Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Slučajevi zlostavljanja dece  (Pročitano 4327 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 22.07.2005. 16:11:45 »

Beograd -- Tri slučaja zlostavljanja i ubistva maloletne dece potresla su Srbiju u poslednjih nekoliko dana.

Naime, u ponedeljak je saopšteno da je jedan Beograđanin metalnom šipkom premlatio troje dece svoje bivše žene, a u utorak je, u selu kod Požarevca, očuh na smrt prebio svog jednoipogodišnjeg pastorka. Poslednju u nizu ovih tragedija policija je obelodanila u četvrtak, hapšenjem čoveka koji je seksualno zlostavljao trogodišnju devojčicu, koja je umrla pošto joj je naneo teške telesne povrede.

Mališa Jevtović (31), koji je bio u vezi sa Anom Filipović, osumnjičen je da je u više navrata njenu trogodišnju kćerku odvodio u šetnju na skrovita mesta u Zvezdarsku šumu i dok je majka čekala, seksualno se iživljavao nad devojčicom, udarajući je pritom snažno rukama i nogama po glavi i telu.

Istovremeno, Ana Filipović je grubo kršila svoje porodične obaveze prema kćerki i svesno je stavljala u težak položaj, omogućivši Jevtoviću da se seksualno iživljava nad devojčicom i da je tuče, prikrivajući povrede izmišljenim pričama, navodi beogradska policija.

Devojčica je usled povreda umrla, a Jevtović je osumnjičen za krivično delo obljube i protivprirodnog bluda. Mirna Kosanović iz Komiteta pravnika za ljudska prava izražava nadu da će domaće pravosuđe ovo delo ipak okarakterisati kao ubistvo i shodno tome ga i sankcionisati: "Ako poredite jednu krađu za koju učinilac može da dobije godinu ili dve dana, za ovo krivično delo, obljube nad maloletnim licem, takođe bi dobio istu kaznu."

Drugi slučaj: Ubio pastorka

U odvojenom slučaju, Vlasta Petrović iz sela nadomak Požarevca, uhapšen je zbog sumnje da je ubio jednoipogodišnjeg pastorka. Telo deteta pronađeno je zakopano u blizini porodične grobnice Petrovića u Mirijevu, u sanduku za municiju, umotano u najlonski džak. Obdukcioni nalaz potvrđuje da je smrt nastala nasilnim putem, usled brojnih povreda glave i preloma lobanje".

Meštani sela Mirijevo šokirani su ubistvom dečaka, ali kažu da je Vlasta poznat po prekoj naravi: "A one nisu smele, ni majka ni baba, da govore ništa o tome, kao ni njegova majka, jer i sa njom on šta radi to je sačuvaj bože", kaže Branislav Kostić.

Inače, Vlasta Petrović osumnjičen je i za nasilje u porodici nad nevenčanom suprugom Vesnom i njenom majkom Stanom, koje se nalaze na slobodi i protiv kojih se ne vodi nikakav postupak. Mirna Stanojević kaže da je neverovatno da majka nije znala da deteta nema nekoliko dana i izražava sumnju da javnosti nisu prezentovane sve informacije: "Što se majke tiče, ona je u najmanju ruku zanemarila neke svoje porodične obaveze. Ako se u međuvremenu ne ispostavi da je znala, a u tom slučaju bi bila pomagač u izvršenju krivičnog dela".

Nasilje postoji, ali ga mnogi ignorišu

Vesna Stanojević iz Savetovališta protiv nasilja kaže da nasilja nad decom ima mnogo više nego što smo spremni da kao društvo priznamo i  tako nešto obelodanimo:  "I meni, kao verovatno i većini ljudi, poseban bes izaziva to ćutanje okoline, rodbine, prijatelja... Ja prosto ne mogu da prihvatim da neko nema pojma šta se dešava sa devojčicom, a da žive u istom dvorištu ili zgradi. Znači, mi smo po hiljaditi put zatajili, jer socijalno okruženje mora da prihvati obavezu da prijavi ako primeti bilo šta sumnjivo."

Prema podacima Incest Trauma centra, u 98 odsto slučajeva, počinioci nasilja i zlostavljanja su poznate osobe iz porodice, kao na primer otac, očuh ili usvojitelj.

Podsetimo, telefon Krizne telefonske službe protiv seksualnog nasilja, koja radi non-stop je 011 2436 326.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2005&mm=07&dd=22&nav_id=173097


Postoji li dovoljno teshka kazna za ove ljude!?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #1 poslato: 22.07.2005. 16:17:02 »

slusala sam o tome na jutarnjim vestima... i jednsotavno stalno naletim na neke strashne vesti.. kad god da upalim Tv!

Ja bi te ljude licnovala.... mucila najgorim mukama!!! pa ne znam vise.. iznerivirala sam se... UFFF!!!  :evil:  :x  :evil:  :x
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 22.07.2005. 16:46:18 »

Verujte da nemam pojma shta se dogadja, tv nisam palio danima, da ne kazem nedeljama, ali ovo jeste katastrofa. Nikakav zatvor nije dovoljna kazna za ovakve stvari shto su uradili ovi mentoli. Jednostavno, metak, pa u chelo !
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #3 poslato: 22.07.2005. 16:49:25 »

Ma koje treba ih sve ubiti ... ali da umru na teshkim mukama da umiru deset godina!!!
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #4 poslato: 22.07.2005. 17:13:16 »

Citat: "DJ_Uro_UE"
Jednostavno, metak, pa u chelo !


Racun za metak porodici!!!!!
Sačuvana
macka mau
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 166



« Odgovor #5 poslato: 22.07.2005. 18:31:52 »

Gospode Boze,
i ja sam juce u nekoliko navrata na tv,a i ceo soliter prica o tome,slusala o toj trogodisnjoj devojcici koju je taj covek silovao i koja je na kraju umrla
..........
ja ne znam za vas ali ja sam toliko zaprepascena,zgranuta i tuzna da prosto ne mogu da se oporavim od te vesti.......sinoc i nocas sam razmisljala koja je adekvatna kazna za takvog coveka i nisam uspela nista da smislim....u pitanju je tako jedna grozna,jeziva,gnusna stvar koja je na mene mnogo delovala......stvarno ne znam sta vi mislite da bi trebalo uraditi  sa takvim ljudima......
ja sam stvarno ostala bez reci......
to je strasno......ne znam.......ne mogu da verujem da to ima......pitam se koliko dana ce mi trebati da se povratim od ove vesti jer takve stvari jako
lose  deluju na mene.........
necu da zivim u takvom svetu gde se te stvari dogadjaju......
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 22.07.2005. 20:03:57 »

Iskreno nisma chuo o tome .. ne pratim tako vesti bash chesto ... ALi ako je to tachno .. Ne treba ih ubiti nego ih treba baciti da trunu u nekoj celiji sami do kraja zivota .. To ti je najgora kazna .. da ne vide dana ....
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 22.07.2005. 20:15:54 »

Iskreno, mislim da ce im dozhivotna robija biti dovoljna. Zatvorenici RAZBIJAJU pedofile i silovatelje! Mozda zaista bude dovoljno baciti ih njima u ruke
 :twisted:
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
ana_vangogh
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 278



« Odgovor #8 poslato: 22.07.2005. 23:13:17 »

juce kad sam cula za ono dete  od tri godine, sva sam se najezila, i jedva sam se suzdrzala da ne zaplacem... stvarno je strasno.... koliki idiot, bolesnik neko treba da bude pa da to uradi??!! treba ga muciti, da polako umire u najgorim mukama!!!   pobiti sve kretene!!!!!!
Sačuvana

..svaki put, nebo zna, cuje glas, ti si sam i plasi te do smrti!!....
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #9 poslato: 23.07.2005. 03:43:43 »

dozivotna robija ??
ako iko ima zdrav u rodbini tog deteta , samo nabode il' upuca prestupnika i to je to...lako i jednostavno... :mrgreen:

vidim ovde nekih tema i prica o nasilju u porodici...ja sam nesto pominjo ranije u onoj temi o 'finim' roditeljima , toga ima na kilo ali po meni te sluzbe kojima se zlostavljani obracaju za pomoc treba da idu i da odma apse sve silovatelje , ako se nasi zakoni usaglase sa evropom onda cemo imati i taj koji osudjuje nasilje u porodici...sada ga nema pa moze da svasta se radi...

inace nijedna mera kao protivmera nije mi dovoljna kazna...samo likvidacija po kratkom postupku !!  :mrgreen:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #10 poslato: 23.07.2005. 04:01:33 »

Ljudi koji to chine su stvarno varvari!!! Povrediti ili josh gore ubiti na tako svirep nachin nekoga ko nije imao dovoljno vremena ni da ga ovaj svet poshteno iskvari, nekoga ko josh uvek ne zna shta je zlo, prevazilazi sve bolesti ljudske psihe...
Kako ih kazniti...? hm... Ne znam da li je chovechanstvo izumelo dovoljno veliku kaznu za njih. Ne znam koja je zica u njihovoj glavi pukla da oni ne shvataju tezinu svog zlochina.. Zaista nemam rechi za dela ovog tipa. To je jednostavno brutalno i tragichno, josh vishe kada se radi o deci! :evil:
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
moockey
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 567




Najforumaš 2006
« Odgovor #11 poslato: 23.07.2005. 17:39:47 »

Citat: "velika"
Iskreno, mislim da ce im dozhivotna robija biti dovoljna. Zatvorenici RAZBIJAJU pedofile i silovatelje! Mozda zaista bude dovoljno baciti ih njima u ruke
 :twisted:



Da. Postoji podatak da u Americi preko 80% pedofila biva ubijeno u roku od mesec dana nakon dolaska u zatvor
Sačuvana

Practice makes perfect
http://www.myspace.com/komedija
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #12 poslato: 23.07.2005. 19:58:49 »

Manijaci... takve ne treba pustiti da disu ni ugljen-monoksid a kamo li kiseonik....
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #13 poslato: 24.02.2006. 07:47:19 »

K A S T R I R A NJ E
 
G R I C K A L I C O M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #14 poslato: 24.02.2006. 17:14:18 »

Nervira me sto sve u nasoj drzavi padne u zaborav! Tako uhvate onoga sto je uradio tako nesto i privedu i zatvore i posle god dve on opet na slobodi,sto se tice mene i mog misljenja ja bih ga ubila odmah bez razmisljanja  :evil: kada bi nesto slicno uradio nekom meni veoma bliskom ja ne bih cekala da drzava presudjuje ja bih mu presudila pa neka posle ja robijam bash me briga jednostavno znala bih da sam uradila pravu stvar! Cheesy
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.606 sekundi sa 35 upita.