Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Pravo vreme  (Pročitano 3638 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 13.03.2006. 21:31:20 »

Kada je, po vašem mišljenju, pravo vreme da se dete odvoji od roditelja, da započne samostalan život? Da li je to odmah nakon srednje škole, ili kad se zaposli i počne da zarađuje za svoj samostalan život, ili kad stvori porodicu, ili... ?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 13.03.2006. 21:34:53 »

Mislim da se ne moze tek tako preseci i reci kada je to. Ono sto je sigurno, to je da kada zasnuje svoju porodicu, porodica treba da zivi odvojeno od njegovih/njenih roditelja.

Do tad, mnogo je ekonomicnije i prakticnije, ostati zajedno sa roditeljima.

Ipak, ako je dete osamostaljeno ekonomski, a zivot u zajednici sa roditeljima ga sputava, treba da se odvoji.
Sačuvana

PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #2 poslato: 14.03.2006. 07:53:42 »

Sve zavisi kako ko podrazumeva samostalan zivot!Ima dece(ljudi)koji odu na fax i kazu "ja sam samostalan"....e jesi djavola!
Dete nije samostalno sve dok ga roditelji izdrzavaju!Samostalan zivot se podrazumeva onda kada se dete(covek)osamostali i pocne sam sebe da izdrzava onda moze da se odvoji i od roditelja i da kaze...sada sam svoj covek!
Moze to i da bude i posle srednje skole ako ima uslova da zivi samo sto da ne to je bas ok!Kada zivis sam onda shvatis da moras da se boris i samim ti i bolje i pametnije sazrevas i ucis se zivotu!
Ali da ne bude da se radi samo o novcu i materijalnim situacijama jer kod nas i u nasoj zemlji sve je naopako!Ovo sam rekla za one koji imaju mogucnosti da zive sami!A u nasoj zemlji je veoma tesko steci te mogucnosti! :evil:  roll
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 14.03.2006. 17:18:27 »

Pa dobro, jeste materijalna nezavisnost preduslov za samostalnost, naravno ne i jedini.
Sačuvana

tkman
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #4 poslato: 14.03.2006. 19:07:12 »

Vreme je tada kada covek oseti da je vreme, ni pre ni posle, a to vreme zavisi od mnogo faktora.
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #5 poslato: 14.03.2006. 21:00:00 »

Kada covek malo bolje razmisli u Srbiji nikad ne mozemo biti sigurni kada je to "pravo vreme". Zasto? U osnovi lezi materijalna sigurnost. Da bi to imali potrebno je da se radi. Ljudi koji rese da ne idu na fakultet mogu to sebi da priuste odmah posle srednje skole. Mada i to nije uvek tako jer posla nema, pa ga nema....
  Sto se tice svrsenih studenata, neka 26-27 godina zivota i tu je cesto losa situacija. Ili nema posla ili ga ima ali ti  opet roditelji dotiraju, pogotovu za one koji npr. ostanu da zive u Bg....
   Ne znam, sve je stvar izbora. Ima ljudi koji se  u ovim situacijama perfektno snadju. Faktor srece...  Ili sta vec....
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #6 poslato: 16.03.2006. 05:55:44 »

Po meni je vrlo teshko odrediti kad je pravo vreme da se deca odvoje od roditelja,zbog gore navedenih faktora pre svega novca,medjutim mislim da je to bolje da se desi sto ranije jer se tad deca najjlakshe pocinju snalaziti...

Zao mi je to sto sam tek po ocevoj smrti shvatio koliko je tezak zivot i kolike su obaveze nosi svaki pojedinac i kad morash da znash i one stvari koje nikad nisi znao i koje te nisu zanimale


Zbog toga mislim da bi deca trebala da pocnu da zavise sama od sebe a ne da zavise od roditelja i da budu tatine i mamine maze
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #7 poslato: 16.03.2006. 17:11:18 »

Ja razmishljam o tome da shto pre pochnem sam da zivim, samo josh malo da se stabilizuje situacija, jer sam tek pocheo da radim na novom poslu... Zelim da probam da vidim kako je to kad sve morash sam. Ne zelim da iko vishe trchkara oko mene.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.9 sekundi sa 35 upita.