Forum: Oreska - Užice (see the full version of Oreska - Užice)
Board: Dom i porodica (see the full version of Dom i porodica)
Oreska - Užice : Brak sa razvedenom? - forum Uzicana - mesta: Uzice, Pozega, Arilje, Ivanjica, Kosjeric, Bajina Basta, Priboj, Prijepolje, Zlatibor - Cajetina, Nova Varos, Sjenica
Pages: 12345

Subject: Brak sa razvedenom?

By: Lina
Date: 20.02.2007. 12:02:28
Da li bi stupili u bracnu zajednicu sa zenom koja je razvedena, a pri tom ima jedno, dvoje ili vise dece?

I naravno, zene i devojke da li bi se ponovo udale iako iza sebe vec imate jedan propali brak?

Subject: Odg: Brak sa razvedenom?

By: IceM
Date: 20.02.2007. 14:24:40
Delikatna tema trazi ozbiljan i iskren odgovor.

Moj direktan odgovor je Da,ali bi pored ljubavi koja je osnov svakog dobrog braka,taj potencijalni morao da ima i odredjene osobine upravo zbog dece.Zrelost,ozbiljnost,veliko razumevanje,strpljenje i toleranciju.Imam takvih primera medju svojim bliznjim i mogu reci da su ti drugi brakovi izuzetno uspesni,cak vise od mnogih "prvih".

By: shadow
Date: 20.02.2007. 14:33:00
Da, i meni se cini da su ti drugi procentualno uspesniji. smile Ali ja ne znam kako bih prihvatio tudju decu...

By: doreta
Date: 20.02.2007. 20:58:54
: shadow  20.02.2007. 14:33:00

Ali ja ne znam kako bih prihvatio tudju decu...

....ne verujem da cesh saznati dok prvo ne budesh imao svoju....  smile

.... ovde su prognoze bespotrebne.. ima vishe faktora koji ce uticati na ovakvu odluku, da li su to godine, emocionalna zrelost, brak iza sebe, spremonst na novi izazov, materijalna sigurnost i josh mnogo toga....

By: gorillaz
Date: 12.04.2007. 14:19:10
shto ne bih decu prihvatio .. nisu deca kriva ....
sa druge strane ne znam kako bih prihvatio zhenu sa tudjom decom ... ipak bi mi nju bilo tezhe prihvatiti ... al ono ... ljubav chini chuda Wink

By: fon Manštajn
Date: 12.04.2007. 22:18:29
potpuno  nepredvidiva situacija... ne znam kako bih se postavio, mozda deca ne bi prihvatila mene i eto ga problem...  Sad

By: velika
Date: 18.04.2007. 22:06:09
Pre neki dan, devojka chije sam mishljenje uvazhavala, komentarishe: "Kako je mogao on, momak (chitaj: bez braka iza sebe) da ozheni nju razvedenu, sa dvoje dece?! Da je obrnuto, da je on razveden, sa decom, a ona devojka, 'ajde i nekako, ali ovo..." Ostala sam zgranuta! Da li zaista postoji razlika? Njeno je objashnjenje bilo da je otac, ipak, manje vezan za decu, i da su deca najcheshce kod majke, pa on u taj novi brak ne vodi "prikolice", i da je to, ipak, prihvatljivije.
Ne razumem.

By: doreta
Date: 18.04.2007. 23:26:49
 Nema tu shta da se razume jer je izjava neargumentovana. Brak sa razvedenon/im faktichki dodje na isto. E, sad shto nasha sredina favorizuje vecu vezanost majke za decu, sa chim se ne bih u potpunosti slozila, samim tim stavlja u nepovoljniji pozlozaj mushkarca koji se zeni razvedenom zenom...

By: skaut
Date: 02.07.2007. 07:31:36
: velika  18.04.2007. 22:06:09

Pre neki dan, devojka chije sam mishljenje uvazhavala, komentarishe: "Kako je mogao on, momak (chitaj: bez braka iza sebe) da ozheni nju razvedenu, sa dvoje dece?! Da je obrnuto, da je on razveden, sa decom, a ona devojka, 'ajde i nekako, ali ovo..." Ostala sam zgranuta! Da li zaista postoji razlika? Njeno je objashnjenje bilo da je otac, ipak, manje vezan za decu, i da su deca najcheshce kod majke, pa on u taj novi brak ne vodi "prikolice", i da je to, ipak, prihvatljivije.
Ne razumem.

Ordinarna glupost.Iz licnog iskustva znam da su ti brakovi uspesni i da se dete prihvata ako je mladje i da se samo dete vezuje za novog oca ( ocuha ) i to jako ako sezna nacin postupanja . Jedno je vazno  : NIKAD NEPRAVITI RAZLIKU IZMEDJU ( NJENOG -NJEGOVOG ) DETETA VEC IH KEDNAKO TRETIRATI I JEDNAKO VOLETI .

By: Vukica
Date: 09.12.2008. 01:41:00
Ja bi se naravno udala opet nakod razvoda. Jos ako ima svoju decu, super, manje muke za mene oko porodjaja. Ha ha smile

By: dakula74
Date: 09.12.2008. 21:13:33
JA LICNO BIH , AKO BIH VOLEO TU ZENU TO NE BI BIO PROBLEM.
ZNAM PAR BRAKOVA KOJI SU TAKVI I KOLIKO VIDIM FUNKCIONISU TJ. NEVIDIM ZASTO BI TAKAV BRAK BIO MANJE USPESAN OD BILO KOG DRUGOG BRAKA.

By: jjeelleennaa
Date: 09.12.2008. 23:37:16
: Vukica  09.12.2008. 01:41:00

Ja bi se naravno udala opet nakod razvoda. Jos ako ima svoju decu, super, manje muke za mene oko porodjaja. Ha ha smile

Slazem se................a i znate kako kazu.........prvo dete i druga zena se najvise vole :-)))

By: шумадинац
Date: 10.03.2009. 01:52:14
: Lina  20.02.2007. 12:02:28

Da li bi stupili u bracnu zajednicu sa zenom koja je razvedena, a pri tom ima jedno, dvoje ili vise dece?

I naravno, zene i devojke da li bi se ponovo udale iako iza sebe vec imate jedan propali brak?

Шта фали.Нека су деца жива и здрава чија год да су.

By: dandelion
Date: 10.03.2009. 11:32:05
Ne mogu da osudjujem nekoga ko napravi takav izbor, bilo da je ona ili on razveden i sa decom, jer ne znam sta ce mene zadesiti u zivotu.
Nikad ne reci nikad. Svako ima pravo na licni izbor u zivotu. I kakav god da je ljudi ce naci za shodno da daju svoj komentar na to.
Bez veze.

By: klackalica
Date: 10.03.2009. 15:15:15
: dandelion  10.03.2009. 11:32:05

Ne mogu da osudjujem nekoga ko napravi takav izbor, bilo da je ona ili on razveden i sa decom, jer ne znam sta ce mene zadesiti u zivotu.
Nikad ne reci nikad. Svako ima pravo na licni izbor u zivotu. I kakav god da je ljudi ce naci za shodno da daju svoj komentar na to.
Bez veze.

Odlicno receno. Ja bih samo dodao da poznajem mnogo raspustenica sa decom koje su zene za pozeleti, u svakom smislu, a njihova jedina greska u zivotu je sto su u nekom trenutku imale pogresnu procenu, ili mozda "naletele". I naravno, ne mozemo isti pogled na to imati svi, i vi od po 20-tak godina, i mi matori od po 40-tak smile