Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Poshtovanje prema starijima  (Pročitano 6270 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 06.03.2006. 08:02:43 »

Svi smo, valjda, vaspitani tako da poshtujemo starije (babe, dede, tetke...), ali, da li treba poshtovati to pravilo po svaku cenu? Ocutati svako dzangrizavo prozivanje? Progutati usput i po koju uvredu? Ugroziti svoj mir zarad lepog vaspitanja?

Lichno imam problem tu... Odrasla sa babom i dedom, i zaista nauchila da poshtujem starije od sebe... A onda sam otishla u Bgd i zhivela kod (rodjene) babe koju sam do tada videla 2 puta u zhivotu. Zhena poluluda, zhivi sama, porodica je trpi verovatno samo zbog stana, a ja dopala da zhivim sa njom...
Nakon 10 dana provedenih sa njom pochinjem da se cimam iz sna, drhte mi ruke, boli me zheludac... Dodjem kuci na par dana i sve OK... Pa iz pochetka... A kad je otishla kod neke rodbine na mesec dana, ja sam bila potpuno OK, bez ikakvih problema... Nisam joj ni jednom odbrusila, a tako sam zhelela... Na kraju sam pobegla glavom bez obzira... Nakon mene je kod nje na stan doshao moj polu-brat, i na prvu je krenuo da se svadja sa njom... I ona je bila divna!

I ko je tu dobro postupio? On ili ja? Naravno - ON! Ali to se kosi sa onim shto su nas uchili...

Dakle, da li pokazati poshtovanje bash po svaku cenu?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #1 poslato: 06.03.2006. 13:47:41 »

Ja sto se mene tice imam postovanje prema starijima i postujem ih maximalno ali samo ako su ok prema meni!Mrzim zvocanja raznorazna i tada se samo povucem i nemam me vise!Smatram da bez obzira na moje god. i na godine te osobe treba da se gaji uzajamno postovanje a jock samo ja da postujem a mene da zezaju! :wink:
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 06.03.2006. 14:09:59 »

Max respect za starije... Tako sam vaspitan Wink
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #3 poslato: 06.03.2006. 19:48:02 »

U svakom slucaju starijim pustam prednost sem u jednom. To je kako kazete cin lepog vaspitanja. Ali kada oni to u nekoj situaciji zahtevaju od mene jer se podrazumeva tako nesto tu nailaze nao VELIKI OTPOR. Gde pise matori da ja to moram .Ima momenata kada sam i ja umoran,nervozan,vrlo cesto smo svi mi mladji bolesniji od njih,pa sada svi mi treba da pocrkamo ne bi li ispostovali starije.Bio sam ocevidac takvih bezobrazluka da se ne libim da im svasta kazem .
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 06.03.2006. 20:07:11 »

Isto koliko treba postovati starije tako i stariji treba da postuju mladje.

Starijima ukazujem duzno postovanje sve dok ne pokazu da oni mene ne postuju. Tada zaboravljam da su stariji i tretiram ih kao i svakog drugog ko ne zasluzuje postovanje. Naravno, to su veoma retki slucajevi.
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #5 poslato: 06.03.2006. 20:58:01 »

Citat: "DJ_Uro_UE"
Max respect za starije... Tako sam vaspitan Wink


Takodje! (samo kod mene ova recenica ne vazi za brata!!!)
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 06.03.2006. 21:01:49 »

Naučena sam da poštujem starije ... ali samo dok oni posštuju mene smile

Znam ja jako lepo da se ponašam , da budem nevidjeno ljubazna i pažljiva ali kad me neki matori skot načepi strpam mu na gomilu "sve zivo i mrrtvo" :mrgreen:
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
marco__carola
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Poruke: 48


« Odgovor #7 poslato: 06.03.2006. 21:02:37 »

Citat: "DJ_Uro_UE"
Max respect za starije... Tako sam vaspitan Wink


Upravo tako, sve do trenutka dok ne počnu da zloupotrebljavaju tu njihovu prednost u godinama, a nažalost u zadnje vreme se sve više susrećem sa ovakvim situacijama.
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #8 poslato: 06.03.2006. 21:43:21 »

Citat: "marco__carola"
Citat: "DJ_Uro_UE"
Max respect za starije... Tako sam vaspitan Wink


Upravo tako, sve do trenutka dok ne počnu da zloupotrebljavaju tu njihovu prednost u godinama, a nažalost u zadnje vreme se sve više susrećem sa ovakvim situacijama.
                                                                                                            Slazem se sa tobom!  smile
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #9 poslato: 06.03.2006. 21:57:53 »

Citat: "doreta"
Citat: "marco__carola"
Citat: "DJ_Uro_UE"
Max respect za starije... Tako sam vaspitan Wink


Upravo tako, sve do trenutka dok ne počnu da zloupotrebljavaju tu njihovu prednost u godinama, a nažalost u zadnje vreme se sve više susrećem sa ovakvim situacijama.
                                                                                                            Slazem se sa tobom!  smile


jos jednom! Upravo tako! slazem se sa svim ovim! definitivno!!  :mrgreen:
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 06.03.2006. 22:14:24 »

A shta ako pochnu da koriste to? Da vas namerno drndaju? I dalje cete cutati i jeste se u sebi (kao shto ja radim) ili...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #11 poslato: 06.03.2006. 22:29:45 »

Ne znam, u tom sluchaju treba pokazati zube i dokazati im da niste vishe dete koje je ispunjivalo sve njihove hirove. Npr, moj brat se i dalje nervira i svadja sa cjaletom i kevom zbog nekih kranje glupih stvari, dok se ja u tom sluchaju uhvatim tastature, upalim winamp i kuliram redom. Tako mora !

Ne pada mi napamet da mene sa 23 godine drnda matorac koji je polako s godinama pocheo da lapi... Ma qlijana bre !
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #12 poslato: 06.03.2006. 22:33:30 »

Od starijih treba poshtovati majku i oca,pod uslovom da je cale ok.Stalno treba da vam bude na pameti da su za ovako unishteno detinjstvo i mladost upravo krivi stariji,a vi bi josh i da ih poshtujete.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #13 poslato: 06.03.2006. 23:00:00 »

Moju uzu porodicu postujem, poznanike koji su mi dragi takodje. Sve ostale gledam kao obicne smrtnike i ne cutim ako se osetim prozvanim ili ako kroz pricu aluziraju na neka moja dela. Ne trpim nikome, cak i onda kad moram [citaj gazda,gazdarica itd] - dal je mana il vrlina sta znam - takav sam i ne zelim da se menjam. Ne bih nikad dozvolio da me neko vuche za nos i zeza a da ja cutim i jedem se u sebi, tog trenutka kad osetim nepravilnost kazem i to veoma jasno.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #14 poslato: 07.03.2006. 01:05:16 »

Delimichno prochitah shto ste pisali .. i mogu reci da se u vecini sluchajeva slazem ...
Vazim za vaspitanog i kulturnog dechka u zgradi .. svi me vole ...svi me hvale ...
Istina da starije poshtujem maksimalno.. ali sve ima svoju granicu .. Nisma od onih koji bi cutali po svaku cenu.. Chak mislim da mi je prag tolerancije vrlo niska ... Dovoljno imam godina da se neko prema meni ophodi sa poshtovanjem kao shto ja to chinim prema njima ... Ako uvidim da sam povredjen ili na bilo koji nachin ugrozen od neke starije osobe ..u pochetku cu biti fin i pokushati da mu dam do znanja da nisma mali i da ne moze da pricha sa mnom tako...a ako bi nastavio bez pardona .. iz cuga bih preshao na TI ... Ako me razumete shta sam hteo da kazem ..
Sve u svemu ... ne mogu da precutim...pa makar to bila i neka starija osoba .. E sada nachin na koji cu izneti svoje mishljenje zavisi i od njegovog stava prema meni..
Sačuvana
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #15 poslato: 07.03.2006. 17:50:00 »

Citat: "Top_Gun"
Vazim za vaspitanog i kulturnog dechka u zgradi .. svi me vole ...svi me hvale ...

E ovo je isto moj slucaj samo... devojku* u kraju* (ulici, koja je jaaako velika  :mrgreen: )  Svi su, otkako sam prohodala, govorili "Ona mala je pravo dete, uvek se javi, nikad nece proci a da ne kaze Dobro jutro/dan/vece, pa makar i 20x prosla, a ona njena starija sestra nikad ne kaze, samo okrene glavu"  :mrgreen:  Dobro, situacija se promenila... ja ostala ista a sestra se javlja redovno, mada ovim svim babama ovde preko... da ne kazem cega  Cheesy  Iskreno.. ove babe ovde nisu zasluzile ni pogled a kamol i nesto vise, al ae.. vaspitane smo da se javimo, poslusamo... bla bla. Iz tog sestrinog nazovi "nestasluka" nastao je stih moje pesme o njoj... "...Ljubav tebi ne daje pravo, kad prodjes pored Borke reci joj zdravo..." (Borka je neka baba, neka vracara aaa odvratna, pogledom te zavracha)  :mrgreen:
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #16 poslato: 07.03.2006. 20:02:17 »

Citat: "bBrankica"
Citat: "Top_Gun"
Vazim za vaspitanog i kulturnog dechka u zgradi .. svi me vole ...svi me hvale ...

E ovo je isto moj slucaj samo... devojku* u kraju* (ulici, koja je jaaako velika  :mrgreen: )  Svi su, otkako sam prohodala, govorili "Ona mala je pravo dete, uvek se javi, nikad nece proci a da ne kaze Dobro jutro/dan/vece, pa makar i 20x prosla, a ona njena starija sestra nikad ne kaze, samo okrene glavu"  :mrgreen:  Dobro, situacija se promenila... ja ostala ista a sestra se javlja redovno, mada ovim svim babama ovde preko... da ne kazem cega  Cheesy  Iskreno.. ove babe ovde nisu zasluzile ni pogled a kamol i nesto vise, al ae.. vaspitane smo da se javimo, poslusamo... bla bla. Iz tog sestrinog nazovi "nestasluka" nastao je stih moje pesme o njoj... "...Ljubav tebi ne daje pravo, kad prodjes pored Borke reci joj zdravo..." (Borka je neka baba, neka vracara aaa odvratna, pogledom te zavracha)  :mrgreen:


Ja mislim da se ova tema odnosi na opsirnije a ne samo na javljanje to svako moze ok je to ...ne nzam mozda gresi al ae sada hehehe!
Javiti se mogu svakome to mi je najmanji problem i javljam se svakome koga znam bez obzira kako oni mene gledali smatram da je to osnovna kultura ali kao sto rekoh ne dopustam da me zezaju da me teraju da ih slusam i udovoljavam im a posle da me nerviraju,proganjaju i sl.
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #17 poslato: 07.03.2006. 20:23:17 »

Ja jos uvek vazim.. da kada prodjem ulicom (21.Nova i rada Djordjevica.. pa do shkole) javljam se svima... i svi znaju da sam veoma kulturno dete... komsije me vole.. uvek im pomazem.. retko kad pusta glasnu muziku.. mada ima dana.. ali niko se ne buni.. jednostavno ja sam malo "STRASHILO" (tako me zovu svi) koje je uvek tu da nasmeje! Cheesy heheh
Sačuvana
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #18 poslato: 08.03.2006. 03:34:39 »

Citat: "PSY-GIRL"
Ja mislim da se ova tema odnosi na opsirnije a ne samo na javljanje to svako moze ok je to ...ne nzam mozda gresi al ae sada hehehe!

Jedan dokaz postovanja prema starijima je i javljanje, i mislim da je to prva stavka koja treba da se primeni. Zato sam ja to i navela. A ako postujem tu prvu stavku, onda verovatno postujem i ostale
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.284 sekundi sa 35 upita.