Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: firefox koristite li ...  (Pročitano 10233 puta)
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« poslato: 25.02.2007. 04:09:17 »

extensije ja sam odusevljen ovim dodacima i trenutno koristim
fasterfox-za ubrzanje ucitavanja stranica i pokazuje vreme za kolko se stranica ucita
hostIP...
PDFdownload..
Calculator..vrlo zanimljiv ima history
Torrent Finder Toolbar preko 150 top torenta pretrazuje
FoxClocks trenutno vreme u svim gradovima sveta....
ma ima jos dosta odlicnih stvarcica  smile ako je neko probo jos neku neka javi ..
Sačuvana
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #1 poslato: 25.02.2007. 04:36:58 »

Otvorio si ovu temu 15 minuta pre mene , pa cu ja moju izbrisati i postovati u tvojoj.

Extensions, Themes, Engines, Plugins koje koristite, koje preporucujete, koje izbegavati...

Moj izbor je :

Firefox 2.0.0.2

Extensions:

Adblock Plus 0.7.2.4 - Adblock Plus sllows you to decide what you want to see on the web.You don't need to download all the ads and banners any more, if you don't want them - tell Adblock Plus. Adblock Plus home page : http://adblockplus.org/

DownThemAll! 0.9.9.7 - Home page :http://www.downthemall.net/

E-mail Notifier Toolbar 1.0.1.29 - Automatically notifies you of new emails that you receive,includes cookie cleaner,history cleaner and cache cleaner. Shows the current weather and a 3 day forecast,locally and globaly.

Fasterfox 2.0.0 - Home Page : http://fasterfox.mozdev.org/

Firebug 1.01  

Flashgot 0.5.97.03 - Enables single and massive downloads using the most popular external download managers . http://flashgot.net

Image download 1.0.2 - Download all the images in the page

Image Zoom 0.2.7 - Adds zoom functionality for images

NoScript 1.1.4.5.061221 - Extra protection for your Firefox,Noscript alowws JavaScript,Java and other plugins only for trusted domains of your choice. http://noscript.net

PDF Download 0.7.8 - Allows to choose what you want to do with a PDF file:download it, view it with an external viewer or view it as HTML! Website: http://www.pdfdownload.org
 
PopupMaster 1.2 - Places the popup blocker icon in the status bar,regardless of site settings.

Talkback 2.0.0.1 - Sends information about program crashes to Mozilla.

Themes :

Noia 2.0 extreme 3.371 - Fully skinned based on Noia icon set
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #2 poslato: 25.02.2007. 05:34:12 »

koristio sam samo onaj dodatak za flash get, mnogo mocna stvarcica kad skidas nesto s neta..
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #3 poslato: 25.02.2007. 08:09:57 »

cini mi se da niste pomenuli jedan koristan... video download plugin. cupa snimak sa youtube i slicnih sajtova
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #4 poslato: 25.02.2007. 18:49:46 »

Ja ne znam, zagrizeni sam korisnik Opere smile
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #5 poslato: 25.02.2007. 21:19:17 »

Ma firefox zakon Wink mada je skoro izasao josh jedna nova verzija firefox-a
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #6 poslato: 25.02.2007. 21:27:05 »

opera je klasu iznad smile
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 25.02.2007. 23:48:25 »

Phah... Opera cak nije vredna ni ovako ql smajlija kao sto je ovaj ->   smile16 tako da Mozilla  zdg_mosh Grin
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #8 poslato: 25.02.2007. 23:50:45 »

rado bi se sad raspravljao sa tobom, ali cemo pretvoriti temu u nesto sto postoji, pa cu sacekati da te vidim uzivo smile
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #9 poslato: 14.03.2007. 04:55:42 »

Blaga prednost za Mozillu !    zdg_old
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #10 poslato: 14.03.2007. 06:25:18 »

Opera 4 ever!
Imam i FF instaliran, ali Opera je default... I tako će ostati. Čoveče, pa dovoljna je samo "Paste & Go" opcija da ga stavim na prvo mesto. Nema dalje.  Cheesy
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #11 poslato: 14.03.2007. 06:38:46 »

da, pored paste&go, cini mi se da ff nema ni duplicate... zbog tih sitnica (gestikulacije misem isto..) nikad ne bih zamenio operu.
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #12 poslato: 14.03.2007. 17:53:55 »

Kako i je li moguce natjerati sve popularniji internetski preglednik Firefox da ne troši previše sistemske memorije?

Uzrok tog cestog problema, koji Adriana navodi kod svog Firefox preglednika, je u tzv. memory leaku. Pojednostavljeno memory leak je situacija u kojoj odredena aplikacija, u ovom slucaju Firefox internetski preglednik, troši previše sistemske memorije cak i dok se ne koristi kao aktivni program, nego je minimizirana.

Ako koristite Firefox internetski preglednik možete se i sami uvjeriti u ovaj problem i to na nacin da pritisnete kombinaciju tipaka Ctrl + Alt + Delete i otvorite Windows Task Manager. U popisu aktivnih procesa pogledajte stavku firefox.exe te kolicinu memorije koju troši, cak i ako je aplikacija minimizirana.

Rješenje koje vam nudimo nece u potpunosti riješiti ovaj problem, no nakon što ga primijenite, 'obrisat' ce sav višak memorije Firefoxa prilikom njegovog minimiziranja.

U adresnoj traci Firefoxa napišite about:config. Kliknite desnom tipkom bilo gdje unutar prozora i odaberite opciju New > Boolean, a u okviru koji ce vam se pojaviti upišite config.trim_on_minimize i stisnite Enter. Otvorit ce vam se novi prozor u kojem odaberite vrijednost True te ponovno stisnite Enter. Restartajte Firefox i od sada svaki puta nakon što minimizirate prozor Firefoxa kolicina memorije koju preglednik koristi ce se isprazniti i spustiti ispod 10 MB.
.


..preuzeto odavno s nekog hr foruma..
Sačuvana

saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #13 poslato: 14.03.2007. 19:12:57 »

Firefox sam probao i kad sam video da adres bar ne moze da se spusti na dno stranice izbrisao sam ga. Ne pada mi na pamet da navike koje sam sticao godinama menjam zbog jednog programa smile
Opera je ipak broj 1 za mene.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #14 poslato: 20.03.2007. 18:29:45 »

Evo još jednog dodatka:   Download embedded
     Služi za skidanje mp3, quicktime, flash sadržaja. Odličan je lak za korišćenje.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #15 poslato: 30.03.2007. 02:52:50 »

Foxy tunes - kontroliše muziku iz Winampa
Quick note - mali dodatak koji zamenjuje Notepad.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #16 poslato: 25.07.2007. 15:36:37 »

Instalirao sam dodatak McAfee SiteAdvisor.

On će vas upozoriti da li je Web lokacija koju nameravate da posetite - ili ste je već posetili - opasna ili nije. Instalira se kao paleta alatki Internet Explorera odnosno dodatni modul za Firefox. Nakon instaliranja, kad god pomoću Googlea ili nekog drugog pretraživača krenete u "češljanje" Weba, SiteAdvisor će pored svakog rezultata pretraživanja prikazati ikonice u različitim bojama u zavisnosti od sigurnosti lokacije. Zelena znači da lokaciju možete posetiti bez bojazni, žuta da je lokacija sumnjiva, a crvenom ikonicom se označavaju provereno opasne lokacije. Pored toga, upozoriće vas i na mogućnost da vas s neke lokacije zatrpaju neželjenim porukama ukoliko na njoj ostavite svoju e-adresu.


Download


Bliže informacije o posećenom sajtu možete dobiti opcijom "View Site Details".
Tako sam proverio 10-ak foruma za koje imam prečice i svi su se pokazali "zeleni", osim ovog našeg koji je "žut".  smile   To je verovatno zbog  sumnjivih tipova koji se ovde muvaju.

Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #17 poslato: 26.07.2007. 00:48:13 »

McAfee SiteAdvisor u akciji. Ako krenete po kakav crack kao ja, možda može biti od koristi.

Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #18 poslato: 15.11.2007. 16:42:46 »




Kada izvršavate "Bookmark this page" potrebno je svaki put raširiti listu direktorijuma da bi pronašli odgovarajući.

Da bi ovo izbegli instalirajte ekstenziju Openbook.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/42

Nakon restarta, okvir za dijalog "Add bookmark" pojavljivaće se otvoren po standardnom podešavanju.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #19 poslato: 15.12.2007. 02:32:56 »

Cooliris Previews                                            seljak-smile  Dobra stvarčica



Ova interesantna ekstenzija vam omogućava da prikažete web stranicu ka kojoj vodi link pre nego što odete sa web stranice na kojoj se trenutno nalazite. Nakon što instalirate Cooliris Previews, mala plava ikona će se pojaviti pored bilo kog linka na koji postavite miša. Prevucite miša na tu ikonu i iskočiće prozor koji sadrži ciljnu web stranicu. Za sve namere i namene, vi se nalazite na toj stranici, ali ako pomerite miša sa ikone ili pop-up prozora, prikaz web stranice će nestati.

U vrhu iskačućeg prozora nalaze se dodatne ikone koje vam omogućuju da zaključate otvoreni prozor, otvorite njen prikaz u novoj kartici, pošaljete je prijatelju putem e-maila (ovo zahteva registrovanje na Cooliris Web sajtu), zatvorite prozor ili upotrebite Back dugme (vi možete i da surfujete u iskačućem prozoru, zato i postoji Back dugme).

Na neki način ovaj dodatak je više interesantan nego što je stvarno koristan, ali na određenim sajtovima, kao što je YouTube, prikaz je poboljšan. Ako prikažete link ka YouTube stranici, otvoriće se samo video u prozoru za prikaz.
Pored funkcije za prikaz, Cooliris dodaje funkciju pretrage koja je osetljiva na kontekst. Obeležite reč ili frazu na stranici, kliknite desnim tasterom miša, izabeirte Cooliris Search i izaberite thefreedictionary.com, Google Images, Google Search ili Wikipedia da biste sproveli pretragu za izabrani termin. Ako postavite miša na bilo koju od ove četiri selekcije, rezultat pretrage će se pojaviti u prozoru prikaza. Ako kliknete, oni će se otvoriti na novoj kartici.

Ako vremenom počne da vam smeta ikona za prikaz, vi možete lako da isključite prikaze tako što ćete kliknuti na ikonu u statusnoj liniji. Takođe možete da isključite prikaze od sajta do sajta.

https://addons.mozilla.org/firefox/2207/
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #20 poslato: 05.06.2008. 14:41:33 »

Firefox Link Alert dodatak


Iskusni korisnici Interneta pre nego što kliknu na link, prevlače kursor preko linka i proveravaju statusnu liniju da bi videli kuda bi ih link odveo. Korisnici to obično rade na web sajtovima koji su im sumnjivi iz bilo kog razloga.

Da ne biste morali stalno da gledate u statusnu liniju Link Alert obezbeđuje vizuelno rešenje za korisnike Firefoxa. On dodaje malu ikonicu kursoru miša kad god korisnik pređe mišem preko linka. Ova ikonica ukazuje na linkove ka mnogim različitim vrstama fajlova i sajtova. Uključeno je ukupno 25 standardnih ikonica koje su podeljene na ekstenzije fajlova, kao što su PDF, muzika i filmovi, i na protokole, kao što su ftp, http i https i misc kategoriju koja sadrži sve ostalo što ne spada u jednu od druge dve kategorije.

Možda se pitate šta se dešava ako naletite na link koji se poklapa sa više vrsta linkova - recimo https web sajt koji ukazuje na PDF fajl. Linkovi su sortirani po prioritetu što može da se promeni u opcijama. Alternativno može da bude prikazano više ikonica (do pet).

Ono što se nama posebno dopalo je činjenica da možete da dodate nove ikonice i vrste linkova u Link Alert. Preciznije rečeno, mogu da se dodaju protokoli i ekstenzije fajlova.

Ako radite sa puno ekstenzija fajlova ili protokola koji nisu izlistani jednostavno ih dodajte u ovaj dodatak Firefoxa.


http://www.kombib.co.yu/vest.php?o=0&s=3601
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3199
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #21 poslato: 05.06.2008. 14:42:14 »

Surf Canyon


Ovo je dodatak koji produbljuje rezultate pretrage.
Sa instaliranim Surf Canyon-om, pretražujte web pomoću vašeg omiljenog pretraživača kao i obično. Ikona u obliku oka će se pojaviti pored rezultata - kliknite na nju da biste razmotali još jedan nivo linkova povezanih sa rezultatom.


https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6549
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #22 poslato: 05.06.2008. 14:42:48 »

Fast Dial 1.89



Fast Dial je dodatak za Firefox pretraživač koji omogućava da dodate „speed-dial“ opciju u Opera stilu vašoj početnoj stranici tako da možete na brz način da locirate vama važne Web sajtove. Fast Dial zamenjuje „about:blank“ stranicu sa panelom thumbnail-ova vaših omiljenih stranica. Dovoljno je da kliknete na praznu ćeliju, dodelite URL sajta i kliknete na OK – thumbnail će biti generisan za određeni sajt. Takođe možete dodati sajtove koji su otvoreni u pretraživaču ili postojeće bookmark-ove desnim klikom na njih i zatim odabirom opcije „Add to Fast Dial“ u kontekst meniju. Označavanjem kućice „Group“ možete kreirati grupe thumbnail-ova koji se odnose na slične sajtove.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5721
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #23 poslato: 05.06.2008. 16:30:57 »

Ja sam primetio da od svih extenzija za sada koristim samo DownloadHelper smile Veoma korisno smile
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.171 sekundi sa 35 upita.