Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Novi Bravo  (Pročitano 6041 puta)
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« poslato: 19.08.2007. 22:47:32 »

P R E S S



BRAVISIMO

Da su Italijani velemajstori dizajna to smo znali, a kada vidite novi „bravo", shvatite zašto ih bije takav glas. Još kad date gas...

Bravo, molto bravo, bravisimo! U Beograd je stigao dugo očekivani novi „fijat bravo", koji pršti od svežine i, nema sumnje, napraviće silnu pometnju među konkurencijom. Na našem testu bila je najjača, ful verzija ovog automobila, sa modernim dizel motorom zapremine 1,9 litara i snage 150 konja!

1.9 JTD active karakteristike

l Zapremina motora: 1.910 ccm
l Snaga motora: 150 KS
l Dužina: 4,33 m
l Širina: 1,79 m
l Visina: 1, 49 m
l Masa: 1.320 kg
l Razmak osovina: 260 cm
l Ubrzanje od 0 do 100 km/h:
9 sekundi
l Maksimalna brzina: 209 km/h
l Potrošnja: 5,6 l
l Cena: 20.296

Da su Italijani velemajstori dizajna to smo znali, a kada vidite novog „brava", shvatite zašto ih bije takav glas. „Bravo" izgleda sportski i superelegantno u isto vreme, čemu posebno doprinosi spuštena „njuška" i koso odrezani zadnji kraj sa zanimljivim oblikom svetala. Njegov spoljni izgled podseća na „grande punta", ali estetika koju pruža novi „bravo" mamiće i najprobirljivije kupce. Tu pre svega mislimo na mlađe vozače, jer je „bravo" zaista nešto novo, sveže, moderno, moćno i primamljivo, a istovremeno nesvakidašnje i, zašto ne reći, avangardno.

Ako je spoljni izgled odmak od tradicije, šta reći za unutrašnjost. To je prava revolucija. Kabina je upadljivo podređena vozaču. Pozicija za upravljačem sa brojnim mogućnostima podešavanja, kao i blago „zakrenuta" tabla ka volanu, pružaju vozaču utisak da je u sportskom kupeu. Na zadnjoj klupi je više nego dovoljno mesta, a 400 litara prtljažnog prostora zadovoljiće većinu vozača. Dobar štos je način na koji se otvara gepek daljinskim upravljačem na ključu ili pritiskom na „fijatov" znak. Da li treba naglašavati da je kvalitet materijala u enterijeru, u ovoj verziji, vrhunski.

„Bravo" je opremljen nezavisnim vešanjem tipa „mekferson" spreda, a torzijskom osovinom pozadi, zbog čega automobil na drumu leži odlično i stabilno.

Što se tiče motora, dizelaš koji smo vozili je ostavio odličan utisak. Pomalo je bučan, ali snage ima na pretek. Novosadskim autoputem smo ga solidno „gazili", na deonicama gde je to moglo i 170 km/h, a činilo se da „bravo" to ne oseća. Papučica gasa je u tom trenutku bila negde na pola, tako da je sigurno da ova „italijanska guja" može do 220 na sat bez problema.

Ima manu

Da ne bude da je kod novog „brava" sve maksimalno dobro, treba naglasiti jedan nedostatak. Naime, zadnje staklo je dosta male površine, a bočni nosači su široki, tako da prilikom vožnje u rikverc ima dosta problema čak i za najiskusnije vozače. Potrebno je dosta pažnje i pažljiva vožnja.

Odlični audio sistem daje dodatno zadovoljstvo u vožnji, a zanimljivo je da jačina zvuka prati broj obrtaja pri većim brzinama, pa se zvuk sam lagano „podiže".

Električni servo upravljač je priča za sebe. Lagan i precizan do savršenstva. Prosto je milina baratati volanom u novom „bravu", što je naročito važno u gradskoj vožnji.

Treba pohvaliti i kočnice kratkog hoda i odličnog učinka. „Bravo" još nije odradio standardni set kraš testova, ali u „Fijatu" očekuju punih pet zvezdica. Italijani nude vazdušne jastuke za vozača i suvozača s dva nivoa punjenja zavisno od intenziteta sudara, kao i šest jastuka i dodatni jastuk za kolena vozača kao opciju. Tu su i standardni ABS i pomoć pri kočenju, ESP i ISOFIX sistem za osiguravanje dečjih sedišta.

Novi „bravo" ima sve mogućnosti da postane opasni konkurent u svojoj klasi. Jedino što će malo „kočiti" srpske ljubitelje automobila je cena - oko 20.296 evra za ovaj model.
Miloš Garić
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #1 poslato: 20.08.2007. 05:58:01 »

Sto se mene tice ja ne volim male automobile ali ovo je jedan od retkih za koji mogu da kazem da je extra(pogotovu za gradsku voznju)a koliko sam i cula ni stari modeli se nisu pokazali kao losi(niko se ne zali)tako da ovaj novi je sigurno super!1.9 150ks ma bolje ti ne treba:)
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #2 poslato: 20.08.2007. 06:33:42 »

Sto se mene tice ja ne volim male automobile ali ovo je jedan od retkih za koji mogu da kazem da je extra(pogotovu za gradsku voznju)a koliko sam i cula ni stari modeli se nisu pokazali kao losi(niko se ne zali)tako da ovaj novi je sigurno super!1.9 150ks ma bolje ti ne treba:)

Punto ili Panda su mali.. Bravo je srednja klasa Grin nije Stilo no moze da prodje Tongue mislim nismo u US da se sad frljamo malo veliko male su razlike - ako ti se svidjaju ladje na putu udaj se za nekog Amera sa kedijem (kedi = kadilak)

PS sala naravno
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #3 poslato: 20.08.2007. 22:51:12 »

Pa manji je od dzipova i kadilaka i bentlija pa cak i od bmw-a audi-a i sl. Grin
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 20.08.2007. 22:59:28 »

A de bravvo nema mana, ko se nije zalio? Nisi ti ni slusala... Zale se svi na kompjutersku kontrolu smese. Kazu da ide super dok ne zakaze, onda nema sanse da se popravi vise. Ne mogu da nadju ni de je kvar ni sta ni nista. Ima to neke veze sa time da neki deo propada od soli na nasim putevima zimi. To sam slusao na nekoj emisiji na radiju i onda sam sreo lika nekog koji ima brava i ima isti problem i ne moz da ga otkloni. Sta ces gore price za jedna kola?

Zabari su majstori dizajna i istina je da ih takav glas bije, ali samo dizajna, motor ne umeju da naprave. Jeste gledali onu emisiju Fifth Gear na exploreru mislim? I tamo im ismevaju auto industriju.
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #5 poslato: 21.08.2007. 09:47:26 »

Ja nisam rekla da je BRAVO idealan auto,ni jedan nije idealan i svaki moze da se pokvari pa i onaj koji izadje iz fabrike istog trenutka moze da se pokvari! Koliko znam ljudi a znam ih mozda 10tak koji voze taj auto niko se nije pozalio a to da se ne kvari nisam rekla!A sto se dizajna tice nisam bas nesto odusevljena preterano po meni je to jedan prosecan auto sto se dizajna tice(da ne kazem klasika)! smile
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #6 poslato: 21.08.2007. 11:34:34 »

Pa drugo je kad se auto pokvari tek onako, to moze svakom da se desi (sem japancima smile ) ali ovde ne govorim o slucajnosti vec slaboj tacki koja nije zanemarljiva.
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #7 poslato: 21.08.2007. 21:38:46 »

hhahah dobro pobedio si hahahaha ja jesam tvrdoglava al ima i gorih od mene hahhahahahahah icon6
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #8 poslato: 21.08.2007. 21:41:48 »

Nisam mislio da se svadjam i tvrdoglavim, samo reko da se istaknu sve strane a ne samo jedna. Ja imam drugacija iskustva sa tim bravom (starijim doduse). Nisi se valjda ljutnula? smile

PS a i nisi nesto tvrdoglava, ja jos nisam ni poceo bio... Tongue
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #9 poslato: 21.08.2007. 21:47:20 »

haahhahaahah ja ljuta ma jock... ma nego znas sta mislim da treba da pricamo o nekom drugom automobilu dosta je bilo o bravu...nije bas toliko sjajan da se prica toliko o njemu hehehehh
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #10 poslato: 21.08.2007. 21:50:01 »

Pa ajmo o stojdzi, ja bi to odma kupio da imam love, ali novog! Kazu sad bila serija skala 65! To je poslednja pojacana serija pre prekida proizvodnje skale. Sta mislis o njemu? smile
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #11 poslato: 21.08.2007. 21:52:45 »

Ja bih da pricamo o TIGUANU najnoviji model...po meni jedan od auta koji bih kupila kad bih imala taj kesh Grin izbacila bih sliku al ne umem embarrased Sad slap
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #12 poslato: 22.08.2007. 05:55:47 »


Ja bih da pricamo o TIGUANU najnoviji model...po meni jedan od auta koji bih kupila kad bih imala taj kesh Grin izbacila bih sliku al ne umem embarrased Sad slap



Sta je TIGUANU?!? Sad novi VW SUV ili nesto trece (VW = Volkswagen; SUV = Sport Utility Vehicle AKA dzip)
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #13 poslato: 22.08.2007. 07:12:36 »

Volkswagen Tiguan ili ti mini tuareg...
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #14 poslato: 23.08.2007. 03:00:58 »

Znaci pogodio sam smile
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #15 poslato: 23.08.2007. 07:41:21 »

Hehehe BRAVO za tebe icon6
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #16 poslato: 12.10.2007. 23:24:48 »

brate sve je to nashminkano a kada pochne da se kvari hvatash se  za glavu takoda Fijate i Alfe preskachem Tongue
necem vishe ni da ih gledam :p
Sačuvana
mashinac
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Jovan Vicovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Jug Bogdanova
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 113



« Odgovor #17 poslato: 20.10.2007. 19:53:04 »

danas sam bas gledao test ovog automobila, pokazao se odlichno ! Pravi gradski auto, ne bih se zalio da ga imam !
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.069 sekundi sa 35 upita.