Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kuca ili stan?  (Pročitano 16184 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 28.08.2005. 01:07:04 »

Gde trenutno zhivite, a shta vishe volite? Sa sve razlozima!

Lichno zhivim u stanu i do skoro se ne bih menjala za kucu od 2000 kvadrata. Zashto? Zato shto kuca od 2000 kvadrata ne mozhe da bude u centru grada (treba da mi se dete kad pochne da izlazi traumira u povratku kuci, shto od mraka, shto od daljine, shto od taxista... uostalom, ukradu mi auto, a u njemu bio novchanik... shta, da peshachim pola sata uzbrdo do kuce!? istini za volju, imam otvoren rachun u jednom od taxi udruzhenja, ali...), zato shto ljudi koji imaju kucu tvrde da "kuca nikad nije zavrshena, stalno trazhi nova ulaganja" (u stanu je to mnogo jednostavnije), zato shto ako mi pukne vodovodna cev, moram sama da se snalazim (u zgradi to nikad nije samo moj problem, bilo shta da se desi u mom stanu, bar josh jedan stan je naj...o, tako da mi neko mora pomoci da se to sredi), zato shto kad imash kucu, komshije nalaze za shodno da ti banu kad god im to odgovara, da ogovaraju komshiluk, bez obzira da li si ti planirao da radish pedikir ili depilirash prepone (toga u zgradi jednostavno nema - sa svima na "dobar dan", "dobro greju ove godine" i milina! I niko nije u tripu da ti bane na vrata nenajavljeno! Ali, ukoliko mi zatreba neshto tipa ostala bez brashna, a ne mogu da izlazim, a hitno mi treba, bez ikakvog blama cu preci kod komshije na spratu, i zamoliti da mi pozajmi. I niko ne gleda u koje doba dolazim kuci i sa kim! I niko ne pita kakvi su to chudni zvuci iz mog stana  :twisted: ...)
Ali stoji ono "do skoro" sa pochetka ove smorne priche. To "do skora" znachi do momenta kad je Lea stigla kod nas. Ovo je prvi put u zhivotu da sam pozhelela kucu sa dvorishtem (kakva je to kuca bez dvorishta), da joj samo otvorim vrata da izadje i blesi koliko god hoce, a ne da se smara i chezhnjivo gleda kroz terasu!
Tako da sad nisam sigurna shta zhelim da mi kupe za 18. rodjendan - stan ili kucu!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #1 poslato: 28.08.2005. 01:14:30 »

zivim u velikoj kuci!
izvan grada naravno.... nekih 15-20 minuta pesaka..  
jeste da je mrak kad se vracam kuci.. ali posto komsije ne stede struju.. stalno gore svetla .. tako da opusteno.. i retko kad se vracam sama..

imam ogromnooo dvorishte.. imam bastu.. dva plastenika Cheesy puni povrca...
u dvorishtu.. se moze naci svakakvo voce... (sem banana... i pomorandzi.. nara.. itd...)

imam pogled na ceo grad.. na stadion.. bazen.. tako da mi je lepo! ne zalim sto ovde zivim! jer je u Kosjericu stvarno velika prashina i zagadjenje od Cementare.. ne kazem da je kod mene nema.. ima ali u malim kolicinama...

Blizu mene je shuma... setnja.. voznje bikeom smile ma super mi je gde zivim! makar meni!
Sačuvana
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #2 poslato: 28.08.2005. 01:36:13 »

Ja sam do skoro tj. do pre nekih god i po dana zivela u qci, a od onda u stanu...
Prednosti qce - dalje od centra, ima veeeeliko dvorishte, drvece, blizu shuma, bolje drushtvo u komshiluku, idem kad gde hocu, niko me ne pita kada cu doci jer nije u zizi... samo twoj prostor, radish shta hocesh, muzika moze da se pojacha bez prituzbi drugih nagluvih i nervoznih komshija... i josh puno razloga...
Prednosti stana - u centru, swe mi je blizu, swe shto mi treba lako dodjem do toga, swe nowo u stanu, upoznam vishe ljudi (komshija), shkola na 2 min....
Pa, ako se zazelim owog drugog, ja odem i boravim tu.. Menjam kad mi treba...  Cool
Trenutno sam u stanu...
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #3 poslato: 28.08.2005. 02:11:49 »

Ja sam za Qcu bez obzira na prednosti stana...
jer u kuci si svoj na svome a u stanu samo pazis da nekog "ne nagazis"
(na komsije se misli)
Kuca ni blizu ni daleko od grada....
Dalje od gdada zbog dvorista.
a blize zbog desavanja....
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #4 poslato: 28.08.2005. 04:06:19 »

Ja zivim u sugavom stanu.... :twisted: Ne podnosim komsije,svi me nerviraju,pustaju muziku u 3,4 ujutru,neka decurlija place....Kad porastem,ima da zivim u vili,pa kad puklo da puklo! :mrgreen:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 28.08.2005. 05:04:15 »

E moj kum je napravio najbolju kombinaciju. Kupio je stan u prizemlju, koji po projektu ima ogradjeno dvoriste. Tako, zivi u stanu a ko da je u kuci. Genijalno smile

Inace, vise bih voleo da zivim u kuci, ali ne kao ovde u Uzicu gde su kuce po brdima, nego onako kako treba, da je kuca u normalnom naselju.

Inace, ima takvih kuca i blize centru. Bas sam nasao stan u jednoj takvoj. Deset minuta od trga, nije na brdu a dovoljno je izdvojena.
Sačuvana

jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 28.08.2005. 05:17:28 »

Meni se uvek vishe svidjala kuca , volim dvorishte , cvece ... evo ove godine sam pokushala da ozelenim ali to je jako teshko ceo dan je u suncu i sve se bukvalno spali Sad
Druga stvar zbog koje volim kucu je to shto mogu da imam neku zivuljku ... psa,  machku ...
E sad ... stoji i to da na kuci uvek ima neshto da se radi , i da ako se neshto pokvari sam si svoj majstor , ali bar ne mislish da li je komshija raspolozen pa se nece buniti shto ti u svom stanu slushah muziku ...
i naravno ono shto ljude uglavnom opredeljuje za stanove je grejanje ... jeste nezgodno , jeste teze , ali nishta lepshe od vatrice koja pucketa a napolju sve zavejano ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #7 poslato: 28.08.2005. 05:37:37 »

STAN !! i to u nekom bloku , mislim komplex zgrada , kao recimo u BG block 45 , ima neki shmek ... a preko je tek pravo kad ima multi-kulti komplex, pa ono milion cudaka , crnaca...brrrrrr.... kakva kuca...dao bi' 20 kuca za neki stancic u projectsima bronxa smile no to je sve daleko...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 28.08.2005. 05:39:35 »

U pa ti si bolji nego sto sam mislio. Ja sam ocekivao da ces da se izjasnis za neki kontejner, ili zgodnu jaku kartonsku kutiju ispod mosta ili tako nesto smile
Sačuvana

pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #9 poslato: 28.08.2005. 05:46:50 »

a pa ja taman to da kazem , a vidis ti si zavrsio moju misao... mislim zelje su jedno a realnost je drugo  :mrgreen: kutija je zakon , life in da hood smile
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #10 poslato: 28.08.2005. 10:50:45 »

ja bih voleo da zivim u nekom kraju sa kucama sto rreko pedja ne po brdima

kuce jedna do druge ispred dvorishte i preko puta isto tako.. ogradjeno oko kuce i qleritza.. tako je in america Cheesy ajoj kako je to dobrooo
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #11 poslato: 29.08.2005. 17:21:37 »

Zivim u stanu u centru grada vec 22 godine .. Ne zalim se .. Sasvim mi odgovara .. Poono prednosti ima stan.. Vecinu ste vi gore pomenuli .. Ali isto tako i kooca ima svojih vrlina smile
Ali obichno kooce su izdvojene van grada .. pa bi bio problem onima koji nemaju kola da se dokotrljaju do grada svakih par dana ...
Ujedno prednost kooce je ta shto si svoj na svome .. Nema niko ko ce metlom da ti loopa u pood ili plafon da stishash muziku..mozesh kada hocesh da izadjesh na travnjak da raspalish roshtilj, mozesh kada hocesh da poostish psa da ti trchi po travici i oko kooce...i niz drugih pogodnosti koje nema stan..A opet kao shto rekoh stan ima neke druge stvari i mogucnosti ..
Ja npr. imam i koocu na Vujica brdu u kojoj cu po svemu sudeci ziveti kada se ozenim ako se za tu priliku ne preselim u neki drugi grad .. Bgd npr. smile
Znachi ko ima koocu negde malo izdvojenu ..van grada .. onda obavezno neka ima i kola ..
U Americi i svim drugim zemljama u tim velikim gradovima .. niko ne zivi po centru ..svi su negde po nekim vilama...i palatama okolo grada ..
Sačuvana
TijanaUE
Gost
« Odgovor #12 poslato: 29.08.2005. 20:12:51 »

Ja bih realno vise volela u kuci da zivim...Mozes da pravis zuraje dokad oces.Ovako,posto zivim u stanu,ebene komsije samo cukaju i pre 12,poludeli su totalno.Prednost kuce je vise mesta,kucni ljubimac.Ja u stanu nemam mesta ni bajs gde da stavim  :cry: .Bar mi je ovde blizu sve.I jedna VELIKA prednost stana,centralno grejanje.Kad god odem zimi kod nekoga u kucu.......brrrrrrrrr.U stanu barem cele zime setam u sortsu i majici lol
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #13 poslato: 29.08.2005. 21:11:08 »

ja stalno setam u sorcu i majici a nekad ni u tome ...  : )
imam i stan i kucu a zivim u kuci nema neko posebne razlike
stan jedino sto je u centru a kuca na carini
ni u kuci ni u stanu ne mogu da slusam glasnu muziku samo tokom dana jedino sto bih voleo da sam sam al se stalno svadjam s mojima da me presela u stan a oni d ostanu ovde al stalno nadju neki izgovor tako da ukoliko vam nije problem kad sretnete moje roditelje nagovarajte ih da me premeste : ))) shalim se
baj d vej meni nema razlike
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #14 poslato: 30.08.2005. 05:56:03 »

Kuca zakon, samo treba razmisliti shto. Imao sam prilike da zivim u oba objekta i tako sam sumirao razlike... Naveshcu neke, sve se odnose na stan, takve stvari se u kuci ne deshavaju.

Sedish na terasi, pushish pljugu, a odozgo te RINE po faci prashina sa komshinicinog cebeta. Ne samo jednog nego par njih. Onda posle pola sata pogledash na plafon... Puf... Otkud ovde VLAGA! Tako krenesh u grad, pozovesh lift sa nekog visheg sprata, on ZAKAZ'O. vratish se iz grada umoran, ono nestalo struje, a ja zaboravio kljuch od zgrade, interfon ne radi. I kad je keva sishla da mi otvori vrata, ovi iz lift servisa josh nisu popravili vec pokvaren lift. Treba da legnem, oko 1h u noc, a chujesh komshinku iznad kako je tek sad upalila mashinu za vesh i neshto pere u kadi i u zlo doba ISPADNE joj tush u KADU (nekoliko puta)! E onda ja popizdim, dovedem ludake na gajbu i do pola 3 u noc odvrnem techno, otvorim terasu i urlaaaaaaaamm, najjache shto mogu!

E, da...Nisam pomenuo malog retardiranog klinca od par godina, koji uzme kevinu VARLJACHU i tuche najjache po rebrima radijatora... Pffff, e od toga mi se dize kosa na glavi !

MRZIM STAN !
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 30.08.2005. 05:58:20 »

Kada imas stan, onda uvek mozes da nadjes nekog komsiju ili vise njih da podelite trosak opreme za povezivanje na http://wireless.uzice.net

 lol
Sačuvana

betko_ue
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Ristanovic
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 57


40 godina na Coca-Cola strani zivota


« Odgovor #16 poslato: 30.08.2005. 06:06:51 »

E Pedja nista od kuce...
Bash mi je zao sigurno bi vam bilo lepse...
Ja licno preferiram kucu kao sto je mija malena na Beloj Zemlji.Nikome ne smetas mos da radis sta oces.
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #17 poslato: 30.08.2005. 07:00:07 »

4 dj_uro_ue klinca baci sterase komshinci ugasi struju i vodu a vrata s ulaza skini
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #18 poslato: 30.08.2005. 07:06:56 »

Ja nekako nemam taj problem sa komshijama... Neki (kol'ko tol'ko) normalan svet oko mene. Kad se pravi zhurka, najavim ljudima, da znaju... Shto se prokishnjavanja sa sprata tiche, jbg, nisu ljudi krivi, niko to ne radi namerno, a kada se bude sredjivalo, zajedno ce se sredjivati... A i wireless je bez problema smile
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #19 poslato: 30.08.2005. 07:30:28 »

a u celoj prici glavni je vajerles a sta cemo mi koji ga vec imamo ??!?!?
da menjamo za centralno grejanje ?!?!
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #20 poslato: 30.08.2005. 15:20:48 »

Nije pricha o wireless-u, nego ga koristimo u cilju "za" i "protiv".
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #21 poslato: 30.08.2005. 17:47:00 »

E dosta o glupom wireless-u,trenutno pricamo o stanistu! :mrgreen: Eh.....daj Boze da postanem glumica,pa da imam svoju vilu! smile Allrighty then...potrudicu se! :mrgreen:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #22 poslato: 30.08.2005. 20:20:17 »

Ma ljudi, nema lepsheg osecaja nego kad ustanesh u 6AM, donesesh kantu drva i uglja, kresnesh pec i ugrejesh gajbu na svoj nachin, a ne da chekash budale iz Toplote i da se grejesh kako se njima cefne. !
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
TijanaUE
Gost
« Odgovor #23 poslato: 30.08.2005. 20:38:54 »

tebi je lep osecaj ustati u 6 ujutru i smrzavati se ko p.....Ti si prso lik.A ovi iz Toplote bas sooper greju............sta ti imas protiv njih pfffffffff.A mozda sam i zagrejes kao oni hehehhe
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #24 poslato: 30.08.2005. 22:57:12 »

jedino da dodjesh kod mene da zivish pa da vidish koliko je hladno : )))
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.079 sekundi sa 36 upita.