Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Usvajanje dece  (Pročitano 12153 puta)
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« poslato: 23.01.2006. 02:24:38 »

Da li bi, da niste (ne daj boze) u mogucnosti da imate dece, usvojili jedno? I da li bi prhvatili drugo dete kao svog brata ili sestru kad bi ga/je vashi roditelji usvojili? I kako bi se Vi osecali da saznate da ste usvojeni?
Sačuvana
_L_U_J_K_A_
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sandra
Mesto: Uzice...
Lokacija: Slanusha...
FaceBook: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 676



« Odgovor #1 poslato: 23.01.2006. 02:54:45 »

Hm......pa mozda bih usvojila dete...ali MOZDA....Prihvatila brata ili sestru....ne znam a to da saznam da sam usvojena....pfff....osetjala bih se grozno....
Imam jednu drugaricu koja je usvojena....i bash mi je pricala o tome....i njoj je to sve ok....ali meni...uzas!!!Bolje da nikad ne saznam da sam usvojena nego tako.... roll
Ko zna mozda...i jesam...ipak tju da proverim!!! :wink:
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #2 poslato: 23.01.2006. 03:30:11 »

Sigurno bih usvojila dete i to ne samo jedno, jer kad pomislis da bi to dete sutra moralo samo da se snalazi u zivotu a da pre toga svoje detinjstvo provede u nekom prihvatilistu...strashno...Gde ima mesta za dvoje ima i za troje. Skoro sam rekla svojoj mami, da smo u boljoj finansijskoj situaciji, mogli samo usvojiti jednog decaka jer sam oduvek zelela brata, ona je prokomentarisala: Sto nisi rekla ranije smile ... A ne bi mi bilo svejedno da saznam da sam usvojena..mada bi mo bilo drago sto ipak neko ima toliko veliko srce da u svoj dom primi neznancca i odluci se za taj korak da sa mnom deli svoj zivot i parce hleba. Ne mislim da bi me ti ljudi manje voleli nego pravi roditelji...tj. oni bi mi bili pravi roditelji jer bi me odgajili... i verovatno bih pokusala da pronadjem svoje bioloske roditelje.
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 23.01.2006. 03:53:52 »

Usvajanje je jako komplikovana stvar ... posebno u zemlji kao shto je nasha ... prvo to je uzasno komplikovan proces a drugo josh uvek smo sredina koja na to gleda kao na neshto nenormalno ...

Ja mislim da bih mogla da usvojim dete ... jer podjem od toga da mogu da volim i negujem dzukca , kako onda ne bi mogla da gajim dete ... bash pre par dana chitam u novinama kako je zena u chachku otishla iz bolnice i ostavila bebu , roditelji joj ne daju da je zadrzi jer nije udata. U trenutku sam pozela da odem i uzmem tu bebu ... na zalost to je kod nas jako jako komplikovano Sad
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 23.01.2006. 04:20:53 »

Istina je da je komplikovano, ali postoji drugi fazon za to: uzeti dete na "privremeni smeshtaj" ili vec... ma ima to neko svoje ime, seticu se kol'ko vecheras pa cu napisati... i kada dete provede kod tebe neki broj godina, veoma je lako usvojiti ga. S' tim shto za taj "privremeni smeshtaj" ti ne treba 1.000.000 peripetija kao za usvajanje.
Chini mi se da bih usvojila dete, ako ne postoji drugi nachin da ga imam. Zashto da ne? Ono ipak izrasta u TVOJE, a ne tudje... Zadnja istrazhivanja govore da shto se ponashanja i psihe tiche, chak 65-70% je okruzhenje, a samo 30-35% geni...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #5 poslato: 23.01.2006. 16:43:32 »

pa usvojila bi dvoje dece... narawno da bi prihvatila ako bi moji roditelji usvojili neko dete!
Iskreno do sad me je kopkalo da li sam usvojena ili ne, jer sam uvek bila nesto suprotno do brata... ali konachno sam nasla onaj papir koji se daje majci kad izvodi dete iz bolnice i znam da nisam usvojena... ako jesam stvarno bi volela da to saznam sto pre!
kako bi se osecala?!
pa ne znam..morala bi da se nadjem u toj situaciji!
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 23.01.2006. 18:20:38 »

Citat: "velika"
uzeti dete na "privremeni smeshtaj" ili vec...

Hraniteljski odnos - to je to!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #7 poslato: 23.01.2006. 18:57:21 »

ja bih jednog ili mozda vise crnaca iz afrike da usvojim, ovde bi im bilo cool posto su egzoticni  :mrgreen:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #8 poslato: 23.01.2006. 20:15:11 »

Haha ... majka me je chesto plashila kada sam bio mali ... i govorilla mi kako me je ciganka dovela i ostavila ovde kod njih .. smile
Ja bih se onda smirio jer to nikako nisma voleo da chujem .. smile
A da li bih usvojio .. pa verovatno smile i dobro bih razmislio da li bi to detetu rekao ili ne .. Poshto ima razne dece .. i svi to razlichito primaju i podnose..
Prosto ne znam da li bih im to rekao odmah dok su mali .. pa da znaju i da se propreme da zivve sa tim .. ili kasnije kada sazre i odrastu dovoljno da mogu to mirne dushe da prime .. smile
Sačuvana
No7or1ousSh4dow
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice-Marakana
Lokacija: Čukalovina
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 776


Delija do smrti !


« Odgovor #9 poslato: 24.01.2006. 23:47:20 »

Mozda bih uswoio dete.. ali ne znam kako bi im i da li bi im ikada rekao da su uswojeni... ( zbog njih ) ...
Sačuvana

Dobro znamo ko smo, znamo sta zelimo , za pobede twoje na sve spremni smo. na na

Od istine znaju ne mogu pobeci, nasha snaga njihow problem je najweci. na na

Budi to sto jesi Zvezdo ko i mi, nashu slavu nece niko srushiti.na na

 
Делијe Север
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #10 poslato: 25.01.2006. 04:39:31 »

Pa usvojio bih dete sigurno,ali pod strepnjom sta ce sutra od njega nastati, jer opet ima tu i uticaj gena,sto kaze velika,nije veliki al opet bitan....
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #11 poslato: 25.01.2006. 05:19:19 »

Teska i duga procedura. Sa jedne strane psihicka za usvojioca, a s' druge sama formalna procedura. Nisam bas sigurna.....
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #12 poslato: 25.01.2006. 06:39:49 »

USVOJENjE

Kao porodično-pravni odnos i sa stanovišta ostvarivanja prava svakog pojedinca da planira obim svoje porodice, usvojenje spada u red najkompeksnijih i najodgovornijih oblika zaštite dece bez roditeljskog staranja. Tendenciju rasta broja dece koja su na ovaj način trajno zbrinuta, možemo posmatrati u kontekstu reformi u sistemu socijalne zaštite, a koje su inicirane od strane Ministarstva za socijalna pitanja. Jedan od ciljeva postavljenih u reformi je smanjenje broja dece u ustanovama socijalne zaštite favorizovanjem instituta usvojenja, hraniteljstva i drugih alternativnih oblika zaštite dece u prirodnom, porodičnom okruženju.

Potrebna dokumentacija za potencijalnog usvojioca je:

    * pisani zahtev;
    * fotokopija lične karte;
    * izvod iz Matične knjige rođenih;
    * izvod iz Matične knjige venčanih (ukoliko bračni par podnosi zahtev);
    * uverenje o državljanstvu;
    * uverenje o poslovnoj sposobnosti;
    * uverenje da lice nije pod istragom;
    * uverenje da lice nije osuđivano;
    * uverenje o imovnom stanju;
    * uverenje o prihodima (za zaposlene);
    * uverenje da se lice nalazi na evidenciji Zavoda za tržište rada (za nezaposlene);
    * lekarsko uverenje;
    * dokaz da lice nije lišeno roditeljskog prava.

Ukoliko zahtev za usvojenje podnosi bračni par, sva dokumentacija se prilaže u dva primerka. Dokumentacija koja se dostavlja nadležnom Centru za socijalni rad ne sme biti starija od 6 meseci.

STARATELjSTVO

Starateljstvo kao oblik zaštite primenjuje se u slučajevima maloletne dece ili odraslih i ostarelih lica lišenih poslovne sposobnosti. Ovim oblikom zaštite štite se materijalni i svi drugi interesi lica koja se nalaze pod starateljstvom.

Potrebna dokumentacija za postavljanje staraoca je:

    * pisani zahtev;
    * fotokopija lične karte;
    * izvod iz Matične knjige rođenih;
    * uverenje o poslovnoj sposobnosti;
    * uverenje da lice nije pod istragom;
    * uverenje o radnim odnosu;
    * lekarsko uverenje;
    * dokaz da lice nije lišeno roditeljskog prava.
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 25.01.2006. 06:44:34 »

Na jednom forumu pratim postupak usvajanja , i mogu vam reci da je zena jako zadovoljna saradnjom ljudi iz nadleznih sluzbi , chekanje na "svoje dete" zavisi od onoga shto postavite kao uslov , godine , pol ...  

jedan od ulova za usvajanje je da roditelj ne moze biti stariji vishe od 45 godina OD deteta ...

Postupak koji pratim je pocheo proshlog leta , imali su 3 razgovora , posetu socijalnog radnika i jedan test nakon chega su dobili "potvrdu o podobnosti" sada im ostaje da se pojavi beba kakvu traze , oni ochekuju bebu manju od 2 godine , ili ako imaju brat sestra , sestre ili braca onda jedno manej od 2 a drugo moze i starije ...

svi procesi usvajanja su trenutno obustavljeni do pochetka februara (josh malo) a onda ce nadam se mnogo malishana naci svoj dom i ljubav onih koji zele da je pruze ovoj dechici ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #14 poslato: 25.01.2006. 06:55:40 »

E bas fino sto si prezentovala pocetne korake po pitanju usvojenja i starateljstva. Kad vec pricamo o tome, nije na odmet da se znaju barem osnovne stvari....  smile
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #15 poslato: 25.01.2006. 21:22:57 »

Usvojila bih dete sto da ne to je bash OK!
Sto se tiche brata seke sto da ne-prihvatila bih ga kao da mi je najrodjeniji jer smatram da krv nije toliko vazna bar iz lichnog iskustva to zakljuchujem!Tako da ne mora da znachi da se ne bih slagala sa njim-njom!
Da saznam da sam usvojena malo bi zabolelo ali sta sve je to sudbina,
bila bih zahvalna sto su me uopste usvojili Cheesy
Sačuvana
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #16 poslato: 26.01.2006. 17:53:27 »

Usvojila bih dete i prihvatila usvojeno dete kao svog brata ili sestru! A kad bih saznala da sam usvojena...... ne znam bas kako bih, i sta bih. Verovatno bi se jako glupo osecala, ali prvenstveno zato sto su 18+ godina krili to.
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #17 poslato: 26.01.2006. 22:01:36 »

Uswojila bih dete, narawno...i waspitawala bih ga po swojim principima. Mislim da su geni zaista jako malo bitni.. Ali bih ipak uzela shto mladje dete. Prewencije radi!  :mrgreen:
Da moji uswoje dete.. prihwatila bih ga narawno... kao shto prihwatim ljoode koje do juche nisam znala, a danas se druzhim i prowodim dane sa njima...
Da saznam da sam uswojena... To wec ne znam.. Reakcije bi bile raznolike, a i jawile bi se komplikacije [werowatno].. O owome ne bih da razmishljam.. znam da nisam uswojena tako da...  Cool
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.851 sekundi sa 36 upita.