Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Je l' dzabe ili nije?  (Pročitano 22519 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 13.04.2008. 08:07:25 »

Znate onaj vic:

Prilazi coveg tezgi sa orasima, merka ih pa upita prodavca:

- Posto je jedan orah?

- Ma uzmi slobofdno, ne kosta nista, odgovara mu seljak.

- A pa onda mi daj jedno dvestapedeset komada....


Tako ispade i cela ova prica sa .IZ.RS domenima. Omogucis ljudima da besplatno registruju lepe domene, a onda se pojavi nekoliko onih koji hoce da zauzmu, sve sto moze da se za nesto iskoristi cak i iako nemaju ni resurse da sve te domene upotrebe.

Najcesci slucaj je da neko vec ima .com ili slican domen, ali ipak registruje jos jedno dva - tri .iz.rs kad su vec besplatni i to redirektuje na svoj postojeci domen. I onda, kada im se objasni da to ne moze tako, ljute se.

Najsveziji slucaj je Gojko Vujovic, vlasnik EliteSecurity. Covek ima com domen za svoj licni sajt odavno, ali kada su se pojavili besplatni .RS domeni - brze bolje je i to registrovao i naravno redirektovao na svoj com domen. I pored par obavestenja da to ne moze da radi, nije nista preduzeo. Kada mu je najzad domen obrisan, onda se naljutio, obrisao prilicno aktivnu temu u vezi sa IZ.RS domenima na EliteSecurity forumu i zamenio je drugom u kojoj je opljuvao po ovoj mojoj akciji na ES-u, nazivajuci me prevarantom.

Jeste, veliki sam prevarant. Trenutno .iz.rs zona ima 396 slogova, a nikome nista nije naplaceno. Kriv sam sto trazim od ljudi da se ponasaju razumno i da .iz.rs domene koriste ako im to zaista treba, a ne da registruju domene koje nece da koriste i time ih blokiraju.
Sačuvana

digitalsd
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladan Stanojević
Mesto: Smederevo
Lokacija: Slavija
Država: Srbija
Poruke: 23


« Odgovor #1 poslato: 13.04.2008. 08:17:34 »

Ma ne opterecuj se takvim l***cima choveche. . .  Mada, jeste tuzno to sto covek iz struke ne shvata pravila ali na osnovu onoga sa chime se srecem svakog dana, ama ba$ ni$ta me ne chudi.

$to se tiche vica, imam i ja na tu temu jedan. . .

Do$ao pirocanac (a kobi drugi) na benzinsku pumpu i kaze pumpadziji:

- sipaj 500gr dizela i dve kapi ulja u motor.

Pumpadzija:
- a jel oces i da ti prdnem u gumu mozda ?
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #2 poslato: 13.04.2008. 15:24:51 »

Pa dobro Pedja sta cesh kad smo takav narod smile Kad je dzabe i Sirce je slatko, a najgore je sto mi  ne volimo ogranicenja,tako da eto cim neshto ogranicish mora neko i da se ljuti...
Sačuvana
Srele
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Srele
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 14


« Odgovor #3 poslato: 14.04.2008. 00:20:30 »

Mislim Pedja da si sam kriv.
Evo krecem prvo od sebe i svog iskustva.
Kada sam video da je ovo moguce odmah sam poleteo da napravim jedan za sebe i jedan za sajt koji sam nedavno napravio drugu koji je na extra.hu serveru bez redovnog domena. Naravno u planu mi je bilo da ih naknadno otvorim za sve kliente kojima bude pravio sajtove jer to, Boze moj, nije nigde izricito zabranjeno. Sto nije zabranjeno - dozvoljeno je zar ne?
Naravno nisam imao pojma sta treba da radim... Nigde valjanog uputstva. ES prebukiran porukama, svi pitaju malo ko odgovara, mislim haos. OK, pokusavam ja sam da skontam sta treba. Pravim gluposti... jedino sto mi uspeva je da napravim redirekciju koja radi, ali to je zabranjeno...
Profil na freedns-u mi je bio u totalnom haosu.
Na kraju sam nekako uz pomoc foruma i pola pomoci amo, pola tamo i nekako sastavim u glavi sta mi treba i odem i napravim domen.
I to je jedan jedini koji sam napravio i ko zna da li cu ih jos praviti jer sam se smorio jako.
Predpostavljam da se ovo desilo vecini.
Ali i sada posle svega sto mi se desilo ne vidim kako si ti to mogao drugacije da resis, tj kako bi ja resio da sam na tvom mestu...
Samo me cudi jedna stvar, kako si mogao uopste da pomislis da nece biti interesovanja? Da si bar sakrio sajt, negde ga zavukao da ga niko ne nadje i NE oglasio se na ES-u... Tako vec nesto, ali ovako, pa za par sati su svi forumi brujali o ovome...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 14.04.2008. 03:22:53 »

Zaista nisam ocekivao ovoliko interesovanje, tako da sam bio zatecen a za nesrecu, pogodilo se da me je uhvatio grip i upalili se sinusi tako da nekoliko dana nisam pomaljao nos iz kreveta.

Sto se tice uputstava, pravo da ti kazem, ove stvari su namenjene ljuidma koji su upuceni, tako da se nisam mnog cimao oko toga da objasnjavam stvari. Sada, kada je tenzija malo splasnula, i prosao uradni talas zahteva za domene, na forum polako ubacujem neka osnovna uputstva sta se i kako moze podesavati.

Najveci je problem sto ljudi u stvari i ne citaju ni prvila ni uputstva, nego odmah krenu da reguju domene. Imam par likova koji vec danima reguju jedne te iste domene, svaki put ih ne podese kako treba, svaki put im emailom napisem sta nije u redu i obrisem domene, ali malo kasnije eto ih ponovo, i opet neispravno.
Sačuvana

Manijak
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Djordje Trifunovic
Mesto: Sabac
Lokacija: Donji sor
Država: Srbija
Poruke: 7


« Odgovor #5 poslato: 15.04.2008. 15:29:56 »

Koji car stvarno ti je izbrisao temu na ES. Ne mogu da verujem...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 15.04.2008. 17:27:11 »

AH, hajde sto ej izbrisao tu temu nego je pokrenuo drugu u kojoj me je optuzio za prevaru. Medjutim, posto je video da ljudi nisu naseli na to, na kraju je obrisao i tu svoju temu, da se ne sramoti.

Steta je ucinjena, vrlo je tesko oprati se od takvih optuzbi, a i na ES je sada zabranjeno uopste pominjati www.iz.rs besplatne domene. Probajte, pa cete videti da ce da vam brisu poruke.
Sačuvana

markot
provereni korisnici
početnik
*
Mesto: Beograd
Poruke: 3


« Odgovor #7 poslato: 16.04.2008. 05:44:29 »

Najsmesnije je to sto sad to brisanje, navodno, opravdavaju "Reklamiranjem" sto, navodno, na ES nije dozvoljeno. Evo pogledajte:

w w w . e l i t e s e c u r i t y . o r g / t319229 (izvinjavam se sto saljem ovako link posto je na forumu zabranjeno slati ih)

Ne samo da je smesno vec je i apsurdno!! Znaci onda bi 3/4 ES foruma moralo da bude obrisano jer ako neko posalje poruku u kojoj javlja kako je neki provajder X uveo uslugu Y, pa tu napise svoja iskustva o tome ili trazi od ljudi da daju svoje misljenje i savete o istoj stvari onda se to zove "nedozvoljeno reklamiranje"!!

Inace, ja sam pratio celu tu ES diskusiju preko e-maila i imam sacuvane sve poruke koje su na Webu izbrisane ako se za njima ukaze potreba! No ipak mislim da ova prica vise nije toliko vazna! Mislim da je besmislena svaka dalja rasprava o cenzuri na ES! Ljudi nisu glupi, shvataju poentu, ne nasedaju i misim da to nece napraviti veliku stetu, ima milion drugih foruma na kojima se ne sprovodi cenzura i ciji moderatori imaju samopostovanje i samokontrolu! A ti Pedja jedino mozes da se dokazes ljudima tako sto ces upravo da nastavis da radis ono sto mislis da je ispravno i vremenom ce se sve samo od sebe pokazati!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 16.04.2008. 06:13:02 »

Ma ne cimam se, na ES-u sam od treceg dana njegovog postojanja i vrlo dobro znam ko je Gojko i na sta je sve spreman. prosto, pogodilo ga je sto mu nisam dozvolio da registuje domen suprotno pravilima i sada su usledile sankcije.

Nadam se da svi razumete da cu uraditi sve da ova akcija sa besplatnim domenima bude trajna odrziva, da omogucim svim dobronamernim i korektnim ljudima da besplatno registruju domene, a ne da placaju harac RNIDS-u i vlasnicima OR koji su u stvari i vlasnici RNIDS-a.
Sačuvana

Manijak
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Djordje Trifunovic
Mesto: Sabac
Lokacija: Donji sor
Država: Srbija
Poruke: 7


« Odgovor #9 poslato: 16.04.2008. 10:11:20 »

Koliko gojko ima godina. Izgleda mi kao kao da nema vise od 3. Sad se naljutio sto si mu izbrisao domen pa ti on vraca brisanjem teme na ES. Mislim stvarno....komedija
Sačuvana
markot
provereni korisnici
početnik
*
Mesto: Beograd
Poruke: 3


« Odgovor #10 poslato: 17.04.2008. 02:56:41 »

Ako je verovati podatku na njegovom profilu na ES rodjen je 4.8.1982. No, neke stvari nekad nemaju veze sa godinama...
Sačuvana
DraganV
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dragan Vasilic
Mesto: Ugljevik
Lokacija: Ugljevik
Država: RS
Poruke: 47


« Odgovor #11 poslato: 16.11.2008. 06:24:38 »

Ma brate, nemas pojma kolko smo ti zahvalni za ove .iz.rs domene. Svaka ti cast!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 16.11.2008. 07:38:43 »

Hvala ali ne ocekujem zahvalnost, samo da domene koristite namenski i kao da ste ih platili. smile
Sačuvana

enes
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Enes S...
Mesto: Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 6


« Odgovor #13 poslato: 08.01.2009. 05:59:21 »

Nekoliko dana nije bilo IZ.RS domena, pa mi je svasta prolazilo kroz glavu.... Sada, kada sam video da je i dalje sve po starom laknulo mi je...... Znaci, IZ.RS ce i dalje nastaviti da gura po starom.... da bude dzabe i nadam se da ce vrlo brzo registracija domena preci na vas racunar... da nemamo vise nekih besmislenih ogranicenja Wink

SVE NAJBOLJE I SAMO NAPRED!!!
Sačuvana
NikolayR
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikolay R.N.
Mesto: Srbija
Država: iz svih domacih foruma...
Poruke: 4


« Odgovor #14 poslato: 22.12.2011. 09:48:29 »

eh Pedja Pedja da su svi kao vi i da domaca drzva obezbedi freehosting svako ko se reg pod 10GB free  za forume za websajtove da pokrenu svoj neki bisnis bar do negde i naravo posle kasnije kad se korisnik obezbedi i kad dodje ovde da kaze ljudi hvala vam koristio sam vase ponude iz.rs i drzava koja mi ponudila tih 10GB forum,website i da kaze samo Hvala hvala i od danas placam hosting da produzim, i cak i ako se ne placa iz.rs da vas covek pozove na neki rucak iz postovanja... msm da bi svaki balkanac koji zivi na balkanu bio bi zadovoljen i zahvalan i naravno slava koja tek sledi biti u najboljem kontekstu... a ne da odu na nekom stranom hostingu mole se da im ne izbrisu ili da im daju tih MB GB... daj boze da procita neko ko bi dao ideju ko ima i ko moze takvo nesto bar ako postoji takav covek ic...

Pedja bas bih voleo da napravite toturiali za www.iz.rs jedan tourial za forume jedan za websajtove i izaberete 10 najbolji hostinga kiji po vasem misljenu za jednog korisnika posluziti kad otvori forum stigne za diskusije, igre ljudi koji su fanovi necega nebitno i u tim tutorialima objasnite tacno sta prvo da urade, sta tacno da stisnu, sta ako to dugme nema na tom hostingu ili ga samo pronadju, pa sta ide po proceduri, pa sta ako neko taj napravi jedan domen sta ako obrise pa naravi jos jedan , i sta ce ga posle ceka ti ili tacno sta sta treba uraditi... i videcete rezultati svakog korisnika koji svarti kod vas Hvala hvala.. a ne kao sad e kako ovo nesto nece  kolio da cekam sta treba da cekam sta treba da se uradi... msm jedno moje misljene sta vi kazete msm dal sam ovo rekao oke ili ono bezveze? da cujem misljene a prvenstveno pedji koji drzi www.iz.rs  ...?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 26.12.2011. 21:55:57 »

Nikola, servis za registraciju bespaltnih IZ.RS domena je namenjen ljudima koji znaju kako se domeni registruju. Ovde na forumu i na sajtu postoji dosta uputstava priemra za on ekoji žele da nauče. Čak postoje i dve prilično zanimljive ponude hosting provadjera za korišćenje njuihovih hostign usluga uz popust i oni na svojim sajtovima imaju uputstva kako se iz.rs domeni registruju i koriste na njihovim hostovima.

Ima u planu još neka uputstva ali to će biti kada stignem da ih napravim. Održavanje IZ.RS servisa uzima dosta vremena a i mora se raditi nešto od čega se živi.
Sačuvana

laki94
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Lazar Sekulic
Mesto: Zrenjanin
Država: Srbija
Poruke: 8


« Odgovor #16 poslato: 01.03.2012. 06:37:39 »


Nikola, servis za registraciju bespaltnih IZ.RS domena je namenjen ljudima koji znaju kako se domeni registruju. Ovde na forumu i na sajtu postoji dosta uputstava priemra za on ekoji žele da nauče. Čak postoje i dve prilično zanimljive ponude hosting provadjera za korišćenje njuihovih hostign usluga uz popust i oni na svojim sajtovima imaju uputstva kako se iz.rs domeni registruju i koriste na njihovim hostovima.

Ima u planu još neka uputstva ali to će biti kada stignem da ih napravim. Održavanje IZ.RS servisa uzima dosta vremena a i mora se raditi nešto od čega se živi.


Ako hoces ja ti mogu pomoci, samo reci. Ili organizuj neku akciju za volontere kao sto rade ovi iz 000webhosta!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 01.03.2012. 20:05:43 »

Nažalost, dok ne napravim aplikaciju za administraciju domena, mora da ide ovako kako je sada. Jedino što ljudi mogu konkretno da pomognu je pisanje uputstava.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.539 sekundi sa 35 upita.