Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Tajna uspešnog braka  (Pročitano 10365 puta)
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« poslato: 04.03.2009. 07:31:12 »

Obavezna su četiri poljupca dnevno, seks tri puta nedeljno i starosna razlika od dve godine
[/b]

Naučnici su matematičkom preciznošću zaključili da će dva zajednička hobija, tri zagrljaja svaka 24 sata, jedno „volim te“ dnevno i dva romantična obroka mesečno sasvim sigurno pomoći da održite bračnu sreću na duge staze.

Istraživanje koje je sproveo jedan sajt za planiranje venčanje takođe je pokazalo da su se muž i žena koji se zaista pridržavaju onog „dok nas smrt ne rastavi“ većinom upoznali preko prijatelja, a venčali se nakon prosečno tri i po godine veze.

Osim toga, pokazalo se da je za dugovečan brak potrebna i određena starosna razlika među supružnicima, a najuspešniji su oni kod kojih je razlika oko dve godine i tri meseca. Da bi brak bio zbilja dobar, dete bi trebalo da stigne nakon dve godine i dva meseca braka.

Takođe je preporučljivo da dnevno održavate kontakt i za vreme radnog vremena, u vidu tri telefonska poziva ili SMS poruke. U formulu uspešnog braka treba uključiti i dva vikend putovanja godišnje i jedan zajednički put u inostranstvo (ako imate mogućnosti).

No, nije sve u zajedničkim trenucima, jer kvalitetan brak zahteva i malo nezavisnosti, pa se zato preporučuju i dva solo izlaska mesečno s prijateljima.
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #1 poslato: 04.03.2009. 13:59:11 »

 zdg_flag_what
Statisticki lepo izvedeno. Ajde jos da upoznam nekoga kome mesec dana braka izgleda ovako.
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 05.03.2009. 04:45:06 »

Kad se ozhenim, upoznacu te sa mnom, pa ces konachno videti kako je to Tongue
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #3 poslato: 10.03.2009. 07:46:35 »

Citat
Tajna uspešnog braka


Никад не признај жени да си је преварио.   happy15
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #4 poslato: 10.03.2009. 17:34:25 »

 bash
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #5 poslato: 13.03.2009. 07:20:35 »


 bash


Е то је већ насилно извлачење признања.  priest
Sačuvana
plavujka
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Mesto: uzice
Država: srbija
Poruke: 3


« Odgovor #6 poslato: 04.04.2009. 00:02:31 »

Kao taze razvedena,sa dvoje male dece i gomilom loseg iskustva vam velim:
momci,gledajte majku,birajte cerku
devojke,gledajte tatu,videcete svog buduceg muza.
Poreklo,vaspitanje,geni....najbitnije stavke.Pedeset puta meri,al ga jednom preseci kako valja!
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #7 poslato: 04.04.2009. 00:56:27 »


momci,gledajte majku,birajte cerku
devojke,gledajte tatu,videcete svog buduceg muza.

Mislim da ima barem malo istine u ovome.
Ali me interesuje sta misle oni koji su u braku?
Ja sam singl i trenutno ne mogu da iznesem kompletno misljenje na ovu narodnu...
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #8 poslato: 04.04.2009. 01:19:48 »

Ima istine...

Realno ne mogu liciti na komsinku kad me ona nije odgajila,ali ima i drugacijih slucajeva,gde deca ne prihvate roditeljske osobine ...

Ja mnogo licim na moju majku,ali i moj muz lici na svog oca ...
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #9 poslato: 04.04.2009. 02:31:51 »

Mozda ima istine, ali ja u to ne verujem i to zasigurno nije tajna uspesnog braka. Samo tolerancija, ljubav i razumevanje odrzavaju brak. Ijedno ako fali od ovo 3- ode sve u p.m.
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
plavujka
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Mesto: uzice
Država: srbija
Poruke: 3


« Odgovor #10 poslato: 04.04.2009. 03:45:53 »

Naravno da to nije u svakom slucaju tako,ali uglavnom na osnovu toga iz kakve porodice potice vas izabranik/ca mozete barem da naslutite kakav ce on/ona biti u braku.Da bi neko bio tolerantan i pun razumevanja on mora u tom duhu da bude i vaspitan,a kod nas se (gledano iz zenskog ugla) muskarci jos uvek vaspitavaju po "balkanskoj" recepturi.Ljubav je bitna naravno,ali pod teretom obaveza koje zivot i porodica nose ona bi trebala da dobije nove dimenzije u smislu kompromisa,razumevanja i pozrtvovanja za osobu sa kojom delite svoj zivot.....to se moze nazvati uspesnim brakom.Ali na zalost,mnogo cesce se dogodi da se ljubav pretvori u "bezi koliko te noge nose" i onda uvek neko izvuce deblji kraj (citaj zena).
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #11 poslato: 07.07.2009. 23:37:59 »


.Da bi neko bio tolerantan i pun razumevanja on mora u tom duhu da bude i vaspitan,a kod nas se (gledano iz zenskog ugla) muskarci jos uvek vaspitavaju po "balkanskoj" recepturi.


Za uspesan brak je neophodna ekonomska nezavisnost oba supruznika, fizicka udaljenost od obe familije, zasebna stambena jedinica, tolerancija supruznika u odnosu na familiju onog drugog, a ljubav je pokretac necijeg misljenja da podeli svoj zivot sa nekim. Takodje i familije mladenaca treba da se uzdrzavaju od komentarisanja njihovih poteza u njohovom zajednickom zivotu. Zato, sto su upravo ti komentari okidac buducih trvenja izmedju supruznika.
Sačuvana
nasa
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
na sa
Mesto: svemir
Država: kosmos
Poruke: 2


« Odgovor #12 poslato: 08.10.2009. 02:57:16 »

Da ženo, tako je ženo, u pravu si ženo
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #13 poslato: 09.10.2009. 18:41:54 »


Da ženo, tako je ženo, u pravu si ženo


Draga, NASA, izabrala si tako zgodno ime, uvek primenljivo. Zelim ti dobrodoslicu na ovaj forum i nadam se da ces se lepo zabaviti.
Ugodnu razmenu misljenja ti zelim.  Srecno!
Sačuvana
nasa
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
na sa
Mesto: svemir
Država: kosmos
Poruke: 2


« Odgovor #14 poslato: 11.10.2009. 02:21:32 »

Hvala, samo ja sam muskarac, a nasa je od National Aeronautics and Space Administration (svemir i tako to).

U svakom slučaju hvala na dobrodošlici.  smile
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #15 poslato: 24.10.2009. 01:15:22 »

Citat
Takodje i familije mladenaca treba da se uzdrzavaju od komentarisanja njihovih poteza u njohovom zajednickom zivotu. Zato, sto su upravo ti komentari okidac buducih trvenja izmedju supruznika.


Najbolje rečeno.

Ljubav, tolerancija, poverenje...ja gledam na to ovako: ako su dvoje se zabavljali godinu, dve-tri, nebitno, upoznali su i dobre i loše strane onog drugog, tako da braka ne bi ni bilo da toga nema.

Ali, ovo što si pomenula, mešanje u brak...to je apsolutna ''zaovštavšina'' balkanskog mentaliteta. Ljudima je prosto u prirodi da se mešaju, tzv. ''savetuju'' (ne kažem, ima tu i dobrih stvari da se čuje), ali generalno sve to kasnije vodi u razmerice. I zato, najbolje je to odmah saseći u korenu, pa nauštrb ljutnje pojedinih (jer ima i toga...) i samo tako živeti neki svoj život.

Bolje recepture nema...
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #16 poslato: 18.01.2010. 20:35:45 »

"Mesanje u brak" ljudi sami dozovle.
Niko ne moze da se mesa ,ako mu ti ne dozovlis..
A recept za uspesan brak je po meni sloboda,ne gusenje partnera,razumevanje i mnogo mnogo kompromisa.
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #17 poslato: 18.02.2010. 03:54:26 »

draga to ti mislis da ces da utices na cinjenicu da li ce ti se neko (u)mesati u brak ili to pokusati. U balkanskom miljeu gde se muska deca odgajaju na jedan nacin a zenska na drugi, u slucaju braka jedino im je resenje da se presele na drugi kraj sveta gde im se ama bas niko nece moci umesati ni na koji nacin. A ako ostanu u lokalu..taj brak, veza ili zajednica su unapred osudjeni na propast..
Mada, naravno tvoj brak ili tvoja veza opstaje ali ti znas po koju cenu..a filozofirati mozemo do jutra o ljubavi, ne(gusenju) partnera i ostalim izmisljenim razlozima..
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #18 poslato: 18.02.2010. 06:03:02 »

Ne volim generalizacije.Ne mislim da su svi dao tog "balkanskog miljea" .A i da jesu,svako moze da utice na svoju sudbinu i zivot.
U mom slucaju stvarno postoji fin odnos sa suprugovim roditeljima.On je takav tip da ne trpi da mu neko deli savete i ne voli kada neko pokusava da mu nametne bilo sta.Njegovi roditelji  to dobro znaju i ne pokusavaju da ga promene. Oni cak imaju opusteniji odnos sa mnom i rado su vidjeni gosti u nasoj kuci.
Doduse retko se vidjamo pa je mozda zato taj odnos tako skladan Tongue
Ali i na samom pocetku ja sam im jasno i nedvosmisleno dala do znanja do koje granice se moze ...i da vidis oni to postuju smile
Sačuvana
goranelag
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Djordjevic
Mesto: Pancevo
Država: Srbija
Poruke: 2


WWW
« Odgovor #19 poslato: 22.02.2010. 20:27:05 »

Biti realan u svakoj situaciji!
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #20 poslato: 22.02.2010. 21:04:05 »

Slažem se s Stralom. Nisu svi deo ''balkanskog miljea'', ali jedna stvar u tom ''miljeu'' je jako pozitivna: cene se vrednosti porodice i porodica je na prvom mestu, za razliku od mentaliteta na zapadu koji je drugačiji.
I tačno, ne treba generalizovati, jer svaka individua shvata ''mešanje u brak'' na svoj način. Jer, na primer, savet tašte ili svekrve, koji oni daju iz najbolje namere, zet, odnosno snaja može da protumači kao ''mešanje'', a opet ima slučajeva gde postoji mešanje u brak u pravom smislu te reči. Meni je jako čudno kada čujem da su se posvađale snaja i svekrva oko neke gluposti, ali baš gluposti.

Saveti roditelja su uvek dobrodošli, kao i to da su mi uvek dragi gosti.  Cheesy
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.987 sekundi sa 36 upita.