Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Problem sa AwardSpace-om i Google mail-om  (Pročitano 7105 puta)
sgoran
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Šuvak
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 22


« poslato: 24.11.2010. 06:47:29 »

Prebacio sam se na AwardSpace.com i imam jedan problem kad sam hteo da dodam Google mail shvatio sam da oni ne dozvoljavaju izmenu DNS slogova (i to veoma kvarno, kad uđeš u izmenu DNS sve postoji čak i ako otvoriš postojeći slog i uradiš save on radi ali ako izmeniš slog on ti kod save-a prijavi da treba da doplatiš). Da li bih rešio problem ako bi na FreeDNS-u dodao MX slog za Google mail i na taj način preusmerio poštu.
Sačuvana
sgoran
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Šuvak
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 22


« Odgovor #1 poslato: 24.11.2010. 09:06:46 »

Predpostavljam da ovo neće raditi jer na FreeDNS-u nemam SOA record?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 24.11.2010. 20:46:44 »

Mislim da ima nekoliko uputstava kako se IZ.RS domen koristi sa Google servisima. U sustini, treba ti DNS server na koji ces da stavis zonu za svoj domen i u njoj podesis MX slog i sve ostalo.

Pedja
Sačuvana

rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #3 poslato: 11.12.2010. 09:24:52 »

I ja možda imam problem sa awardspace. Koristio sam free hosting 000hosting i nije bio loš pomalo spor pri otvaranju stranica i sad sam promjenio u afraidu i stavio dns..ove od awardspace(preporukom nekih forumasa) i prešao na njihov free hosting. A stari sam ugasio skroz, ali nemogu da uploadujem sajt jer ftp ne radi. Domen nie još spreman vjerovatno dok se osvježe dns...
Ali ne radi ni sa onim prewiev hostname koji je tu da se uploaduje sajt dok domen ne bude spreman, Pa sam pomislio da i možeš pomoći pošto si i ti na tom hostingu. Vjerovatno negdje griješim. Sad
Hvala
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 12.12.2010. 15:12:36 »

Ako se ne varam, u DNS-u Awardspace-a nema tvog domena.
« Poslednja izmena: 13.12.2010. 18:18:26 Pedja » Sačuvana

rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #5 poslato: 12.12.2010. 21:34:02 »

U domen mnageru stoji moj domen, ali je uzvicnik na njemu i kad kliknem na prewiev on me odbede na pretragu izbaci ovo(Упс! Изгледа да ова веза није потпуна.) U  dom manageru stoji i ovo "Note: DNS update should be completed to have your domain working! Usually a world-wide DNS update might take 24-72 hours, depending on the domain registrar."
Možda ipak treba sačekati, hm, vaše mišljenje
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 13.12.2010. 18:20:45 »

Proveri DNS ovim alatom: http://www.iz.rs/dnslookup

U obrazac upiši pun naziv domena i adresu DNS-a. Pročitaće ti šta DNS sadrži vezano za taj domen. Ako tu prikaže da podataka o domenu nema, onda taj DNS ne sadrži zonu za domen.
Sačuvana

rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #7 poslato: 14.12.2010. 07:07:06 »

Izugleda da si bio u pravu ovaj free hosting Awardspace ne može da radi sa iz.rs. Ako neko ima drugačije iskustvo neka to onda objavi ovdje, jer Awardspace je izgleda malo brži od ostalih free hostinga.
Hvala na podršci i strpljenju
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 14.12.2010. 17:13:51 »

Ima iz.rs domena koji ga koriste. Dakle, host radi kako treba. Verovatno nesto nisi dobro podesio, ili mozda trenutno imaju nekih problema. Jesi li probao da se obratis administraciji tog hosta?


Sačuvana

sgoran
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Šuvak
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 22


« Odgovor #9 poslato: 15.12.2010. 20:07:04 »

Izvinjavam se ali nisam bio tu pa nisam video tvoj post ranije a trenutno nerazumem tvoj problem pa ću da isčitam postove ponovo. Za sada ti mogu reći da sigurno radi sa iz.rs jer sam postavio dva sajta na Award i oba rade. Sad sam se setio šta može da bude kod obe registracije dobio sam:

Error 500: Script Execution Failure

Bez obzira da li si to primetion tada ili ne ako odeš u cPanel i pregledaš svoj domen videćeš znak uzvika pored njega to je znak da tvoj domen nije pravilno kreiran. Ništa ne pomaže osim ticketa support-u i oni to reše. Prvi put jako brzo a drugi put sam bogme čekao. Frajeri koji rade na tim tiketima su priučeni i ne šalju probleme pravim ljudima pa ti pazi kako ćeš da sročiš zahtev. Ako ti treba još nešto slobodno pitaj.

Na kraju za Award imam sve pohvale od svih koje sam testirao on je ubedljivo (subketivno) najbrži. Pod subjektivno mislim na kućno učitavanje u browser u Srbiji (mislim da sam napisao nešto o tome negde). Objetivno bi bilo testiranje sa nekim od test sajtova.

Negativna strana Award hostinga je u tome što apsolutno nema menjanja DNS slogova, nema SMTP servera (mislim da su ga sada odobrili ali samo za 30 poruka mesečno).

Počeo sam da pravim uputstvo za sve ovo što pričam ali sam se na pola posvađao sam sa sobom pa ću da vidim kad se izmirim.
Sačuvana
sgoran
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Šuvak
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 22


« Odgovor #10 poslato: 15.12.2010. 20:25:57 »

U ticket-u obavezno navedi tekst greške koji dobijaš.
Sačuvana
rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #11 poslato: 17.12.2010. 10:57:54 »

JA sam već odustao od awarda sad sam pronašao "mnogo bolji host" radi se o byet. org.  Evo šta sam primjetio da je bolje ima profi cpanel(nedostaju neke funkcije), možete da direktno uploadujete sajt zipovan, pa da ga raspakujete na serveru, daje 2gb prostora, i dovoljno bendwica, stranice se otvaraju brzo (na tom sam hostingu tek 3 dana pa ne bih prerano da ga hvalim), da ne dužim ako ovako nastavi biće to najbolji free hosting do sad.  Molim vas provjerite pa mi javite kakvi su vaši utisci.  wwwwww. focak. iz. rssss
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 17.12.2010. 16:55:39 »

Samo pazi, koliko sam primetio veliki je procenat suspendovanih ili nedostupnih naloga na byet.org.

Imam utisak da zahtevaju da korisnik redovno bude aktivan oko hostinga pa ako ga nema, bez obzira sto sajt radi, nalog bude suspendovan.

Kod novo registovanih domena, skoro da je postalo pravilo da, ako je za domen naveden byet.org kao DNS, sajt nije dostupan. Ne znam da li je to stvar komplikovane ili nejasne procedure poddesavanja tog hosta ili nesto drugo.
Sačuvana

rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #13 poslato: 18.12.2010. 07:15:49 »

Hm, danas sam primjetio sajt nije radio oko između 13 i 14 časova. Ops, chrome cannot find this page i td. Ali je proradio
Ni meni nije radio dok nisam napravio folder u public_html pod nazivom svog domena i u  njega uploadovao joomla, možda je to problem. Ili sam nešto ja zabrljao
Sačuvana
sgoran
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Šuvak
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 22


« Odgovor #14 poslato: 18.12.2010. 07:35:23 »

Kako su iskustva različita. Meni je prvi free host bio byet ali sam od njega odustao zato što je bio spor i prešao sam na freehostiu koja je bila brža pa na award. Što se tiče aktivnosti nisam bio na byet-u sigurno mesec dana a sajt je još tamo.
Sačuvana
sgoran
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Šuvak
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 22


« Odgovor #15 poslato: 18.12.2010. 07:41:07 »

Mislim da si trebao da instaliraš Joomlu kroz njihov sajt (imaju Fantastico) ali bolje da ti neko iskusniji odgovori.
Sačuvana
rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #16 poslato: 20.12.2010. 08:47:13 »

Sgoran, možda si u pravu kad je u pitanju brzina otvaranja stranica izgleda da na byet to varira, jednostavno nekad se stranice otvaraju dobro a nekad sporije, nešto slično sam primjetio i na 000freehosting, hm testiraču ga još koji dan pa ću da vidim da se vratim na awardspace, nadam se da nisi odustao od tog uputstva za awardspace ako sam te dobro shvatio.
Sačuvana
sgoran
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Šuvak
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 22


« Odgovor #17 poslato: 20.12.2010. 20:46:16 »

Proveri ali ja sam testirao svaki dan nedelju dana i hosting se drastično uspori kad je Amerika budna čak i duplo. Moram da napomenem da sam ja nov u ovim stvarima pa je bolje da te neko iskusniji savetuje. Jedino ti ne bih prporučio 000webhost.com jer ne da je najsporiji već i browseri odustaju prilikom učitavanja prostih stranica koliko ume da bude spor. Na netu sam našao da ih opet hvale kako su dobri. Oni su i jedini koji su mi poslali mail raspitujući se o tome kako mi se sviđa njihova usluga ali nisam imao srca da ih ocrnim npr. isti sajt na byetu, freehostii i drugim koje sam testirao radi normalno brže ili sporije a jedino kod njih neće da učita celu naslovnu stranu bez reloada. Pa šta da im napišem, kako bih mogao da budem zadovoljan.
Sačuvana
rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #18 poslato: 25.03.2011. 10:01:04 »

Evo još uvijek sam na byet, sa jednim sajtom kao što reče zna biti spor ali sam ipak zadowoljan. 2000 mb prostora i neogranicen bendwich.Jedino moraš određen broj puta ulaziit na nalog koji otvoriš kod njih iako ti sajt radi(jednom sam dobio upozorenje da sam taj mjesec ušao manje od 5 puta na hosting nalog). Da je nešto brz nije ali služi svrsi.  
Sačuvana
nenad.f
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nenad Filipovic
Mesto: Sombor
Država: Srbija
Poruke: 3


« Odgovor #19 poslato: 29.03.2011. 18:44:46 »

meni je najbolji 000webhost nikakvih problema nemam.
Sačuvana
rasho75
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Foča
Država: Bosna i Hercegovina
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 23


Pametan čovjek traži riješenje, budala izgovor



WWW
« Odgovor #20 poslato: 13.02.2012. 09:38:05 »

Ja sam prešao na profi hosting plus hosting i više nemam nekih veliki problema, čak ako imam problem i sa joomlom oni mi ga riješe. Dobio sam sponzorisane pakete za obadva sajta na iz.rs. Prezadovoljan sam. Pozdrav za Peđu i ostale forumaše. Bio sam na terenu pa nisam imao mnogo mogućnosti da se javim
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.625 sekundi sa 35 upita.