Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Upis NS slogova  (Pročitano 3176 puta)
Psychonaut
početnik
*
Ime i prezime:
Dubravko
Mesto: Republika Srpska
Država: Bosna i Hercegovina
Poruke: 2


« poslato: 25.02.2010. 01:31:41 »

Poz, upravo sam registrovao domen, međutim pri upisu NS slogova bilo je mjesta za samo jedan NS.  Da li i gdje mogu dodati drugi, i da li je to potrebno uopšte? Pri registraciji sam upisao ns01. 000webhosts. com i sajt je sada dostupan ali želio bih znati kako mogu dodati drugi.  Tongue Dummy question. . . 



Ja sam ovde išao na add new subdomain, NS, i dodao taj drugi NS. Da li je to ispravno?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 25.02.2010. 03:59:35 »

Ulogujes se na FreeDNS i tamo mozes da upises do 5 slogova.



Sačuvana

Psychonaut
početnik
*
Ime i prezime:
Dubravko
Mesto: Republika Srpska
Država: Bosna i Hercegovina
Poruke: 2


« Odgovor #2 poslato: 25.02.2010. 05:39:03 »

Ulogovao sam se na freedns ali nemam pojma gdje da upišem te dodatne NS slogove. Kada uđem subdomains pa na edit imam pod "destination" samo jedno polje koje je već popunjeno sa ranije upisanim slogom, ns01.000webhost.com (slika 1). Gdje se tačno dodaju slogovi?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 25.02.2010. 14:41:32 »

Koliko vidim na ovoj drugoj slici, ti si to vec uradio kako treba.
Sačuvana

charmed94
početnik
*
Poruke: 4


« Odgovor #4 poslato: 14.03.2010. 06:37:37 »

Imam isto pitanje kao i Psychonaut, i isti hosting je u pitanju.

Nakon što sam video šta je već pomenuti član uradio, reših da uradim i ja isto to, ali mi se pojavilo upozorenje:
Citat
Warning: This subdomain has been made live effective immediately, however it has been created off a domain marked as private. This means the owner of the domain has the choice of declining use of this subdomain to you.


Da li je uopšte potrebno upisivati drugi NS, ili je dovoljan samo ovaj jedan? Takođe, šta da uradim kako bi mi se uklonilo sledeće upozorenje na 000webhost cPanelu:
Citat
Your domain is not yet pointing our server, so services such as FTP, Website Builder or File Manager may not work. You need to update nameservers to ns01.000webhost.com, ns02.000webhost.com for your domain. This warning will be removed once your domain will start resolving to our server (24-48 hours after nameserver update). How to update nameservers?

Koliko ja vidim, izgleda da jeste potrebno da se dodaju oba NS servera i da treba da sačekam 24 č kako bih mogao da počnem da ga koristim (treba sačekati toliko  icon6).
Sačuvana
charmed94
početnik
*
Poruke: 4


« Odgovor #5 poslato: 14.03.2010. 08:42:25 »

Baš mi je brzo proradilo. Sve je kako i treba da bude.
Ako se susretnem s nekim problemom, obavezno se javljam! smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 15.03.2010. 02:59:35 »

Dovoljan je jedan DNS ali je bolje da ih ima dva ili vise. Verovatno ce kasnije, kada servis bude unapredjen bitiobavezno da seunesu dva DNS-a.

Domen je aktivan odmah po upisu NS sloga. Ne treba da se ceka 24 casa.
Sačuvana

proficiency
početnik
*
Mesto: Beograd
Poruke: 2


« Odgovor #7 poslato: 24.05.2010. 09:51:12 »

za hosting sam izabrala 0fees.net jer nema banere i jer je neko od korisnika dao detaljno uputstvo sta treba da se uradi.

na freedns.afraid.org mi je DNS iz istog razloga...

kada sam upisala NS ns1.0fees.net, dobila sam istu poruku kao i korisnik na pocetku

Warning: This subdomain has been made live effective immediately, however it has been created off a domain marked as private. This means the owner of the domain has the choice of declining use of this subdomain to you

onda sam upisala ns2.0fees.net i dobila sam istu poruku

ignorisala sam ih oba puta...

na iz.rs sam proverila DNS server i dobila sam izvestaj na 4 strane gde pise na nekoliko mesta da mi nedostaje nameserver


NS records got from your nameservers listed at the parent NS are:

ns5.byet.org  ['209.190.16.86']   [TTL=86400]
ns4.byet.org  ['207.182.130.90']   [TTL=86400]
ns3.byet.org  ['209.190.16.84']   [TTL=86400]
ns2.byet.org  ['209.190.16.83']   [TTL=86400]
ns1.byet.org  ['209.190.16.82']   [TTL=86400]

i kasnije:

Missing nameservers reported by parent

FAIL: The following nameservers are listed at your nameservers as nameservers for your domain, but are not listed at the parent nameservers (see RFC2181 5.4.1). You need to make sure that these nameservers are working.If they are not working ok, you may have problems!
ns1.byet.org
ns3.byet.org
ns5.byet.org
ns2.byet.org
ns4.byet.org

da li je neophodno da upisem svih 5 NS i da li ce to resiti problem?

i sta ovo znaci?

DNS servers responded

ERROR: One or more of your nameservers did not respond:
The ones that did not responded are: 67.19.72.202


Pedja, u diskusijama iz 2008. sam citala da ce na serveru DataVoyage biti moguc hosting u nekom trenutku. Jel to moguce sada?

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 24.05.2010. 16:33:35 »

Treba malo sacekati sa proverom posle registracije domena. Domen obicno bude aktivan odmah ali je potrebno do cetiri dana da sve bude sigurno u funkciji.

Poruka "Warning: This subdomain has been made live effective immediately, however it has been created off a domain marked as private. This means the owner of the domain has the choice of declining use of this subdomain to you" znači upravo to što piše: domen je aktivan odmah nakon registracije ali će proći naknadu proveru da li je upotrebljen na način koji je devinisan načim pravilima.

Prilikom registacije dovoljna su dva DNS-a, a nije zgoreg upisati ih i više.

Ostale poruke nisam mogao da proverim jer nije navedeno koji domen je u pitanju.

Što se hostinga tiče, naš hosting server korsitimo samo za svoje klijente uokviru paketa drugih usluga. Ne dajemo hosting usluge odvojeno.

Sačuvana

proficiency
početnik
*
Mesto: Beograd
Poruke: 2


« Odgovor #9 poslato: 24.05.2010. 19:10:28 »

Hvala za odgovor, Pedja! Dobro ako je do 4 dana.

Prva strana sajta ce mi biti spremna danas ili sutra, nadam se da necu zakasniti sa postavljanjem, da domen ne bi bio obrisan.

Upisala sam 5 NS i sad su ostale one iste "greske", a pojavila se i jedna dodatna,

DNS servers responded

ERROR: One or more of your nameservers did not respond:
The ones that did not responded are:
209.51.195.116  67.19.72.202

 
Sta je parent nameserver? Da li to ima veze sa nivoima registrovanja - npr. jedan mi je domen na 0fees.net, pa je poddomen na freedns.afraid.org, a treci treba da bude na iz.rs? Mozda nisam dobro razumela... Ili je sada domen registrovan na iz.rs i ne moram vise da ga registrujem na sajtu www.iz.rs? Da li na sva ova tri mesta treba da bude razlicito ime i da li moze da smeta ako je isto?

Da li, iako su prijavljene ove greske, mogu da postavim sajt na 0fees.net? Jel ga tamo postavljam? Tako pise korisnik po cijim sam uputstvima sve uradila... Ako ce se proveravati da li je sajt postavljen pre nego sto bude potpuno aktivan, onda bi trebalo da mogu da ga postavim tamo...

Pedja, jel mozemo na neki licni kontakt da se cujemo u vezi imena domena?

Na 0fees.net mi pise da imam parkiranih domena 1/5. Da li to znaci da mogu da parkiram 5 domena – tj. da imam 5 mesta na koje mogu da postavim 5 razlicitih sajtova? I da li se onda prostor od 300MB deli na tih npr. 5 sajtova ili za svaki od njih imam po 300MB?



Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 24.05.2010. 23:32:05 »

Postavljate pitanja za koaj bi terbalo da odgovor porazite na Internetu. DNS jeste slozen servis pa treba malo vise da se proucava da bi se shvatili svi detalji njegovog funkcionisanja.

Za sve greske koje se ticu DNS-ova koje ste naveli prilikom registracije treba da seobratite administraciji tog DNS servisa. Mi ne mozemo da znamo kako njihov servis funkcionise. U principu ako od pet DNS-ova dva ne rade, to ne bi trebalo da ometa vidljivost sajta.

D ali sajt radi videcete prosto pristupom sajtu po adresi koju ste registrovali. Naosnovu poruke koje dobijete znacete da li je sajt funkcionalan. Sadrzaj, naravno, mozete odmah da postavite.

Registracija iz.rs domena se vrsi na freedns.afraid.org. www.iz.rs samo priprema korisnika za tu registraciju. Samo na freedns.afraid.org mozete upisati iz.rs domen koji zelite da koristite.


Na FreeDNs mozete upisati do 5 NS slogova. To mogu biti NS slogovi za jedan te isti domen ili za do 5 razlicitih, s tim da treba za jedan domena nvesti najmanje dva. DNS nema nikakve veze sa hosting uslugom i deljenjem resursa na serveru. Od tog sevis zavisi kako i koliko domena mozete drzati na jednom hosting nalogu.

Sto se tice privatnog kontakta, ne praktikujemo tako nesto. Sve savete mozete potraziti ovde na forumu.
Sačuvana

charmed94
početnik
*
Poruke: 4


« Odgovor #11 poslato: 20.06.2010. 05:04:02 »

Након што ми је домен укинут, више не могу да направим нови под истим именом.
FreeDNS ми показује да домен већ постоји, а није у мом налогу.

Пеђа, да ли знате о чему је проблем?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 21.06.2010. 01:42:30 »

Ne mogu da znam dok ne kazes koji je domen u pitanju.
Sačuvana

charmed94
početnik
*
Poruke: 4


« Odgovor #13 poslato: 28.06.2010. 13:22:36 »

Не могу да приступим ниједном профилу на форуму, па самим тим не могу да пошаљем приватну поруку у вези с доменом. Претпостављам да је због тога што сам неактиван корисник.

Пуно је ограничен форум, морам рећи.
Да ли ово може да се уклони без слања порука цели дан?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 28.06.2010. 23:10:49 »

Podska za Iz.RS servis se obavlja u javnim porukama, tako da nema potrebe za privatnim porukama.

Ogranicenje koje sad imas je tu zbog spamera. Ne moze se menjati pojedinacno za korisnike.


Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.985 sekundi sa 34 upita.