Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Imena dece - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1234

Subject: Imena dece

By: velika
Date: 14.05.2006. 14:01:56
Kako ce vam se zvati (ili se vec zovu) deca? Hocete li im vi davati imena, ili cete se prepustiti dobroj volji kumova?
Znam da se to nikad ne zna, ali sigurno ste razmishljali o tome...

Moj prvi sin ce se zvati Teodor, ako ne bude grozno zvuchalo uz prezime muzha, a ako bude, onda Milosh (po mom dedi). Za sve ostale cu uzeti spisak srpskih imena, odabrati ona koja mi se svidjaju, a onda dati muzhu da od tih odabere jedno, pa nash izbor preneti kumu. Poshteno, zar ne?

By: Sophistifunk
Date: 14.05.2006. 14:57:52
Chisto sumnjam da cu detetu dati neko srpsko ime ili ime po nekome...svako ime koje mi se svidja ne spada u te dve kategorije... smile

By: bBrankica
Date: 14.05.2006. 16:38:43
Znam da to nema pravila, al meni se nekako svidja da otac daje ime devojcici, a mama decaku  Cheesy  Meni je tata dao ime, i svidja mi se  :wink:  A srpsko ili ne.... bitno mi je da je lepo, i da se dete "oseca lepo" zbog svog imena a ne da se sramoti, da ga posle menja ili sta vec drugo....

By: Top
Date: 14.05.2006. 16:50:36
Naravno da josh nisma odluchi kako ce mi se zvati dete .... kada za to dodje vreme o tome cu razmishljati ...
Negde je imala tema slichna ovoj ...gde sam rekao koja mi se imena svidjaju .. i koja bih mogao da dam .. Ali josh je rano o tome da razmishljam ..
I mislim da je davanje imena deci od strane kumova totalna glupost ... To je moje dete i ja cu ga krstiti kako ja mislim da bi trebao da se zove ... smile
Izbor imena sigurno nece biti ogranichen samo na srpska imena ... Ako se nadje neko malo zanimljivije .. zashto da ne smile
Ali otom potom..

By: Peekaboo
Date: 14.05.2006. 17:19:00
: "Top_Gun"
 Ali josh je kasno o tome da razmishljam ..

Mislish rano smile

Nisam previshe razmishljala o ovome, al znam da mi se mnogo svidja ime VANJA i da je moguce da ce mi se jedno od dece tako zvati, bilo mushko bilo zensko. smile

Date: 14.05.2006. 17:20:12
Da da da mislim rano smile Greshka ....ispravljena Tongue

By: velika
Date: 14.05.2006. 18:36:45
Dajte konkretna imena!

Date: 14.05.2006. 20:23:00
Luka, Vanja (shto da ne), Filip, Nikola, Katarina, Vanja (zensko), Marta, Nevena...

By: jelenica_ue
Date: 15.05.2006. 01:06:39
petar , vuk , milos , milica , jovana , tijana i jedno jako neobichno ali meni lepo Tesa (nije za nashe krajeve ... ali mi se mnooogooo svidja)

By: speed-girl
Date: 15.05.2006. 09:33:16
Strahinja, Teodora, Lazar, Mina, Anabela, Dushan, Vuk.... eto.. tu sa ta imena.. Cheesy jos kad bih imala ovoliko dece.. hahahahahahah... mislim da je dvoje dovoljno! smile Wink

By: Peekaboo
Date: 15.05.2006. 09:59:55
Vanja, Tea, Mina, Anja, Relja, Strahinja, Vojislav (ne, nije zbog Topa  smile ), ....sva retka i neobichna imena...

By: Sophistifunk
Date: 15.05.2006. 14:55:50
Filip,Dorijan,Amelija,Klara...jedino srpsko ime koje mi se svidja,al najvishe od svih,je Jovan...nikako Milica,Marija,Jelena i ostala "komercijalna" imena... Cheesy

By: Alma 86
Date: 15.05.2006. 15:12:46
Damir, Leo,Denis,Almir
Danira,Ina,Safija,Tara roll

By: PSY-GIRL
Date: 15.05.2006. 15:13:33
Marichelo,Danilo,Dusan,David,Oliver...a zenska...Teodora,Katarina,Natasa    Cheesy

By: No7or1ousSh4dow
Date: 15.05.2006. 15:35:33
Maja , Katarina, Marina,   a mushka imena Dushan ili mozda Djordje !