Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Prikaz: ImageShack Hotspot  (Pročitano 8582 puta)
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« poslato: 09.05.2007. 20:16:42 »

   Autor programa je naš čovek i na svom sajtu ima prikaz i uputstvo. U desnom gornjem uglu kliknite na srpsku verziju.

      ImageShack Hotspot
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 09.05.2007. 23:27:11 »

A cemu sluzi program?
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #2 poslato: 09.05.2007. 23:48:01 »

  Čemu služi? A ja mislio svi znaju...
 
Program služi ako, eventualno, nekad nekome zatreba da u e-mail ili forum ubaci odgovarajući link ka svom fajlu(ili postavi sliku na forum). Pre toga fajl prinese žabi koja ga izjede.

                                     jump
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #3 poslato: 10.05.2007. 18:30:15 »

radi program ali je kilav okacim fajl i cekam 3-4 min da ga prijavi :/
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #4 poslato: 10.05.2007. 19:32:40 »

   
    Morao sam da ga štopujem i izgleda ovako:
             
        fajl od 1,5 MB - 3,5 minuta
       
        fajl od 0,2 MB - 27 sekundi

     Pošto ne kačim velike fajlove, meni izgleda prolazno.
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #5 poslato: 11.05.2007. 01:29:14 »

upravo sam okacio fajl i cekao 3-4 min da mi da urlove tako da mi je poprilicno beskoristan program  

fajl: 174 kb
net: 128kbps(upload)
Sačuvana
Avram
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Avramović
Mesto: Mladenovac
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 7


« Odgovor #6 poslato: 17.05.2007. 20:56:03 »

Zdravo,
ja sam autor programa ImageShack Hotspot. Nova verzija sa nekoliko dodatnih opcija je izašla. Program radi na istom principu kao što se slike uploaduju slike preko web browsera, učita fajl u memoriju i šalje POST HTTP zahtev na imageshack.us, tako da zaista nema puno razlike u uploadovanju preko programa i preko web browsera, a i meni se dešava da program neće da uploaduje sliku, ali onda ni preko browsera ne mogu da otvorim imageshack.us
Meni je program prilično koristan kad radim neke tutorijale sa puno slika, onda samo prevlačim slike na žabu i one se uploaduju, mnogo brže (barem meni) nego preko web sajta.

Evo opcija iz nove verzije:

* user agent promenjen na Firefox 2.0.0.3 na WinXP
"Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3"
+ dodata opcija za nadgledanje foldera - kad god se nova slika ubaci u folder koji se nadgleda automatski će biti uploadovana na imageshack.us
+ dodata opcija za nadgledanje klipborda - kad god se nova bitmapa nađe u klipbordu (npr. kad neko pritisne taster PrintScreen na tastaturi) ona će biti poslata na imageshack.us
+ dodata integracija u Windows Explorer - slike se mogu uploadovati preko desnog klika na fajl slike
+ dodata opcija da program u kodove ubaci prikaz thumbnaila ako je slika veća od zadate veličine
+ podrška za višejezičnost dodata
+ dodata opcija za automatski upgrade programa - sa samo par klikova
* sve opcije su NEDOSTUPNE dok se ne registrujete a registracija je besplatna - pogledajte na našim forumima kako se možete registrovati
* dvoklik na žabu je šalje pored sata (u tray) a kad se prva slika uploaduje dvoklik na žabu pokazuje linkove od poslednje uploadovane slike
Sačuvana
dejano73
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dejan O
Mesto: Uzice
Lokacija: Terazije
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 22



« Odgovor #7 poslato: 17.06.2007. 00:31:36 »

    ImageShack Hotspot koristim u poslednje vreme i mogu reci da radi upravo onako kako je autor opisao.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #8 poslato: 03.07.2007. 00:01:19 »

Autor je programu dodao malo update-a:


Log izmena:

 

v.1.2
30. jun 2007.
+ dodata opcija da promenite jezik aplikacije iz same aplikacije

+ dodati jezici: Srpski (latinica), Češki, Hrvatski i Portugalski

+ dodata opcija da vidite prethodno uploadovane slike

* user agent promenjen u Firefox 2.0.0.4 na WinXP:
  "Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.4) Gecko/20070515 Firefox/2.0.0.4"
* promenjen regularni izraz za parsiranje HTMLa zato što je ImageShack.us opet promenio HTML kod

 

Autoupdate opcija će updateovati aplikaciju na novu verziju ali neće updateovati nove jezike. Da biste došli do novih jezika morate da skinete setup sa stare dobro poznate lokacije sa početka teme.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 03.07.2007. 01:29:56 »

Ovaj program nije besplatan pa je premesten ovde iz podforuma Besplatni programi.

Autor programa lazno predstavlja program kao besplatan. Program je osakacen, nisu sve opcije dostupne u besplatnoj verziji, a registraciju mozete dobiti ako ispunite uglavnom nemoguce uslove ili ako platite "donaciju".
Ovo je klasican shareware.
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #10 poslato: 03.07.2007. 01:48:29 »

     Pa onda bi još neki programi iz "besplatnih" mogli da predju ovde, jer skoro svaki ima neku full verziju koja  nije besplatna.
     Sve slike koje sam okačio na forum, postavio sam uz pomoć ovog programa, tako da je ta osnovna funkcija besplatna i što je najvažnije vrlo jednostavna za upotrebu. Sada sam dodao i srpski jezik.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 03.07.2007. 02:39:42 »

Ako program iam besplatnu i komercijalnu verziju to je nesto drugo. Ovaj program je jedan te isti samo je debelo osakacen dok se ne plati registracija. To je klasican Shareware.
Sačuvana
Avram
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Avramović
Mesto: Mladenovac
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 7


« Odgovor #12 poslato: 03.07.2007. 21:46:58 »

Program je besplatan. Ako je nekome teško da pošalje bulletin na MySpace-u onda nek zamišlja da je program shareware.

I program nije osakaćen jer je prva verzija samo tu opciju koja je dostupna u neregistrovanoj verziji (upload slika) i imala. Ovo su samo dodate neke napredne opcije koje nikome nisu neophodne.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 03.07.2007. 22:16:31 »


Program je besplatan. Ako je nekome teško da pošalje bulletin na MySpace-u onda nek zamišlja da je program shareware.


Zasto bi neko morao da otvara MySpace nalog samo da bi registrovao program?

Zasto bi neko morao da otvara MySpace nalog samo da bi mu bila dostupan opcija da iskljuci ono kreketanje koje je nepotrebno i samo smeta?
Sačuvana
Avram
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Avramović
Mesto: Mladenovac
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 7


« Odgovor #14 poslato: 03.07.2007. 23:07:37 »

Zato što ja kao autor softvera mogu da biram šta ću kome da ograničim, zar ne?

Uostalom, registrovanje programa Bit Che (program za pretragu torenta) radi na potpuno istom principu (odatle sam i uzeo ideju): prevedeš program, reklamiraš ga ili doniraš i dobiješ ključ. Kome se ne sviđa ne mora to da radi, a opet može da koristi program. Ako hoće.

izmena: Uostalom, apsolutno svako ko mi se na e-mail obratio (od naših ljudi) i tražio registracioni ključ ga je i dobio bez ikakve nadoknade (od stranaca, eto, tražim bar prevod na njihov jezik).
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 03.07.2007. 23:32:17 »

To je ok, ali onda nemoj da ga predstavljas kao besplatan. Zovi ga MySpaceWare ili TranslateWare ili tako nekako.
Sačuvana

Avram
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Avramović
Mesto: Mladenovac
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 7


« Odgovor #16 poslato: 04.07.2007. 01:26:08 »

Pa predstavljam ga kao besplatan jer i jeste besplatan. Da bi dobio punu funkcionalnost programa ti nisi obavezan da platiš, kao kod ostalih shareware programa.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #17 poslato: 04.07.2007. 01:36:36 »

   Pošto ja izgleda jedini  smile ovde koristim program, trebalo bi nešto da dodam.

     Ovo je deo iz maila koji sam dobio od autora.
 
     " Drago mi je da ima neko ko ga redovno koristi. Ako nemas registrovanu verziju a zeleo bi da je imas, samo mi posalji Machine ID i dobices kljuc."

     
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 04.07.2007. 03:01:11 »


Pa predstavljam ga kao besplatan jer i jeste besplatan. Da bi dobio punu funkcionalnost programa ti nisi obavezan da platiš, kao kod ostalih shareware programa.


Na sajtu pise da se registracije dobija tako sto napravis prevod, napravis reklamni link na MySpace ili uplatis donaciju. Cetvrtog nema, osim tog nezvanicnog poklanjanja kljuceva. Dok se ne registruje, program je debelo ojadjen u funkciji.

Ako to nije shareware, onda ne znam sta je. Besplatno svakako nije. Besplatno znaci besplatno, nista ne placas, a dobijes funkcionalan program na koriscenje. Ovo sto ti nudis je crippleware - ojadjen je i maltretira korisnika dok ne registruje program.
Sačuvana
Avram
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Avramović
Mesto: Mladenovac
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 7


« Odgovor #19 poslato: 04.07.2007. 22:37:56 »

Naravno da nije shareware, i program nije ojađen jer mu je osnovna funkcija uvek dostupna. Imaš npr. programe za izradu setupova koji ti dozvole sve da odradiš ali dok ne platiš ne možeš da napraviš EXE/MSI setup. To je ojađen program. ISHS-u je glavna funkcija da uploaduje slike a sporedne funkcije su auto upload iz foldera/clipboarda, prikazivanje thumbnaila (a linkovanje na pravu sliku) ako je širina/visina slike veća od N piksela, automatsko pokretanje sa sistemom i integracija u Windows Explorer. Čak i neregistrovan, program bez ikakvih problema obavlja svoju osnovnu funkciju, a to je upload slika. A ako hoćeš da koristiš nege naprednije opcije, pomozi mi da veći broj korisnika sazna za program, jer meni cilj nikako nije da zaradim sa ovim programom (ko će da plati za program koji uploaduje slike kad to može i preko sajta ImageShack.us da se odradi?) već samo da što više ljudi sazna za ovaj program. As simple as that.
Sačuvana
Avram
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Avramović
Mesto: Mladenovac
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 7


« Odgovor #20 poslato: 23.07.2007. 07:49:02 »

Posle kratke prepiske sa gospodinom Goranom Kujundžićem, a na moju inicijativu da on predstavi ImageShack Hotspot na svom sajtu www.kgoran.com, on mi je saopštio da će ISHS biti predstavljen u emisiji Interfejs (koja se emituje na RTS2) u nedelju, 22.07.2007. u 12:30h, tj. juče.

Program je predstavljen u sklopu priloga o ImageShack.us web sajtu i programima namenjenim za upload slika na isti. Kratko i jasno je opisan, i ja sam zadovoljan onim što sam video smile

Za sve one koji su propustili emisiju, reprizu iste mogu pogledati u sredu, 25.07.2007. u 08:30h na RTS2. A za one koji su i reprizu propustili, evo jednog malog isečka gde se predstavlja ImageShack i njemu namenjeni programi, a među njima i moj ImageShack Hotspot:

http://www.youtube.com/watch?v=m5m-I6QCFxY
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #21 poslato: 23.07.2007. 16:03:46 »


Koliko je meni poznato, u emisiji Interfejs se prikazuju samo besplatni programi.Gledao sam emisiju i ISHS je predstavljen  kvalitetno u rangu sa ostalim programima i dodacima za Firefox i IE, koji služe za upload na sajt ImageShack.  Pogledajte reprizu.
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #22 poslato: 29.10.2007. 02:31:02 »


Temu bi trebalo vratiti u "besplatne programe" jer je sada program bez ikakvih ograničenja.Ko ima instaliran program može preuzeti novu verziju iz samog programa.


http://www.avramovic.info/home.php?action=details_wf&what=works&id=11
Sačuvana
Avram
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Avramović
Mesto: Mladenovac
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 7


« Odgovor #23 poslato: 29.10.2007. 04:42:48 »

Slažem se sa tobom. Taman sam krenuo i ovde da postavim obaveštenje, ali vidim da si me pretekao.

Čejndžlog:

- uklonjena registracija: program je sada kompletno besplatan i bez ikakvih ograničenja
* mala poboljšanja koda
+ dodata opcija da svaki URL otvorite direktno iz programa
* user agent promenjen u Firefox 2.0.0.8 na WinXP:
“Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.8) Gecko/20071008 Firefox/2.0.0.8″
+ dodat nemački i italijanski prevod

Vaša trenutna verzija ISHS-a bi trebalo da sama primeti i skine novu verziju kada otvorite opcije u programu. Ako to ne uradi, skinite novu verziju sa dobro poznate adrese: http://www.avramovic.info/ishs

Pozdrav
« Poslednja izmena: 29.10.2007. 04:59:48 Avram » Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.386 sekundi sa 35 upita.