Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: brak, koje su prepreke da dodje do toga  (Pročitano 5638 puta)
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« poslato: 05.10.2006. 19:33:37 »

Ima nas ovde dovoljno da prichamo na temu shta vas stvarno kochi da udjete u brak i da zasnujete porodicu ...
znachi ostavte mashtanja na tranu bajke o princhevima i dobrim vilama ...

shta treba da se desi da bi seo i rekao sebi hocu dalje ...

zashto je potrebno toliko ispipavati i "utabavati" teren kada vreme uzasno brzo prolazi ... naravno ne mislim da je potrebno sad udatise/ozeniti po svaku cenu ... ali koliko ste spremni na kompromis ,da se malo promenite zarad buducnosti ...

verujem da ce vecina vas kao razlog navesti finansiski momenat i nemanje uslova za porodicu ...

da li nekada razmishljate o tome chemu sve ako nemate sa kim da podelite ako nema neko da nastavi zivot ...

ja sam malo loshe volje i gushe me neke stvari ne zamerite ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #1 poslato: 05.10.2006. 21:26:12 »

verujem da ce vecina vas kao razlog navesti finansiski momenat i nemanje uslova za porodicu ...
No sta drugo ? Stan brate, daleko od matorih , meni ne pali ni ona kombinacija jedan sprat 'mladenci' a na drugom roditelji...aaa, nemoz to tako... a doci do stana... za one sa losim startom kao ja , bice prava umetnost...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 05.10.2006. 23:04:11 »

Eto, pored stana (koji je najbitniji za dvoje koji zele da stupe u brak) izdvojio bih i zaposlenje oba supruznika. smile
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 06.10.2006. 00:50:10 »

Dobra volja, razumevanje, pomirljivost... Pored stana Cheesy
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pigy
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 22


« Odgovor #4 poslato: 06.10.2006. 18:27:33 »

Posto vidim da ovde su muskarci ti koji su neodlucni, i uvek postoji neki razlog za ne-mozda kasnije ,hvala.Najbolje da sacekamo jedno 10-20 godina  kad mozda bude bolje u Srbiji popitanju standarda zivota, a bojim se da ce biti samo gore ko god da bude na vlasti,necu da obrazlazem zasto sem ako neko insistira,pa da se onda zenimo i mnozimo,naravno tad ce nas biti oko 4 miliona,uzimajuci u obzir odliv mladih mozgova,kao i rad u inostranstvu,bela kuga, i stara populacija koja ce vremenom otici tamo gde svi idemo,pa ce mozda kinezi ili druge nacije da nas uce kako oni tako bedni i siromasni po 10-toro zajedno zive radjaju decu,ranije se zene i udaju...
Jer ako budemo isli logikom,samo da se zaposlim,pa da se sredim, pa da kupim stan,auto i da malo prozivim,vise necete biti konkuretni za trziste,dolaze novi mladji modeli,bicete interesantni samo sponzorusama ili ucveljenim razvedenim zenama gde cete tesko uplivati sa takvim vasim razmisljanjem.
Tacno postoji ekonomski razlozi,ali mora se mnogo trpeti u zivotu, vrlo je tesko,iz licnog iskustva govorim,meni je cale poklonio tesko stecen stan i  zivi u drugom, sa mojom sestrom koja je razvedena,znam kolike sam muke imao da dobijem taj stan,koliko mi je brak bio u krizi zbog njihovog ponasanja-oca i sestre itd,ali uspeo sam zajedno sa zenom da to istrpimo i da budemo sami u svom stanu.Znam da mnogi mastaju o tome da budu sami u stanu,ali nemojte misliti da mi je sneba to palo, i koliko sam knedli progutao,suza i bola da bih dosao do toga i opet postoje problemi,zena mi je vaspitacica ali radi odredjeno vec 5 godina ,cas radi,cas neradi,ja radim vec 12 godina u lokalnoj televiziji i pitanje je kad cu ostati bez posla,svake godine problemi kako cemo da obezbedimo drva,kako da prezivimo kad zena neradi,kako registrovati trulog juga 16 godine starog ,koga jos otplacujem-kredit a treba auto,znate i sami,na odmor-sta je to?Izlazak nekad jednom mesecno,a nekad jednom u 6 meseci u neki kafic,garderoba,sta moze da se kupi,kinezi,novi pazar ...
Pa onda Cale pomogne nas nesto pa to otplacujemo nerviranjem i suzama,tast i tasta nemaju od cega,retko kad mogu,zele ljudi ali nemaju......
MIslite da je zivot udvoje lak, i da ce stan, i posao resiti vase probleme i da je to 0 -pocetak zivota udvoje-gresite,svi se mucimo ziveli sa svojim roditeljima ili ne,pocetak je onda kad pocnete zajedno da zivite i snalazite se kako umete i znate,brak je kvalitetan i uspesan ako vas dvoje opstanete zajedno i kad imate i kad nemate i kad su najveci problemi,pa koliko parova zivi privatno-jel njima lako,svi rade??Ako se ne stidis posla naci ces bilo kakav posao ,nije sramota-komunalno-djubretar,fizicki radnik,cistac,portir/cistacica po ulazima-zgradama....a sigurno ces vas i roditelji bilo skoje strane bar nesto pomoci ako malo zasnirate usta,progutate knedle,strpite se,ali zajedno ste i sto vise se volite,pa ljudi mozda ce biti zaista mnogo gora vremena kad nece imati ni vasi roditelji a mi mladji raditi za 100 eura i jedva prezivljavati,mozda je za sada ovo jos i dobro-sta cemo tada,nema vise brakova samo cemo voditi ljubav ko zivotinje-kucici i snalaziti se ko kako zna i svako na svoju stranu.
Zar ste mislili da je brak samo lep i lak,reci cu vam vrlo je tezak,naporan,vrlo iscrpljujuci,neizvesan ali ipak lep-koliko god da je sve manje lepih trenutaka ipak je lep i nebih se nikad menjao da budem sada momak,makar nemao ni kvadratni metar stana i radio kao smecar,pa makar i prosio,ostao bih sa svojom najlepsom polovinom zuvek dok nas smrt trenutno ne rastavi.
Vi muskarci budite samouvereniji i borbeniji i izborite se,nekad morate da se svadjate sa vasim roditeljima,sefovima ali borite se i izborite se za vas najlepsi pol i nikad se nepredajte,a ima Boga pogledace na vas,ali zenite se,ne kao muva bez glave,vec stvarno volite se i razmisljajte kao ozbiljne i zrele osobe i ostale stvari ce se resiti ,potrebno je vreme ali resice se! smile
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #5 poslato: 06.10.2006. 20:45:21 »

bela kuga, i stara populacija koja ce vremenom otici tamo gde svi idemo,pa ce mozda kinezi ili druge nacije da nas uce kako oni tako bedni i siromasni po 10-toro zajedno zive radjaju decu,ranije se zene i udaju...
Imas pravo Pigy gotovo za ceo tekst...
Ali ja mislim da tehnoloski razvoj 'zapadnih' vodi sve vecem egoizmu i te vrednosti kao brak, porodica nisu jake kao kod ostalih kultura , kineza , muslimana itd. Takvo stanje nije samo kod nas... To kao posao stan , treba to ali znam da nece da bude ni vise brakova ni vise dece i da ima toga. A sve to mi je totalno cool, nevidim nista lose u egoizmu, nisam drugacije ni naucen, o meni niko nije brino sto bi ja brinuo o braku , porodici , deci i bio sociljano prosvecen i unteresu drzave ili bilo koga...
Bice kako ti kazes , zuti dolaze , mada bi ja vise voleo da dolaze crnci  slap
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« Odgovor #6 poslato: 06.10.2006. 22:56:29 »

Nije problem ziveti u zajednici, ako su matori normalni.
Ti i riba na posao, a keva chuva klince, ne razmishljash o vrticu, da li su klopali i slichne obaveze.
Dodjemo sa posla, a keva spremila klopu, posle toga ona i sudove opere. Ne razmishljam o rachunima za struju, telefon, grejanje i ostale budalashtine, cale sve regulise. Mozemo da ostanemo u gradu do jutra, a da ne mislimo da li su deca oprala zube, vecherala i na vreme legla. Na pijac, moja mala nije otishla , ima skoro dve godine, a baba je svaki dan u kupovini.
Najlepshe je to shto i finansijske rupe, u mom budzetu, krpe moji starci," nisam znala da toliko goriva potroshi auto do Zlatibora", zakljuchuje keva, kada sam joj trazio kintu, da je odvezem do prijateljice na Brdo, pa gde ces bolje.
Imao sam priliku da samostalno zivim sa svojom porodicom, presudite sami sta je bolje.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 07.10.2006. 02:59:25 »

Posto vidim da ovde su muskarci ti koji su neodlucni...
Kako je ovo dobra predrasuda, kao: zhene jedva chekaju obavezu da peru, peglaju... nekome, a oni, jadni, ne zhele... da ne kazhem... redovno... kah, kah...  smile11
Necu, bre, josh da se udajem! Meni moja mama u krevet donese vocnu salatu, a momka molim pola sata da mi skuva kafu... Moram da ga nauchim da se to tako ne radi ili da trazhim novog, pa cu tek onda da se udam...
A dete cu SEBI da rodim... Prvom prilikom...

Ma, loopam, bre! Ali, nishta nisam slagala!  smile50
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #8 poslato: 07.10.2006. 03:38:35 »

e Velika ... i meni je bilo sjajno sa mamom smile ali ona i sad sve (chak i vishe nego ranije) chini za mene ...

a kafa u krevetu ,mogu da je sanjam ... aa_sign08
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« Odgovor #9 poslato: 07.10.2006. 22:55:30 »

Necu, bre, josh da se udajem! Meni moja mama u krevet donese vocnu salatu, a momka molim pola sata da mi skuva kafu... Moram da ga nauchim da se to tako ne radi ili da trazhim novog, pa cu tek onda da se udam...
A dete cu SEBI da rodim... Prvom prilikom...

Ma, loopam, bre! Ali, nishta nisam slagala!  smile50
To sestro claps, evo,..... da pomognem, ako moze, mislim oko ovog drugog embarrased
« Poslednja izmena: 08.10.2006. 00:42:55 velika, Reason: ispravka citata » Sačuvana
Pigy
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 22


« Odgovor #10 poslato: 09.10.2006. 22:31:54 »

Dobro ja nenosim kafu u krevetu,ali svaki vikend kad neradim,ustanem i skuvam kafu, naravno zena posle toga ustane i popije u slast tu kafu,mi tako vise volimo inace donosio bi i u krevetu,ali znate dok se probudi i bude bunovna  ne bih da peremo posteljinu kad netreba,ali tu sam obavezno ja pravim pire,iako moja zena odlicno kuva,ali tu sam se specijalizovao,nekad operem sudove,ocistim usisivacem,obrisem prozore,ne kazem da je cesto ali ipak kad mogu ja to uradim,mislim zbog posla-pomazem koliko mogu,a uzivanje mi je kad mogu zenu da odvedem na neki slatkis ili toplu cokoladu u kafic,ili kad mozemo na veceru ali to je retko nazalost,a stvarno bih bio prezadovoljan kad bih mogao da joj kupim masinu za pranje sudova,ma zelim da vise vremena provedemo zajedno,zena se mora postovati,cak i kad nije u pravu,treba joj skrenuti paznju i reci istinu i reci kad nije u pravu ali je treba veoma postovati,ceniti i voleti,a sta su sve te sitnice,kafa vikendom,mindjusice,izlasci,setnja,nezni i poljupci prema njenoj ljubavi,paznji,brizi i robovanja u kuci!

Postujmo zene zaista to zasluzuju! icon_rose
« Poslednja izmena: 09.10.2006. 23:03:05 Pedja, Reason: Preformatiran tekst da bi bio ?itak » Sačuvana
Nikitta
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 9

Zato što volim Užice


« Odgovor #11 poslato: 08.11.2006. 23:20:30 »

Jaaaao, meni je 30 , neudata sam i suuuuper mi je ovako...!

Ali....
postaje sve teze buditi se svakog jutra sam, voleti samo tudju decu i ponekad doci u situaciju da nemate sa kim ni da se posvadjate...

Tek poslednjih par godina sam pocela da osecam da sam zaista spremna i zrela za brak...jos samo da nadjem sebi muza ...  fishing

Inace...nisam se do sada udala zato sto nisam srela osobu koja mi odgovara (i koja zeli isto sto i ja), nikada nisam, niti cenim ljude po imovinskom i finansijskom statusu, kao ni po tome koju su skolu zavrsili, koje su vere, kako se oblace i kakvu frizuru nose, vec ih delim na DOBRE i LOSE! A vrlo mi se cesto desavalo da naizgled prvo se ipak nakon izvesnog vremena ispostavi ovo drugo...
« Poslednja izmena: 08.11.2006. 23:26:09 Nikitta » Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #12 poslato: 05.12.2006. 02:27:21 »

Ma, sve te priche: stan, posao, uslovi, klinac, palac... Nishta to nije bitno!
Treba da se zavuku u chetiri zida, da nemaju grejanje, da gladuju danima... Pa, ako prekostanu zajedno - e to ce biti za chitav zhivot! A ako se rasture - pa shta!?
...reche ona razmishljajuci o propushtenim prilikama...   slap........Grin
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.837 sekundi sa 36 upita.