Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Problem sa verifikacionim kodom: desetine poruka "Image verification failed".  (Pročitano 2016 puta)
Hara Lampije
novajlija
*
Ime i prezime:
Hara Lampije
Mesto: Stara planina
Lokacija: Devojacka padina
Država: Srbija
Poruke: 1


« poslato: 04.05.2008. 07:04:55 »

Postoji ozbiljan problem sa Add a new account na http://freedns.afraid.org/signup/ odnosno sa verifikacionim kodom, tj. slovima koje treba prekucati sa automatski generisane sličice. Krajnje mi je nejasan i broj slova za ukucavanje kao i njihova vrsta (boja, tip, položaj) koju iz ponudjenog mnoštva moram odabrati za ukucavanje (pogledaj priloženu ilustraciju).
Nisam daltonista a nisam ni preterano glup, a ipak ne uspevam ukucati tačan verifikacioni kod iz nekoliko desetina neuspešnih pokušaja! Ej, nekoliko desetina...
Ako je nemoćan i obeshrabren neko sa četvrt veka iskustva u intenzivnom korišćenju računara i sa petnaestak godina Internet iskustva, kako je tek onima manje upućenima? Posle koliko pokušaja oni odustaju od otvaranja novog naloga?!
Može li se iz logova servera videti prosečna brojka pokušaja sa pozitivnih ishodom, uključujući drop-out!? Verujem da bi takvi podaci bili šokantni.

Sledi očigledna ilustracija samo tri, u dugom, predugom nizu mojih "pogrešnih" verifikacija:






Image verification failed!

Mjkmbžj! Svaki od gornjih pokušaja "sistem" je proglasio za pogrešan! BTW. Čisto informativno - šta bi vi odabrali i ukucali sa ponuđenih sličica?

Savet: ne pokušavajte da otvorite sebi nalog pre nego ovde bude objavljeno objašnjenje/razrešenje opisanog problema - osim ako verujete da ste vidoviti! Nisam nezahvalan, ali da li je zbilja besplatno ono što nas košta jako puno vremena i nerava, a oboje samo zbog, pretpostavljam, amaterizma ili indolencije dobrotvora? Čini se da je pred nama srbijanska potvrda onog Marfijevog zakona po kojem "Nema besplatnog ručka"...

P.S. Šta je sa domenom koji sam pokušao registrovati i tokom čije sam registracije stigao do nepremostivog problema na http://freedns.afraid.org/signup/? Slobodan je ili nije, registracija će se moći nastaviti ili neće? Iako www.iz.rs kaže da je domen slobodan, freedns.afraid.org kaže da je zauzet?!
« Poslednja izmena: 04.05.2008. 18:38:36 Hara Lampije » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 04.05.2008. 18:27:28 »

Evo ja sam sad probao da registrujemnalog i bez problema sam prosao sa slicicom.

Sto se tice domne, ako ne uspe registracija, domen osaje neko kratko vreme zakljucan, jedno dva sata, a nakon toga biva oslobodjen.


Sačuvana

bloker
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milenko Anicic
Mesto: Bijeljina
Država: Republika Srpska
Poruke: 4



« Odgovor #2 poslato: 04.05.2008. 23:18:03 »

na ovoj 1. i 3. slici ti nije potrebno ovo slovo Z (zato sto je kao "malo svjetlije" od ostalih slova) a ovo 2. mislim da je OK..
Sačuvana
digitalsd
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladan Stanojević
Mesto: Smederevo
Lokacija: Slavija
Država: Srbija
Poruke: 23


« Odgovor #3 poslato: 05.05.2008. 07:15:33 »

Na ovom forumu ima zaista dobrih uputstava sta i kako raditi u situacijama kada se negde zaglavi. Sto se tice vremena i nerava, pa prijatelju, kada nesto hoces da odradis, vreme mora da se odvoji a sto se tice nerava... toliko ima svakodnevnih situacija gde se oni gube tako da to mozemo u ovom slucaju da zanemarimo.
Ne bih se slozio sa kvalifikacijama o amaterizmu i indolenciji. Tome ovde zaista nema mesta.
Istini za volju, nema toga koji sve zna, ali se podrazumeva da covek koji hoce nesto da uradi, ima bar osnovna znanja o tome kako ta stvar funkcionise... Pedja je svima nama mnogo pomogao, a sa druge strane kada ni on ne moze da stigne, tu smo mi forumasi da pitanjima i odgovorima pomognemo jedan drugom.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 05.05.2008. 08:44:54 »

U nastojanju da stignem da na sve odgovorim, prevideo sam ovaj deo tvoje poruke, pa cu evo naknadno da dam komentar.


Savet: ne pokušavajte da otvorite sebi nalog pre nego ovde bude objavljeno objašnjenje/razrešenje opisanog problema - osim ako verujete da ste vidoviti! Nisam nezahvalan, ali da li je zbilja besplatno ono što nas košta jako puno vremena i nerava, a oboje samo zbog, pretpostavljam, amaterizma ili indolencije dobrotvora? Čini se da je pred nama srbijanska potvrda onog Marfijevog zakona po kojem "Nema besplatnog ručka"...


Servis besplatnih domena jeste besplatan, ovde su data uputstva kako se sve podesava, pa cak i kako registrovati domen i postaviti sajt, a da sve bude potpuno besplatno. Uputstava, naravno, nije nikada dosta i zato ce ih biti jos i vise u buducnosti, ako se pojave pitanja i potreba da nesto bude objasnjeno.

Da bi neko registrovao domen neophodne su dve stvari: da ume da cita i da ima odgovarajuce predznanje. Ovo prvo je neizbezno, i ja zaista ama bas nikada necu prihvatiti da neko od mene ocekuje da mu citam uputstva, a drugo, ako nesto treba da se objasni uvek se moze kulturno pitati.

Ti, medjutim, ocekujes da je nekome obaveza da te besplatno poducava, a to je, hajde da koristimo blag recnik, u najmanju ruku nekulturno. Ako zelis taj nivo usluge, otidji na neki servis gde se domeni placaju, plati domen pa onda vidi kakvu ces tek tamo uslugu obuke da dobijes - uglavnom nikakvu, a svakako manju nego ovde, cak i da hoces da platis.

Stvar naime zaista tako stoji: razlika izmedju besplatnog domena i komercijalnog domena je samo u tome sto ti je trosak umanjen za cenu domena. Ako umes sam da registrujes domen, odlicno, onda ce ti sve biti besplatno, ali ako ne umes, onda platis nekoga ko ume.

Problem koji si ti opisao, do sada nije prijavio niko, a registrovane su stotine domena. Stavise, veliki broj ljudi koji su registrovali domene bez problema mogu biti svrstani u 'internet nepismene'. Mislim da je sasvim jasno ko je amater i indolentan u ovoj prici.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.87 sekundi sa 34 upita.