Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Foto - Video radionica (see the full version of Foto - Video radionica)
Oreska - Užice : Sajt Bašta Balkana krade fotografije - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12

Subject: Sajt Bašta Balkana krade fotografije

By: Pedja
Date: 02.10.2009. 10:20:35
Opet su me pokrali. Sajt Bašta Balkana je ilustrovao jedan svoj članak mojom fotografijom užičkog Starog grada bez mog znanja, a time i bez moje dozvole.

Zanimljivi su komentari vlasnika sajta Bašta Balkana na mom blogu. Izdvajam: "nemamo vremena da za svaku sliku sa interneta tražimo saglasnost"

Subject: Odg: Sajt Bašta Balkana krade fotografije

By: mcusin
Date: 03.10.2009. 11:52:24
Sramota!!!
Kakva drskost! Rado bih sad sve napisao sto mislim o ovakvim postupcima, ali ne bih umeo da napisem to bez psovki!

Nadam se da ces isterati pravdu!

By: daffy
Date: 03.10.2009. 12:30:45
Ovo je zakonski resivo imas na zoni kontakt za advokata koji je specijalizovan za takve slucajeve vidim da tamo dosta ljuti resava ovakve probleme veoma uspesno

Date: 03.10.2009. 20:25:33
Ma nije ovo za advokata, ima efikasnijih metoda, sad kad ih neko trazi na Google bice odlicno informisan o njihovim metodama.

By: daffy
Date: 04.10.2009. 15:32:23
pa mislim da gresis jer po onome sto sam procitao naplata stete je u nekoliko hiljada eura po fotografiji

By: Starla
Date: 08.10.2009. 23:18:04
Koliko ja shvatih bio si potpisan.Nisu ti nista ukrali.Samo si sam sebi napravio vecu stetu buneci se na sav glas zbog slike.Trebalo bi da si ponosan sto drugi ljudi zele da te objave .znaci da si dobar fotograf.

Date: 09.10.2009. 00:02:56
Od tebe nisam ni ocekivao da ces da razumes u cemu je problem. smile
Nisam bio potpisan. Tacka.

I jos jednom da ponovim, potpuno je nebitno da li sam potpisan - fotografiaj je objavljena bez moje dozvole. I ne treba mi potvrda da sam dobar fotograf, bar ne takva.

Date: 09.10.2009. 16:53:44
Vidis i ti si ispunio moja ocekivanja..tacno sam znala sta ces napisati .Kako bih ja pobogu mogla da razemem kompleksne zackoljice zastite autorskih prava na internetu :S?!
Pojma nemam zasto imas takav stav prema meni,ali citajuci sta pises u svom blogu zakljucila sam da sa podozrenjem prihvatas komentare osoba koje zele da budu anonimne.
Ja nisam anonimna,imas moj ID i uvek sam dostupna.Jednu osobu odavde cak znam licno i on moze da potvrdi da sam ozbiljna osoba,koja stoji iza svojih reci i dela.
To sto ja ne zelim javno da pricam ko sam i da se upoznajem ne znaci da nemam prava da ovde pisem i iznosim svoja misljenja.
To se zove pravo na privatnost, i imam prava na njega.
Tvoja iskljucivost se pokazala kada ti se vlasnik sajta izvinio a ti to nisi uvazio.Ali sve to je tvoj problem i tvoj stav.
Izvinjavam se sto sam ovaj smrtno ozbiljni forum upropastila svojim nedolicnim komentarima u materiji u koju se ne razumem po tvojoj proceni.

Date: 09.10.2009. 20:00:19
Ma ne, samo od tebe nikad ne ocekujem nista drugo osim da me opljunes kad god ti se ukaze prilika pa makar je i napravila tako sto ces da izvrnes cinjenice.

Svako ko je ikada nesto stvorio svojim rukama i znanjem, vrlo dobro zna o cemu se radi. Od drugih takvo razumevanje i ne ocekujem.

Covek se meni nije izvinio nego me je jos i izvredjao, ali kad mene neko napada, ti to jedva docekas, da zakucas i ti koju, cak i ne ulazeci u samu problematiku smile

Date: 09.10.2009. 23:22:00
E Pedja,Pedja smile
Oci vide ono sto zele da vide.
Tako ti u svakom mom postu vidis "pljuvanje po tebi " .Cim ti se neki stav ne dopada odmah je to pljuvanje.To vise govori o tebi i o cinjenici da u svemu vidis lose,a to veruj mi nije bas dobro.Ljudi su te kazu potpisali ,a ti kazes nisu,ok ako je tako.Uklonili su sliku-ne vidim cemu tolika buka.
Ti kao autor imas apsolutna prava na tu sliku,i slazem se da su trebali da traze odobrenje od tebe za upotrebu iste,ali zar ne mislis da je to radjeno za promociju naseg kraja ,u dobre svrhe smile?
Covek se meni nije izvinio nego me je jos i izvredjao, ali kad mene neko napada, ti to jedva docekas, da zakucas i ti koju, cak i ne ulazeci u samu problematiku smile

Veruj mi da ne znas kako izgleda kada je "opljunem" Wink.
I ti se ne libis da meni lepis kvalifikacije ,pa se ne ljutim.Samo ocekujem da ih potkrepis dokazima.
I Pedja,znas..opusti se malo smile

Date: 10.10.2009. 23:24:50
: Starla  09.10.2009. 23:22:00

Ti kao autor imas apsolutna prava na tu sliku,i slazem se da su trebali da traze odobrenje od tebe za upotrebu iste,ali zar ne mislis da je to radjeno za promociju naseg kraja ,u dobre svrhe smile?

Ako ko radi a npromociji naseg kraja na internetu to sam ja. Radim to preko 18 godina, volonterski, o svom trosku. Da su me pitali da upotrebe fotografiju, dobili bi je, ali nisu nego su je upotrebili bez mog odobrenja i jos su sakrili cija je fotografija. Tako nesto ne tolerisem. Da su je makar potpisali, ne bih verovatno ni reagovao.

Date: 13.10.2009. 00:05:29
Hoce li biti spam ako napisem da je bas lepo to sto radis na promociji svog i naseg kraja ? Tongue
Ne bih da ti zvucim ponovo zajedljivo,ali mislim da se velicina coveka ogleda u sposobnosti da oprosti.

Date: 13.10.2009. 01:18:08
Sta mogu, ja sam sitna dusa, ne prastam kada me potkradaju i predstavljaju da je neko drugi autor onoga sto sam ja uradio. Ipak nisam toliko sitan da od ljudi ocekujem da "prastaju" na svoju stetu. Takvi obicno i nemaju sta da prastaju jer nista nisu ni stvorili.

Mislim da je ipak uputnije da svako sam odlucuje o tome kome ce sta da prasta, a ne da drugima spocitava kome sta treba da prasta.

Date: 13.10.2009. 16:23:40
To sto si ti sitna dusa tvoj je problem ,a ne moj,i stvarno me ne zanima kakva si ti dusa.Ali ako ti iz svakog mog dobronamernog gesta izvlacis lose zakljucke ,stvarno to jesi.
I nije ti prvi put da insinuiras da ja nisam nista stvorila ,pa eto jadna ne znam o cemu ti pricas.
Vidis..ja radim kao autor i vezana sam ugovorom a autorskom delu na necemu sto je bitno za sve,cak smo i u medijima bili zastupljeni povodom otkrivanja bitnih istina za drzavu ,ali eto ti si najbitniji i tvoj rad je najdragoceniji pa su drugi slepi i to ne cene.Jadni smile
Ako ne cenis druge ,ne ocekuj da drugi cene tebe.

Date: 14.10.2009. 19:40:10
Nisam ja kriv sto ti sve sto radis drzis u tajnosti. Niko ti ne brani da pokazes sta si ti to autorski stvorila i kakve si ti to stvari radila u javnom interesu. Koliko se o tebi ovde zna, radis neki supertajni posao o kome ne smes da pricas a slobodno vreme trosis svadjajuci se preko interneta.

Ne racunam ovo besplatno deljenje saveta autorima da zarad javnog interesa treba da dozvole da im kradu njihova dela.