Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ravnopravnost  (Pročitano 5274 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 09.03.2006. 16:00:23 »

Citat
On pomaze djeci oko pisanja domacih zadaca, a ona kuha. Nakon toga on pospremi kuhinju, a ona odvede djecu do igralista. Djeluje idilicno ali nije, tako danas zivi vecina zaposlenih parova. Muskarci su prihvatili podjelu poslova u obitelji i time se cak ponose.


Da li su nashi mushkarci spremni na ovo? Chini mi se da je ovde ipak zastupljenija podela na "mushke" i "zhenske" poslove - tj, vecina kucnih poslova pada na zhensku stranu... Da li greshim (nadam se da greshim  lol )?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #1 poslato: 09.03.2006. 16:54:37 »

Mislim da nisu!
Evo primera!
Moj brat trazi idealnu zenu... koja ce samo da kuva, pere, cisti, radja i cuva decu!!A on ce da radi i da zaradjuje pare! Pri tom zena mora da bude pristojno obuchena (bez dubokih dekoltea, suknjica iznad kolena.. itd..)
E sad.. tu nastupam ja! Koja mu kaze da takva zena vise ne postoji!Da ce svaka da ide na posao.. da zaradjuje za samu sebe! Jel niko nije vise da ceka muza kuci da joj da pare (kad ce plata, kad ce plata.... nije legla, nje legla)!!
Sad cu polovi ravnopravni. nema vise podele poslova.. ako treba da se usisa kuca.. a zena nije kod kuce.. muz uzima usisivach i cisti brate ako ti smeta! Ne moze sve zena da stigne!
Rekla sam mom Milanu.. da kad se ozeni da cu jednog dana cuti kako sherpe i tiganji lupaju niz stepenice i kako on bezi od zene! Jer ni jedna zena nece trpeti muza koji non-stop lezi i samo ide na posao.. i ceka sve na gotovo!

moj zakljuca: mislim da nasi mushkarci nisu spremni da preuzmu NEKE od zenskih poslova! (mogu zapaliti kucu peglom?!  :mrgreen: )
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 09.03.2006. 17:12:12 »

Koliko mogu da zakljuchim imate vrlo loshe mishljenje o mushkom rodu .. Ne znam samo iz kog razloga omalovazavate mushki rod ..
Zashto ne bi mogli da preuzmu zenske poslove ?!
Po chemu ste to zakljuchili...
Lichno mislim da je sve manje onih "crnogoraca" kojima zena sve radi po kuci (nemoj neki crnogorac da se uvredi nisam mislio nishta loshe).
Mislim da je to stvar dogovora a ne podele obaveza... Tipa .. e 'ajde odvedi dete u obdanishte ..moram da odem do shnajderke da uzmem haljinu .. pa cu svratiti na pijac da kupim neshto ...a ti vidi pospremi malo..mozda ce nam kumovi doci kasnije ..
Hm... bash ste me bocnuli ovim .. Nisam ochekivao ovako potcenjivanje sa vashe strane..   :?
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 09.03.2006. 17:21:23 »

Ne, Tope, daleko od toga da bih da potcenjujem ili kinjim, iskreno se nadam da su danashnji mushkarci dovoljno OK da shvate da NIJE SRAMOTA oprati sudove, usisati kucu, jednostavno - pomoci u kuci, jer danashnje zhene pretezhno rade, tako da je malo nezgodno da obave sve same kad se vrate sa posla. Jasna mi je ta podela na "mushke" i "zhenske" poslove kada zhena ne radi, nego je kuci po ceo dan - pa shta ce drugo da radi nego da se bavi kucevnim poslovima... A znam i par mushkarca koji uzhivaju u tom zajdenishtvu u raspremanju kuce... Uostalom, sve se to radi da bi OBOMA bilo lepshe...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #4 poslato: 09.03.2006. 19:15:07 »

mislim da je sve stvar organizacije na pochetku zajednichkog zivota ...

chinjenica je da mushkarci ochekuju mnogo od zena , u smislu da sve u kuci blista , uvek bude na mestu a jako malo doprinose tome ... dok zene ochekuju (bar ja mislim) samo malo paznje i da se prizna to shto se radi u kuci ...

meni nije teshko da radim normalne zenske poslove (iako ih ne volim) ali kad nisam raspolozena prosto ni ne pokushavam da neshto radim , a kada jesam onda sve moze da bude savrsheno smile
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 09.03.2006. 20:26:20 »

Ako zena ne radi, sta ce drugo da radi ako ne da odrzava kucu? I obrnuto.

Ako sta ne volim, to je da vidim neurednost tamo gde znam da ima bar jedno koje ne radi i stalno je kod kuce.

Nema nikakvog opravdanja da sudopera bude puna, na stolu neraspremljeno od prekjuce, po podu mrve, konci i papirici,  kupatilo ufljeskano samo tako, korpa za prljav ves prepunjena a odeca razvucena po celom stanu.
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 09.03.2006. 20:30:14 »

Da, ali ako oboje rade? Da li ce mushkarac pregaziti preko svog balkanskog shovinizma (to je valjda u genima), zasukati rukave i oprati sudove? Oribati kupatilo? Ispeglati vesh?
To mene zanima...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 09.03.2006. 20:33:52 »

Koliko se meni cini, muskarci su manje maco nego sto se to cini prema stereotipima.
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #8 poslato: 09.03.2006. 21:32:02 »

Balkanski shovinizam? Ajde ajde, to je kao kad neko kad kaze "svi ste isti" kakva glupost! Ima i tih principa koji su matori primenjivali ali se danas to izmenilo!!

Ako oboje rade, oboje ce u onoj meri koliko mogu doprineti da u stanu bude sve ok sto se tice urednosti, na kraju krajeva dele isti prostor. Ako npr. ona ne radi i sedi kuci - onda je neopravdano da ne ucini nishta po pitanju toga gde se nalazi, a jos ocekuje da ima mesecno kinte a da prstom ne pomeri... E nema brale! To se zove parazitizam, ti radi crnchi a ja cu da sedim bole me i da troshim...

Ja u potpunosti podrzavam kada i jedno i drugo rade, stvaraju nesto i unapredjuju postojece, svaki vid lencarenja i "parazitizma" bi strogo sankcionisao. Nema tu volis, ne volis niko te ne pita, pola stvari sto radis ne volis - ali znas zasto radis.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #9 poslato: 09.03.2006. 21:34:41 »

Citat: "jelenica_ue"
chinjenica je da mushkarci ochekuju mnogo od zena , u smislu da sve u kuci blista , uvek bude na mestu a jako malo doprinose tome ... dok zene ochekuju (bar ja mislim) samo malo paznje i da se prizna to shto se radi u kuci ...


Chinjenica je zasnovana na dokazima, ovo je tvoja pretpostavka. A shto se tiche priznanja, mislim da je najbolje da pocnemo praviti diplome i da kachimo po kuci svaki put kad se neko lati usisivacha.  :mrgreen:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 09.03.2006. 22:01:17 »

Ma, kakve diplome...
Sa jedne strane znam choveka koji nakon 3-4 godine braka sam pegla svoj vesh, jer "ima ona dovoljno posla i bez toga, bar to mogu sam...", a sa druge strane znam choveka koji ce celo veche presedeti ispred TV-a, dok ce zhena za to vreme skuvati ruchak za sutra, pomoci deci sa domacim, spremiti ih za spavanje, izribati kupatilo... Josh ce se i naljutiti kada joj zatrazhi kafu, a ona kazhe: "Sachekaj da zavrshim sa kupatilom, prljave su mi ruke"
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #11 poslato: 10.03.2006. 04:10:13 »

Znate ono kada kazu da sve cerke kao potajno zele da imaju muzeve kao sto je njihov tata........ ja ne, upravo zbog toga sto on nece da "radi zenske poslove" jer ima zenu i 2 cerke. Pa? Ok je to s neke strane, ali nervira me pitanje "Ja da radim pored tri zene u kuci?" Pa sta ako ce i on 1 posle rucka oprati sudove i pustiti nas tri da se odmorimo. Isto tako i usisati, i sve ostale "zenske poslove". Volela bih da vidim sta bi radili muskarci da ostanu sami kuci na nekoliko dana........da li bi ziveli u "svinjcu" ili bi sve pospremili.....  :evil:
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #12 poslato: 10.03.2006. 05:34:15 »

Ja sam za svaku ravnopravnost izmedju zhena i mushkaraca...to j sve (mrzelo me da chitam sve postove pa eo samo ovo :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: )
Sačuvana

Pesimist vidi teškocu u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoci.

Sir Winston Churchil
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #13 poslato: 10.03.2006. 05:42:26 »

Muskarac = Zena  :arrow:  DOGOVOR
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #14 poslato: 10.03.2006. 17:52:50 »

Ma ljudi, sve je to lepo uravnotezeno Wink Meni nikad nije bio problem da uvatim usisivach i da usisam kucju (pustim volume na max i Bog te veselio). Isto tako sam prao sudove kad keva nije bila tu, zalivao cvecje na terasi i unutra, nisam ribao kupatilo al ne verujem da je i to neshto teshko...

I nemojte samo kukati na mushkarce. Kome se vi zene obratite kada vam se pokvari prekidach, pukne osigurach, odvali neka lajsna u kucji, kad treba da se dotera novi sto i stolice... Nemojte biti toliko nepravedne. Gomila fizichkih poslova shto trebaju da se rade oko kucje se uglavnom bacaju na mushka ledja... Wink
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #15 poslato: 10.03.2006. 17:59:32 »

Dokazao sam u beogradu da nisam od onih koji bi samo sedeli sa daljincem u ruci i shaltali sportske kanale uz vlashu piva .. Dok zena lomi nokte i dere kolena ribajuci podove ...
Lepo sam sa cimerkom podelio poslove ..
Sudove smo prali naizmenichno, ona je usisavala .. ja sam ribao kupatilo svaki put ...Djubre sam isto ja bacao ... Dok je cimer bio pravi onaj koji nishta ne radi ili samo gleda svoje .. svoju sobu, svoj krevet, svoj tanjir, svoje djubre....
Nikada mi nije bilo teshko ..niti ce mi biti tako neshto da radim i da se dogovorim sa zenom oko kucnih poslova ...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 6.998 sekundi sa 35 upita.