Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Žena Rodila Svoje Unuke!  (Pročitano 6414 puta)
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« poslato: 02.10.2007. 05:09:29 »

Citat
Brazilka Rozinete Seran (52) iz grada Resifea na severu zemlje, postala je prva žena na svetu koja je rodila vlastite unuke nakon što je bila surogat majka svojoj ćerki.

Doktor Klaudio Ribeiro, koji je prisustvovao porođaju, izjavio je da su dečaci Antonio Bento i Vitor Gabrijel rođeni potpuno zdravi i da ne zahtevaju bilo kakvu posebnu negu. Bebe su već napustile porodilište i dobro se osećaju. Ovaj stručnjak je saopštio novinarima da potencijalne bake koje preuzimaju ulogu surogat majki obično rađaju po jednu bebu i da u medicini nije zabeležen slučaj rođenja blizanaca.
Gospođa Seran, inače, ima troje odrasle dece. Njena ćerka Mišel Pereira (27) godinama nije mogla da zatrudni uprkos hormonskoj terapiji. Po brazilskom zakonu, samo bliski rođaci mogu da budu surogat majke. Pošto Mišel nema sestara, tu ulogu je preuzela njena majka.




Kakva carobna stvar ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 02.10.2007. 05:16:13 »

Hm.. Ne svidja mi se ova ideja uopshte :|
Nekako mi je sve neprorodno i ... Ne znam...
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 02.10.2007. 06:37:40 »

pa ne znam znas li sta je surogat ...

surogat je samo inkubator ,oplodjena je jajna celija njene cerke ona je samo iznela trudnocu umesto nje ...

mozda nije prirodno ali kad je priroda bila toliko surova pa je devojci uskratila da sama rodi svoju decu zar nije boje uraditi ovako nego usvojiti dete ...
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #3 poslato: 02.10.2007. 06:40:37 »

.... majka priroda... smile
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 02.10.2007. 06:52:32 »

Jasno je meni shta je surogat.. Ali nekako ne mogu primim chinjenicu da je, pored tog shto je celija oplodjena veshtachkim putem..posle taj zachetak ubachen u drugu zenu koja ce ga kasnije roditi. Sve mi je to nekako nepojmljivo.
To je jedno plemenito delo ali sa druge strane totalno neprirodno i krajnje chudno.
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 02.10.2007. 06:53:56 »

pratim slicnu temu na jednom drugom forumu , muski odgovori su kao tvoj , kao i zena koje imaju samo musku decu , one koje imaju cerke su odgovarale  da je majka uradila divnu stvar smile


Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 02.10.2007. 06:58:09 »

Da...ali cesh priznati da je bash ideja uvrnuta? Ili ti je to sasvim normalno.
Da li bi kasnije tvom detetu objasnila kako je doshao na svet? Ne bih imao srca da mu kazem..a isto tako i ne bih mogao da zivim sa tom chinjenicom.
Mozda imam ovakav pristup i mishljenje zato shto se ne nalazim u slichnom problemu ali u svakom sluchaju ne bih smeo da se odluchim na takav korak.
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #7 poslato: 02.10.2007. 07:03:06 »

pa sve jedno da li ga je rodila majka ili neka druga zena dokle ... bitno je cije gene nosi , ko su mu roditelji ... lepo jedna devojka napisa (nikada nije upoznala bioloskog oca i nema nikakav osecaj za njega ) nisu roditelji oni koji te rode nego oni ko ji te podgaje ... ova devojka je imala srecu da je majka uspela da iznese trudnocu i da joj pokloni dva divna deteta ... njenu krv ...

u svakom slucaju kod nas surogati nisu dozvoljeni po zakonu ...
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #8 poslato: 02.10.2007. 07:07:00 »


 nisu roditelji oni koji te rode nego oni ko ji te podgaje ...

Roditelji su oni koji te naprave i donesu na svet... Bar su moja shvatanja takva. No dobro..poshtujem svachiije mishljenje.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #9 poslato: 02.10.2007. 07:22:09 »



 nisu roditelji oni koji te rode nego oni ko ji te podgaje ...

Roditelji su oni koji te naprave i donesu na svet... Bar su moja shvatanja takva. No dobro..poshtujem svachiije mishljenje.

Moram da se ukljuchim...
Zhena rodi dete, da ga na usvajanje iz bilo kog moguceg ili nemoguceg razloga. Usvoji ga porodica koja ne mozhe da ima dece. Od "3 kila mesa" do punoletstva nosi sve njegove dechje bolesti, suze, padove, raskrvarena kolena, svadju sa drugom, loshu ocenu, prvu devojku / momka, ljubavne jade, shta voli, a shta ne voli da jede... i josh milion sitnica koje chine zhivot (ili bar odrastanje)... i onda se, nakon 18 godina pojavi potpuni stranac i on treba da mu kazhe "mama"?! I don't think so... Po mom shvatanju, roditelji su oni koji su bili tu uz njega/nju svo to vreme, a, na zhalost, ne ona koja ga je u sebi nosila 9 meseci. Surovo, ali, tako.
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #10 poslato: 02.10.2007. 07:40:44 »

Mislim da je ova majka ucinila divnu stvar . Ako vec nije bilo drugog a ona moze da pomogna svojoj cerki zasto je cudno da to uradi .Najnornalnija stvar [ po meni ] je da svaki roditelj cini sve sto moze za svoju decu .  Grin
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #11 poslato: 02.10.2007. 07:44:19 »

Da, u pravu ste. Ali gledajuci sa druge strane niste. To dete od rodjenja zivi u ubedjenju da je plod tog para koji ga je usvojio. I verovatno nikada i nece saznati isstinu ili u to nece moci nikada da veruje. Shta ako je dete u ranoj mladosti, kad vec pochinje da kapira i da pamti, odvojen na neki nachin od roditelja i dat nekom drugom paru. Da li ce se i tada zvati da su mu oni pravi roditelji i da li ce dete tada prihvatiti to? Ne mozesh da kazesh da mu taj i ta nisu pravi mama i tata...kada su ga oni stvorili..
Mnogo diskutabilna tema...


Mislim da je ova majka ucinila divnu stvar . Ako vec nije bilo drugog a ona moze da pomogna svojoj cerki zasto je cudno da to uradi .Najnornalnija stvar [ po meni ] je da svaki roditelj cini sve sto moze za svoju decu .  Grin

Jeste, uchinila je! I sasvim je normalno da svaki roditelj uchini sve shto moze za svoju decu... Ali ovo je totalno uvrnuto..
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #12 poslato: 02.10.2007. 08:38:39 »

Potpuno si u pravu da je uvrnuto ali sobzirom na sve okolnosti [ cerka ne moze da iznese trudnocu , nema sestru a surogat mora biti krvni srodnik {tata otpada u startu }] Nije bilo drugog nacina . Neki dan sam bila na svadbi gde su bili mladozenjin otac i ocuh i gledala kako se ocuh veseli a otc sedi . Mladozenja je sa ocuhom i igrao i pevao a ocu nije cestito ni prisao . On kad prica o tati svi mi znamo da prica o ocuhu koji ga je podgajio iako je sa ocem uvek bio u kontaktu . Hocu da ti kazem roditelj je onaj ko te podgaji i pruzi ti ljubav a ne onaj ko te rodi [napravi ] i zaboravi na tebe !
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 02.10.2007. 17:31:48 »

Da se vratimo na temu: mislim da je Majka Priroda sve to lepo regulisala. Prirodan odabir je prirodna stvar. Ono sto jeste neprirodno jeste zeleti nemoguce, a jos neprirodnije ostvarivati nemoguce, iskrivljavanjem pravila Majke Prirode.

Covecanstvo je izmedju ostalog i dovedeno na rub propasti, jer su ljudi po svaku cenu iskrivljivali pravila o postanku i opstanku. Pre mnogo godina, prosecan ljudski vek je bio 47 godina, a ljudi su umirali zbog danas iskorenjenih bolesti ili drugih neprilika. Tada nije bilo problema sa prenaseljenoscu i sa prevelikim brojem starih i nemocnih da privredjuju.

Ne kazem da ljudi ne treba to da rade, ali ne treba od toga praviti ne znam kakvu predstavu. I ne treba to da postane nacin razmisljanja, vec samo izuzeci koji pokazuju da mozemo da prkosimo Majci Prirodi. Ali to je ipak samo jos jedan izazov, da li cemo se prepustiti tastini ili cemo ipak shvatiti da nije nasa svrha da imamo porod po svaku cenu, i da lecimo po svaku cenu, vec da ucinimo da covecanstvo napreduje.

Mislim da je najveci domet ljudske vrste bas u tome sto joj je dato da moze da svesno ne uradi nesto sto ocigledno moze, jer to nije dobro za covecanstvo. Naravno, u mnogo prilika smo pokazali, da nismo kao vrsta jos uvek dorasli tome i da vrlo cesto intenres covecanstva zapostavljamo zarad trenutnih i manje vaznih interesa, cesto i sasvim licnih.

Ako vas toliko odusevljava ovaj slucaj, osvrnite se oko sebe. Zapitajte se kak ovi mozete sa svoje dve ruke, deset pristuiju i svojom glavom da ucinite zivot sebi i ljudima oko sebe a time ukupno celom covecanstvu boljim, laksim ili kvalitetnijim. Prilika imate bezbroj, samo treba da ih vidite. I sta god od toga da ucinite, ma kakvu sitnicu, ucinili ste za covecanstvo mnogo vise nego ova zena sa pocetka price.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #14 poslato: 02.10.2007. 19:44:18 »

Svaka cast zeni,sto je omogucila svojoj cerki da oseti cari roditeljstva.Kontam,bolje da joj majka bude surogat,nego neko ko je stranac.A i gledala sam mnogo filmova gde se te zene na kraju predomisle pa bebu zadrze za sebe.(zasnovano na istinitim dogadjjima)
Treba se diviti zeni u godinama koja je u stanju da prodje sve muke oko trudnoce da usreci svoju cerku...
Jedan par ,koji su mi dragi,vec 7 god mucili su se da dobiju bebu...Na kraju su pomislili na vantelesnu,ili surogat oplodnju..I onda cudo,doktori na VMA su pravom terapijom omogucili da do trudnoce dodje normalnim putem.
Mislim da od njih nema srecnijih ljudi ovih dana smile
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #15 poslato: 03.10.2007. 07:33:19 »

Svaka cast Majci Prirodi ali kad bi sve prepustili njoj sad bi bili u nekoj pecini ogrnuti krznom a ne u kuci ispred kompa . Ako smo se izborili da iskorenimo kojekakve bolescine , da produzimo zivot ljudskoj vrsti , da letimo ... i jos kojesta sve je to uradjeno za nas i neku nasu decu . Majka Priroda nekad pogresi pa da decu ljudima koji nisu spremni ili voljni da ih imaju i vole a ne onima koji ih ocajnicki zele . Normalno je onda boriti se da se tu nesto promeni . VALJDA !?
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #16 poslato: 03.10.2007. 13:11:00 »

Meni nije to tolko neprirodno sto je neka druga zena iznela trudnocu, nego to sto je u pitanju bas majka te devojke... Grozno. A nigde se ne pominje muz, sta je on reko, i da li ga uopste ima... Uvrnuto.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #17 poslato: 09.12.2008. 08:28:06 »

nije to uopste toliko uvrnuto
ne mogu svi da imaju decu koji to stvarno zele
mozda samo zena hoce unuke posto poto he he
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.958 sekundi sa 36 upita.