Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Планинарење - Кањон реке Ђетиње  (Pročitano 8046 puta)
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« poslato: 24.02.2008. 04:26:52 »

Сигурно су се неки од вас већ пентрали овуда smile. Цела стаза је добро означена, ознаке почињу већ од плаже. То су они црвено бели кругови и стрелице, сигурно сте их већ приметили. Добро се обуците, горе страшно дува, понесите клопу и обавезно воду.

Криво ми што не понех апарат са собом, па сам сликао мобилним телефоном.

Ово је тек почетак  smile


Мало пробијања кроз трње




На пола пута




Ознаке


Кањон реке






Коначно на врху  Grin




Скретање за сунчани вир, са ове стране је баш стрмо




То су те ознаке




На крају овог блатњавог пута треба да се направи висећи мост који ће се спојити са златиборским путем


Ово је заобилазница око Ужица, доста су одмакли са радовима


 smile горе је баш блатњаво




Свака част овим момцима, не бих се спустио на овом "кончићу" ни у лудилу




Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 24.02.2008. 18:45:58 »

Djurica orlovi su uvek zgodni kad se nema ideja za neko drugo planinarenje. JEdino sto ce utisak da kvari kada naprave obilaznicu, posto ce ona prolaziti tik ispod njih. smile

Mogli ste da produzite da se popnete jos dalje na one stene iznad Picinog vira. Odatle je jos lepsi pogled.
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 24.02.2008. 19:27:26 »

Нисам знао да туда могу да стигнем до Пициног вира. Ако буде лепо време идући викенд, идем обавезно.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 24.02.2008. 20:17:22 »

Nije da ne moze ali se ne praktikuje, pogotovo ne za neiskusne. Nisma misli na odlazak na Picin vir nego na one stene sto se vide iz Picinog vira. Inace cela ta staza produzava dalje i spusta se u kanjon nesto vise uzvodno od Picinog vira, kod mesta gde je nekada bila zeleznicka kucica. Cela trasa je prilicno dobra jednodnevna planinarska tura.
Sačuvana

radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #4 poslato: 04.04.2008. 14:37:26 »


Цела стаза је добро означена, ознаке почињу већ од плаже. То су они црвено бели кругови и стрелице, сигурно сте их већ приметили.

Sta znace te oznake, da li se za njihovo koriscenje mora imati neka mapa i kompas, ili je to zamena za putokaze?

I posto tek sad saznajem da su Djurica orlovi iznad prvog tunela kod Velike brane, a prolazio sam tuda mnogo puta, pitam se odakle pocinje uspon, gde se odvaja staza prema vrhu, da li kod prvog tunela, ili je lakse sa neke druge strane od Turice?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 04.04.2008. 18:53:02 »

Planinarske oznake se postavljaju duz planinarske staze a sluze da planinarima pokazuju gde se staza nalazi. Za njihovo koriscenje nije potrebna ni mapa ni kompas, bas suprotno, one su namenjene da pokazuju put onima koji ne poznaju teren i nemaju mapu. Sve sto treba da rade to je da prate oznake i ne silaze sa staze.

Oznake se po pravilu postavljaju na lako uocljiva mesta (drvo, kamen, ili bilo sta drugo sto je postojano) i to tako da u svakom momentu planinar koji kod jedne oznake moze da vidi sledecu.

Ako se oznake ne vide tad je samom konfiguracijom terena ili izgledom staze jasno gde je staza te da se sa nje ne moze zabunom sici.

Planinarske oznake su crveno bele boje i mogu imati dva oblika:

crveni krug u belom krugu - postavlja se na mesta gde za to ima prostora i to su najcesce oznake

tri paralelne linije, dve posljne bele a srednja crvena - postavlja se na mesta gde ne moze da se nacrta krug (mali kamen, tanko stablo i slicno).

Oznake ne obelezavaju smer kretanja vec samo pokazuju gde je staza. Obelezavanje se radi tako da se oznake mogu lepo pratiti bez obzira kojim smerom se na stazi krecemo.

Oznaka moze sadrzavati i strelicu koja pokazuje da staza skrece, a to nije ocigledno (u sumi recimo, vrlo cesto moze da vam se ucini da postoji staza na mestu gde je nema)

Raskrsnice se obelezavaju oznakom koja sadrzi X i dodatnim oznakama i skracenim tekstom koji upucuje gde koja staza vodi, a cesto i koliko hoda ima do odredista. Duzina staze se obicno oznacava u satima koliko je potrebno da se ona predje.



Staza za penjanje na Djurica orlove pocinje pre tunela kod Velike brane. Kako predjes most, skreni pored tunela desno i videces stazu koja krece uzbrdo.

Iskoristi priliku da se popnes dok jos niej napavljena obilaznica za Bajinu Bastu, jer kada to bude uradjeno, magistralni put ce prolaziti tik ispod Djurica orlova i to vise nikada nece biti to.

Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 04.04.2008. 19:04:25 »

Не мораш ти да идеш тачно по тим ознакама, ја нисам ишао по њима, већ сам се попео на са врх оне стене. Ознаке колико сам приметио воде око саме стене, ако си се раније пентрао по стенема заобиђи ознаке и попењи се на врх стене, поглед је одличан.
Sačuvana

radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #7 poslato: 07.04.2008. 18:17:44 »

Staza za penjanje na Djurica orlove pocinje pre tunela kod Velike brane. Kako predjes most, skreni pored tunela desno i videces stazu koja krece uzbrdo.

Bio sam u subotu na velikoj brani, tako da sam imao prilike da vidim pocetak staze i oznake, kao sto ste naveli. Medjutim, vec tu na pocetku su kopali neki kanal preko same staze, sve je zaraslo, pa bez adekvatne opreme i odela za provlacenje po sumi ne treba polaziti na ovu turu.
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #8 poslato: 07.04.2008. 18:23:41 »

Ма каква опрема, јуче сам се попео горе. Јесу разровили почетак стазе, мало је теже попети се, али мислим да је тако још занимљивије smile.
Sačuvana

pajcho
novajlija
*
Pol: Muškarac
Poruke: 1


« Odgovor #9 poslato: 01.06.2009. 23:01:58 »

Jel zna neko gde se nalazi smer za slobodno penjanje?? Ja sam cuo da ima opremljen smer negde na starom gradu ili tu u okolini...

Relativno skoro sam poceo da se bavim pentranjem i stvarno je odlican sport...Ovde u beogradu hvala bogu ima vise opremljenih smerova raznih tezina tako da je za penjanje super...
E sad, verujem da i u Uzicu ima ljudi koji vole da se penju, pa me zanima gde imaju dobra mesta, i da li ima neko koji ima kanap i komple za osiguravanje i da je voljan da ide na penjanje...
Ja sam skoro kupio penjacice i pojas za penjanje, a posto u beogradu imam drugare koji imaju svu ostalu opremu onda se penjem sa njima...

Pa ako ima neko u Uzicu da ima opremu, i zna gde ima opremljen smer mozda bismo mogli nekad kad ja dodjem u Uzice da odemo na neko penjanje malo smile

Eto nisam hteo da pravim novu temu posto mislim da pitanje ima veze sa ovom "malo" starijom temom smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 02.06.2009. 09:33:30 »

Koliko znam ne postoji opremljeno mesto za penjanje. Ima nekoliko stena koje se mogu koristiti i povremeno se i koriste ali nista organizovano.

Ha sam nazalot malo prestario a i nabio sam kilazu, tako da od mene za penjanje velike koristi ne mozes imati osim za drustvo, iako imam opremu. Sad
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #11 poslato: 02.06.2009. 21:03:42 »

Да ли је опремљен или не то не знам, али често сам их виђао овде како се пентрају.

Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.061 sekundi sa 34 upita.