Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Neprijatan i skup susret sa saobraćajnom milicijom  (Pročitano 6552 puta)
markantan
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Милош Караичић
Mesto: Ужице
Lokacija: Велико забучје
Država: Србија
FaceBook: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 169


Ливада која лечи срцем


« poslato: 27.01.2010. 16:40:39 »

            Juče sam imao baš neprijatan i skup susret sa saobraćajnom milicijom.Mada mi je ovaj više ličio na haračliju.Sa fotoaparatom u ruci i u belom civilnom Yugu floridi reg oznaka UE-130-85.Da nije bio u uniformi pomislio bih da je skrivena kamera.Izvinjavam se za izraz haračlija,naravno taj saobraćajni milicionar se nije tako ponašao.On je samo tako meni izgledao.Moram ipak priznati da je bio veoma fin ali neumoljiv.I kazni me taj neumoljivi ''haračlija'' sa 5000 dinara kojih moram uplatiti u roku od 8 dana.Molio sam ga,kumio da mi oprosti jer nemam pare da platim,jer sam ja Miloš Karaičić,vlasnik livade koja leči srcem,da već tri godine na moje imanje primam ljude,pomažem im da bespaltno dođu do zdravlja,da im ništa ne naplaćujem sto mi gaze travu koju ja uredno održavam.Gaze je i nogama i kolima.Parkiravaju se bez naplate i gaze i stoje koliko hoće.Da su to velike pare za mene.Da sam ja samo stao na trotoar na kratko,jer su me upravo bilo zvali na mobilni iz Telenora.Da ne bih napravio prekršaj i razgovarao mobilnim u toku vožnje,a već sam bio ispred samog Telenora.Parkirao sam se,da nikom ne smetam i izašao iz vozila stojadina crvenog starog tri decenije.Bio sam parkiran na trotoaru od 11h i 2 min do 11h i 9 minuta.Znači samo sedam minuta.Kaže mi da sam bio 4 minuta više nego što je dozvoljeno i da za taj prekršaj,koji je on već snimio aparatom moram da platim kaznu od 5000 dinara.Novac mi nije tražio već je propisno uručio mi uplatnicu.I tako sada ja moram da za ta 4 minuta prekoračenog dozvoljenog vremena parkiran na državnoj zemlji moram da platim taj iznos.Molio sam ga da me pusti,kazao sam mu ,pa ako si me već slikao,opravdaj me ,kaži da sam ostao bez goriva pa sam auto morao da sklonim sa strane na trotoar sa kolovoza.Da sam otišao po benzin i vratio sam se u rekordnom roku za 7 minuta.Ne,i ne i ne,bio je neumoljiv taj naš revnosni saobraćajni milicionar Dedić M.Da ne navodim sada i broj značke,imam ga.
       Ali za to isto vreme,on je svoje službeno vozilo belu floridu,parkirao nepropisno na samo 10 metara od mene i to u suprotnom pravcu okrenut .Sa pola vozila na trotoaru a pola na kolovozu,ne propisni ni zaustavljen a ni sa četiri migavca obeležen.Novi zakon kaže da kada se vozilo zaustavi na saobraćajnoj traci da mora biti obeleženo sa upaljena sva četiti migavca.Što taj isti saobraćajni milocionar nije učinio.Znači i nepropisno zaustavljen više od trideset minuta i to u suprotnoj traci.Čime je učinio teži prekršaj od mene.A pitam se ja sada ko će njega sada da kazni i da li taj isti novi zakon o saobraćaju važi i za saobraćajnu miliciju koja ga sprovodi.Ili se učesnicima u saobraćaju smatramo samo mi civilna lica.Pitam se pitam sada ja?
Sačuvana

Ливада која лечи срцем
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 27.01.2010. 16:54:03 »

Tome sluzi novi zakon, da se uzima harac. Skratili su vreme zaustavljanja i to je jedna od stvari koju nisu mnogo objasnjavali, tako da malo ljudi zna.

Sto se tice njetgovog krsenja zakona, na to je trebalo da mu skrenes paznju, a ako si imao fotoaparat i da fotografises i podneses prijavu. Zakon policiji omogucava da se nepropisno parkiraju, ali samo ako su propisno obelezeni (to jest pod rotacijom). Kada nisu pod rotacijom, onda moraju da postuju Zakon u celosti.

Ja sam gledam kad ce neki jadnicak da izvadi utoki i napuca policajca kada ga maltertira. Toliki ljudi ginu na putevima zbog ludaka, a oni gledaju kako da ti uzmu 5000 zato sto si cetiri minuta bio zaustavljen.
Sačuvana

hogar123
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Zoran Djuric
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 7


« Odgovor #2 poslato: 27.01.2010. 17:54:27 »

Trebao si i ti da imas fotoaparat pa njega da slikas....
Sačuvana
markantan
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Милош Караичић
Mesto: Ужице
Lokacija: Велико забучје
Država: Србија
FaceBook: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 169


Ливада која лечи срцем


« Odgovor #3 poslato: 27.01.2010. 18:18:44 »

Pa i jesam slikao i ja njega,zato ću sada da idem u stanicu i da podnesem prijavu i protiv njega.A upravo sada razgovaram sa novinarima Kurira da o tome napišemo članak.Ja ću platiti moj saobraćajni prekršaj ali ako ima pravde platiće i on svoj.
Sačuvana
komšija
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: kosjeric
Država: serbia
Poruke: 14



« Odgovor #4 poslato: 27.01.2010. 23:15:46 »

Ne znam zbog čega se izvinjavaš za to "haračlija"? Oni to i jesu. Novi zakon je švajcarski (najstroži) a putevi i ostala saobraćajna infrastruktura nam je osmanlijska ( ne turska, jer ko je bio u Turskoj zna o čemu govorim).

Prijatelji koji su dolazili iz zapadne Evrope za novogodišnje i božićne praznike su užasnuti. Prosečna brzina kojom su vozili je 60 km/h. Brže su stizali do granice, nego od granice do Kosjerića. Većina je prekoračenje platila u kešu. Zalažem se za povratak fijakera, pola sata, tamo-ovamo, ne igra neku ulogu a prednosti su mnogobrojne, počevši od nerazmišljanja kolika je cena barela na svetskom tržištu.

Usput, ja sam najviše pzdeo od traktora i kultivatora koji se noću kreću u "stelt" modu. Iako im nije sezona, nisam nešto primetio da imaju te obavezne rotacije, noću na magistralnom putu.
Sačuvana
bandja
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Branislav Memed
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 17


« Odgovor #5 poslato: 27.01.2010. 23:28:08 »

Po novom zkonu i paduri moraju da postuju sobracajne propise,imaju srece posto sam invalid i jedno godinu dana nevozim zato sto nemogu inace dace bog da ponovo sednem u auto krvi cu se napiti pandurima imamo mobilne a slika je dokaz na sudu,zato treba da ih tuzis.........
Sačuvana
Speedy
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 170



« Odgovor #6 poslato: 28.01.2010. 17:43:57 »

To je to... I na Facebook-u postoji grupa koja se zove Drzava u prekrsaju, slikaj je! Veoma zanimljivo. I sada poshto oni nama ne daju pardona ne treba ni mi da posustajemo! Sada bar shto kaze Bandja imamo mobilnih telefona i samo slikati! Nego shto ja prvi nemam naviku, a u kolima sam non-stop...
Sačuvana
markantan
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Милош Караичић
Mesto: Ужице
Lokacija: Велико забучје
Država: Србија
FaceBook: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 169


Ливада која лечи срцем


« Odgovor #7 poslato: 28.01.2010. 18:35:06 »

Upravo su me zvali iz Kurira,hoće da im dam i priču i slike.A biće to jako zanimljivo čitati da je prvi saobraćajni milicioner kažnjen zbog nepoštovanja novih saobraćajnih propisa iz Užica.Pa kada već imamo prvu ženu na mestu nečelnika centra,neka imamo i prvog kažnjenog saobraćajca.Samo to ne ide u prilog užičkoj saobraćajnoj miliciji.Ali ne ide ni meni,da mi uzmu iz džepa 5000 din,kojih trenutno i nemam.
Sačuvana
markantan
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Милош Караичић
Mesto: Ужице
Lokacija: Велико забучје
Država: Србија
FaceBook: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 169


Ливада која лечи срцем


« Odgovor #8 poslato: 28.01.2010. 18:57:55 »

      Imam mali problem sa postavljanjem sličica ove,jer nemam u ovde stanu USB kabl koji povezuje komp sa mob.Pa ne mogu da prenesem fotkice.A pokušavam da skinem novi zakon o saobraćaju da bih mogao da citiram stav i tačku koja opisuje učinjeni prekršaj)saobraćajca).Da bi sve bilo po onoj narodnoj poslovici,ako laže koza ne laže rog.
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #9 poslato: 30.01.2010. 08:18:19 »

Podržavam!
Odlično je to što ste se, u trenutku, setili da slikate i njihovo vozilo, jer da nema tog dokaza, priča bi bila neargumentovana, a njihova se važi. Žalosno je to što kod nas, pojedinci (jer izuzetaka ima) od policajca smatraju da ako imaju uniformu i status služebnog lica su ''dežurni Bogovi''. Ponekad mislim da neki od njih smatraju da smo mi, građani, tu zbog njih, a ne obratno.

Da ih malo i pohvalimo. Na primer, mene je oduševio nastup jednog od policajaca koji su bili u pratnji voza. Skoro, kada sam putovao, dvojica policajaca su išli vagonom i tražili dokumenta. Kada su prišli našem kupeu, jedan od njih je uljudno klimnuo glavom i rekao ''Dobro veče, rutinska kontrola. Da li mogu da pogledam vaše isprave?''. Kada ih je vratio, još ljubaznije je rekao: ''Izvinite na uznemiravanju. Srećan put.'' Obzirom da sam slušao kako se mnogi žale na ophođenje....rekao sam kako bi super bilo da ih ima više sa takvim nastupom, na šta mi je on odgovorio da ne zna kako to rade drugi, ali da su njega tako učili tokom četiri godine srednje škole. Odmah sam shvatio šta je po sredi: izgleda da ipak ima razlike od onih školovanih od ovih, sa kursevima...ili je to samo jedan od ''prijatanijih'' susreta sa njima. Ali, doduše, ne bih mogao biti merodavan da sudim o njihovoj profesionalnosti, jer za sada, a nadam se da će tako i ostati.......retko se srećemo. :-)
Sačuvana
hogar123
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Zoran Djuric
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 7


« Odgovor #10 poslato: 27.04.2010. 16:10:18 »

sta je bilo na kraju krajeva sa ovim
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.978 sekundi sa 35 upita.