Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Tajna uspešnog braka - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Tajna uspešnog braka

By: jelenica_ue
Date: 04.03.2009. 00:31:12
Obavezna su četiri poljupca dnevno, seks tri puta nedeljno i starosna razlika od dve godine
[/b]

Naučnici su matematičkom preciznošću zaključili da će dva zajednička hobija, tri zagrljaja svaka 24 sata, jedno „volim te“ dnevno i dva romantična obroka mesečno sasvim sigurno pomoći da održite bračnu sreću na duge staze.

Istraživanje koje je sproveo jedan sajt za planiranje venčanje takođe je pokazalo da su se muž i žena koji se zaista pridržavaju onog „dok nas smrt ne rastavi“ većinom upoznali preko prijatelja, a venčali se nakon prosečno tri i po godine veze.

Osim toga, pokazalo se da je za dugovečan brak potrebna i određena starosna razlika među supružnicima, a najuspešniji su oni kod kojih je razlika oko dve godine i tri meseca. Da bi brak bio zbilja dobar, dete bi trebalo da stigne nakon dve godine i dva meseca braka.

Takođe je preporučljivo da dnevno održavate kontakt i za vreme radnog vremena, u vidu tri telefonska poziva ili SMS poruke. U formulu uspešnog braka treba uključiti i dva vikend putovanja godišnje i jedan zajednički put u inostranstvo (ako imate mogućnosti).

No, nije sve u zajedničkim trenucima, jer kvalitetan brak zahteva i malo nezavisnosti, pa se zato preporučuju i dva solo izlaska mesečno s prijateljima.

Subject: Odg: Tajna uspešnog braka

By: batwoman
Date: 04.03.2009. 06:59:11
 zdg_flag_what
Statisticki lepo izvedeno. Ajde jos da upoznam nekoga kome mesec dana braka izgleda ovako.

By: DJ_Uro_UE
Date: 04.03.2009. 21:45:06
Kad se ozhenim, upoznacu te sa mnom, pa ces konachno videti kako je to Tongue

By: шумадинац
Date: 10.03.2009. 01:46:35
Tajna uspešnog braka

Никад не признај жени да си је преварио.   happy15

By: dandelion
Date: 10.03.2009. 11:34:25
 bash

By: шумадинац
Date: 13.03.2009. 01:20:35
: dandelion  10.03.2009. 11:34:25

bash

Е то је већ насилно извлачење признања.  priest

By: plavujka
Date: 03.04.2009. 17:02:31
Kao taze razvedena,sa dvoje male dece i gomilom loseg iskustva vam velim:
momci,gledajte majku,birajte cerku
devojke,gledajte tatu,videcete svog buduceg muza.
Poreklo,vaspitanje,geni....najbitnije stavke.Pedeset puta meri,al ga jednom preseci kako valja!

By: dandelion
Date: 03.04.2009. 17:56:27
: plavujka  03.04.2009. 17:02:31

momci,gledajte majku,birajte cerku
devojke,gledajte tatu,videcete svog buduceg muza.

Mislim da ima barem malo istine u ovome.
Ali me interesuje sta misle oni koji su u braku?
Ja sam singl i trenutno ne mogu da iznesem kompletno misljenje na ovu narodnu...

By: jelenica_ue
Date: 03.04.2009. 18:19:48
Ima istine...

Realno ne mogu liciti na komsinku kad me ona nije odgajila,ali ima i drugacijih slucajeva,gde deca ne prihvate roditeljske osobine ...

Ja mnogo licim na moju majku,ali i moj muz lici na svog oca ...

By: batwoman
Date: 03.04.2009. 19:31:51
Mozda ima istine, ali ja u to ne verujem i to zasigurno nije tajna uspesnog braka. Samo tolerancija, ljubav i razumevanje odrzavaju brak. Ijedno ako fali od ovo 3- ode sve u p.m.

By: plavujka
Date: 03.04.2009. 20:45:53
Naravno da to nije u svakom slucaju tako,ali uglavnom na osnovu toga iz kakve porodice potice vas izabranik/ca mozete barem da naslutite kakav ce on/ona biti u braku.Da bi neko bio tolerantan i pun razumevanja on mora u tom duhu da bude i vaspitan,a kod nas se (gledano iz zenskog ugla) muskarci jos uvek vaspitavaju po "balkanskoj" recepturi.Ljubav je bitna naravno,ali pod teretom obaveza koje zivot i porodica nose ona bi trebala da dobije nove dimenzije u smislu kompromisa,razumevanja i pozrtvovanja za osobu sa kojom delite svoj zivot.....to se moze nazvati uspesnim brakom.Ali na zalost,mnogo cesce se dogodi da se ljubav pretvori u "bezi koliko te noge nose" i onda uvek neko izvuce deblji kraj (citaj zena).

By: camill67
Date: 07.07.2009. 16:37:59
: plavujka  03.04.2009. 20:45:53

.Da bi neko bio tolerantan i pun razumevanja on mora u tom duhu da bude i vaspitan,a kod nas se (gledano iz zenskog ugla) muskarci jos uvek vaspitavaju po "balkanskoj" recepturi.

Za uspesan brak je neophodna ekonomska nezavisnost oba supruznika, fizicka udaljenost od obe familije, zasebna stambena jedinica, tolerancija supruznika u odnosu na familiju onog drugog, a ljubav je pokretac necijeg misljenja da podeli svoj zivot sa nekim. Takodje i familije mladenaca treba da se uzdrzavaju od komentarisanja njihovih poteza u njohovom zajednickom zivotu. Zato, sto su upravo ti komentari okidac buducih trvenja izmedju supruznika.

By: nasa
Date: 07.10.2009. 19:57:16
Da ženo, tako je ženo, u pravu si ženo

By: camill67
Date: 09.10.2009. 11:41:54
: nasa  07.10.2009. 19:57:16

Da ženo, tako je ženo, u pravu si ženo

Draga, NASA, izabrala si tako zgodno ime, uvek primenljivo. Zelim ti dobrodoslicu na ovaj forum i nadam se da ces se lepo zabaviti.
Ugodnu razmenu misljenja ti zelim.  Srecno!

By: nasa
Date: 10.10.2009. 19:21:32
Hvala, samo ja sam muskarac, a nasa je od National Aeronautics and Space Administration (svemir i tako to).

U svakom slučaju hvala na dobrodošlici.  smile