Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Vrednosti  (Pročitano 6331 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 03.03.2006. 01:23:32 »

Kojim vrednostima su vas uchili, a kojim cete vi uchiti vashu decu?
U mojoj porodici je uvek bilo bitno "kulturno uzdizanje", tako da sam sa 2.5 godine techno chitala i pisala latinicu a sa 3.5 cirilicu, sa 5 sam chitala knjige pred spavanje, sa 6 redovno ishla (chuj ishla - vodili me) u bioskop i pozorishte... I, chemu sve to?! OK, vishe volim sebe i vishe me ljudi cene (tj, da li me cene?), ali dolazim do momenta kada prepoznajem da ljudi koji nisu chitali ni obaveznu lektiru bolje zhive, bolje prolaze u zhivotu... Poznajem osobu za koju 100% znam da poslednjih 6 godina nije prochitala ni broshuru, a kamo li knjigu, kulture ima kol'ko za mali nokat, a vaspitanja za domali, a takodje stoji i da:
1. ima vishe novca,
2. bolje prolazi u svim sferama zhivota,
3. zadovoljnija je sobom,
4. sigurna je da je okolina ceni...
Chinjenica je da "novac nije najvazhniji" (ako uopshte neko u to josh veruje), chinjenica je i ono shto mi stoji u potpisu, "Ignorance is a bliss", takodje je chinjenica da i ta njena okolina ima mozga koliko i ona, tako da i nije neka chast, ALI, zar nije poenta svega da si zadovoljan sobom i svojim zhivotom?! Shta vredi nama, kulturnima, duhovno bogatstvo kada u ovoj zemlji Svinjariji vredi samo ono shto mozhe da se unovchi, a to sigurno nije ni domace vaspitanje, ni sati, dani, meseci i godine provedene u "kulturnom uzdizanju", ma ni talenat se ne ceni vishe, samo veze, novac i bezobrazluk! A ko sve to ima? Hajde, razmislite...
I, kako vaspitavati decu? Da budu nekulturna i bezobrazna da bi normalno zhivela u zemlji Svinjariji ili kulturna i celog zhivota spajaju kraj s' krajem (i sve shto ide sa tim - razocharanje, neizvesnost, nezadovoljstvo, nemashtina, nervoza, Nederland...)?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 03.03.2006. 01:28:24 »

Samo da razjasnim, da ne bi bilo promashene teme: ovom prichom ne upirem prst u one od 15-30 godina zhivota koji ne znaju na kol'ko su mesta shuplji, a ponashaju se kao da su uhvatili Boga za ... bradu, vec mislim na NJIHOVE RODITELJE, jer ti i takvi roditelji svoju decu ne mogu nauchiti boljem... Shto bi rekao nash narod: Nece iver daleko od klade...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #2 poslato: 03.03.2006. 02:43:06 »

pa mene su prilichno dobro vaspitali.. samo sto sam se ja vremenom ISKVARILA!!!
nisu me terali da idem u bioskop i pozoriste.. ali su mi zato kupili satelitsku i pustili Carton Network i naucila sam engleski da pricam.. francuski sam uchila sa 5 godina...
nikad nisam psovala.. mada mi je otac veliki GROMOVNIK! hehehe  lol
Volela sam sport.. isla sam na karate i kosarku  (svojevoljno) narawno nisam sve mogla da postignem.. pa sam ostavila karate.. i nastavila kosarku koju sam aktvino trenirala 5-6 godina.. i rekreativno 2 godine!
sad me niko nista ne tera.. samo kazu.. ako ti hoces radi.. uci.. sta god...
samo da bude dobro..

Ne znam kako cu vaspitati moju decu.. ali znam da ce se baviti kosarkom! Cheesy  :mrgreen:

PS. u crkvu me nisi terali.. tu sam isla sama.. i kad videli da sam zaludjena njom.. praktichno mi zabranili.. ali tu je nastao problem.. pa je moj brat postao mnogo zaludjen time.. ali nije sad ovde rec o njemu... nego o meni.. jednostavno u crku idem na velike praznike i moju slavu!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 03.03.2006. 03:08:35 »

Citat: "speed-girl"
Ne znam kako cu vaspitati moju decu.. ali znam da ce se baviti kosarkom!


Ne mislis li da je ipak bolje da deca sama odaberu sta ih interesuje?
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 03.03.2006. 15:46:38 »

Citat: "Pedja"
Citat: "speed-girl"
Ne znam kako cu vaspitati moju decu.. ali znam da ce se baviti kosarkom!


Ne mislis li da je ipak bolje da deca sama odaberu sta ih interesuje?


Jedan prijatelj, otac devojcice od 4 godine je jednom prilikom prokomentarisao: "Ja bih bio strasno nesrecan kada bi se ona kada odraste bavila poslom kojim se ja bavim. To bi bio znak da JA nisam odradio svoj posao roditelja kako treba, da joj nisam pokazao lepotu raznovrsnosti u zhivotu." Moram li da naglasim da me ova izjava odushevila?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 03.03.2006. 15:59:50 »

Ne vidim nista lose u tome da deca naslede roditelje i u tom pogledu ako je to njihov izbor. Svakako, treba im pruziti svaku priliku da probaju svet iz raznih uglova i prepustiti im da sami odaberu onaj ugao koji im najvise odgovara.

Ako dete u onome cime se roditelji bave vidi svoju buducnost, i to je dobro, narocito ako se radi o ljudima koji su uspesni u tome. ako deca nastave njihov posao, to je samo potvrda da nije jedan zivotni vek potrosen uzalud, i da ce imati rezultate i u drugim generacijama.

Ono sto ne valja, to je da roditelji namecu deci svoje neispunjene ambicije.
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 03.03.2006. 16:04:07 »

Nego, da se vratimo vrednostima... Chemu uchiti decu duhovnim ili ... onim drugim vrednostima?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #7 poslato: 03.03.2006. 18:33:45 »

evo jelene koja se i dalje zanosi time da ljubav reshava sve smile

shalu na stranu ali mislim da se i ljubav da "nauchiti" mislim na to da treba nauchiti dete da voli ... i da je to ono pravo

ne mislim na ljubav ljubav ...  :mrgreen:  nego ljubav prema drugima ,ljubav prema prirodi , prema znanju

mislim da bi rech MRZIM trebalo zabraniti do 18. godine smile

kada nekoga/neshto volish trudicesh se oko toga , pazicesh da ne bude povredjenjo, oshteceno , ulagacesh i to ...

mislim da ste razumeli poentu ako niste da pishem primere  :mrgreen:
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #8 poslato: 03.03.2006. 18:50:59 »

Mene su moji bash lepo vaspitali, e sad shto sam ja malo odstupio vremenom, to je moja greshka, ali koja se polako ispravlja...

E sad, ja sam, naravno, za duhovno i kulturno vaspitanje ali i samo smo svedoci da od toga jednostavno nema 'leba. Shkole nisu kao nekada, svi gledaju kroz prste svima, narod vishe i ne ide u crkvu, svi gledaju tudje d**e a jok svoje, totalno smo se izvrnuli, naopaki smo... Vreme je takvo da chovek samo razmishlja o tome da cje biti najsrecjniji ako bude zaradjivao gomilu para... Ko shto kaze chovek " Choveche, ja imam sve ali se nikad nisam obradovao kao chovek..." Upravo!!! Uzivam u onome shto sam svojim rukama i poshtenim radom zaradio i niko drugi me ne interesuje. Nemam kola, hvala Bogu imam noge i biciklu, mogu svuda da stignem. Nemam 24h slobodnog vremena za blejanje, i to kazem Hvala Bogu, mislim da bi se posle 15 dana svakodnevnog blejanja (ko shto radi gomila "blejacha") upucao iz pishtolja...

Moja zena i ja cjemo se truditi da od nashe dece napravimo normalne ljude a jock izopachene, zavidne i sujetne monstrume !!
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #9 poslato: 03.03.2006. 19:03:25 »

Ja mislim da dete prvo treba nauciti da ceni sebe!Zatim mora da se nauci da se bori sam kroz zivot jer jednog dana roditelja nece biti tu da ga finansiraju i savetuju i vade iz problema(kao sto vecina koji imaju po25-30god.i cekaju da im mama i tata finansiraju).Smatram da je dete potrebno nauciti da voli i da mu treba pruzati ljubav!I osnovna stvar je da dete treba nauciti da ne laze osim ako bas ne mora(ali se ovo ne mora ne odnosi na roditelje). :wink:
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #10 poslato: 04.03.2006. 03:17:04 »

Skromnost je vrlina.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #11 poslato: 04.03.2006. 07:16:37 »

Citat: "Peekaboo"
Skromnost je vrlina.

Uh, kako se samo ne slazhem sa ovim...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #12 poslato: 05.03.2006. 02:10:33 »

Citat: "velika"
Citat: "Peekaboo"
Skromnost je vrlina.

Uh, kako se samo ne slazhem sa ovim...


. Imam nekih 26 godina i od onih sam koji zele sve i odmah. Zasto. Kada cu da zivim ako ne sada? Ako moze Englez da dodje na EXIT nekoliko dana zasto ja sebi ne mogu da priustim da odgledam bar jednu u zivotu utakmicu iz Premier lige . Umrecu a mozda necu to doziveti.
Jednom prilikom dok sam radio kao konobar,primetio sam u lokalu strance.Posto smo bili slicnih godista nasli smo se sa pricom.Oni su bili iz
Pariza i nametnulo se pitanje odakle oni u Uzicu.Njih cetvorica su radili JEDNO leto i skupili pare ZA PUT OKO SVETA.Taj dan u Uzicu,pa Budimpesta,pa Istanbul pa ko zna sta.Hocu li ja doziveti tako nesto?Hocu li i ja sutra svojoj deci pricati o Veneciji,Maroku,Egiptu,Meksiku blablabla.
Hocu da gledam finale Lige sampiona.Ne verujem da na onim tribinama urlaju doktori , pravnici,biznismeni.Da li cu ja docekati da vidim kako Liverpul daje 3 gola za 45 minuta u finalu,kako da ne!
Hocu da sutra svojoj deci obezbedim i drugu mogucnost.A to je da odrastaju,zive i skoluju se u p.cki lepoj materini sto dalje odavde.I jos mnogo toga hocu .

OFFTOPIC  :oops:                

I tvrdim .NISAM ALAV . Skroman sam slovima SKROMAN SAM.
Samo sto ce svi u mojoj vukojebini ovo  nazvati nerealnim bezobrazlukom,a ja mogu samo da se pomirim sa tim da moji vrsnjaci negde tamo nemaju na cemu da mi zavide !
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #13 poslato: 05.03.2006. 06:11:32 »

Faktori koji uticu na formiranje licnosi su: geni, vapitanje, sredina u kojoj odrasta, kasnije i samo obrazovanje... Ima tu jos mnogo cinilaca, ali bitno je u dete "ugraditi" sto bolji sistem vrednosti... Nekad je i to nemoguce, jer znamo da su deca vrlo osetljiva u periodu puberteta i sa nekom od njih je nemoguce razgovarati... Bez obzira na starosno doba deteta, stvari treba individualizovati, jer mnogi sutra nece jednostavno moci da primene npr. sistem  vaspitanja svojih roditelja ili neki drugi nacin, jer ne znamo ustvari sta nas ceka... Sacekajmo da nam se deca dese i tek ce "glava da nas boli ".......   smile  lol  :wink:
Sačuvana
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #14 poslato: 05.03.2006. 17:45:53 »

Bravo Velika,
Ovo su prave teme.Ovo mu dodje kao igra istine.
Moracu da te ispravim .
Osoba koja ima vishe novca ne prolazi bolje u svim sferama zivota,osim ako taj novac ne prati i osnovna kultura ponashanja.
Ni u kom sluchaju te osobe koje su na brzinu doshle do love nisu zadovoljne,to je njihova gluma,oni su zbunjeni i u strahu od greshke koja ih vraca na pochetnu poziciju,a to je za njh korak do suicida.
Siguran je da ga okolina ne ceni,zato stalno vozi auto,ne izlazi iz njega,nesiguran je.Rambo Amadeus u jednom intervjuu reche da je nash covek ponosit kada vozi auto.
Shto se tiche mog detinjstva,mogu sada reci kada se osecam zrelom osobom da sam prezadovoljan sa davno  proteklim dechachkim vremenom.U sushtini detinjstvom su svi zadovoljni koji nisu doziveli seksualno zlostavljanje ili alkoholizam u porodici.
Najbitnija stvar u detetovom odrastanju je da ima ziva oba roditelja,shto ja na zalost od desete godine nemam.Kao jedinac sam odrastao samo sa majkom,koja mi je pruzila sve shto mi je trebalo,pa i vishe od toga.
Letovanja u inostranstvu,izleti,vechere u restoranima,voznja u novom automobilu,stanovanje u centru grada i shto je meni bilo najbitnije,pruzila mi je to da imam majku lepu i obrazovanu zenu koja je bila izuzetno cenjena u gradu.
Postao sam samoziv i razmazen,ali i moj sin je isti takav,smatram da dete koje nije bilo mazeno,pazeno i razmazeno,nije odraslo u bash zdravoj porodici.Mozda greshim,ne znam...
I ja sam u tinejdzerskom periodu bio nezadovoljan sa svim i svachim,chinilo mi se da tamo neko mnogo bolje zivi od mene i da sam ja zaluzio dosta kvalitetniji nachin zivota.Zabluda je otkrivena tek u 32 godini kada sam ostao i bez majke.Tek onda sam shvatio da je kompletna porodica najvrednije neshta shto chovek moze da ima.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #15 poslato: 05.03.2006. 22:11:21 »

Axa.. Pa ovako.. Roditelji su me vaspitali tako kako jesu ja ne mogu to da primetim ali zato ljudi oko mene mogu,i oni bi mogli da daju misljenje o tome...

A moju decu cu vaspitati prvenstveno da ne budu neki huligani i da se ponasaju normalno..mislim da je veoma vazno decu vaspitati do neke 9-10 god jer ko zakasni posle toga tesko da ce uspeti ista bitno da izmeni..

Ja licno bih voleo da imam devojcicu.. smile  smile
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #16 poslato: 06.03.2006. 20:48:35 »

Citat: "Pedja"
Citat: "speed-girl"
Ne znam kako cu vaspitati moju decu.. ali znam da ce se baviti kosarkom!


Ne mislis li da je ipak bolje da deca sama odaberu sta ih interesuje?


Nisam bash bukvalno mislila kosarkom.. ali nek se bave sportom koji god oni hoce... ja volim zvaki sport.. i podrzacu ih u tome!!
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.987 sekundi sa 36 upita.