Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Miloš Pavlović pobedio u trci Formule Reno  (Pročitano 5988 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 20.08.2007. 20:49:26 »

http://www.24sata.co.yu/sport.php?id=12859

Miloš Pavlović pobedio u trci Formule Reno

Naš najbolji automobilista slavio je u trci za Veliku nagradu Belgije...

PRVENAC - Miloš Pavlović, naš najbolji automobilista, pobedio je juče u trci za Veliku nagradu Belgije u okviru svetskog šampionata Formule Reno! Srbinu je ovo prva pobeda u karijeri u 43 trke, koliko ih je do sada vozio.
Na prvoj trci, održanoj u subotu, Miloš je zauzeo sedmo mesto, pa je juče na stazi Spa Frankošamp startovao iz drugog reda, s četvrte pozicije. Vozač „Drako Rejsinga" je tokom cele trke vodio veliku borbu s Britancem Benom Henlijem (Prema Pauertim). Pavlović je ipak prvi prošao kroz liniju cilja, dok je Henli bio drugi s 0,196 sekundi zaostatka! Treće mesto osvojio je Meksikanac Salvador Duran (Interveten). Posle ove trke naš automobilista se učvrstio na četvrtom mestu u generalnom plasmanu.

- Ovaj vikend je počeo loše jer smo imali dosta problema s bolidom a i ja sam loše vozio. Okršaj s Benom tokom trke je bio fantastičan, ali sam uspeo da izdržim sve pritiske i sačuvam prvo mesto - izjavio je Pavlović.

Rezultati Velike nagrade Belgije: 1. Pavlović (Drako Rejsing), 2. Henli (Prema Pauertim) + 0,196, 3. Duran (Interveten) + 0,685, 4. Albukerki (Epsilon Euskardi) + 8,180, 5. Van der Garde (Viktori Indženiring) + 12,090, itd.

Generalni plasman: 1. Parente 78, 2. Henli 77, 3. Vetel 74 4. Pavlović 72, 5. Albukerk 64 boda, itd.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 21.08.2007. 22:25:11 »

http://www.24sata.co.yu/sport.php?id=12898

Miloš na korak od Formule 1

Realno ne zaostajem mnogo i spadam u red favorita za šampionat...

Miloš Pavlović, naš najbolji automobilista i vozač „Drako Rejsing tima”, obradovao je Srbiju pobedom na Velikoj nagradi Belgije u šampionatu Formule Reno. U takmičenju iz kojeg oni koji vrede idu u Formulu 1, Miloš zauzima četvrto mesto u generalnom plasmanu sa šest bodova zaostatka za prvoplasiranim Portugalcem Alvarom Parenteom (Tek 1 Rejsing).

KONCENTRISAN - Ispred Pavlovića su i Britanac Ben Henli (Prema Pauertim) i Nemac Sebastijan Vetel (Karlin Motorsport), s pet, osnosno dva boda prednosti, a do kraja šampionata preostale su trke u Velikoj Britaniji (Donington), Francuskoj (Manji Kur), Portugalu (Estoril) i Španiji (Barselona). Dakle, posle prve pobede u karijeri u Formuli Reno, prvo mesto u generalnom plasmanu više nije samo san.

- Realno ne zaostajem mnogo i spadam u red favorita za šampionat. Dugo sam čekao na trijumf i osećaj je fantastičan. Sad se nadam da ću nastaviti u istom ritmu i ono obećavam da ću na sledećoj trci, u Engleskoj, dati sve od sebe da ponovim rezultat iz Belgije - priča Miloš.

Do pobede u Spa Frankošampu naš 24-godišnji automobilista nije stigao lako. Malo šta je ukazivalo da je njegov bolid spreman za vrhunsku trku.

- Bilo je previše problema. Gubili smo vreme tamo gde nije trebalo i kad su u timu odlučili da ispoštuju moju molbu da zamene motor u bolidu, situacija se potpuno promenila. I posle je bilo problema s proklizavanjem, jedva sam uspevao da odbijem Henlijeve napade, ali sam na kraju ipak slavio, dok je on kroz cilj prošao kao drugi - kaže Pavlović.

Sad nam je svima u glavi samo jedno pitanje - da li je vreme da se u Formuli 1 nađe i jedan Srbin? Zna se da je na putu do „najbržeg cirkusa na svetu" aktuelan i problem finansija, sponzorstva...

- Ne mogu sada da razmišljam o Formuli 1, kad učestvujem u takmičenju koje još traje i u kojem mogu da ostvarim dobar plasman. Koncentrisan sam na sledeću trku, sledeću krivinu, na pobede u Formuli Reno. Tu želim da budem najbolji, a onda ćemo videti šta dalje - zaključio je Miloš Pavlović.

V. Jovanović
Sačuvana

PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #2 poslato: 22.08.2007. 07:20:34 »

Svaka mu cast...sve pohvale...i ocekujem da se progura i dalje...moze on to smile
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #3 poslato: 22.10.2007. 15:28:05 »

B 92


Pavlović prvi u Eštorilu

Srpski vozač Miloš Pavlović zabeležio je drugu pobedu u sezoni u okviru Renoove Svetske serije. On je na stazi u Eštorilu ostvario najbolje vreme i tako proslavio prvi trijumf posle trke u Spa – Frankošanu. Pavlović je takođe uspeo da ostvari četvrti podijum u sezoni, pa trenutno zauzima treću poziciju u generalnom plasmanu sa 79 bodova. Vodi Alvaro Parente sa 110, a drugi je Ben Hinli sa 88.

Iza vozača Drako Rejsing tima plasirali su se Klivio Pićone i Fairuzo Fozi.

"Uspeo sam da očuvam pravi set pneumatika i znao sam da ću tako stići do pobede. Maksimalno sam bio skoncetrisan na trku, kao i svaki put, dok manje brinem o poziciji u ukupnom poretku vozača", izjavio je posle pobede Pavlović, dodavši da je u kvalifikacijama, kao i mnogo puta ove sezone imao dosta problema.

Do kraja šampionata ostale su još dve trke, narednog vikenda u Barseloni.
Sačuvana
nemili
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 7


« Odgovor #4 poslato: 22.10.2007. 18:13:01 »

Bravo za Milosa!!! Svaka cast majstore!!!
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #5 poslato: 28.10.2007. 14:40:57 »

B 92



Pavlović za drugo mesto u Barseloni

Miloš Pavlović, vozač ekipe 'Drako', zauzeo je četvrto mesto na trci u Barseloni i jedan nastup pre kraja sezone ima dobre izgleda da zauzme drugo mesto u ukupnom poretku 'Formule Reno'. Za drugo mesto u 'Reno svetskoj seriji' Pavloviću će na poslednjoj trci, na istoj stazi u nedelju, biti potrebno da prestigne trenutno drugoplasiranog Hanleja. Lider, Portugalac Alvaro Parente, u subotu je na cilj stigao kao treći i sa novih deset bodova postao nedostižan za pomenuti dvojac u borbi za osvajanje šampionata.

Pavlović je i na startu imao četvrto mesto, čime je zaradio dodatna dva poena. Poziciju je lako sačuvao, jer su se on i vodeća trojka Duran, Molina i Parente lako odvojili od ostalih.

Pavlović se nije upuštao u borbu za više pozicije, kako bi imao što 'odmorniji' automobil za nedeljnu poslednju trku sezone, koja na stazi "Katalunja" počinje u 13 časova.

Na subotnjoj trci pobedio je domaći takmičar Migel Molina, koji je Meksikanca Salvadora Durana pretekao zahvaljujući spretnijoj promeni pneumatika, što je bilo i jedino uzbuđenje na ovoj trci.

Plasman na trci u Barseloni: Molina, Duran, Parente, Pavlović, Alješin, Van der Garde...

Generalni plasman: Parente 124 boda, Hanlej 90, Pavlović 89...
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #6 poslato: 29.10.2007. 15:26:25 »

Pavlović sezonu završio na 3. mestu

Srpski vozač Miloš Pavlović osvojio je treće mesto u šampionatu Formule Reno. Pavlović je poslednju trku u šampionatu Reno Svetske serije završio na četvrtom mestu. On je na stazi u Barseloni završio iza Britanca Henlija, pa mu je izmaklo drugo mesto u ukupnom plasmanu.

Prvak je jošranije bio poznat – vozač Tek 1 rejsing tima Alvaro Parente iz Portugala.

Drugi u ukupnom poretku je Britanac Ben Henli iz Prema Pauertima, a treći naš Miloš Pavlović, vozač ekipe Drako.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #7 poslato: 13.11.2007. 15:15:21 »

B 92


Pavlović za B92: Formula 1 nikad bliža!

Dve nedelje od završetka šampionata Formule Reno u kojem je zauzeo odlično 3. mesto u konačnom plasmanu, srpski vozač Miloš Pavlović u ekskluzivnoj izjavi za B92 najavio je angažman u jednoj od ekipa Formule 1. Pre 15-ak dana Pavlović je završio na 3. mestu šampinata Formule Reno. 25-godišnjak nije u potpunosti zadovoljan rezultatom, ali je ipak i taj plasman bio dovoljan da privuče interesovanje timova Formule 1. Potpisivanje za neke od njih bio bi čudesan uspeh.

"U ovom trenutku jedino što mogu da kažem je da su pregovori u toku i da sam veoma srećan jer se dešavaju interesantne stvari oko mene. Ipak, tačno i precizno o čemu je reč i o kojoj ekipi se radi u ovom trenutku ne mogu da otkrijem", rekao je Pavlović za B92.

Zbog intenzivnih pregovora Pavlović ne može ništa da planira, pa je tako prethodnog petka morao da otkaže put za Beograd jer je traženo od njega da ostane u Italiji. Tokom vikenda, saznaje se nezvanično, bio je na stazi u Monci. Pavlović kaže da bi konačan ishod pregovora trebalo da zna za nekoliko nedelja.

"Tačan datum ne znam. U ovom trenutku se puno radi na tome i sada radim samo na pregovorima za sledeću godinu. Očekujem da će biti dešavanja u narednih nekoliko nedelja, ali tačan datum ne znam".

Pred početak sezone 2007, Pavlović je najavljivao borbu za vrh. Dve pobede i treće mesto u konačnom plasmanu je njegov najbolji učinak od 2005. godine, kada je debitovao u Formuli Reno. Ipak, Pavlović kaže da nije u potpunosti zadovoljan proteklom sezonom.

"Nisam potpuno zadovoljan ovom sezonom, jer kada se započne sezona sa ciljem da se šampionat osvoji i stigne se treći, ne možete da budete zadovoljni. Ipak, sezona je za mene pozitivna. Ostvario sam dve pobede i druge jako bitne i pozitivne plasmane i mogu reći da zahvljajući ovoj sezoni, nikada nisam bio bliži Formuli 1. Uživam u ovom trenutku i gledam šta se dešava oko mene".

Pavlović je pre nekoliko godina odbio italijansko državljanstvo želeći da u Formulu 1 uđe kao srpski državljanin. Kako kaže, sa zastavom druge zemlje to ne bi bilo to.
Sačuvana
Stamat
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Lepi Gagi
Mesto: Uzice
Lokacija: Terayzije
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 7


« Odgovor #8 poslato: 17.12.2007. 21:43:16 »

Milos je car !!! seljak-smile
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.979 sekundi sa 35 upita.