Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Nismo svi isti, pazi..... - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1234

Subject: Nismo svi isti, pazi.....

By: Alma 86
Date: 29.05.2006. 00:01:37
Kakvo je vashe mishljenje o vezama, a pogotovo o brachnim vezama sa osobama razlichitih verskih opredeljenja :?:
Da li bi smetalo vashim bliznjim da im jedan dan saopshtite da vash momak ide u dzamiju, dok vash otac i majka poste i chekaju da se pricheste  :?:
Hoce li sklanjati ikone po kuci, jer ochekuju da na vecheru pristigne devojka njihovog sina, koja je muslimanka  :?:
Kako saopshtiti familiji da se snajka ne krsti "po propisu" :?:
Shta uraditi sa dechkom vashe cerke ili sestre koja se zaljubila u Hrvata  :?: Shta reci dedi i babi, kada se snajka "pogreshno" prekrsti :?:

Imala sam jednu vezu u Kragujevcu, sve je bilo super, dok njegovi nisu ukapirali da nisam Srpkinja, sve se srushilo, a on, kao da je jedva to chekao. Nije mi to najteze palo, grozan je bio osecaj, posle reakcije njegovih drugova i drugarica sa kojima smo se intenzivno druzili, posle saznanja da sam muslimanka.

Kakvo je vashe iskustvo, da li bi ste mogli da ostvarite vezu sa osobom druge vere :?:
Ali iskreno.

By: velika
Date: 29.05.2006. 00:31:44
Ja imam problem slushajuci priche o tim stvarima, meni ZAISTA ne znachi da li je on obrezan (mada to nisam nikad videla, a zanima me kako izgleda  :oops: ), da li se krsti sa 3 prsta ili celom shakom...
Moja se drugarica udala za Ciganina (da li se pishe sa velikim ili malim pochetnim C?) i toliko je problema imala u porodici, da je to nenormalno... A onda je, nakon par godina, sve leglo na mesto i to vishe niko ne pominje... Svi zhive u ljubavi i slozi...
Chinjenica je da sam odrasla u etnichki vrlo chistoj sredini, mozhda zato razmishljam na taj nachin, ali, ipak choveka vidim samo i iskljuchivo kao CHOVEKA, a ne kao pripadnika ove ili one verske zajednice.

By: Lola
Date: 29.05.2006. 16:31:50
Ako se ciganin pishe sa veliko "C", onda to hitno treba promeniti.

By: DJ_Uro_UE
Date: 29.05.2006. 16:48:54
Nismo ni mi Srbi u svetu mnogo drugachiji od tih Cigana pa nam i dalje pishu veliko slovo "S"...

By: Pedja
Date: 29.05.2006. 19:11:23
Srecom, pravopis ne pravi razliku po nacionalnoj osnovi pa je veliko C.

By: doreta
Date: 29.05.2006. 22:36:31
: "velika"

Moja se drugarica udala za Ciganina (da li se pishe sa velikim ili malim pochetnim C?)

Mozda je lakshe napisati za Roma, to se sigurno pishe velikim slovom.  :wink:

Date: 29.05.2006. 22:54:30
Nemam ja nishta protiv cigana,muslimana,crnaca i ostalih...
Ne smeta meni da se Srpkinje udaju za cigane i muslimana, ali ako bi to meni neko priredio u mojoj kuci, pao bih u nesvest i nikada se ne bih oporavio.
Zamisli, da mi ne daj Boze ciganka ili muslimanka radja unuchad, dobio bih slom zivaca i onda bi mi bilo svejedno.

By: Alma 86
Date: 29.05.2006. 23:07:20
Ako nisi dobronameran prema drugim narodima i narodnostima, ne morash to javno da iznosish, nemoj svoju mrznju da shirish na druge, nece ti biti bolje, veruj mi. :-o

Subject: Re: Nismo svi isti, pazi.....

Date: 29.05.2006. 23:47:39
: "Alma 86"

Kakvo je vashe iskustvo, da li bi ste mogli da ostvarite vezu sa osobom druge vere :?:
Ali iskreno.

Nema razloga da se ljutish na ljude, trazila si iskrene odgovore. Ne moze Lola da utiche na ostale, nadam se da je svako sposoban da sam razmishlja i rasudjuje....

Date: 30.05.2006. 00:37:23
: "Lola"
Nemam ja nishta protiv cigana,muslimana,crnaca i ostalih...
Ne smeta meni da se Srpkinje udaju za cigane i muslimana, ali ako bi to meni neko priredio u mojoj kuci, pao bih u nesvest i nikada se ne bih oporavio.
Zamisli, da mi ne daj Boze ciganka ili muslimanka radja unuchad, dobio bih slom zivaca i onda bi mi bilo svejedno.

A shta ako bash u tome lezhi sreca tvog deteta? Ako je to put kojim treba da ide da bi ostvario sebe kao osobu (zakljuchila sam da je mushko dete u pitanju, jesam li u pravu)? I treba ti i tvoj slom zhivaca da stojite na putu ka sreci nekoga ko ti je najbitniji u zhivotu? Zar to nije malo sebichno?
To je bar moje mishljenje...

Date: 30.05.2006. 15:55:21
Dobro dete je srecno samo onda kada su mu mama i tata srecni, znachi da se dete vec sada gadi na gancije.

By: Pedja
Date: 30.05.2006. 16:18:12
Jadno dete. Na sta li ce da ispadne kada je odgajano u tako izopacenoj  porodici u kojoj ga uce da mrzi ceo svet?

Date: 30.05.2006. 16:26:48
Dobro dete je srecno samo onda kada su mu mama i tata srecni, znachi da se dete vec sada gadi na gancije.

I sve to do neke 20-22. godine zhivota. A onda upozna prelepu crnku, dobru, pametnu, vrednu, zanimljivu... smuva se sa njom, zaljubi se preko ushiju, a ona mu nakon nekoliko dana kazhe, da ne bi bilo zabune, da je ciganka. Mislish da ce je ostaviti?
Moja se drugarica nashla u ovoj situaciji. Tip ne lichi na ciganina. Taman ten, i to je sve. Potiche iz porodice obrazovanih ljudi, normalnih... nije cherga u pitanju! Razmishljala je 2 dana nakon shto joj je on to saopshtio. I svoju je srecu videla samo pored njega.
U braku su vec 5-6 godina i, da je mogla da bira, boljeg za sebe ne bi odabrala!
A roditelji je se odricali... I kada je obavljena svadba i kad su videli da se nece vratiti kuci, onda su preshli preko toga, kao da nikad nishta nije bilo. Boljeg zeta nisu mogli ni da izmisle!

Date: 30.05.2006. 18:41:03

E, ti ga pretera.........

Subject: Re: Nismo svi isti, pazi.....

By: pega
Date: 30.05.2006. 19:37:39
: "Alma 86"

Kakvo je vashe iskustvo, da li bi ste mogli da ostvarite vezu sa osobom druge vere :?: Ali iskreno.

Da , i vere i boje kože...  Mada sredina nam je konzerva , izvršila je pritisak na nekog meni bliskog i uspela da slomi stvari... Sad