Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Abortus  (Glasanje završeno: 15.05.2006. 06:42:35)
ZA - 5 (45.5%)
ZA, samo ako je u pitanju zdravlje - 2 (18.2%)
PROTIV - 4 (36.4%)
Ukupno glasova: 11

Stranice: [1]
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Abortus  (Pročitano 15192 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 15.05.2006. 06:42:35 »

Da li ste ZA ili PROTIV?
Zashto?
Da li i mushkarac treba da se pita?
Gledajuci globalno, to je samo jedan od nachina planiranja porodice, ali, ukoliko se stvari pogledaju sa druge strane... Da se chovek zamisli, zar ne?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #1 poslato: 15.05.2006. 07:55:14 »

Za samo u sluchaju da postoji mogucnost da je plod ugrozen (da je majka pila lekove, ishla na rendgen ... ili da se dokaze da je plod genetski oboleo) u svakom drugom sluchaju sam protiv ... jer postoji toliko nachina da se sprechi trudnoca ako je vec ne zelite ...
Na abortus ne gledam kao na ubistvo ali mislim da nije u redu biti toliko neodgovoran i nemaran u danashnje vreme kada zashtitu imamo na svakom koraku.
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 15.05.2006. 07:56:11 »

Zasto iskljucivost? Retko kad se nesto moze posmatrati crno-belo. Nesto sto je izbor u jednoj situaciji, u drugoj ne mora da bude isti takav izbor.
Sačuvana

jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 15.05.2006. 08:15:27 »

naravno da nishta nije crno-belo i mislim da nam nedostaje josh jedna opcija za glasanje ...

zanimljivi su sluchajevi "devojchica" koje ostaju trudne sa 15-16 godina ... kako tu reagovati a da ne zvuchish surovo ...  kako im staviti do znjanja da je lakshe popiti pilulu ... upotrebiti kondom ,dijafragmu ili neshto drugo ... nego sebe dovesti u situaciju da mozda vishe nikad ne ostanesh trudna , da zivish sa tim da je to ipak bio deo tebe (ma koliki on bio) ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 15.05.2006. 17:00:55 »

Postoje ljudi koji su decidno PROTIV ideje abortusa, bez obzira na sve. Zanimalo me da li ih ima ovde.

Pricha mi drugarica: devojka ta i ta (nem'm pojma koja je) je silovana. Nakon par meseci se utvrdilo da je tom prilikom ostala u drugom stanju. Ima momka sa kojim je vec neko vreme, tako da se razmishljalo i o braku. Oboje su u normalnim uslovima protiv abortusa, ali sada... Zhestoke dileme! Ona: to nije plod ljubavi, vec nechega chega ne zheli da se seti u zhivotu, ali, avaj, to dete nije krivo. On: mozhe li da prihvati tudje dete i voli ga kao svoje, ipak je ono njeno, a nju voli.
Tu sam se zamislila...
Usput, ona je Rh - (negativna), tako da joj nije bash sve jedno...

Drugi sluchaj: devojka se muva sa likom. Nije da ga voli, ali, trenutno nema shta pametnije. Nakon par meseci ostaje u drugom stanju. Ona njega ne voli. Ona ne zheli da zhivi sa njim. On je samo opterecuje. Pokushava da ga otkachi, ali on je dovoljno uporan da se non-stop vraca. On nju voli i zheli zhivot sa njom. Ona je u godinama kada joj nije bash da se zeza sa trudnocama i prekidima trudnoce, ali... Naravno da je uradila to, uz objashnjenje: "Bolje i ovako, nego da se i dete i ja maltretiramo celog zhivota pored njega"

Ja jesam ZA abortus, naravno, u odredjenim okolnostima. Ne smatram da je to ubistvo deteta, vec pravo zhene da odluchuje o svojoj sudbini.
Mada... Chujem priche da neke udate zhene obave i po 10-ak abortusa... Shto je, po meni, uzhas! Pa, kupi pilule, bre! Njihovi muzhevi ne znaju za to, shto donekle opravdavam - pa, nece ga on nositi 9 meseci i radjati i dojiti i ... ali, koliko god licemerno zvuchala, mislim da, ako su dvoje u braku treba da se dogovore oko toga... A ako nisu u braku, to je njena odluka (ukoliko sama ne reshi da bi i on trebalo da se pita).
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #5 poslato: 15.05.2006. 20:31:49 »

Ovo je pitanje koje se reshava od sluchaja do sluchaja. Sillovanje je potpuno opravdan razlog za zenu da izvrshi abortus, bez "konsultovanja" drugih lica.
 Pravo da se slobodno odluchuje o radjanju dece je ustavno pravo. Medjutim mnoge zene ga zlouptrebljavaju, ne poshtujuci zakonske propise ( krivicno delo "nedozvoljenog prekida trudnoce").  Naveshcu neke od njih:
 - prekid trudnoce kod lica mladjih od 16 godina potrebna je pismena saglasnost roditelja
- prekid trudnoce se moze izvrshiti do navrshenih 10 nedelja trudnoce ( moze se izvrshiti i nakon  ovog perioda ali izuzetno u sluchajevima kada trudnoca izvesno ugrozava zdravlje zene i ploda, kada se utvrdi da ce dete imati teshke telesne i psihichke nedostatke, u sluchaju silovanja, obljube nad nemocnim, maloletnim licem).............

Citat: "velika"

Mada... Chujem priche da neke udate zhene obave i po 10-ak abortusa... Shto je, po meni, uzhas! Pa, kupi pilule, bre! Njihovi muzhevi ne znaju za to, shto donekle opravdavam - pa, nece ga on nositi 9 meseci i radjati i dojiti i ... ali, koliko god licemerno zvuchala, mislim da, ako su dvoje u braku treba da se dogovore oko toga... A ako nisu u braku, to je njena odluka (ukoliko sama ne reshi da bi i on trebalo da se pita).


 Slazem se....
Sačuvana
No7or1ousSh4dow
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice-Marakana
Lokacija: Čukalovina
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 776


Delija do smrti !


« Odgovor #6 poslato: 15.05.2006. 22:09:20 »

Ja sam protiw toga, jer to je ubistwo nechega sto je zacheto u tebi, ali ukoliko su bash neke extremne situacije, bolje je abortirati nego  roditi pa posle dati u sirotishte ili ga ostawiti negde u pm ... to je najgore !!!
Sačuvana

Dobro znamo ko smo, znamo sta zelimo , za pobede twoje na sve spremni smo. na na

Od istine znaju ne mogu pobeci, nasha snaga njihow problem je najweci. na na

Budi to sto jesi Zvezdo ko i mi, nashu slavu nece niko srushiti.na na

 
Делијe Север
Alma 86
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Poruke: 156



« Odgovor #7 poslato: 15.05.2006. 22:26:17 »

Ako ce moja jedna luda zurka, da se zavrshi tako shto cu otici u krevet sa dechkom koji mi se dopao to veche, a to nije nikakvo chudo, i da ostanem posle toga gravidna, jer jbg nije se pazilo, strast, alkohol, mladost, a da je taj lepotan puka sirotinja i da se i ja moram muchiti ceo zivot pored njega, tako lepog , a sirotog, e vala neka me zivu oderu na ginekoloshkom stolu al' da rodim necu. :x  :?
Sačuvana

ovom korisniku je zabranjen pristup na forum zbog nepristojnosti i vredjanja.
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #8 poslato: 16.05.2006. 01:11:00 »

Mislim da je glupo da sire pricam o tome, jer definitivno se treba naci u takvoj situaciji pa onda reci sta je i kako. Znam osobe koje su upoznate sa tim.... bilo je onih koje su mlade zatrudnele pa abortirale, neke su bile u losoj fin.situaciji da nisu smele da rizikuju, neke su znale da bi dete bilo bolesno......i verujem da ima jos hiljade razloga. Ne osudjujem osobe koje urade abortus.. osim ako je neki glup i banalan razlog za to ..
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #9 poslato: 22.06.2006. 21:15:26 »

Slažem se da zavisi od situacije ali ja nebih dozvolio da neka lujka ubije moje dete :!: ja bih nju posle toga ubio :evil: pa po cenu da ga ja sam ogajam ne bih dozvolio da mi neko tako nesto oduzme roll ponovo da se vratimo priči da to sve zavisi od situacije treba paziti šta se radi naravno na prvom mestu jer nisam zainteresovan da imam dete sa nekom ludačom sutra... ali ako se desi to ne bi bio razlog za abortus i mislim da se i muškarac pita ukoliko je to i njegova stvar roll
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #10 poslato: 22.06.2006. 21:41:54 »

Ne postoji univerzalan ili precisan odgovor.Sve je to vrlo komplikovano.I tuzno.
Sačuvana
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #11 poslato: 01.10.2006. 02:57:43 »

abortus ninako to je unistavanje zivota koji tebi ne pripada

by Nenad_ue
Sačuvana

What would U do if someone looked up in your future and told U there is no tomorrow ?
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #12 poslato: 01.10.2006. 04:54:05 »

Bas kao sto neki prethodnici rekose, ne moze se na tako osetljivu stvar gledati "crno-belo".

Misljenja sam da abortus jedino opravdanje ima ako je zena silovana, ili ako trudnoca i eventualno radjanje predstavljaju zdravstveni rizik i za nju i za bebu. I bas kao sto je obicaj da se u slucajevima kada se trudnoce iskomplikuju i kada je neophodna hirurska intervencija spasi zivot majke, tako i mislim da ako postoji ozbiljan rizik da ili majka ne prezivi trudnocu (ili trudnoca je dovede u zivotnu opasnost - primera radi, ako je zena obolela od maligniteta, svaka hemoterapija ili zracenje bi izazvalo pobacaj), svakako da abortus ima opravdanje...

Ali u slucajevima tipa: dvoje se napili, stondirali, sta li vec, strast i te fore, e onda nema. Ako se devojka muva sa deckom iz "dosade", opravdanja nema. Ako neko zeli da praktikuje seksualne odnose a da se posle toga ne kaje, Bogu hvala, ima mali milion kontraceptivnih sredstava... A koriscenje istih predstavlja tu sustinsku razliku izmedju zrelih i nezrelih osoba. Uz svo postovanje diskutanata, apsurdno mi je da bilo koja osoba starija od 15-16 godina, bilo da je sa sela ili grada, nikada nije cula za prezervativ, npr?

Na stranu nezrelost takvih osoba, sta cemo sa moralnim aspektom cele price? Ko bilo kome od nas daje pravo da unistimo necij zivot, samo zato sto smo mi bili ti koje je "ponela atmosfera?" Pa, pobogu, ne govorimo o odlasku kod zubara, ni o stavljanju silikona...

Sta, mislite da smo svi mi ovde zaceti sa planom? Da su nasi roditelji imali agendu? Da nekima od nasih roditelja nismo dosli "nenadano" i "prerano?" I sta bi bilo da su se nase majke povele tom luzerskom logikom, i da su se odlucile za abortus? Mislite i o tome.

Sačuvana

Pigy
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 22


« Odgovor #13 poslato: 05.10.2006. 17:18:43 »

Kad procitam  sve ovo zapitam se imamo li mi ljudi savest ili smo je saterali negde u cosak naseg malog mozga?

Slazem se i sa Jelnom i sa Velikom, u slucaju bolesti,rizika...to vam ni svestenik nece uzeti za zlo jer je to rizik i za vas zivot i onda abortus je jedino resenje,nije ni to lako, pitajte zene koju su to radile,mozda je to za neke takoreci rutinski ali  odvratno i neponovljivo iskustvo.Mi jesmo jedina svesna i duhovna bica na ovoj planeti tako i treba da se ponasamo,treba vise edukovati,vaspitavati decu,razgovarati sa njima i pomagati im u resavanju svih mogucih problema,ali te price o licnim neodgovornim ponasanjem,bez obzira dali je maloletno lice ili jos gore punoletno,zna za sva kontraceptivna sredstva,mora ona prvobitno biti svesna i odgovorna sta ce biti ako bude,bez obzira na pozudu i zelju, ali cini mi se da u takvim trenutcima niko na to i nemisli-zasto nije zato sto im je samo do seksa vec zato sto su ili pijane ili drogirane-bio blazi ili ozbiljniji slucaj,ili im se svidja-zaljubile se odlepile za tim tipom i onda ne radi glava nego srce i bude sto bude.

Po logici bi trebalo onda zenama prepustiti resavanje-abortus ili ne,ja cu vas samo jedno pitati sta cemo sa parovima koji nemogu da imaju dece,neki mogu da se lece i da se nadaju,a neki ne,jel znaci da su oni osudjeni na samocu kao i ta nerodjena deca koja su mogla da budu predivne osobe bez obzira sto ih roditelji nisu hteli.

Moje misljenje treba roditi to dete,ako ga nezelis  ostavi ga tamo gde treba ima ko zeli tvoje dete da ga voli kao svoje-jer nemoze svoje da ima a i da ga ima mozda zeli i to tvoje.Mislis kad nadjes pravu osobu tad ces planirati porodicu,dali je i Bozja promisao takva,sta ako se razbolis pa moras da operises jajnike,matericu ili nedaj boze kozna sta sve,pa nemozes da imas dece,ili se nikad ne udas,ili se razvedes,tvoji planovi nisu i Bozji planovi:zapovest Bozja  NE UBIJ!

Neces imati odgovora za to,jer cu se ja zaliti Bogu sto nemam dece a ti ih ubijas a ja sam zeleo to tvoje dete da ga volim i prihvatim kao svoje-zasto mi to oduzimas -nemas pravo, ako je tvoje onda ga radjaj i cuvaj ako ga nezelis daj ga onome ko ga zeli, ali ne ubijaj ga,nije ono za klanje,zeno! imas odgovornost data ti je mogucnost kako da sprecis trudnocu ti je ne koristis, i onda krsis zakon ubijajuci dete,pa ti si odgovorna-bices kaznjena htela to ili ne,jer si ubila i moje dete koje nemam,Bog nije svima dao to blagoslovljeno stanje-to je dar,ti ga odbacujes a ja ga zelim,zelis da Bog bude pravedan,jeste i bice, a kazna....nemoj se zaliti kasnije na svoj zivot,zivot tvoje dece,sve je to povezano verovala ti u Boga ili ne.

I M O L I M  V A S neubijajte decu,postoje resenje za svaki vas problem ali abortus nije taj.Niste se vi rodili sto ste hteli vec je Bog tako hteo,nemate onda ni pravo da  unistavate ono sto Bog stvara i poklanja vama!

Nisam svestenik,vec kao normalan covek ti kazem,nezrela imas odnose pre braka-greh,mnogi to rade znam mozda i 80% nase populacije,mozda 50% i vise se mladih uzima tek nakon toga-jel ti to nesto govori kako muskarci misle o tome(naravno ne svi ali dobra vecina)U braku ti odlucujes koliko ces imati dece,ko ti daje to pravo?-imas kontraceptivna sredstva,nemoj biti neodgovorna,tako samo mozes da biras koliko zelis da imas dece,i drugo misli i na druge ne samo na sebe,kad bi sve zene abortirale i imale decu koliko one zele,sta da rade 100000 parova u Srbiji sto nemaju dece-da vas lincuju??Imas sto ja nemam onda to ceni,da nebi te kazna stigla.Strogo Abortus nikada sem u zdravstvene svrhe,napomenuo sam pre koje, a neodgovornost je i tvoja odgovornost da odgajis to dete kako znas i umes ili ga rodi i podari onome ko nemoze da ga ima i bices blagoslovena i mirna i bice ti mirna savest,i imaces i musku podrsku,jos jednom molim vas ne ubijajte nam decu ionako je malo imamo,ako zelis sex budi ti odgovorna ako tvoj mladic-muz nije,ti upravljas situacijom,onda kad pomislis da ga zelis kratko se zamisli i reci da, ali prezervativ ili anti bebi pilule,pa radi sta ti je volja!
« Poslednja izmena: 05.10.2006. 22:14:22 Pedja, Reason: Preformatiran tekst da bi mogao da se cita » Sačuvana
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« Odgovor #14 poslato: 18.02.2007. 07:44:37 »

Naravno da zavisi od situacije, ali abortus je jedan od najvecih Bozijih grehova. Ubistvo sa predumisljajem! Ja kao hriscanka cu radjati onoliko puta koliko budem ostajala gravidna. To je bozja volja...Mozda ce vam zvucati cudno ( da ne kazem staromodno/zastarelo razmisljanje). To je nesto sto se neplanira nego se desi i tako se i prihvata. Kad kazem da zavisi od situacije... Te devojcice od 15 god. koje ostaju u drugom stanju, to je stvar vaspitanja /nevaspitanja i prica koju ne bih bas komentarisala... Da i svi govore zadnjih dana a i ginekolozi da zena treba da planira porodicu... Kad su deca u pitanju to se ne planira, vec desava onda kada treba, nista na ovom svetu nije slucajnno. priest
Ne morate da se slozite, ali mislite o tome!!!
Sačuvana
dejan2311
novajlija
*
Pol: Muškarac
Poruke: 1


« Odgovor #15 poslato: 10.04.2009. 22:28:46 »

http://abortionno.org/Resources/pictures.html

Posetite gore navedene internet stranice i nece biti potrebno da vam pojedini doktori mnogo objasnjavaju. Ukoliko ste ovo nekada i uradili nemojte nikada vise i ne slusajte one koji vam to govore da je jedino resenje, nego im pokazite ove slike pa neka i oni sami razmisle o ovom problemu.
« Poslednja izmena: 11.04.2009. 01:24:14 Pedja » Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #16 poslato: 10.04.2009. 23:11:43 »

Slike su strasne, ali svakako ih treba videti.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #17 poslato: 26.05.2009. 14:44:18 »

'falim te boze nikog ne nosim na dusi i ne zavrsih kao ova jadna deca. Pitam se samo koliko prosecni ginekolog nosi ljudi na dusi nakon 35 godina posla. I sve to zato sto je neko bio lenj dakoristi kontracepciju ili da se suzdrzi. Sta reci? Nema tu sta da se kaze. Do god da se to zove "CISCENJE" bice ovoga. Kakva odvratna rec, al cula sam je toliko nebrojeno puta od starijih zena. To je samo dokaz da smo gori od zivotinja. Nijedna druga zivotinja ne radi ovo svojoj vrsti. Planiranje ne-porodice - moze tako da se zove. Planiranje zivota da.
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #18 poslato: 06.08.2009. 19:12:53 »

I pored kontracepcije se moze ostati u drugom stanju. Kad vec dodje do situacije DA ili NE abortus, najbolje ce svaka zena proceniti sta joj odgovara. Izjasnjavanje o abortusu kao o smrtnom grehu je pretezanje na jednu stranu vage, koja ima dva tasa. Klinci koji uslovno rano zapocinju sa spolnim odnosima, treba da budu obavesteni o rizicima tih aktivnosti. Dakle, u prvom redu, roditelji treba da im pruze informacije o tome, a i da ih upute u Savetovaliste za mlade gde ce dobiti sve odgovore.  
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #19 poslato: 06.08.2009. 20:54:14 »

Dejane, ti i moja bivsa razredna ste mi smucili zivot!!! Ti sa ovim slikama, a moj arazredna sa 2 teglice ( u jednoj je bio plod star mesec dana, a u drugoj plod star tri meseca). trebala je da stigne tegla sa plodom od 5 ili 6 meseci, plod nesto nije bio u redu.

A sto se tice abortusa.......postoji dosta faktora koji su presudni da li ga izvrsiti ili ne. Ni zastite nisu sigurne koliko pricaju, upadju zene, devojku u onu grupu jedna od milion.

A mozda je nekad bolje da urade abortus nego da zivo rodjenu decu bacaju u kontejnere, livade ili bunare. To je veci greh, dao si mu da udahne vazduh direktno svojim plucima pa si ga ostavio da umre.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #20 poslato: 08.08.2010. 12:33:04 »

U Americi je hit da je u dosta drzava zabranjen abortus. Te klinke sto zatrudne kao tinejdzerke, recimo sa 15, 16 godina daju masovno decu na usvajanje. Ima i emija o tome na MTV-iju
http://www.mtv.com/shows/16_and_pregnant/season_2/series.jhtml
Bas sam gledala prosle nedelje jedna mala zatrudnela a sama je usvojena. Majka i otac (koji su je usvojili) su odmah bili protiv toga da ona to dete zadrzi i naravno i protiv toga da ona abortira. I ladno je ubedise da da dete na usvajanje, a zive u kucerini nekoj stalo bi ih citava ceta.
http://en.wiki pedia.org/wiki/16_and_Pregnant
Ludnica citava.

A videla sam u Rusiji da imaju centar gde salju klinke u poodmakloj trudnoci pa ih tamo poradjaju nakon sto im ubiju decu: Killing Girls: evo vam trailer: http://www.killinggirlsmovie.com/trailer/ . Ovde kazu da 80 % ruskinja ima od 2-10 abortusa. Ne znam koliko je istina, al sve i da jeste tako negde strasna statistika. Jadne te zene.

Najgore je sto se dosta ljudi oslanja na to kao resenje kad je lenjo ili previse pijano da se zastiti drugacije. Kako god, veoma je tesko razmisljati o tome, uraditi to ili ne uraditi kad se zeli. Svakako jako teska zivotna situacija...


Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.123 sekundi sa 38 upita.