Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Kada je za zhenu pravo vreme da rodi?
Kada ONA oseti zhelju - 5 (33.3%)
Kada se stvore osnovni uslovi (porodica) - 10 (66.7%)
Ukupno glasova: 15

Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kada zhena treba da rodi?  (Pročitano 5684 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 15.11.2006. 06:31:44 »

Prijateljica ima problem. Vec par meseci oseca veliku zhelju da rodi, ali se plashi da to odradi sama, tj, neudata. Ima nekog momchica (kratko vreme), nije sigurna ni da li ga voli, kao ni da li on nju voli, ali je sigurna da ZHELI da ostane u drugom stanju, bash u ovom momentu (nije bitno sa kim).

To me navodi na razmishljanje... Da li se pravo vreme prepoznaje po osecaju, ili je neophodno ostvariti minimalne uslove (oca detetu, recimo)?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 15.11.2006. 06:35:42 »

Najlakse je napraviti dete. Treba ga odgajiti.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 15.11.2006. 06:41:36 »

Zato i postavljam pitanje.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 15.11.2006. 06:46:41 »

Bice josh takvih trenutaka, kada ce imati zelju da rodi. Lepo je Pedja rekao...treba to dete kasnije odgajiti.
Treba sachekati i malo bolje razmisliti o celoj situaciji..i na kraju odluchiti da li je to pravi korak ili ne ..
Zato moje misljenje je da treba da se stvore osnovni uslovi a ne napraviti dete i posle sve navrat-nanos..
Sačuvana
le_piaf
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Vodolija
Poruke: 159



« Odgovor #4 poslato: 15.11.2006. 07:33:40 »


Zato i postavljam pitanje.



Planirash?

Salim se...

Pa kad se steknu uslovi, lako je napraviti dete, malo teze zenama da ga rode, ali definitivno najteze odgajiti...

Svi roditelji zele najbolje za svoje dete, ali nekad jednostavno nisu u prilici da mu to pruze, zato moraju da se ´´steknu uslovi´´
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #5 poslato: 15.11.2006. 15:10:06 »

Pa ako ti prijateljica ima uslove a nije sigurna u momka, onda nek poseti neku banku sperme... sa tim nemoze promasiti  icon2
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 15.11.2006. 16:57:58 »

vhekajuci da se steknu uslovi prodje brzi voz ...
zene na zalost imaju rok trajanja koji je veoma kratak ...
i onda kada se steknu materijalni uslovi (na koje se vecina vadi) shvatish da nemash osnovni uslov da imash decu ... a onda dash mnogo vishe para na razne IVF... VTO ... testove ... hormone ...
dete treba roditi onda kada si spreman da se odreknesh svog "zivota" zbog njega ...
u vecini sluchajeva kod ljudi koje poznajem i chekaju uslove su u pitanju situacije gde ljudi jednostavno nisu spremni da sebi uskrate neshto ... a detetu treba mnogo vishe nego shto je novac ...
« Poslednja izmena: 15.11.2006. 16:59:58 jelenica_ue » Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 15.11.2006. 17:14:54 »

Shta to treba da znachi? Da devojka u 20oj godini, ako oseti potrebu da rodi, treba da rodi ? Hm .. Glupost...
Mislim da do tridesete godine, shto nije toliko kasno, devojka ima dovoljno vremena da stekne osnovne uslove za takav potez. Po meni ne treba nigde zuriti. NE kazem da treba chekati te godine ali ima sasvim dovoljno vremena za tako neke stvari.
« Poslednja izmena: 15.11.2006. 17:17:13 Top » Sačuvana
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #8 poslato: 15.11.2006. 22:24:13 »

pa pazi jedna stvar ... shto se tiche spremnosti ... nijedna zhena nije rodjena spremljena .. niti mozhe prvo dete spremna da docheka ... to je neshto shto se uchi usput ... a shto se tiche pitanja Velika ... ako oseca da bi bila dobra majka ...ako i njen dechko zheli (mada shto je rekao Pega to i ne mora da bude uslov) i najvazhnije ...ako ima uslova da to dete gaji (novac-mozhda i najbitiniji) onda neka to uradi ... ali ipak neka dobro razmisli jer to nije neashto u shta treba uletati tek tako ... ako zazhali  nema joj povratka ... ona je mozhda srecna shto mozhe da bira ...nekim devojkama koje se ne paze to dodje nenadano ..a to je vec prava muka ...
ne mogu da ti dam korektan odgovor ... ja znam da ne bih bio spreman da se sad brinem o nekom detetu jer sam ,kao prvo, isuvishe mlad, kao drugo , jedva i o sebi nekad brinem Wink mogu samo da ti kazhem da drugarica treba da se pazi da ne pogreshi ... da me zazhali shto je rodila .... takve greshke Bog ne oprashta ....
Sačuvana

What would U do if someone looked up in your future and told U there is no tomorrow ?
macka mau
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 166



« Odgovor #9 poslato: 16.11.2006. 01:46:22 »

Velika,bez ljutnje,ali meni se cini da su naslov teme i opis problema tvoje prijateljice u velikom raskoraku....kada procitam Kada zena treba da rodi to je neko tako uopsteno pitanje,zivotno,globalno.....a tvoja prijateljica ima konkretnu situaciju.......
Sto se prvog tice Kada zena treba da rodi moj odgovor je NIKAD
A za tvoju prijateljicu moj 100% odgovor bi bio SAD ,jer prave stvari u zivotu dolaze,po meni,uz neki instikt,neki osecaj,nesto sto nas vuce i govori nam da je nesto dobro za nas,mozda i nije bitno da znamo razloge sve,ima nesto izvan ovoga ovde i sada,izvan racionalnosti..neka to uradi sada ako tako oseca,mozda je nesto stiti i govori joj da je pravo vreme za to,jer ko zna sta je ceka u zivotu.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 16.11.2006. 05:29:14 »

Tako ljudi instiktivno uzimaju kucne ljubimce jer osecaju kako je to lepo, kako oni to vole.. a posle nekog vremena kada shvate da su kucni ljubimci takodje i povelika obaveza, stvari se menjaju. Poredjenje sa kucnim ljubimcem je grubo i neprimereno zato sto je dete mnogo veca obaveza i odgovornost.

Dete treba da napravis onda kada imas dovoljno razloga da verujes da mozes da mu obezbedis sve ono sto mu je neophodno i da mozes da ga odgajis u zdravu i sposobnu osobu koja ima buducnost.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 16.11.2006. 06:46:56 »



Sto se prvog tice Kada zena treba da rodi moj odgovor je NIKAD


Majcinstvo je najlepsi osecaj na svetu!To ce vam reci svaka zena.Madutim kako Jelenica rece zene imaju bioloski sat i nemogu vecno da cekaju onog pravog.Slazem se da za dete treba mnogo toga finansijski i emotivno ali ako neko zeli dete treba da poslusa svoj razum i srce.Znam par zena koje imaju dete a nikad se nisu udavale i cini mi se da im dobro ide...
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #12 poslato: 16.11.2006. 07:10:02 »


Znam par zena koje imaju dete a nikad se nisu udavale i cini mi se da im dobro ide...

Kako li ide deci kada ih drugovi napolju nazovu kopiladima, jer su to chuli od svojih roditelja? Ne pricham napamet, znam primer. Dete uplakano doshlo kuci i pitalo "A shta je to kopile?"
Sačuvana
macka mau
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 166



« Odgovor #13 poslato: 16.11.2006. 07:18:33 »

Citat

Majcinstvo je najlepsi osecaj na svetu!To ce vam reci svaka zena.

Kakvo globalizovanje stvari.....SVAKA zena,hm sta je sa onim milionima zena kojima nikada ni na kraj pameti nije bilo da radjaju i da postaju majke.....
Nece sigurno BAS SVAKA zena reci da je to najlepsi osecaj na svetu.....
« Poslednja izmena: 16.11.2006. 14:26:39 velika, Reason: ispravno formatiranje citata » Sačuvana
Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #14 poslato: 16.11.2006. 07:26:02 »

Zhena treba da rodi 9 meseci nakon seksualnog odnosa Tongue
Sačuvana

Pesimist vidi teškocu u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoci.

Sir Winston Churchil
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #15 poslato: 16.11.2006. 07:29:44 »

Koliko vidim ovde svi generalizuju situaciju, koja ponajvishe treba da se gleda sa individualne strane...
Sve ovo shto ste nabrojali godine, zdravlje, instikt, zelja, materijalna sigurnost, muz....Neka zena moze sa samo dva faktora, od nabrojanih, da bude zadovoljna, uspeshna u roditeljstvu...
U svakom pravilu postoji izuzetak, tako da je besmisleno govoriti o kopiladima ( ne volim ovu rech) i slichnom...
Sačuvana
Pigy
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 22


« Odgovor #16 poslato: 16.11.2006. 17:00:06 »

To je vrlo individualno i intimno pitanje.Ako zelis pravoslavni odgovor,zena treba da se uda pa da ostane u drugom stanju-bremena(ili ti po nas srpski trudna)......sve ostalo je greh!

Ako govorimo iz zivotnog iskustva i kao ljudi,ovakvi gresni kakvi smo,stvari su drugacije.

Nikad nemozes znati i kad se budes udala dali si se udala za divnog coveka ili monstruma,danas su mnogi zapakovani u modernim
sjajnim pakovanjima,a unutra .....

Cak i posle duzeg zivota koji je pracen mnogim teskocama,neprijatnosti,nedaj boze-bolesti,njegovih mana,nervoza ,navika,frustracija.....ako sve to potraje i ostanete zajedno i jos vise se volite onda ce taj covek najverovatnije ostati uz vas celog zivota,ali to je najmanje 5 godina zajednickog zivota,ne postoji garancija,ali su velike sanse da si izabrala pravog oca tvog buduceg deteta i tvog dozivotnog saputnika,naravno i posle 25 godina ljudi se razvode ali ima mnogo godina do tada,kad su i drugacije okolnosti a sad da ne izlazim iz teme i upadam u drugu.Jednostavno oprezno za zajednickim zivotom,znaj voleti znaci i trpeti obostrano,muskarac po pravilu mora biti tvoja podrska i tvoj zivotni stub,upamti voleti ne strast,dobar seks,ovde mora glava da odlucuje i komanduje srcu,kako ne bi bilo da zbog odluke srca i srce i glava posle boli!Moras osetiti da si voljena svakog dana!
A sad sto se tice deteta,ako ga zaista zelis savet nemoj opterecivati muskarce ,spavas sa nekim koga zelis i naravno ti mu kazes da nece iamti nikakve obaveze,jer ti zelis dete,a ko ti garantuje da ce posle on ostaviti tebe na miru....to je moje dete,uzecu ga kad hocu i razne nasilne i nemile dogadjaje,vrlo nezgodno i nesigurno.Bolje resenje je zaista in vitro metoda insemenacija iz banke sperme,i bas zato sto neces znati kako ce izgledati u potpunosti tvoje dete je car i dar, ali bice samo tvoje bez trzavica nekog egoiste jer je on kao zavrsio glavni posao pa mu po nepisanom pravilu pripada pravo da te maltretira i tebe i dete kad mu padne na pamet.A u zivotu ako nadjes na pravu osobu on ce voleti i tebe i tvoje dete i pre ce prihvatiti dete koje je iz banke sperme,sto moras i mozes da mu dokazes nego da si ga rodila sa nekim idiotom pa se razvela-ovo drugo mnogo teze ide i teze muskarci prihvataju.

Vreme je onda kad zelis i kad si spremna da se zrtvujes za to dete,doslovno to misleci,da postajes majka,i da nema vise ja odoh u zivot a majka neka ga cuva,ne nikako-nemoj to da radis.Ako mozes da se boris kroz zivot i svoj zivot da posvetis tvom detetu onda si zaista spremna i mozes to da uradis, i slazem se sa Jelenicom ono sto ti je napisala,prema tome,prvo se prisaberi,zelis li da zasnujes porodicu i da onda imas dete,ili zelis dete pa makr nikad nemala muza,ili razvodila se ili...ali tvoje dete ostaje samo tvoje i ti brines o njemu.Molim te dobro razmisli,dete nije igracka da ga ostavis kad ti dosadi ili da ga neko drugi cuva za tebe,ti ga moras voleti svim srcem i brinuti se za njega ma sta bilo u zivotu,tako da ako se odkucis za da -moje misljenje banka sperme,i onda nemas frustracije od muske egosisticke strane i neocekujes da cete podrzati u  zivotu jer ce s ti biti i muz i zena a ako bog da nacices muskarca koji te takvu moze prihvatiti-takvu sa svojim stavom,nacinom zivota i voleti te zauvek.

PS.Jos jednom razmisli to je jedna od najbitnijih momenata u zivotu jedne zene,skoro na istom mestu kao i udaja ako ne i vaznija!

Pozdrav i mnogo srece! icon_rose icon_rose icon_rose
« Poslednja izmena: 16.11.2006. 17:34:13 Pedja, Reason: Preformatiran tekst da bi bio citkiji » Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #17 poslato: 21.11.2006. 06:13:49 »


Nece sigurno BAS SVAKA zena reci da je to najlepsi osecaj na svetu.....


Neko ko je majka ce to sigurno reci!Nema lepseg osecaja na svetu,to ce reci SVAKA zena koja je rodila dete.Onog momenta kada ga vidis po prvi put nesto je dragoceno...A zene koje ne misle da je to najlepsi osecaj veruj mi ne postoje.
A to da ce neko dete zvati kopiletom mi je najveca glupost!Pa bolje je biti i kopile nego imati oca siledziju i psihopatu!
Ako neko hoce da rodi ,treba da se odluci na to kad potpuno bude siguran da moze da se odrekne mnogo toga.Izlasci,drustvo sve ce se to baciti u drgi plan.Dete je prioritet-svetinja za roditelja.
Ovo je ipak neka dilema koja ima opcije sta raditi,a bolje je i to nego nemati opciju.
Moja drugarica zna da nemoze imati dete i znam kako ona pati...
« Poslednja izmena: 21.11.2006. 06:18:26 velika, Reason: ispravno formatiranje citata » Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.4 sekundi sa 38 upita.