Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Vesh mashina - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 1

Subject: Vesh mashina

By: DJ_Uro_UE
Date: 06.07.2006. 17:56:40
Kako se koristi vesh mashina, voleo bih da znam. Shta se pere na koliko stepeni, kad se sipa shta (znam da nekad idu i omekshivach, pa ovo pa ono...), otkuvavanje, centrifuga...

Neki kratak manual, please smile

By: jelenica_ue
Date: 06.07.2006. 18:14:13
uz "mashinku " obichno ide uputstvo smile ja ne umem ni dan danas da je ukljuchim napamet smile
ali evo par saveta ...
beli vesh (peshkiri,sudne krpe,posteljine) se otkuvavaju sigurno smile shto znachi verovatno imash neku pochetnu tachku na programatoru , obe komore prashak i na kraju omekshivach ili shtirka zavisi shta koristish smile

uvek razdvajash crveni, zuti, i teget vesh (najcheshce pushtaju boju) pa peresh (na 60 stepeni) u koliko nema sintetike a ako je neshto shto ce se oshtetiti na visokoj temperaturi peresh na 40 ili 30 ... zavese , vunene stvari ...
za vunu i zavese ne koristish centrifugu (kao ni ja za moje supersonichne tepihe koji se peru u mashini)

ako ne znash kada mashina prima zadnju vodu za omekshivach ti lepo vrti malo po malo onaj tochkic dok ne skontash , kad posle vode ima samo cedjenje i centrifuga onda zapishesh (ili zapamtish) pa na tom broju sipash omekshivach  ...

eto sad , svaka mashina ima razlichite programe , neke su sa jednim a neke sa dvadeset dugmica ... pa ti vidi ako nishta daj model mashine pa da nadjemo neko uputstvo smile

By: DJ_Uro_UE
Date: 06.07.2006. 18:25:53
: "jelenica_ue"

eto sad , svaka mashina ima razlichite programe , neke su sa jednim a neke sa dvadeset dugmica ... pa ti vidi ako nishta daj model mashine pa da nadjemo neko uputstvo smile

Hmmm, moja nema mnogo dugmicja, svega 4 komada, onaj krug za temperaturu i onaj programator... a mashina je Gorenje WA583 smile