Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kako sachuvati decu od poroka?  (Pročitano 3908 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 03.03.2006. 15:51:50 »

Kako danas sachuvati decu od ludila droge, oruzhja i poroka?
Nashi su roditelji (manje ili vishe  :wink: ) to uspeli, ali, opet, u mojoj se osnovnoj shkoli nije valjao Ecstasy za 200 din, deca nisu nosila oruzhje, sex nije bio u tolikoj meri prisutan na svim medijima, jednostavno, nije nam sve to bilo dostupno u tolikoj meri...
Zaista sam razmishljala o ovome, i... nemam reshenje! Kako ja svoje dete od 13-14-15 godina da ubedim da ne proba sve to pre nekih zrelijih godina? Znam kakva sam ja bila u tim godinama  roll , i ne ochekujem da moje dete bude bolje... Kako se izboriti sa tim?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 03.03.2006. 16:04:27 »

Danas je to prilicno tesko a ubuduce ce biti samo teze. Na formiranje licnosti utice okruzenje.

Nekada je celo okruzenje bilo pozitivno okrenuta ka vaspitanju dece.

Danas, jedino mesto gde se deci daju pozitivni primeri je sama porodica. Ma koliko porodica uticala pozitivno, ona je u manjini.

Poroka je sve vise, dostupni su na svakom koraku i sto je najgore, u drustvu su prihvaceni kao normalna pojava. Uvek ih je bilo, samo sto nisu bili tako ocigledni i javni. Ranie su ljudi svoje poroke zadrzavali za sebe a sada si faca ako to radis javno.
Sačuvana

Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #2 poslato: 03.03.2006. 16:52:08 »

Da,slazem se sa vama,nema sanse sacuvati decu od poroka Sad
Kako je ova buducnost surova prema nama,ajde sto je teshko naci posao,a i kad se zaposlish plata mala,pa zatim se teshko opredeliti napraviti porodicu,pa i ako dotle uspesh,deci treba obezbediti ono minimalno za zivot,a
na kraju dete ti oduzmu poroci Sad zeznuto,zeznuto...
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #3 poslato: 03.03.2006. 17:55:51 »

Citat: "Pedja"

Danas, jedino mesto gde se deci daju pozitivni primeri je sama porodica.

Tacno tako , samo sto se mladi identifikuju i sa okruzenjem... mozes sve da radis kontra od drugih , posto vecina grupno pusi , duva , krade , bije se... ali ako radis kontra i to ima svoju losu stranu... tako da...nemam pojma  roll
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #4 poslato: 03.03.2006. 18:25:18 »

naravno da je porodica osnov ... bez zdrave i normalne porodice nema mnogo shansi ...(ovde mislim na sve porodice ,i one gde jedan roditelj nije prisutan, u kojima nema problema i samih izvora poroka)

chesto u poslednje vreme razmishljam o tome kako to da sam ja odrasla u recimo normalnu  :mrgreen:  zenu ... roitelji nam nikada nisu rekli TO NE SMESH DA RADISH ... u najblizem okruzenju sam imala gomile ljudi koji duvaju ... ali meni nikada nije ni na kraj pameti palo ... uvek dodjem kuci iz rada i kazem jao kevo shto se xxx i yyy napili i naduvali ko stoke ... ona prokomentarishe ili ne ... mozda je to model koji treba upotrebiti ... malo vishe slobode da bi dete dodhlo samo do zakljuchka da TO ne valja ... i da sme da ti kaze shta se deshava u okruzenju ...

kada sam provalila brata da pushi odmah sam ga odrukala matorcima ,mislila sam da ce ga otkinuti od batina ... kad ono cvrc nishta od moje zelje da gledam kako mu matori skache po glavi  :mrgreen: ne zato shto ja ne volim brata nego sam ja totalni antipushach ... ali tata ga otkinuo od zezanja i tako je bilo jako kratko vreme ... ubrzo je bacio ta g...

mi smo uvek u kuci prichali o svmu ali nikada nam mama i tata nisu nametali teme tipa ... e danas prichamo kako ne smete da se drogirate ... mi smo dolazili i medjusobno prichali oni su se pridruzivali ... i hvala im na svemu shto su uchinili da budemo ovakvi smile
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #5 poslato: 03.03.2006. 18:31:40 »

Usput moze se recji da mala manjina se jednog dana dozove i provali da je krajnje vreme da se prestane sa tim, jer to su ipak za nas klince bila zezanja chijih posledica se nismo bojali. E kad smo se malo uozbiljili i kad nam je doshlo iz d**eta u glavu, prestali smo da radimo te gluposti. Ali opet kazem, zivimo u blesavom i otkachenom drushtvu i okruzenju, mala manjina uspe da se normalizuje dok oni ostali prsnu ko zvechke.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #6 poslato: 03.03.2006. 18:48:33 »

Ja mislim da od malih nogu dete treba vaspitavati i savetovati i usmeravati ka pravom i normalnom putu.Jeste da okolina i drustvo dosta utice na to,ali isto tako dete treba da nauci od malih nogu da bira svoje drustvo.Ja mislim da se pricanjem i normalnim razgovorom sa detetom i dobrim odnosima izmedju dece i roditelja moze postici mnogo vishe nego izbegavanjem i bezanjem od problema! :wink:
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 03.03.2006. 23:47:14 »

Da, i ja mislim da je najvaznije biti spreman za otvoren razgovor sa detetom na svaku temu, i jos jedna stvar: dete treba tretirati kao osobu koja ume da razmislja.
Sačuvana

Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #8 poslato: 04.03.2006. 03:10:45 »

Ja imam strah i da nadjem odgovarajuceg, normalnog (iole) partnera za zivot a kamoli kako da vaspitavam decu. Toliko boleshchina ima oko nas i toliko negativnih stvari da pozelish da ostanesh sam celog zivota da se sutra ne bi nervirao i lupao glavom kako svoju decu da spasesh od svega toga. Zivimo u katastrofalnom svetu!
Sačuvana
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #9 poslato: 07.03.2006. 18:53:59 »

Ma batine i samo batine  :mrgreen:  heheh salim se, al u svakom slucaju ja cu se truditi da sa svojom decom imam "drugarski odnos" i da, sve sto smatram greskama kod mojih roditelja u odnosu sa mnom i sestrom, popravim, i da ja tako ne radim. E sad... to sto ja imam zelju da imam dva dechaka blizanca (jednojajcana) i onda posle jednu devojchicu.....  roll  uh kad bi jos mogla da biram  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #10 poslato: 08.03.2006. 07:51:05 »

Ja cu definitivno imati drugarski odnos sa klincima,kontam malo zbog muzike malo zbog piva i to...i bicu realan...znam da dete ne mogu sachuvati od ponekad alkohola ili tako nechega...al dacu mu do znanja shta sve postoji na svetu i odluchice sam...a znam da ce odluchiti ispravno zato shto ce predhodno biti vaspitavano josh od malih nogu...inache imam zelju da dobijem dva blizanca(jednojajchana) i posle curicu malu...da ide tati po novine i pivo  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana

Pesimist vidi teškocu u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoci.

Sir Winston Churchil
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.777 sekundi sa 36 upita.