Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Da li neko vozi offroad downhill ovde ili se svi pale ovde na duge pruge  (Pročitano 6819 puta)
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« poslato: 13.04.2009. 01:43:05 »

Manje vishe proveo sam danas pola dana na Jelovoj Gori bez nekih vechih efekata na zadovoljstvo svoje voznje . Btw hvala boti za sredjivanje bike .

Sad manje vishe , ja sam najvishe vozio downhill offroad voznje na Frushkoj Gori , koja je za mene jedno od najboljih mesta za voznju van uredjenih puteva , i spushtanje , za sve koji imaju dovoljno energije.Staze kod Vrdnika , Cota prema popovici ili iznad strazilova su prosto mesta koja zovu , pre svega zbog dobre podloge - nema kamenja , samo liche koje se cuje pod tockovima

Sad , najprofesionalnije mesto gde sam vozio je Glentress i 7stanes  u Shkotskoj , na 50 minuta od Edinburga gde sam ziveo neko vreme .7stanes mnogo zeznuto dobro mesto za voznju , a ljudi nisu ni svesni koji je spot offroad downhill biciklizam ovde . Svaki vikend je bilo oko 500 biciklista ,a radnim danima po bar 20 ljudi je vozilo uglavnom koji sub ili na odmoru .Par linkova za ljude koji mozda zele da vishe saznaju o ovom mestu
http://www.thehubintheforest.co.uk/Trails/index.html
www.7stanes.com/

Sad zanima me je li neko ovde ko se vishe pali na adrenalin i uzbudjenje nego na predjeni broj kilometara , jer sam danas izgubio ceo dan da bih pronashao samo jednu polu coool PREKRATKU stazu na Jelovoj Gori .
Iliti ako neko ko zna staze hoce da krenemo zajedno par puta ,  i da domachnski pokaze staze, ili shto se mene tiche nije frka ni da podje par ljudi pa da svako juri dobru stazu pa posle svi prijateljski podelimo pogodna mesta .

Pozz
Sačuvana

looking for the splendidness
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 13.04.2009. 06:45:42 »

Na Jelovoj Gori ne vreujem da ces naci bas mnogo dugih offroad staza o kakvim govoris. Ona je ili neprolazna sumetina ili ides nekim manje-vise uredjenim putem.

Najpoznajtiji spust sa Jelove gore je sa Djakovog kamena pa na Kadinjacu. To je vrlo dobar spust uglavnom uredjenim ali prilicno strmim putem. SPust sa KAdinjace je takodje vrlo atraktivan iako se ide magistralom.

Ako bas zelis da produzis ugodjaj, otprilike na pola puta sa Djakovog kamena ka KAdinjaci ima skretanje levo i to vodi na dug spust u Knezevice. Odatle izlazis na magistralu u Volujcu.

Ako neces da ides toliko daleko u planinu, imas dobar spust od groblja na SEhovom brdu, bas kod groblja je raskrsnica na kojoj se jedan put odvaja nizbrdo levo. Milsim da je sada asfaltiram ali ranije nije bio i to je bas bio dobar spust koji izlazi u Kosticu.

Verovatno znas raskrsnicu na Jelovoj geri gde se odvaja put za Gostinicu (bas na raskrisnici ima prodavnica i kafana). Tu desno pa nizbrdo je spust u Gostinicu (asfalt) a levo je opet spust, asfaltom na Terazije (prilicno atraktivno).

U Gostinicu mozes da se spustis i od Jovanove vode, samo prvo treba da se popnes na Savin kamen.

Kada se vracas sa Jelove gore, imas na jednom mestu, iznad samog grada pored groblja, put koji se odvaja levi nizbrdo. On se psusta bas strmo i izlazi podno Pore skoro na raskrisnicu Vidovdanske i M. Magazinovic. I to je asfalt ali je ulica uska i vrlo strma.

Takodje kada se psustas ja Jelove Gore, odmah ispod Sehovog brda ima raskrasnica, tu skrenes levo i imas lep put koji se spusta u Gluvace.

Od ekstremnijih spustova kroz sumu, secam se spusta sa Sekulica brda na Senjak. To je ono brdo sto je desno od Mendinog brda. Popnes se na Mendino brdo putem sa Senjaka a kada izbijes gore na prevoj okrenes desno pa ganjas uzbrdo sve dok ne zavrsi put, onda nekom stazicom izbijes na sam vrh a odatle krenes desno sumskom stazom nazad u Krcagovo. Staza je ekstremna i na nekim mestima se ne moze proci na bicikli.

Sačuvana

hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #2 poslato: 13.04.2009. 17:42:04 »

Hvala pedja na informacijama .

Na zalost ne zanimaju me asfaltni spustovi jer su prilichno monotoni , i bez uzbudjenja .

Sad kao shto rekoh , nashao sam na jelovoj gori jednu ok opciju , ali prekratku , svi ostali shumski putevi su razjedeno od guma teshkih kamiona tako da su rupe suvishe duboke i uske da bi se recimko njima vozilo jer onda pedale udaraju .

Ima josh neko neki predlog ili chu sanjati frusku goru lloool  .
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 13.04.2009. 18:13:54 »

Jelova gora ti je takva, sva je iz brdasaca tako da su spustevi kratki, mada sam video bas prave strmoglave.
Sačuvana

moment
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Radomir Petrovic
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #4 poslato: 16.04.2009. 13:46:35 »

Probaj Tornik,tamo je sredinom 90-ih bilo drzavno prvenstvo u Downhillu,ides uskim stazama koje su prosecene za zicu.
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #5 poslato: 17.04.2009. 04:38:40 »

Vech Jesam , tornik je trenutno najbolje shto sam nashao . Imaju 4 dovoljno kvalitetne varijante naravno i dalje pre kratke , ali videchu koliko koshta godishnji ski pas pa mozda mi to postane baza za zezanje .

Sad shto se tiche staza gore , imaju 2 prosecene za sidra kada se naprave, ona koja je pored zmajevca je jako strma . Sad ovo nije bash neki izbor jer je skroz prava .

Dve kvalitetne opcije su cigotom pa skretanje kada se tornik odvaja i pracenje 6-seda a druga probijenim putem gde je opet suvishe easy za adrenalinske manijake .


Probao sam josh par opcija na zlatiboru , poput brda pre cigote gde su repetitori i suvishe pravo bez shume . Naravno voznja po travi neche biti opcija tako da to nije bash neka perspektiva .

Sad probachu uskoro i murtenicu za voznju , mislim da tu ima par dobrih staza .

Hvala na savetu - Tornik bi imao sve potencijale za downhill kada bi probili par staza namenjenih bash ovome koje mogu sluziti i za shetnju  .
Sačuvana

looking for the splendidness
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 17.04.2009. 08:02:08 »

Da Murtenica zvuci obecavajuce, tamo bas ima svakojakih terena.

Dobra lokacija je u Obeseni hrast iznad Mokre Gore, to bi te odusevilo, pravi je vratolom, samo sto je nezgodno da odes tamo samo zbog downhila.

Imas par dobrih staza za spust sa Milosevca u Kremna, bas onako strmo izlokanim sumskim putevima, a mozes sa Milosevca da se spustis i koritom sumskog potoka ispod brane u Zaovinama, takodje vrlo uzbudljiva trasa.

Najpristupacniji je psust sa Sargana u Mokru Goru. Tu se lako dodje biciklom sa magistrale a spsut je sto livadama sto sumom, vrlo atraktivno. Staza zavrsava na onoj najvisoj zeleznickoj stanici pod Sarganom, a posle se putem silazi u Mokru Goru.

Takvih mesta ima samo sto su sva dovoljno zabacena da mogu biti samo deo neke zaokruzene voznje a ne samo voznja downhill-a.
Sačuvana

hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #7 poslato: 17.04.2009. 21:45:56 »

Pa manje downhill se i ne vozi biciklom od kuche , nego se stavi bike na nosace kola pa voznja pa onda sledi uzbudjenje .

7 stones generise ogromnu posetu bike-ra iz cele severne engleske i centralne skotske jer prosto svaka staza je sredjena i pripremljena za maksimalno uzivanje , mesto ima bike hub da iznajmite mada svi tamo samo popravljaju bicikle . A opet ako pogledam potencijal frushka gora ima bolji potencijal za spust .

Sad meni je najbitnije da znam gde otichi da bih nashao dobru stazu bez mnogo gubitka vremena DA pretrazujem .

Murtenica je trenutno najbolje shto sam nashao jer ima veliku kolicinu shumskih puteva i spusteva .
Na mokroj Gori ,Sarganu i Tari nisam bio sa biciklom ali probachu uskoro da proverim neku od ovih spusteva.

Chears
Sačuvana

looking for the splendidness
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 17.04.2009. 23:20:37 »

Problem u nasem kraju je u tome sto mesta s akojih je dobar spust cesto nisu bas lako pristupacna automobilom, a svakaok isti automobil neko treba da spusti na dno spusta, ali neki okolnim putem. Prekup je to sport.

Mene licno mnogo i ne privlaci. Volim downhill ali ne iskljucivo, vec mi je to deo opsteg uzivanja na bicikli. Nekako bi mi bilo prazno kad bih se samo spustao p aonda na neku zicaru, pa opet spust ili kako vec to ide. Dok ne napravim lepo krug biciklom i zaokruzim dozivljaj, nije to to.
Sačuvana

Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #9 poslato: 21.04.2009. 17:50:03 »

Kao sto Pedja rece komplikovano je da se iskljucivo spustis... prvo moras da se popenjes pa sve u krug ako zelis ponoviti iskustvo smile samim tim ako padne po neki i downhill super ali uglavnom se vozi sve po malo.
Sačuvana
subcrime
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 83



« Odgovor #10 poslato: 23.04.2009. 20:21:24 »

da se neko ne naljuti,ali niko od nas nije vozio pravi downhill,cak ni ja.svakoga radi neka prica,neko voli da vozi xc,neko street,neko dh ali kada pricamo o dh onda mora da se zna da tu nema uzbrdo i da su brzine koje se razvijaju nizbrdo cesto preko 60kmh/h,da je krajnje opasno i da nikako nije preporucljivo bez zastitne opreme.ovo sto mi radimo to je samo delic onoga sto mi zelimo a u sustini ne smemo ili nemamo bajkove za to.  dh bajkovi NE MOGU da se pedlaju uzbrdo,sto zbog tezine sto zbog prenosa,to sto steva i ja imamo malo bolje bajkove koji su u shore varijanti pa sa njima moze malo pedlanja to je druga stvar.na zalost kod nas ima mnogo uslova i za shore i za dh staze,o xc ne treba ni pricati,ali nema pametnih ljudi koji ce da nam pomognu da ih napravimo.i to je na drzavnom nivou,znam jer se druzim sa momcima koji su i sponzorisani i koji voze medjunarodna takmicenja.stoga hajdemo mi da se organizujemo i da nappravimo neko opasno zezanje jer ono sto je steva rekao za skotsku definitivno je primenljivo i ovde jer su uslovi vise nego tu.doduse pitanje je za koga to raditi jer sem steve ,sode ,belog i mene niko nije dovoljno lud da odradi jedan ozbiljan spust,a nemaju  ni opremu.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #11 poslato: 24.04.2009. 17:00:24 »

Ja volim svoju glavu, udove pa i genitalije smile bickl mi sluzi za rekreaciju, uzivanje i kao ekolosko prevozno sredstvo. Svakako ne zelim da mi bude nacin za samoubistvo. Licni stav nista ne prigovaram drugima.
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #12 poslato: 24.04.2009. 18:59:12 »

Mislim da pedja nisi razumeo bash moje pitanje .Niko ne ocekuje da che dochima kolima do kraja , ali mora dochi na pozicijiju kolima odakle se mozete popeti na vrh ili najblize kvalitetnoj stazi . Uvek se podrazumeva da cete u jednom smeru ici opozitno od pravca spusta , bilo vukli biciklu bilo se spushtali .

Sad manje vishe bota , imash ljude koji su profesionalci , imash samo ljude koji su zajubljenici , razlika izmedju nivoa voznje je uvek velika pocev od kilometara , opreme pa i moguchnosti . Rizik je ona stvar koja je uvek manje vishe ista .Sad na nekim mestima bez kacige i stitnika za ruke nije moguche ni poceti voznju .

Sad oko kvaliteta bicikle za downhill , naravno da se moze voziti i sa obichnim bike-om od 100-ak evra, ali je razlika kod izlokanih putema shto sa takvim bike mora da se kochi i cesto pada ako se na vreme ne reshi situacija, dok ga bolji bike-vi pregazi kao nishta sa iskusnim vozachem . Nivo rizika je vechi na ovim obichnim bike-u samim tim i nivo uzbudjenja .Ovo mogu da potpishem .


Vlad - tvoji postovi su spam , jer to nije tema  uz sve duzno postovanje .

SAD MOJA GLAVNA POENTA JE BILA DA LI NEKO VOZI OFF PIST STAZE , DOWNHILL , ili chak da li neko hoche da ih proba , da zajedno odemo nekim prevozom i posle se podelimo u grupe da istrazimo potencijalno kvalitetne spustove .
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 25.04.2009. 07:52:27 »

Pred nosom ti je Cigota. Ne moras ici na vrh vec je dobar i onaj blizi Zlatiboru gde se penju rekreativci planinari. Spust odozgo garantuje adrenalin, a mozes i da biras na koju ces stranu. Samo prvo moras izaci gore.

Sa Tornika takodje mozes na vise strana pa sta ti bog da. A jos je i dostupno kolima.

Ako bas volis ekstrem, spust sa Gusterice pod Viogorom u korito Kamisine je pravi ekstrem. Nisam video celu stazu, ali ono sto vidim po kartama i sto sam mogao da vidim izdaleka, obecava vratolom - ali dok dodjes tamo, proci ce te volja.

Ako se ne varam, za taj downhil koji vi zelite mora da bude uredjena staza inace je spust stvarno glava u torbi. Moj rodjeni kum je bivsi takmicar upravo u downhillu. Video sam ga na delu i uveren sam da je taj sport vrlo ekstreman i da nije cudo sto vas ima malo koji se za to zanimate.

Opisao sam ti dost amesta gde je spust vrlo dobar - tebi to nije dovoljno atraktivno. Ima utisak da ono sto tebi jeste zanimljivo, meni i drugima ne deluje bas kao normalno smile, a bar za sebe znam da sam svasta izvodio na bicikli i koliko puta sam stavljao glavu u torbu.
Sačuvana

hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #14 poslato: 01.05.2009. 03:42:44 »

Hmm manje vishe , bicikla se vozi sa kochnicama a ozbiljnije bicikle imaju i dobre amortizere koje gutaju po prilichno veliki deo izlokanih puteva tako da extremno ne znachi strmo . Trava ne prestavlja izazov jer ne zahteva upravljanje , vech predstavljaju uski putevi kroz shumu . Sad trazi se duzina od barem 4-5 km spusta , kvalitet tla . uREDJENA staza - u profi varijanti da , ali na fruskoj gori ima par uredjenih staza za takmichenje ali su i ne uredjenje odlichne a i uglavnom sam vozio ne uredjenim (uredjene su  u stvari samo setapuju za takmichenje ) .


Pedja hvala na trudu , ali kao shto rekoh , teshko neko ko se nije bavio da moze da da kvalitetnu informaciju . Ja dajem primer frushke gore kao jednog od najboljih mesta u Srbiji za ovaj vid voznje . To mogu da kazem na osnovu voznje nekim od najboljih staza u Shkotskoj i Severnoj Engleskoj koja je manje vishe glavna zemlja na svetu za ovaj sport. Vozio sam i u Kaliforniji , gde je isto tako ovaj spot popularan .


http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2009&mm=04&dd=30&nav_id=358062
Vidim da su i bajnobashtani krenuli u ovu prichu , probachu da odem da ispitam stazu .

Moj post je manje vishe bio da mi neko iskusan ovde kaze dobru stazu i da josh vishe  nadjem neke ljude koji se isto pale na adrenalin da zajedno ispitamo i pretrazimo neka mesta koja imaju potencijal za voznju . Ocigledno ljudi ovde vole samo duge pruge .
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 01.05.2009. 08:43:42 »

Sta da ti kazem, posle spustanja biciklom kroz kanjon Bukovca i niz vodopade, strmoglavi me ne uzbudjuju smile

Kad pomenu, imas sjajnu stazu od releja sa Zabucja pa nizbrdo, sve kroz sumu i vrlo ekstremno smile
Sačuvana

subcrime
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 83



« Odgovor #16 poslato: 06.05.2009. 06:02:55 »

ih bre pedja sad ga pretera.mojne mi diras komsiluk!tuda ni divokoze ne idu heheheheh
A ti se stevo javi da idemo negde kad bude lepo vreme dok sam jos u mogucnosti!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 06.05.2009. 07:44:27 »

Pa dobro nije ta staza bas strasna, vidjao sam i vozio i gore smile
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #18 poslato: 10.05.2009. 20:49:32 »

od stanice Stapari, na putu "kroz tunele" pa do puta za volujac ima staza, ja sam njome uvek vozio uzbrdo (na nekim mestima sam morao i da guram), ali mislim da bi mogla da vam bude interesantna.

inace, juce mi je na fruskogorskom maratonu je jedan downhill-er priustio zadovoljstvo gledanja kako propada sa staze na kosu stranu... vise je bilo simpaticno nego opasno smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 15.06.2009. 03:16:46 »

Evo da vas mien zelja



Za one koji su se napalili: obratite paznju da svi biciklsiti koje vidite na snimku imaju kacige, da je onaj prvi momak ludak koji je ovo prosao ko zna koliko puta a da se ovaj drugi vrlo brzo poprilicno zadihao jer ovako nesto voziti nije nimalo naivno. Nemojta ovako nesto probavati bez prethodne dobre pripreme na laksim terenima.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.944 sekundi sa 35 upita.