Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Naucite klinca da veze pertle  (Pročitano 4809 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 31.10.2007. 03:00:03 »

Doslo vreme da klinac pocne sam da vezuje pertle na cipelama a nikako ne uspevate da ganaucite? TO zaist amoze da bude veliak frustraciaj za dete, pa je potrebno veliko strpljenja ivezbanja ali kad-tad naucice. Da bi se olaksali ucenje primenite neke sitne trikove.

Kao prvo, nemojte prerano insistirati na veizvanju pertli. Deca sticu odvolnno spretnosti da vezu pertle sa cetiri do sest godina. Ako ne ide, sacekajte.

Pre pertlanja, budite sigurni da dete razlikuje pojmove levo i desno i da se sa njiam ne zbunjuje. Bez toga, od vezivanja pertli nema nista.

Dete treba uciti da vezuje pertle uvek na isti nacin. Ako kombinujete razlicite nacine, samo cete ga zbuniti i otezati mu. Ako znate vise nacina vezivanja pertli, izaberite onaj koji je najlaksi: potrebno je manje, jednostavnijih poteza. Ako znate samo jedan nacin da vezete pertle, naucite jos neki.

Pertlanje mozete propratiti nekom pesmicom ili igricom uzkoju ce detel lakse da zapamti poteze. Ako ne znate nijednu pesmicu, izmislite.

Kada pokazujete vezivanjepertli, postavite dete da bude na istoj strani kao i vi, a ne okrenuto prema vama. Ako pertlnje gleda sa druge strane, videce sve poteze u ogledalu i tesko ce ih ponoviti. Treba da stoji na istoj srani kao i vi, da gleda kako vi vezujete pertle i da ponavlja svaki potez za vama.

Ne zaboravite da dete pohvalite kad god uspesno odradi neki potez, a narocito ako uspe samo da veze pertlu.
Sačuvana

batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #1 poslato: 31.10.2007. 19:00:39 »

Moj sin je napunio 5god. u avgustu. Jos uvek mi nije palo na pamet da je vreme da ga tome naucim. On je lenj i da se sam obuje... Mislis da je vreme da se bavimo time? A kada je vreme da ga naucim koliko je sati?
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 31.10.2007. 23:08:06 »

Sve to si trebala do sada da nauchish. Ja mojoj kevi sa 4 godine pisao brojeve za loto i bingo. smile Shto ga pre nauchish, to je bolje smile
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #3 poslato: 01.11.2007. 18:50:44 »

I jeli dobila shta na bingu ? Cheesy
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 20.12.2007. 20:32:14 »

Kad se samo setim.. embarrased,meni je majka vezivala pertle do 4 razreda,toliko sam lenja bila da naucim.Ona mi objasnjava,a ja samo klimam glavom i blenem ko zna gde smile.Uopste me nije zanimalo da naucim kada sam znala da ce mi ona vezati pertle.E onda me otac uzeo pod svoje,i morala sam da naucim.Ali i dan danas me mrzi da vezem pertle smile.
P.S mislim da je bitno motivisati dete nagradom Tongue (bar je kod mene to uvek palilo smile )
« Poslednja izmena: 20.12.2007. 20:48:19 Starla » Sačuvana
Vertigo
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 408


Nosce te ipsum!


« Odgovor #5 poslato: 21.12.2007. 18:13:45 »

Cini mi se da sam naucila da vezujem pertle sa oko 5,6 godina. I to sam vrlo brzo skontala. Bas sam bila pro.

Neko pomenu gledanje na sat. E to nikako nisam mogla da skontam, 13 casova, 15 do 19  i tako te fore.  smile
Sačuvana

We rise only to fall... we die only to live...
we ask to dream in hopes of knowing...
he gives us a heart in hopes of feeling...

I am felling... it's you!
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #6 poslato: 22.12.2007. 18:50:50 »


Moj sin je napunio 5god. u avgustu. Jos uvek mi nije palo na pamet da je vreme da ga tome naucim. On je lenj i da se sam obuje... Mislis da je vreme da se bavimo time? A kada je vreme da ga naucim koliko je sati?



Neka ga, ne teraj ga. Znaces da je vreme kad ti sam bude pokazao da ga to interesuje. Isto kao sa citanjem - ja sam sa 4 godine babi citao titlove sa filmova dok radi po kuci, a ovaj moj dripac ne ume ljuCki da procita dijaloge ni sad sa 10 godina, jednostavno ga to ne zanima. Tako ti je i sa satom i sa pertlama...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.948 sekundi sa 35 upita.