Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: 1 error + neko pitanje; POMOC  (Pročitano 4437 puta)
rnsnanda
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« poslato: 22.09.2008. 10:30:08 »

1. Da li  moze da se napravi Domain i da u imenu sadrzi   "-" (crticu)

2. kod Free DNS-a, chim se upise Domain na 'Add Domain', i kako se udje na edit da li treba obrisati sve sto se nalazi na "Resources: Edit existing records", i onda dodati www, i "MOJ DOMAIN.iz.rs.".

4. Zasto je vazan Blogger, moze li bez njega pa da se posle apdejtuje internet prezentacija iliti sajt koji je pre toga napravljan uz pomoc photoshopa i dreamweavera (jednostavan)

3. Na adresi http://freedns.afraid.org/ se ide kako znamo na Registry, nadje se iz.rs i kod koraka "Add a new subdomain" kad ukucam zeljeni izlazi mi
1 error
# 91.150.102.26 is an invalid hostname, CNAME and NS records are used to point hosts to other hosts instead of numeric IP addresses. For information on possible types of DNS zones, click here

unapred zahvalan; pozdrav
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 22.09.2008. 20:06:14 »

1. Moze, ali moras ici direktno na FreeDNS. Forma za registruciju na ww.iz.rs iam bug pa ne dozvoljava crticu. Radimo na otklanjanju tog problema.

2. Popuni prema slici. U polje Subdomain upisi ime domena koji zelis (nemoj upisivati .iz.rs) a u polje Destination upisi adresu DNS servera koji si podesi da hsotuje domen.



4. Bloger je potpuno nebitan. On je samo jedna od mogucnosti za hosting domena. Domen mozes hsotovati na bilo kom hostu koji dozvoljava da hostujes svoj domen

3. Za CNAMe i DNS slogove moras upisati mnemonicku adresu a ne IP adresu.

CNAME nemoj koristiti, to nije dozvoljeno i svaki takav slog ce biti obrisan. Dozvoljeni su samo NS slogovi.

* freedns-newdomain.gif (3.87 KB - preuzeto 849 puta.)
Sačuvana

rnsnanda
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« Odgovor #2 poslato: 23.09.2008. 10:35:03 »

za 1. odgovor samo javite kad budete sredili problem, chim pre to bolje (otprilike za koliko) Cheesy Cheesy
a za 2. se jos nismo razumeli mislio sam na sajt http://www.web-dns.co.uk/ deo kod ubacivanja www i ime domaina uzecu za primer zima.iz.rs u "Resources: Edit existing records"

da li treba obrisati sve sto se nalazi pod vec navedeni "Resources: Edit existing records", sve one stavke pa onda dodati www i zima.iz.rs..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 23.09.2008. 16:19:25 »

Jos juce je otklonjen taj bug.

U DNS ne moras nista brisati, samo dodaj sta ti treba.
Sačuvana

rnsnanda
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« Odgovor #4 poslato: 26.09.2008. 03:51:45 »

nesto sam zaebo  icon2, rns-gaming.iz.rs, kaze da e zauzeto a nema ga, bio sam ga reg, pa obrisao pa nesto opet.. i tako  slap   uglavnom moze li to da se oslobodi pa da ga opet lepo reg zdg_flag_thanks
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 26.09.2008. 04:59:45 »

Koliko vidim podaci domenu postoje i nalaze se na tvom nalogu. Dakle, mozes sve sam da brises i menjas.

Sačuvana

rnsnanda
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« Odgovor #6 poslato: 27.09.2008. 02:47:09 »

prob je sto sam obrisao taj mail, i ne prihvata mi log :/ sve sam prebacio na glavni  icon2
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 27.09.2008. 04:36:03 »

Oslobodjen je domen.
Sačuvana

crnizmaj
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Asav Sav
Mesto: Bara
Lokacija: C.C.
Država: Serbia
Poruke: 7


« Odgovor #8 poslato: 30.09.2008. 03:33:51 »

   Поштовање Администратору и једна помоћ.Наиме извршио сам прописано регистрацију али имам проблем сличан особи од пре мене.Такође сам за ДНС узео http://www.web-dns.co.uk/ , али на адреси хоста који региструје направио сам грешку, јер наиме десило се то да сам се ту регистровао још пре скоро 2 године али сам заборавио, тако да када ми је тражена потврда маила зачудио сам се да је коришћена па помислих да је неко злоупотребио мој маил.Пошто ми је стигао маил са старом лозинком и именом покушао сам на домену да пронађем мој регистровани сајт tehnologijasvijesti.iz.rs али га ту нема, уђем на 'Add Domain' али ми да на адреси http://freedns.afraid.org/ "Add a new subdomain" даје 1 error
# 91.150.102.26 is an invalid hostname, CNAME and NS records are used to point hosts to other hosts instead of numeric IP addresses. For information on possible types of DNS zones, click here.Рагистровао сам се поново на http://freedns.afraid.org/ али исто.Сада незнам да ли је мој сајт регистрован и где да попнем сајт.Хвала унапред.
Sačuvana
crnizmaj
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Asav Sav
Mesto: Bara
Lokacija: C.C.
Država: Serbia
Poruke: 7


« Odgovor #9 poslato: 30.09.2008. 04:51:50 »

   Ево мене опет. Пошто сам пронашао на subdomains мој домен и подесио NS није ми баш најјасније где да попнем свој сајт. Наиме имам хост на freehostia. com али ми није дозволио да уведем ваш домен iz. rs. Тада сам на сервису који ми је дозволио увођење овог домена, али који нема могућност хоста hxxp: www. web-dns. co. uk/ увео DNS dns1. freehostia. com и уписао њега на hxxp: freedns. afraid. org/ "Add a new subdomain" у подешавањима и подесио NS. Сада када унесем у претраживач адресу мога сајта tehnologijasvijesti. iz. rs тражи ми на скочном прозору да унесем неко корисничко име и шифру. Пробао сам сва имена и шифре које користим у вези овога али ни једна не одговара. Молио бих помоћ у вези овога. Хвала унапред.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 30.09.2008. 05:51:45 »

Pogledao sam u podatke, za domen tehnologijasvijesti.iz.rs upisan ne DNS dns1.freehostia.com i to je sintaksno ispravno.

Provera DNS-a ovog domena pokazuje da DNS koji ste upisali za domen ne sadrzi podatke o tom domenu.

Proverite i sami

Podesite ponovo DNS na tom hostu koji koristite, posto mislim da ste tu nesto zabrljali sa ta dva hosta i DNS-om.

Greska koju vam prijavljuje FreeDNS znaci da ste upisaliIP adresu tamo gde on ocekuje ime hosta (mnemonicku adresu).

U registru ima vise domena koji su hostovani na freehostia tako da bi to trebalo da radi kako treba. Zasto vama nije prihvatilo domen, to morate proveriti sa administracijom tog hosta.


Usput, molim vas da koristite uobicajenu terminologiju, jer nisam bas siguran da sam shvatio sta ste sve napisali.
Sačuvana

crnizmaj
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Asav Sav
Mesto: Bara
Lokacija: C.C.
Država: Serbia
Poruke: 7


« Odgovor #11 poslato: 30.09.2008. 07:41:52 »

   Добро и сада ако променим DNS где да попнем свој сајт? smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 30.09.2008. 09:09:15 »

Prvo postavite sajt na host pa onda podesite DNS podacima koji odgovaraju tom hostu (ako host to sam ne uradi), pa teh tada registrujete domen i upiste dNS koji sadrzi tacne podatke.

Trebalo bi da pogledate malo uputstva na www.iz.rs, sve je to vec objasnjavano, sa sve primerima za neke hostove.
Sačuvana

crnizmaj
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Asav Sav
Mesto: Bara
Lokacija: C.C.
Država: Serbia
Poruke: 7


« Odgovor #13 poslato: 06.10.2008. 17:59:12 »

   Хвала подесио сам домен http://tehnologijasvijesti.iz.rs/, линковао сајт и одлично ради.Поздрав свима.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 06.10.2008. 18:10:17 »

Koliko vidim, domen jos uvek nije dobro podesen. I dalje radi redirekciju na drugi domen. To po pravilima o koriscenju besplatnih domena nije dozvoljeno.
Sačuvana

crnizmaj
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Asav Sav
Mesto: Bara
Lokacija: C.C.
Država: Serbia
Poruke: 7


« Odgovor #15 poslato: 07.10.2008. 14:22:57 »

   Да то је тачно да ради редирекцију.Али редирекција се врши према неконвенционалном фри домену freehostia.com који сте и ви препоручили.Наиме заиста нисам у могућности да унесем ваш домен iz. rs, јер троредне домене, пример некоиме.iz.rs, freehostia.com једноставно не уводи, а чак ни све дворедне некоиме.com.Једноставно пробао сам са доста њих и неке је увела неке једноставно не.Међу ове друге нажалост спада и овај ваш.Пробао сам и тикетинг неколико пута, али ништа, само нека захвала за писање сервису и одговор да ће покушати да утврде мој проблем, и све се заврши на томе.Зато вас једноставно молим да ми дозволите останак оваквог статуса за сада док ненађем неки хост који би евентуално могао да унесе ваш домен.Ако не, а оно барем дајте неке добре савете како да друкчије од редирекције направим преусмеравања, јер мој сајт је непрофитабилан и намењен је људима жељних знања.Хвала унапред.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #16 poslato: 07.10.2008. 16:50:28 »

Redirekcija nije dozvoljena ni u kom slucaju. Razlog je taj da, ako radite redirekciju, to onda znaci da vam domen nije ni potreban.

Mislim da ima jos ljudi koji koriste freehostia i podesili su stvar kako treba, a u svakom slucaju ako tu ne moze, onda upotrebite neki drugi host.

Imate ovde uputstava za nekoliko bespaltnh hostova kako se podesavaju .iz.rs domeni. www.iz.rs je samo registar domena pa ne moze davati tehnicku podrsku za druge hostove, osim osnovnih uputstava ako sa nekim imamo iskustva. Stavise, mi uvek preporucujemo da koristite placeni hoting gde imate garantovanu uslugu i tehnicku podrsku.
Sačuvana

crnizmaj
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Asav Sav
Mesto: Bara
Lokacija: C.C.
Država: Serbia
Poruke: 7


« Odgovor #17 poslato: 14.07.2009. 23:02:17 »

Подесио сам сада све и ради као сат.Сада хоће freehostia.com да уведе ваш домен и све одлично ради.Хвали Админу Пеђа!
Sačuvana
crnizmaj
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Asav Sav
Mesto: Bara
Lokacija: C.C.
Država: Serbia
Poruke: 7


« Odgovor #18 poslato: 14.07.2009. 23:47:22 »

Него кад ће нестати оно pending?
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.945 sekundi sa 35 upita.