Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Americhke zene  (Pročitano 2939 puta)
GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« poslato: 20.10.2006. 22:59:18 »

Prochitah danas u Uzichkoj nedelji.
Neka teta, po imenu Mila Filipovic, kazu da je nekada radila u Vestima, a sada u SAD, vec 10 god., u kratkim crttama dade objashnjenje, chemu to tezi emancipovana zena u SAD, bio sam pomalo zbunjen.

"Kada sam se doselila u SAD, mislila sam da je san svake devojke da postane uspeshna poslovna zena, kojoj ce dom i porodica biti u drugom planu, sve dok se ne ostvari americhki san. Bila sam u zabludi.
Americhkoj modernoj zeni, na pamet ne pada da izigrava prezaposlenu zenu, koja se udaje u 40., tek poshto se ostvari u poslovnom svetu, sada je trend da se devojka obrazuje, dobro uda i maximalno posveti svojoj porodici.
Moderna zena u SAD, obozava da radi domace zadatke sa svojom decom, da ih odvodi i dovodi iz shkole, da sa njima zajedno odlazi na sportske aktivnosti, da im ispunjava zelje, kuvajuci im omiljena jela, eto to je ta moderna americhka zena. Obavezu da radi po ceo dan i da se dokazuje na poslu, a samim tim i napreduje u karijeri, ima samo ona  koja dolazi iz socijalno ugrozene porodice ili neka kao ja , koja je doshla  sa druge planete. Sada, kada bih mogla da biram, i ja bih se odrekla novinarskog posla i drage volje se udala za choveka koji ce da radi do 18 h, i da dobro zaradjuje".

Kako u svemu kasnimo, kod nas je u trendu da si prezaposlena i da nemash vremena ni kafu da popijesh sa drugaricama. Najgore je shto se sa tim hvale, po principu:" Zivim 200 na sat, prolaze mi dani kao sati, ja sam moderna devojka".

Nemojte mi zameriti, nisam bash od rechi do rechi preneo njen intervju, ali je to shto sam napisao , sushtina njenog vidjenja americhke zene.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 21.10.2006. 00:44:14 »

Naravno! Pa, i ja bih rado bila domacica umesto da radim 9 obaveznih sati plus par dobrovoljnih svaki dan! Al' gde naci muzha koji ce da zaradjuje za oboje, ili troje, chetvoro? U zemlji Srbiji - teshko!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 21.10.2006. 04:44:17 »

Ima nas, ima...
Sačuvana
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #3 poslato: 06.11.2006. 15:02:38 »

He he... Ispravno ponasanje nema sta...A to da nema niko vremena nizasta to mi nekad zna da igra po zivcima...
Ipak zivot je jedan... Prozivi ga najbolje sto mozesh...
Sačuvana
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #4 poslato: 07.11.2006. 06:36:21 »

jbga ljudi... ne zaboravite ... ipak je ovo Srbija Wink
Sačuvana

What would U do if someone looked up in your future and told U there is no tomorrow ?
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #5 poslato: 08.12.2006. 09:27:11 »

Ja iskreno ne znam bas koliko je ovo tacno proveo sam u US nekih godinu dana i nije mi se bas ovako cinilo mozda ja nisam dobro gledao Grin
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.28 sekundi sa 34 upita.