Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Porođaj je lakši kad je i tata u sali  (Pročitano 15057 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 24.05.2007. 22:39:10 »

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=10396

Porođaj je lakši kad je i tata u sali

U GAK „Narodni front” cena prisustva oca porođaju nedavno je skočila sa 7.000 na čak 15.000 dinara, kako bi se, kako je objasnio direktor klinike dr Dušan Stanojević, odvratili očevi koji žele da gledaju rođenje svog deteta. Stanojević je rekao da su razlog tome velike gužve i, samim tim, veći rizik od infekcija, ali i to što „mnogi očevi nemaju želudac za takve stvari i može da im pozli”. Ipak, drugi lekari s kojima su razgovarali reporteri „24 sata” kažu da nema razloga da očevi ne sačekaju bebu već u sali.

HRABRI - Dr Stanojević je poskupljenje pravdao i istraživanjem američkih psihologa da muškarci koji gledaju rođenje deteta u proseku brže gube seksualnu želju prema ženi. Ipak, on nema ništa protiv prisustva očeva u manjim bolnicama, gde nije velika gužva.
S druge strane, lekari iz GAK "Narodni front" i zvezdarskog porodilišta kažu da dosad nisu imali dramatičnih situacija sa očevima koji su gledali porođaj.
- Muževi su velika podrška porodiljama. Na našoj klinici, gde se u proseku jedan porođaj dnevno obavi uz prisustvo oca, nijedan otac se još nije onesvestio - kaže za „24 sata" dr Neđo Čutura, načelnik u GAK „Narodni front".
Dr Čutura objašnjava da otac pri porođaju postaje deo tima i da ima svoju ulogu. On ima gde da sedne, zna gde može da stoji, šta da radi, a u svakom trenutku može da izađe, popije vodu ili udahne svež vazduh. Uz to, muževi tačno vide i kako se lekari ophode prema ženi i bebi. Dr Čutura ipak naglašava da ni porodilju ni oca ne treba terati na taj korak.
U zvezdarskom porodilištu, gde se 10 odsto porođaja obavi uz prisustvo oca, kažu da očevi na porođaj dolaze blago uplašeni, ali da se ponašaju „više nego lepo" i da se još nijedan nije onesvestio. A žene koje se porađaju uz prisustvo muža su mnogo mirnije i staloženije.
- Očevi se najčešće odlučuju na taj korak pod pritiskom žena. Ali nijedan ne izađe baš u tom, presudnom trenutku, kada treba da ugleda svoje dete - kaže za „24 sata" Gordana Obradović, načelnica porodilišta na Zvezdari.
Da bi mogao da prisustvuje porođaju, otac prvo mora da dobije saglasnost načelnika porodilišta, a zatim najranije 10 dana pre termina za porođaj mora da uradi analize - bris grla i nosa. Pre nego što uđe u porođajnu salu mora da obuče „uniformu" - medicinski mantil, kapu i „kaljače". U porodilištima koja dozvoljavaju prisustvo oca rađanju deteta, postoji posebna soba gde se smešta bračni par.

Cena tatinog prisustva

Zvezdara 2.000 dinara
Višegradska 6.000 dinara
Narodni front 15.000 dinara

J. Subotić
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 25.05.2007. 00:34:31 »

Ma, nisam za to... Ne znam...
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 25.05.2007. 05:01:17 »

u Uzicu koliko znam josh uvek nema mogucnosti da otac prisustvuje jer nemaju odvojene boxove za porodilje ...
iskustva zena uz koje je na porodjaju bio muz su vishe nego pozitivna ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #3 poslato: 28.05.2007. 18:24:00 »

Ne znam kako muz moze zeni da pomogne prilikom porodjaja?Mislim da bi se samo istraumirali,i padali u nesvest okolo...Sa druge strane,mozda bi trebalo da prisustvuju,cisto da vide kroz kakve se bolove prolazi da bi  se dete rodilo.Znaci,trebalo bi da to bude stvar izbora.
Licno,nisam za to...
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #4 poslato: 29.05.2007. 03:35:05 »

a zashto bi se traumirao i padao u nesvest ?

meni je to najlogičnija stvar da u tom trenutku budu zajedno ... njihovo dete zajedno treba da ga dočekaju ...

sada kada je epidural napokon prihvaen kao normalna stvar , sve moze da prodje jako opušteno , bez neke velike tenzije ...

ja bih insistirala da bude uz mene ako za to postoje uslovi ... (ali toga u Uzicu još uvek nema ... )
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 29.05.2007. 03:41:48 »


Sa druge strane,mozda bi trebalo da prisustvuju,cisto da vide kroz kakve se bolove prolazi da bi  se dete rodilo.


Joj kad vidim ovakvo neko "nama su najteze muke" sranje! Pa ja bih i to ne sada nego onda kad se sluzila redovna vojska od po 2 godine lepo i zenu u rov i na hladnocu, pa da vidimo onda "cisto da vide kroz kakve bolove prolaze"...

A inace, ja bih se onesvescivao kad bih ono gledao. Mada kontam da muz ide iza zenine glave, ili tuda negde spreda, nema on sta dole da se gura. A onda se i ne vidi toliko, pa mozda i nije tako strasno, jel? Stvar izbora i dogovora partnera.
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 29.05.2007. 03:49:40 »

e shadow aj molim tebe i sve muškarce da nikada ali NIKADA više ne porede trudnoću, i rađanje sa vojskom ...

bol je u svemu najmanje bitan ...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 29.05.2007. 03:58:38 »

Jelenice, sa sve duznim postovanjem, ali molim tebe i ostale zene da ne prave od neceg sto je najprirodnije nesto misticno, vanzemaljsko (muskom zemaljskom umu nezamislivo) i sta ti ja znam sta sve. Neka bol i nije najbitniji, ali i od drugih stvari se i umire i desavaju se komplikacije i ne izdrzava to dete samo zena posle i sve sve sve sve! Brate sto je dosta dosta je.

A da ne budem totalno offtopic, svakako da je bitna podrska zeni u tim danima, satima, trenutcima. Ali podrska u braku i vezi je bitna obostrano, a ne samo da se raspravlja kako zeni samo treba podrska, kakve vrste i u kolikoj meri! Ja znam slucajeva kada su muzevi napustani od zena koje su odvodile decu sa sobom samo zato sto je on napravio neki poslovni krah i mozda im malo greskom unazadio drustveni i ekonomski status. Pa gde je tu podrska i vera u partnera kad mu treba?
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #8 poslato: 29.05.2007. 05:39:55 »

svašta ... šta sam ja mistično i vanzemaljsko pomenula ?
sve što sam rekla je da stvarno nema smisla mešati babe i žabe ...

ja ovo gledam iz drugog ugla nego ti ... ja ne kazem da muškarac treba da bude tu zato da bi video kako se žena muči ...

kažem da treba da bude tu jer je dete njihovo , a ne NJENO ... rođenje treba da bude najlepši renutak u zivotu dvoje ljudi a ne mučenje ...

Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 29.05.2007. 06:32:10 »

E ljudi....sve je ovo zbog mog posta,a ja cu pojasniti zasto mislim da muzevima nije mesto u porodjajnoj sali.Napominjem da je to moje misljenje,i da ja licno ne bih volela da moj muz prisustvuje tome.
Sve osobe koje znam,a koje imaju decu,kazu da je to veeeeliki bol,koji se odmah zaboravi cim ugledas svoje dete.Znaci ti vristis,slika nimalo nije prijatna,u agoniji si,a on se oseca nemocnim da ti pomogne....
Zatim epidural....nikad ne bih na to pristala.
Mislim da je to vrlo rizicno.
Znam zenu koja zbog posla njenog muza koji je vojnik,decu rodila dok je on morao na teren!!Pa sta njoj i njemu fali,imaju super brak i decu.I ona kaze da nije prijatan prizor porodjaj i ispadanje posteljice....
Muskarci nisu jaki kao zene-oni se samo prave.




Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #10 poslato: 29.05.2007. 14:51:58 »

Jelenice pa nisi pomeniula misticno i vanzemaljsko bas tim recima ali cim si rekla "bol je u svemu najmanje bitan ..." ja to shvatam kao "vi mozete da shvatite samo bol, ali tu ima jos nesto sto vi ne mozete da shvatite".

E eto vidite da ima kompromisa. Kao sto rekoh, to je stvar dogovora nekog, sta oni individualno misle da je bolje, a ne "sta muskarac zna..." ili "neka dodje da vidi sta je muka!".
Eto, umete i vi da mucnete samo kad ocete.

"Muskarci nisu jaki kao zene-oni se samo prave." Za ovo racunaj da cu te docekam na vile na nekoj drugoj temi gde je to manje offtopic... Wink
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #11 poslato: 29.05.2007. 17:12:43 »

hajde da ostavim svoje misljenje... recimo da ne bih na svoju inicijativu prisustvovao prorodjaju ali ako bi ona to htela "stisnuo" bih zube pa sta bude... kao sto starla kaze neprijana je scena u svakom slucaju, vidis svoju njadrazu osobu kako ural, muci se, a to moze da potraje satima, dok ti mozes samo da stojis tu kao bolid, totalno bespomocan, iz tih razloga ne bih na svoju incijativu prisustvovao...

ali evo iskustva mog dobrog druga koji je vise sati cekao da mu se zena porodi u cekaonci i pricao mi je da je i to los osecaj, nemas pojma sta se desava, niko ti nista ne govori a sati prolaze, nivo nervoze i nekog iskonskog straha je ogroman... kaze da nikada nije imao vecu trenu nego pred porodja njegove zene, a kada sam ga pitao zbog cega tremu on mi je rekao da ne zna... tako da je mozda i jednom i drugom parneru "lakse" da i kroz to prodju zajedno kao i mnogo stvari do tada...

epidural je rizican i potpisujes da na svoju odgovornost si spreman da snosish nezeljene posledice... a uzicak bolnica nije na nekom galsu po pitanju specijalnosti to i svi znate, ljudi se plase uzicke bolnice i za mnogo manje rizicnije operacije...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #12 poslato: 29.05.2007. 17:33:15 »

Ajde kda vec pricamo o porodjajima u uzickoj bolnici da dodam jos par stvarcica...Pre godinu dana dok se moja drugarica poradjala doktor je za to vreme na kompu otvarao pasijans!!!!!!!
Doktor koji joj je vodio trudnocu :otkacio"je jer kako je sam rekao njegov kolega bolje gleda ultra-zvuk!!!(ironicno,taj je bio nacelnik porodilista,a ne zna da gleda UZ!!!)
Zatim javna je tajna da ako hoces da izbegnes bolove, a neces epidural,tada je resenje carski rez,za koji "pocastis" doktora jedno 100e.
Poenta je u tome da je od porodjaja u uzickoj bolnici napravljen biznis...
Muz ne moze da se porodi umesto svoje zene,samim tim njegovo prisustvo tu ne znaci mnogo.Moze da saceka ispred sale,jer i to je dovoljno.
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 29.05.2007. 18:03:51 »

pa to za plaćanje nekad bilo ...

i CR je operacija koja nikako nije zamena za bol , možda ne boli sam porođaj ali zato posle mesec dana ne možeš normalno da živiš ,CR bi trebalo da se primenjuje samo u slučajevima kada normalan porođaj nije moguc (beba okrenuta karlično,ili leđima ...)

i moja sestra se porodila pre tačno godinu dana , nikome ništa nije plaeno , fino je prošla ... a da igraju pasijans , pa šta da radi da gleda u tebe sto sati ... tu ti je babica i ona je glavna za porođaj doktor je tu samo zlu ne trebalo ...

a kako je čekati ispred ... uzasno , meni bi bilo mnogo lakše da sam mogla da uđem povremeno da je obiđem iako je ona bila kao brzi voz smile to je nama napolju delovalo kao da traje danima smile

muškarac se ne može poroditi umesto svoje žene , ali može da joj hladi čelo , da je drži za ruku ... mene kad nešto zaboli volim da je pored mene i da mi je tu da ga drzim za ruku , nego da sam sama ...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #14 poslato: 29.05.2007. 18:12:22 »

E da, treba reci ovde jos jednu jako bitnu stvar. Sad ce me svi gledati kao zenomrsca ali kad malo razmisle... Znaci neka je porodjaj i tako tezak i bolan i tako neki telesno i emotivno poseban dozivljaj znaci, gde treba ne znam kakva podrska muza, sredine (tih 9 meseci pre toga), onda rizican je u svakom slucaju. Ne zna se dal moze biti neke komplikacije, sto na detetu sto na porodilji i sve to stoji.

Ali pogledajte drugu stranu medalje! Znaci kad sam jedne godine brao maline, u nekom selu pored Ivanjice, znaci selo je na oko 20min od Ivanjice, a najblizi zdravstveni centar je u Cacku! Pazite ovo, znaci gazdarica domacinstva de sam brao je bila trudna, ali je radila do tri dana pred porodjaj! Brala je maline a onda ode da nam napravi rucak, ja cak kad sam tek pristigo nisam ni bio siguran da je trudna po njenom aktivnom zivotu! I rodila dete i to trece, bez nekih vecih problema u porodilistu u Cacku. Muz joj je za vreme porodjaja bio na poslu u Ivanjici, cak smo i mi pre njega saznali da je dobio sina. Onda, strina od ortaka jednog koji je tamo samnom brao, zena se porodila sama na livadi, negde usput, ne znam gde je krenula, i donela kuci zdravo dete! I ima hiljade takvih primera. Znaci ni pola ovih jada sto vi ovde pokusavate da predstavite.

E sad, poenta ovog nije da ja kazem da to kako vi ovde predstavljate porodjaj nije istina, sto je najgore ja vam verujem! Ali zapitajte se zasto je u seoskoj sredini to tako relativno marginalna stvar sto se tice tog fizickog aspekta (ne racunam sad veselje i to) a ovde je bauk?! Pa moja neka teorija je da kada se "urbane" devojke 20-25 godina provode, menjaju noc za dan zbog zurki, uzimaju redovno neke exere, speed i sta vec ide uz to, redovno se prebijaju alkoholom, dosta njih se ne bavi nikakvim fizickim aktivnostima, mora da bude go stomak i u sred zime, i nezdrava ishrana onda nije ni cudo sto je porodjaj prava lutrija i za majku i za dete! Znaci ima gomila zena koje sam ja video i da puse za vreme trudnoce, ono "ma ja samo jednu dnevno" i onda nijeni cudo sto se posle dize tolika halabuka oko porodjaja kad je em zenski organizam znatno oslabljen dok stigne do tog trenutka, em ni fetusu ne moze da se pruzi sve sto zenski organizam treba da mu pruzi u vreme trudnoce. Pa sto em porodjaj bude tezak, em deca posle budu svakojaka, sto gojazna sto sa dvocifrenim dioptrijama, sto bude i podbacaja... Mislim da se i ovo mora uzeti u obzir itekako. Tako da, glupo je sto vi same svesno ili nesvesno tolko i sebi i svom potomstvu umanjite sanse neke za sto bezbolnijim i laksim dolaskom na svet, a onda od te nadprirodne muke za koju ste relativno u velikom procentu i same krive pravite neku bibliju! Kazem natprirodne posto je priroda to regulisala da bude prosto, al ocigledno vise nije.
« Poslednja izmena: 29.05.2007. 18:43:02 shadow » Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #15 poslato: 29.05.2007. 18:41:57 »

(at) Jelenica ue
Da nekad bilo...pre godinu su uhapsili dvojicu,za uzimanje mita.Tacno poneko prodje bez para,ali vecina njih 'casti" doktora koji btw nista ne radi,vec kako ti rece,sve obavi babica.Da u pravu si,medjutim moja tetka se nije poradjala sto sati vec 20 min sto je relativno brz porodjaj,a on je igrao pasijans!!!Mogao je bar da gleda dali je sve u redu.Pri tom joj je muz dobio prekomandu u drugom gradu,pa se sama porodila.Nije mi jasno to da ce mi biti lakse,ako me on bude drzao za ruku...Verovatno bih ga tad psovala najjace sto mogu :p!
Za hladjenje cela placene su razne sestre i babice,a muz moze samo(ako ne daj boze podje nesto naopako)samo da smeta doktorima da obave svoj posao.
I da epidural koji je kostao 4000,sad kosta 10000,i moze pride da ugrozi vase zdravlje.

Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #16 poslato: 30.05.2007. 05:20:17 »


Pa moja neka teorija je da kada se "urbane" devojke 20-25 godina provode, menjaju noc za dan zbog zurki, uzimaju redovno neke exere, speed i sta vec ide uz to, redovno se prebijaju alkoholom, dosta njih se ne bavi nikakvim fizickim aktivnostima, mora da bude go stomak i u sred zime, i nezdrava ishrana onda nije ni cudo sto je porodjaj prava lutrija i za majku i za dete! Znaci ima gomila zena koje sam ja video i da puse za vreme trudnoce, ono "ma ja samo jednu dnevno" i onda nijeni cudo sto se posle dize tolika halabuka oko porodjaja kad je em zenski organizam znatno oslabljen dok stigne do tog trenutka, em ni fetusu ne moze da se pruzi sve sto zenski organizam treba da mu pruzi u vreme trudnoce. Pa sto em porodjaj bude tezak, em deca posle budu svakojaka, sto gojazna sto sa dvocifrenim dioptrijama, sto bude i podbacaja... Mislim da se i ovo mora uzeti u obzir itekako. Tako da, glupo je sto vi same svesno ili nesvesno tolko i sebi i svom potomstvu umanjite sanse neke za sto bezbolnijim i laksim dolaskom na svet, a onda od te nadprirodne muke za koju ste relativno u velikom procentu i same krive pravite neku bibliju!

E, slushaj sada, pametnjakovicu! Ako cemo tako, daj da se vratimo u pecine, zhivot bio najzdraviji - nema struje, nema telefona, nema shtetnih zrachenja, nema kiselih kisha, nema radijacije...
Nisi se nikad zapitao zashto zhene na selu sa 40 izgledaju kao da imaju 70? Nisi se nikad pitao koliko je dece umrlo na porodjaju, rodjeno degenerisano, pa ga bacili iza shupe i slichno... Istina, nekad su nashe pra-pra-pra-babe radjale na njivi, pa zaviju tek rodjeno dete u maramu, i nastave da rade, ali su tada radjale po 15-oro od kojih 6-oro prezhivi, i svo to vreme prale noge muzhu i svekru i g...o ih ko je stigao od mushkaraca u familiji, ali samo "da se ne sazna"... Ne razmishljash o kvalitetu zhivota tada i sada. Ne razmishljash o prirodnoj sredini tada i sada. Ne razmishljash o tome koliko se SVET promenio od tada do sada.
Istina, sve je vishe rizichnih trudnoca, sve je vishe problema u trudnoci, ali, kao shto braca Britanci kazhu "Ignorance is a bliss", tako je i njima tada bilo super, jer nishta nisu znali i nishta ih nije interesovalo.
Uostalom, sam chin "vodjenja ljubavi" je izmenjen, seti se samo Lepote poroka, kada Mima Karadzic svojoj zheni stavlja crn povez na ochi, a kada ga ona skida, biva kazhnjena maljem po glavi... Svidja ti se to?
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #17 poslato: 30.05.2007. 05:39:14 »

Hehehehe... Ko se vracao u proslost? Ja sam uporedio dve paralelne sadasnjosti. Sta cu ti ja sto je seljanka mozda malo ruznija, rumenija ovo ono, ona je bar iznutra zdrava, a gradske devojke su lepe spolja, bledilo, mekana i glatka koza, sve sve sve... A iznutra da ne kazem trule! Sve vas nesto boli, sve vas nesto ziga, sve vam se nesto spava, sve vam se nesto vrti u glavi, svaka druga jedva prezivljava i one dane sto psihicki sto fizicki, kako ce tek porodjaj? A ne kazem ja da treba da se vratimo u pecine i da ne treba da napredujemo, ali ni sve sto donosi napredak nije dobro, to definitivno! Ako u ovom pravcu bude drustvo napredovalo uskoro ce vam trebati pomoc i do posla da vas neko drzi da odete od npr silnih dijeta i svega, a ovo stanje danas kakvo je takvo je, ce isto biti demode i "vracanje u pecine" jel? Ako bi ti zrtvovala tvoje zdravlje zarad lepote i dobrog provoda to je tvoja stvar, ali onda nemoj posle da se cudis, ne ti licno - govorim uopste, sto se cak i jedna tako prirodna stvar odigrava na nezamislivo tezak nacin.

Al dobro, imam za ovu temu i jedan lep primer! Naime od jedne moje drugarice se rodjena sestra sad skoro porodila u NS i sto je interesantno, muz joj je ginekolog! smile Znaci on je pratio trudnocu, vrsio preglede i sve. Cak su jedno godinu ipo dana, kolko mi se cini, imali problema da ona zatrudni pa je on tu ulagao svo svoje znanje. Ali npr kad se poradjala on nije bio prisutan. Znaci ne znam da li bi samo smetao ili bi bio korisan jer je on ipak u tim situacijama iskusniji i od nje same, ali svi ti ginekolozi jedni drugima poradjaju zene bez prisustva kolega, to oni smatraju da je bolje tako. A oni valjda znaju najbolje.  smile
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #18 poslato: 30.05.2007. 05:45:29 »

Chekaj, stani! Ako se vratish na pochetak ove teme, videcesh da ja NISAM za to da moj izabranik bude u sali za vreme porodjaja. Samo pokushavam da ti objasnim da su uslovi zhivota drugachiji nekada i sada, ili, ako ti se vec svidja - na selu i u gradu. Zato shto je bolje u selu, sve one jure u gradove... Ma, da! A ove shto jesu u gradu dobrim delom su prinudjene da rade od jutra do sutra za nekog kakvog-takvog privatnika koji iscedi zadnju trunku volje iz njih, non-stop su pod stresom, zhive 100 na sat... Ali, takav je zhivot i tu se nishta ne mozhe...
A ti nemoj da k...ash, shto, okrenucesh se za devojkom u tufnastoj suknji do zemlje, sa pregachom preko, i masnom kosom, a pri tom se oseca na meshavinu znoja i stajskog djubriva... I pozhelecesh da ti bude zhivotni saputnik? Zato shto je zdravija? Ma, da...
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 30.05.2007. 06:05:51 »

To za devojke iz sela velika apsolutno si u pravu!!!Nijedna od njih nece u selo,vec gledaju kako da pobegnu u grad i da se dobro udaju.Cak prodaju lazni moral,i finocu,a ovamo jeza da te uhvati kako su namazane.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #20 poslato: 30.05.2007. 06:08:54 »


Nijedna od njih nece u selo,vec gledaju kako da pobegnu u grad i da se dobro udaju.Cak prodaju lazni moral,i finocu,a ovamo jeza da te uhvati kako su namazane.

Kazhe zhena: "Mozhesh ti, dete tri fakulteta zavrshiti, ali ako nemash seljacku shkolu, nishta ti sve to ne vredi!"
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #21 poslato: 30.05.2007. 06:15:32 »

hmmm ovo je jako diskutabilna tema... mislim da vas dve idete poput senke u krajnost samo obrnutu, a istina je tu negde izmedju...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #22 poslato: 30.05.2007. 06:20:00 »

Pa nisam ja ni hteo tebe da ubedim da ti treba ili ne treba da zelis da tvoj izabranik bude uz tebe. Ono sto hocu da kazem je da ste same od tog napravile nesto epski tesko i da onda stvarno izgleda da je muskarcima nesto lakse u zivotu i da su vam oni u vreme porodjaja krivi za sve muke.

A to da li jure u grad - jure. A da li je stvarno bolje u gradu, to je vec pitanje! Svakog omami dobar provod i svako bi da se zeza a ne da se zrtvuje. Poenta je samo sto je nerad, lenjost i opustenost gradskih cura zaraza koja je presla na seoske i to vrlo lako. Kad seoska devojka oseti da ne mora da ustaje svako jutro u 7 da pomuze kravu vec da moze da ustane u 12 i ode sa drugaricama na kafu! I da ne mora da legne u 9 jer nema sta po mraku da se vidi, vec da moze da legne u 4 ujutro a pre toga dobro da se izdjuska i naroka alkoholom, a da ne govorim o onom delu dana izmedju ustajanja i leganja, onda je izbor jasan. Ali da li je to bolje, to je pitanje. Videcemo jednog dana kad se sve sa sela prelije u grad kako cemo ziveti, sta cemo jesti i oce li zenski svet sluziti jos necemu sem samo da izgleda sexy. Ovo sve delimicno vazi i za muskarce, da ne gresim dusu.

Haha, a to za pregace i masne kose, to te neko pogresno obavestio. Mozda je to bilo pre ali sada, ako nisi znala, seoske devojke se mnogo redje depiliraju, a to ne zato sto nose dugu suknju i pregacu pa ne mora, vec zato sto ne doruckuju u trafici genetski modifikovanu soju u pljeskavici, ne rucaju pletenice i ostale testenine koje goje samo tako, ne veceraju tri limenke koka kole i sta ti ja znam sta sve. Tako da su mozda i zenstvenije ako cemo vec po tome!

Al opet, ne vucem ja na nesto konzervativno i "pecinski" vec samo tvrdim da treba naci neku sredinu i umerenost. Uzeti od obe krajnosti ono sto je najbolje.
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #23 poslato: 30.05.2007. 06:24:06 »

Shadow, darling, mozhemo u nedogled ovako... Ja uvek imam adute. Cheesy
Chinjenica jeste da je moj prikaz samo "druga strana medalje", tj, druga krajnost. I, naravno, istina je negde izmedju. I, naravno, i ja p.z.im od "pahulja" kojima je trudnoca i porodjaj jedino korisno (a samim tim i najtezhe) shto su u zhivotu uradile, ali NE DOZVOLJAVAM da se prema tome bilo ko ophodi kao da je u pitanju lagana shetnja po prirodi. Jer nije.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #24 poslato: 30.05.2007. 06:31:32 »

"Shadow, darling, mozhemo u nedogled ovako... Ja uvek imam adute." Al ne mogu da se porede sa mojima! Tongue

Ne bih ni reko da je setnja ali moram da vucem na drugu stranu od vecine da bi stvar legla na svoje pravo mesto a ne otisla u jednom pravcu.

Shure da bih i ja trcao oko zene u tim danima, nedeljama i mesecima da to prodje sto lakse, nisi mislila valjda da sam neki bezdusan? smile
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.121 sekundi sa 36 upita.