da napravis, a sve ostalo moras da obezbedis sam.

By: Starla
Date: 17.08.2009. 23:35:51
Pa sa ovakvim stavovima nije ni cudo sto su skoro sve devojke-sponzoruse!
Ni jedna nece u selo,ni jedna nece ako ti je imovinsko stanje lose,ako su ti zivi otac i majka takodje nisi bas idealan tip za zenidbu..i onda nam cudno sto su poceli da uvoze zene ..

By: alexg
Date: 25.08.2009. 17:20:52
Meni je iluzorno poistovetiti lični stav prema nekoj naciji u odnosu na to što se neki naš sunarodnik oženio strankinjom.
Namerno kažem ''strankinjom'' jer verujem da bi komentari pojedinaca bili potpuno indendtični i da se radi o Nemicama, Španjolkama, itd... Sve što nema apsolutni primes ''nacionalističkog'' ne dolazi u obzir.
Ako je taj čovek srećan oženjen Albankom ili bilo kojom drugom strankinjom, šta bih ja imao protiv što je njena ''neprijateljska noga'' (prim.prev.) kročila na tlo zemlje Srbije!? Jer ona time neprijatelj mom narodu!? Svašta!
Naša poznata sklonost da stvari generalizujemo na pojedinačnim slučajevima ni ovog puta nije izostala, a da sve to nije nigde objavljeno, bilo bi kao da se nije ni desilo.
I drago mi je kada vidim da delim mišljenje sa većinom ljudi ovde.

By: camill67
Date: 26.08.2009. 18:41:25
: alexg  25.08.2009. 17:20:52

Meni je iluzorno poistovetiti lični stav prema nekoj naciji u odnosu na to što se neki naš sunarodnik oženio strankinjom.
Ako je taj čovek srećan oženjen Albankom ili bilo kojom drugom strankinjom, šta bih ja imao protiv što je njena ''neprijateljska noga'' (prim.prev.) kročila na tlo zemlje Srbije!? Jer ona time neprijatelj mom narodu!? Svašta!
I drago mi je kada vidim da delim mišljenje sa većinom ljudi ovde.

Prica je malo kompleksnija od jednostavnog interpretiranja kako si ti predstavio. Postavlja se pitanje ko ili koja organizacija je Brkovicu pomogla da dodje do zivotne saputnice na ovaj nacin. Malo je verovatno da je on sam otisao do Albanije i tamo nasao zenu. Pitanje je i u kom smeru ce deca biti vaspitavana, tu mislim na razlike u kulturi, religiji i dr. Pomenuta zena nije kako ti rece "neprijatelj" daleko od toga, nego pojava o kojoj se govori je za promisljanje i sagledavanje od strucnjaka koji se bave ovakvim drustvenim kretanjima.