Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Tehnologije i tehničke nauke (see the full version of Tehnologije i tehničke nauke)
Oreska - Užice : Teslino tajno oruzje: mit ili stvarnost? - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12345

Subject: Teslino tajno oruzje: mit ili stvarnost?

By: Pedja
Date: 14.06.2005. 11:49:35
Ako vas je zanimalo o cemu se radi ovde cete naci prilicno obimno stivo za citanje. Koliko vidim pali su i neki patenti na osnovu Teslinih istrazivanja elektromagnetnih talasa.

http://www.prahlad.org/pub/bearden/scalar_wars.htm

By: soda
Date: 17.06.2005. 22:13:51
Hmm.... zanimljivo...

By: Kojoks
Date: 08.09.2005. 13:50:38
Pazite ovako Tesla je imao skalarni generator koji stvara toliko jako magnetno polje da nije moglo nista da prodje kroz njega a da iz njega moze prolaziti bilo sta tako da je to stit nalik filmovima dan nezvisnosti i slicni. I zbog toga su ga ubili u hotelu u Njujorku jer amerima nije dao nacrte i proracune masine da se koriste u vojne svrhe jer bato zamislite vojnika kome nemogu nista a da on reseta koliko hoce i ima jos jedna stvar ako se taj generator odnosno njegovi talasi okrenu naopacke onda je to oruzije nezamislive moci i gde udare talasi tu neostaje nista a nema radijacije, a gore je nego nuklearna bomba prica se da je tesla kriv sa mongonsku eksploziju koja je zbrisala velike povrsine hektara sume.  :twisted:

By: Top
Date: 08.09.2005. 13:58:22
A samo mi reci odakle to tebi da su ga ubili u hotelu .. I reci mi zashto to oruzije do sada nije usavrsheno i upotrebljeno .. I zashto amerika ne vrshi ispitivanja nekih takvih projekata nego je josh na "zaostalim" nuklearnim ispitivanjima ...
Ja ne kazem da nije imao prorachune i tako neshto slichno i neka oruzija koja mogu svashta da naprave .. Ali me chudi kako to do sada niko nije patentirao .. Nije moguce da niko do sada posle njegove smrti nije toliko "pamtan" da nastavi njegov rad ....
Samo se setite onog crtaca Supermen .. Kada se bori protiv onog snopa svetlosti i loodog nauchnika .. E taj ludi nauchnik je Nikola Tesla ...

Date: 08.09.2005. 14:02:19
zato cita sto niko nezna gde su proracuni, a samo je on znao gde su i to odneo sa sobom u grob

Date: 08.09.2005. 14:04:31
cita procitaj knjigu teslino tajno oruzije i sveceti biti jasno

Date: 08.09.2005. 14:05:35
Pa kako se zna na chemu je onda radio ... Mislim za neke se zna.... Neki stoje po muzejima shirom sveta .. Kao i u nashem Teslinom muzeju...
Ko nije bio neka obavezno poseti muzej... ja sam bio dva tri poota ...
Tu naravno ima kilo njegovih prorachuna .. Ali me interesuje kako su znali na chemu je on radio kada nemaju nikakvu dokumentaciju o tome ..
Ali dobro ko nza .. svashta se tu deshava ..
Svojevremeno sam imao priliku da chitam neku knjigu o njemu i o svim njegovim pronalascima ali me je neshto sputalo i zaboravio sam na to skroz ..
Moglo bi se neshto iskombinovati ako neko ima tu ili slichnu knjigu da mi pozajmi.. NE bi bilo loshe prochitati ..

Dodato :  Evo ti si postovao pre mene .. O njegovom svetu i njegovim pronalascima knjigu... Upravo ta knjiga ... Ali ima josh par slichnih na istu temu samo sa drugachijim nazivom .. Tnx Kojo...

Date: 08.09.2005. 14:08:08
pazi ovako oni si znali da tesla ima nesto ali stalno kad su dolazili kod njega sa policijom nalazili su samo gvozdjuriju koja je za njih bila samo to .

Date: 08.09.2005. 14:13:33
Shto se ti toliko nerviras ... ?
I ne lupetam nego lepo pricham sa tobom .. A ti shta se tripujesh to ne znam ..
Nisam rekao da nije istina samo se pitam kako to do sada niko nije otkrio ako se vec zna na chemu je sve radio ... Kako to niko nije paptentirao ..
Ja niti sam rekao da je to neistina niti da ti nisi u pravu .. Samo te pitam lepo .. Shta ti je nemoj da se tangirash zbog tih stvari .. Ako umesh lepo da mi objasnish objasni mi .. nemoj mi govoriti da lupetam ..
Samo se pitam kako to do sada nije izashlo na videlo .. i kada ce izaci poshto ti kazesh da ce izaci kad tad .. Kada ce to tad biti .. ?

Date: 08.09.2005. 14:47:30
ma nisma ti ja napisao da lupetas o ovoj prici nego kad si napisao da postoji jos i neka knjiga koja pise na tu temu a zove se tnx kojo a to kad ce se saznati nemam ni ja pojma veruj mi. ja sam samo napisao ono sto su mi rekli neki profesori na faxu

Date: 08.09.2005. 23:37:21
Kojokse, mnogo volis naucnu fantastiku smile

Tesla je napravio neverovatna otkrica, neka od njih jos uvek ne mozemo da razumemo, a neka su bila samo u njegovoj glavi.

Nikakvo on oruzje nije pravio, jer je uvek bio za mir, a o oruzjima je govorio samo u teroiji i to kao sredstvima za odbranu. Neke svoej zamisli namenro nije sprovodio u delo jer se plasio da ce biti zloupotrebljene u ratne svrhe.

Njegova osnovna zelja je bila da svojim otkricima obezbedi blagostanje za sve ljude i tako potpuno otkloni potrebu za ratovima.

Kakvo crno ubistvo, kakvi bakraci. Covek je umro mirno, prirodnom smrcu. Ono sto jeste zlocin, to je da su Amerikanci zaplenili svu njegou imovinu, a narocito dokumenta, pretrkeljisali ih, uzeli sve sto im je bilo zanimljivo, a onda ostatak predali javnosti.

Date: 08.09.2005. 23:46:39
pedja nisam ja lupao znam da je tesla bio miroljubiv zato im nije dao ovaj patent da ga koriste za vojne svrhe jer je znao kakva je njegova moc posle  one eksplozije a istina je da je ubijen odnosno otrovan nije on umro prirodnom smcu to je laz
 idea

Date: 08.09.2005. 23:53:29
Jedini covek koji je mogao da otruje Teslu je Edison. Ostali, osim nesto malo njegovih bliskih prijatelja i postovalaca, nisu ga zarezivali ni koliko crno ispod noktiju.

Od ubistva Tesle niko ne bi imao koristi, tako da ne vidim razlog zasto bi bilo ko to ucinio. ne posrim tvoje pravo da mislis da se to desilo samo skrecem paznju da treba biti sa obe noge na zemlji, najlakse je verovati u neke teorije zavere. Knjiga na koju se pozivas je napisana sa ociglednom namerom da se senzacionalistickim pisanjem izazove interesovanje lakoverne publike i tako postigne ekonomska dobiti od prodaje knjige.

Date: 09.09.2005. 00:25:30
pedja ja samo kazem ono sto sam cuo na faxu e sad da li je to istina onda neznam to nezna niko.

Date: 10.09.2005. 22:54:13
Pazi nije ga ubio edison nego americke tajne slizbe poput CIA i FBA i slicnim njima zbog gore navedenih razloga idea