Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Željko Brković iz Kačera ženu našao tek u Albaniji  (Pročitano 34926 puta)
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #50 poslato: 23.11.2008. 23:39:23 »

Koje selo je u pitanju (može i na PM)?
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #51 poslato: 24.11.2008. 00:08:15 »

Pokusala sam da ti posaljem na PM ali nisam uspela.
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #52 poslato: 01.12.2008. 01:22:00 »

Ovo sam videla pred kraj.
Prilog na BN televiziji, selo Paočići kod Višegrada, još jedna snajka iz Albanije.
Porodica i komšiluk oduševljeni.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #53 poslato: 19.12.2008. 23:38:05 »

ma nek su zivi i zdravi
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #54 poslato: 09.08.2009. 02:07:05 »


Donekle, ali donekle kapiram choveka... Jer kad vidim kakve su nashe zhene Srpkinje, zheljne odlaska u velegrad, da se dobro udaju i uzhivaju u lezhernom zhivotu, ne chudi me shto je ovo chovek uradio.  ..seljanke koje hoce da odu u grad da postanu RIBE !


Odlicno zapazanje. A zasto, zene odlaze iz sela u grad? Koliko je nekretnina u selu na ime zene? Zasto bi bilo koja zena ostala u selu u kojem nema osnovne uslove za zivot? Zasto nam se sela toliko razlikuju, selo u okolini Arandjelovca ili po Vojvodini u kojem zene idu u kafic nekoliko puta nedeljno sa svojim drugaricama, selo sa Zlatibora, selo u valjevskom kraju. Sva su sela ista, ipak nije ista organizacija zivota u selima. Osnovni problem ovakvih zenidbi je taj kao sto je neko dobro primetio da ce deca iz takvih brakova biti vaspitavana u dva smera po ocevoj i majcinoj liniji. Ovakvim postupcima se resava problem sa vrha ledenog brega a pravi problem se ne resava. Onda, kada nase ruralne sredine budu imale bolje uslove za zivot (infrastrura, prodavnice, ispostave banaka, poste i dr.), tada ce nam i zene sa sela biti kako kazes Ribe a kod kuce.
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #55 poslato: 09.08.2009. 02:32:53 »


Ima jedan takav i u Lunovom selu. Isto ozenio albanku. A ona cuti, pere noge, svekra u ruku ljubi... IDEALNA seljaku u glavu!


Nije cudo sto nase zene pobegose glavom bez obzira.


p.s.- i pazi samo novinara na koji nacin o tome pise. Kakva je to terminologija kao da je pisao Panja sa TV5. Ushicen je vise nego majka mladozenje. Katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zavisi u cije ime je novinar pisao, ko stoji iza novinara, jer nista nije kao sto izgleda. Brojne nevladine organizacije kojima je natalitet Srbije u prvom planu i ne poticu sa naseg podneblja. Ne sugerisem "svetsku zaveru" ali bih podsetila da se iza nevladinih organizacija cesto kriju i neke organizacije sumnjivih delatnosti.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #56 poslato: 09.08.2009. 05:26:49 »

Ovakva venčanja samo odlažu problem. Te žene dolaze jer im je ovde mnogo bolje nego tamo gde su živele. Njima je to veliki napredak i poboljšanje zivota. Međutim, već deca koja odrastu na selu, će opet biti u potuno istoj priči kao i sadašnja mladež - nece želeti da ostaju na selu nego ce ih privlačiti nešto što smatraju da je bolje.

Nažalost, život na selu po pravilu podrazumeva i ozbiljan fizički rad. Ne može se na selu živeti drugačije, a sasvim je prirodna potreba ljudi da se oslobode fizičkog rada.

Zato se ljudi selu vraćaju kada odu u penziju. Tada ne moraju da rade da bi pokrili troškove života i mogu da se prepuste uživanju u svim dobrim stvarima koje slede uz življenje na selu.
Sačuvana

camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #57 poslato: 09.08.2009. 06:22:03 »


Ovakva venčanja samo odlažu problem. Te žene dolaze jer im je ovde mnogo bolje nego tamo gde su živele.
Nažalost, život na selu po pravilu podrazumeva i ozbiljan fizički rad. Ne može se na selu živeti drugačije, a sasvim je prirodna potreba ljudi da se oslobode fizičkog rada.


Slazem se s tobom u prvom delu tvog posta. Sto se drugog dela tice, ovog o tzv. teskom radu na selu i uzivanju u vikend varijanti se ne slazem Uporedi jedno prosecno slovenacko selo sa bilo kojim nasim, pa vidi kolika je razlika u kvalitetu zivota. I kako to da slovenacki mladici i devojke  ostaju i opstaju u svom selu a nasi ne?  U tehnoloskoj eri nema mesta "teskom fizickom radu", kada su masine vecim delom zamenile coveka u obavljanju poljoprivrednih poslova.  Druga je stvar, odsustvo interesovanja naseg seljaka za saradnju sa komsijama kroz "masinski prsten", odnosno zajednicko ulaganje i koriscenje masina. Nasem selu je potrebna opsezna revitalizacija na nivou drzave ako se misli na pomak u kvalitetu zivota u ruralnim sredinama.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #58 poslato: 09.08.2009. 06:56:05 »

Pa i u nasim selima nije vise srednji vek Tongue
Halo ljudi...jeste li bili skoro u nekom selu?
I tamo ljudi koriste masine i retko sta rade rucno,svaka kuca je lepo uredjena i ima kupatilo,skoro svi imaju racunar ,a i internet.
Ne znam zasto bi toliko tesko bilo ziveti u selu?Stvarno ne razumem..
Ja znam da u jednom selu pored BB gde sam bila letos ,imam sve uslove kao i kuci u Bgu.Jos mi je i bolje u smislu odmora od buke i smoga.Blizu grad pa kad pozelim odem da prosetam i u neki provod.
I tamo deca dobiju potrebno obrazovanje do nekog stepena a kasnije kad zavrse mogu i da odu na studije na stranu,ali ne vidim razlog da ne zele da se vrate u selo???
Posle se cudimo sto nam je tako kako jeste..
Sve pocinje u nasoj glavi..Puni smo predrasuda vec u startu.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #59 poslato: 10.08.2009. 03:58:12 »

Ne mozes porediti seljaka u Slovackoj i seljaka u Srbiji, kada su ovde seljaci maltene gradjani drugog reda i ne mogu da zive opusteno od svoga rada jer ih svako malo neko zavrce i pljacka.

U Slovackoj je agrarna politika takva da se radi na selu itekako ispati i obezbedjuje vrlo dobar zivotni standard.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #60 poslato: 10.08.2009. 05:53:24 »

SVejedno, i Slovenija je po odnosu prema svojim seljacima daleko ispred Srbije.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #61 poslato: 11.08.2009. 03:07:47 »


Ne mozes porediti seljaka u Slovackoj i seljaka u Srbiji, kada su ovde seljaci maltene gradjani drugog reda i ne mogu da zive opusteno od svoga rada jer ih svako malo neko zavrce i pljacka.

U Slovackoj je agrarna politika takva da se radi na selu itekako ispati i obezbedjuje vrlo dobar zivotni standard.


A koga pa u ovoj drzavi ne pljackaju?
Znas i sam da su i radnici u Srbiji gradjani drugog reda jer ih malo,malo pa neko opljacka.Kuda idu pare koje nam drzava uzme od poreza?Na sta se trose?
Inace drzava daje veoma povoljne kredite za poljoprivrednike,malo je poboljsala svoju politiku prema selu,tako da nije sve crno..
Ne mozes porediti ni radnika iz Slovenije sa radnikom iz Srbije.A uzmi u obzir koliko dugo je Srbija bila pod blokadom i sankcijama,koliko je ratova vodila i sta joj se sve desavalo zadnjih decenija..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #62 poslato: 11.08.2009. 06:17:59 »

Stoji ali to nije tema. Koliko god da su radnici u losoj situaciji, seljaci su u mnogo losijoj. Zato seljaci radije odlaze da budu radnici nego da ostanu na selu. Ne zato sto je dobro biti radnik nego je bolje nego biti seljak.

Mislim danje tesko staviti se u polozaj seljaka: kupujes samo ono sto moras i ne mozes sam da napravis, a sve ostalo moras da obezbedis sam.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #63 poslato: 18.08.2009. 06:35:51 »

Pa sa ovakvim stavovima nije ni cudo sto su skoro sve devojke-sponzoruse!
Ni jedna nece u selo,ni jedna nece ako ti je imovinsko stanje lose,ako su ti zivi otac i majka takodje nisi bas idealan tip za zenidbu..i onda nam cudno sto su poceli da uvoze zene ..
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #64 poslato: 26.08.2009. 00:20:52 »

Meni je iluzorno poistovetiti lični stav prema nekoj naciji u odnosu na to što se neki naš sunarodnik oženio strankinjom.
Namerno kažem ''strankinjom'' jer verujem da bi komentari pojedinaca bili potpuno indendtični i da se radi o Nemicama, Španjolkama, itd... Sve što nema apsolutni primes ''nacionalističkog'' ne dolazi u obzir.
Ako je taj čovek srećan oženjen Albankom ili bilo kojom drugom strankinjom, šta bih ja imao protiv što je njena ''neprijateljska noga'' (prim.prev.) kročila na tlo zemlje Srbije!? Jer ona time neprijatelj mom narodu!? Svašta!
Naša poznata sklonost da stvari generalizujemo na pojedinačnim slučajevima ni ovog puta nije izostala, a da sve to nije nigde objavljeno, bilo bi kao da se nije ni desilo.
I drago mi je kada vidim da delim mišljenje sa većinom ljudi ovde.
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #65 poslato: 27.08.2009. 01:41:25 »


Meni je iluzorno poistovetiti lični stav prema nekoj naciji u odnosu na to što se neki naš sunarodnik oženio strankinjom.
Ako je taj čovek srećan oženjen Albankom ili bilo kojom drugom strankinjom, šta bih ja imao protiv što je njena ''neprijateljska noga'' (prim.prev.) kročila na tlo zemlje Srbije!? Jer ona time neprijatelj mom narodu!? Svašta!
I drago mi je kada vidim da delim mišljenje sa većinom ljudi ovde.


Prica je malo kompleksnija od jednostavnog interpretiranja kako si ti predstavio. Postavlja se pitanje ko ili koja organizacija je Brkovicu pomogla da dodje do zivotne saputnice na ovaj nacin. Malo je verovatno da je on sam otisao do Albanije i tamo nasao zenu. Pitanje je i u kom smeru ce deca biti vaspitavana, tu mislim na razlike u kulturi, religiji i dr. Pomenuta zena nije kako ti rece "neprijatelj" daleko od toga, nego pojava o kojoj se govori je za promisljanje i sagledavanje od strucnjaka koji se bave ovakvim drustvenim kretanjima.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.011 sekundi sa 35 upita.