Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Brak sa razvedenom?  (Pročitano 46949 puta)
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« poslato: 20.02.2007. 19:02:28 »

Da li bi stupili u bracnu zajednicu sa zenom koja je razvedena, a pri tom ima jedno, dvoje ili vise dece?

I naravno, zene i devojke da li bi se ponovo udale iako iza sebe vec imate jedan propali brak?
Sačuvana

"kapetan esid kaze maloj lini"
IceM
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
jelena jovanovic
Mesto: Sevojno
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 9


« Odgovor #1 poslato: 20.02.2007. 21:24:40 »

Delikatna tema trazi ozbiljan i iskren odgovor.

Moj direktan odgovor je Da,ali bi pored ljubavi koja je osnov svakog dobrog braka,taj potencijalni morao da ima i odredjene osobine upravo zbog dece.Zrelost,ozbiljnost,veliko razumevanje,strpljenje i toleranciju.Imam takvih primera medju svojim bliznjim i mogu reci da su ti drugi brakovi izuzetno uspesni,cak vise od mnogih "prvih".
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #2 poslato: 20.02.2007. 21:33:00 »

Da, i meni se cini da su ti drugi procentualno uspesniji. smile Ali ja ne znam kako bih prihvatio tudju decu...
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #3 poslato: 21.02.2007. 03:58:54 »


 Ali ja ne znam kako bih prihvatio tudju decu...


....ne verujem da cesh saznati dok prvo ne budesh imao svoju....  smile


.... ovde su prognoze bespotrebne.. ima vishe faktora koji ce uticati na ovakvu odluku, da li su to godine, emocionalna zrelost, brak iza sebe, spremonst na novi izazov, materijalna sigurnost i josh mnogo toga....
Sačuvana
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #4 poslato: 12.04.2007. 21:19:10 »

shto ne bih decu prihvatio .. nisu deca kriva ....
sa druge strane ne znam kako bih prihvatio zhenu sa tudjom decom ... ipak bi mi nju bilo tezhe prihvatiti ... al ono ... ljubav chini chuda Wink
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #5 poslato: 13.04.2007. 05:18:29 »

potpuno  nepredvidiva situacija... ne znam kako bih se postavio, mozda deca ne bi prihvatila mene i eto ga problem...  Sad
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 19.04.2007. 05:06:09 »

Pre neki dan, devojka chije sam mishljenje uvazhavala, komentarishe: "Kako je mogao on, momak (chitaj: bez braka iza sebe) da ozheni nju razvedenu, sa dvoje dece?! Da je obrnuto, da je on razveden, sa decom, a ona devojka, 'ajde i nekako, ali ovo..." Ostala sam zgranuta! Da li zaista postoji razlika? Njeno je objashnjenje bilo da je otac, ipak, manje vezan za decu, i da su deca najcheshce kod majke, pa on u taj novi brak ne vodi "prikolice", i da je to, ipak, prihvatljivije.
Ne razumem.
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #7 poslato: 19.04.2007. 06:26:49 »

 Nema tu shta da se razume jer je izjava neargumentovana. Brak sa razvedenon/im faktichki dodje na isto. E, sad shto nasha sredina favorizuje vecu vezanost majke za decu, sa chim se ne bih u potpunosti slozila, samim tim stavlja u nepovoljniji pozlozaj mushkarca koji se zeni razvedenom zenom...
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #8 poslato: 02.07.2007. 14:31:36 »


Pre neki dan, devojka chije sam mishljenje uvazhavala, komentarishe: "Kako je mogao on, momak (chitaj: bez braka iza sebe) da ozheni nju razvedenu, sa dvoje dece?! Da je obrnuto, da je on razveden, sa decom, a ona devojka, 'ajde i nekako, ali ovo..." Ostala sam zgranuta! Da li zaista postoji razlika? Njeno je objashnjenje bilo da je otac, ipak, manje vezan za decu, i da su deca najcheshce kod majke, pa on u taj novi brak ne vodi "prikolice", i da je to, ipak, prihvatljivije.
Ne razumem.


Ordinarna glupost.Iz licnog iskustva znam da su ti brakovi uspesni i da se dete prihvata ako je mladje i da se samo dete vezuje za novog oca ( ocuha ) i to jako ako sezna nacin postupanja . Jedno je vazno  : NIKAD NEPRAVITI RAZLIKU IZMEDJU ( NJENOG -NJEGOVOG ) DETETA VEC IH KEDNAKO TRETIRATI I JEDNAKO VOLETI .
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #9 poslato: 09.12.2008. 08:41:00 »

Ja bi se naravno udala opet nakod razvoda. Jos ako ima svoju decu, super, manje muke za mene oko porodjaja. Ha ha smile
Sačuvana
dakula74
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
DALIBOR
Mesto: SENJAK
Lokacija: UZICE
Država: SRBIJA
Horoskop: Strelac
Poruke: 36



WWW
« Odgovor #10 poslato: 10.12.2008. 04:13:33 »

JA LICNO BIH , AKO BIH VOLEO TU ZENU TO NE BI BIO PROBLEM.
ZNAM PAR BRAKOVA KOJI SU TAKVI I KOLIKO VIDIM FUNKCIONISU TJ. NEVIDIM ZASTO BI TAKAV BRAK BIO MANJE USPESAN OD BILO KOG DRUGOG BRAKA.
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #11 poslato: 10.12.2008. 06:37:16 »


Ja bi se naravno udala opet nakod razvoda. Jos ako ima svoju decu, super, manje muke za mene oko porodjaja. Ha ha smile


Slazem se................a i znate kako kazu.........prvo dete i druga zena se najvise vole :-)))
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #12 poslato: 10.03.2009. 07:52:14 »


Da li bi stupili u bracnu zajednicu sa zenom koja je razvedena, a pri tom ima jedno, dvoje ili vise dece?

I naravno, zene i devojke da li bi se ponovo udale iako iza sebe vec imate jedan propali brak?



Шта фали.Нека су деца жива и здрава чија год да су.
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #13 poslato: 10.03.2009. 17:32:05 »

Ne mogu da osudjujem nekoga ko napravi takav izbor, bilo da je ona ili on razveden i sa decom, jer ne znam sta ce mene zadesiti u zivotu.
Nikad ne reci nikad. Svako ima pravo na licni izbor u zivotu. I kakav god da je ljudi ce naci za shodno da daju svoj komentar na to.
Bez veze.


Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #14 poslato: 10.03.2009. 21:15:15 »


Ne mogu da osudjujem nekoga ko napravi takav izbor, bilo da je ona ili on razveden i sa decom, jer ne znam sta ce mene zadesiti u zivotu.
Nikad ne reci nikad. Svako ima pravo na licni izbor u zivotu. I kakav god da je ljudi ce naci za shodno da daju svoj komentar na to.
Bez veze.





Odlicno receno. Ja bih samo dodao da poznajem mnogo raspustenica sa decom koje su zene za pozeleti, u svakom smislu, a njihova jedina greska u zivotu je sto su u nekom trenutku imale pogresnu procenu, ili mozda "naletele". I naravno, ne mozemo isti pogled na to imati svi, i vi od po 20-tak godina, i mi matori od po 40-tak smile
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #15 poslato: 13.03.2009. 07:18:53 »

Шта је ту лоше не мораш да се мучиш да правиш децу неко се зонојио  уместо тебе.  klanjanje
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #16 poslato: 13.03.2009. 17:18:04 »

 zdg_flag_nowork
Jesi li ti Sumadinac ili Crnogorac  seljak-wink
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #17 poslato: 14.03.2009. 07:52:47 »

Пу пу далеко било да сам црногорац.  Boze sacuvaj! Boze sacuvaj! Boze sacuvaj! Boze sacuvaj!
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #18 poslato: 14.03.2009. 16:12:08 »

Svi smo mi po malo i po nekada "crnogorci"  smile
Ali nemoj Pedja onda kada ne treba Grin
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #19 poslato: 05.07.2009. 06:08:26 »

Ponesto treba uciti i od drugih naroda, eto npr. Rusi se zene i udaju veoma mladi pa do svojih 30-tih stignu i da se razvedu makar jedanput. Ono, sto je vrlo zanimljivo makar sa naseg balkanskog aspekta gledanja je da u novom braku ne zakeraju supruzniku njegovu decu iz prethodnog vec ih uglavnom prihvataju. Rusi, prema kojima mi gajimo stereotip da su pijanci recimo se ne ljute kada za 8.mart (Dan zena) dobiju cvece! Koji nas muskarac bi se dzentlmenski poneo u takvoj situaciji? A tek njegova mnogobrojna dusebriznicka familija? O tom "skandalu" sa cvecem bi govorile sve naredne generacije tog uslovno receno "nesrecnika".
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #20 poslato: 08.07.2009. 12:36:57 »

Dosta ljudi se zeni i udaje u SAD odmah nakon ili u toku faksa (22-23 godine). Vecina ima bivse brakove i decu iz prethodnih. Isto tako ih prihvataju kao svoju. To je normalnije. Ako volis nekog valjda treba da volis i njegovu decu...
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #21 poslato: 08.07.2009. 14:46:49 »


Dosta ljudi se zeni i udaje u SAD odmah nakon ili u toku faksa (22-23 godine). Vecina ima bivse brakove i decu iz prethodnih. Isto tako ih prihvataju kao svoju. To je normalnije. Ako volis nekog valjda treba da volis i njegovu decu...


Nemam razloga da se nesto mesam ali situacija u SAD izgleda po prilicno bolesno!
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #22 poslato: 09.07.2009. 09:49:02 »

Tesko je generalizovati 300 miliona ljudi. Tako da to moje prethodno je bas onako odokativno. Al se u principu brze zene od nas u konzervativnijim sredinama (nema to zivis sa deckom devojkom). Zamislite tek ovo u Indijani gde zivim je zbranjen abortus i po tom pitanju je amerika zesce podeljena. Oni zovu Pro Choice ako se bore da je ok dozovliti abortuse (http://en.wiki pedia.org/wiki/Pro-choice) ako neko voli Pearl Jam, to je Edi Veder pisao na ruci na onom cuvenom unpluged koncertu. Protivnici toga su Pro Life pokreti. Donesu recimo na kampus male plasticne bele krstove i nabodu na travnate povrsine da se smrznes. Njima je brak cesto alibi za redovan seks. Pa kad strast prodje zna se sta ostane....
Mada razmisli malo, to nase dugogodisnje srpsko "zabavljanje", izbegavanje stupanja u brak, i nemanje dece kao je bas sto posto normalno. Fobija od razvoda i teskih scena, ko zna... A pogledajte i ove dve stvari sto su mi bile show vezane za ove teme  http://en.wiki pedia.org/wiki/Childfree vs. http://en.wiki pedia.org/wiki/Quiverfull
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #23 poslato: 09.07.2009. 16:40:15 »

Sve je to meni jasno proveo sam neko vreme u SADu i iskreno mi je bilo po prilicno nenormalno da je porodica dosta marginalizovana i upravo su retke porodice koje namaju bar prvog ocuha tj. macehu, a da ne pricam o tome da je vec 5. ili 6. po redu... i koliko to bilo i pozitivno sto se dece tice da ili studiraju ili idu na posao posle srednje i uglavnom u tom periodu lete iz kuce i pocinju svoj zivot upravo cine porodicu dosta hladnom kategorijom gde je tako malo emocija osecanja vezanosti ako nekim slucajem nesto nije potrebno. Svakako nisam ni za ni protiv jer ne zelim znati u kakvim se ljudi situacijama mogu mogu naci pred slicnim izborom - nije zahvalano govoriti o tome!
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #24 poslato: 10.07.2009. 12:26:07 »

Mada pazi, ako ih roditelji sutnu iz kuce, mozda se zene i udaju jer im je jeftinije da placaju stan i ostalo. Juce gledam neku emisiju kako su se neke zene poradjale a nisu ni znale da su trudne (svemocne antibebi pilule... omanule). Mislim da je istina negde na sredini. Jer ako mi menjamo momke i devojke do 30. godine recimo 5 komada stalnih dugogodisnjih veza, dodje mu to nesto kao maltene isto toliko malih brakova. Samo sto smo "nevini" kod maticara... Kod nas ako neko ostane posle prvog braka sa detetom - krava sa teletom - kako li to samo debilno zvuci...
A inace cula sam od jednog Amera, ovde covek kad se ravede od zene domacice sa recimo dvoje dece da on leti iz kuce i duzan je da placa alimentaciju .... tako da je prs'o ko bas...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.733 sekundi sa 35 upita.