Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Brzi rostilj  (Pročitano 4282 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 07.05.2004. 17:46:16 »

Spremate se na piknik, hteli bi ste rostilj ali vas mrzi da pripremate sve sto treba?

Evo sta cete da uradite: u mesari trazite da vam daju svinjski vrat, najbolje bez kostiju ali naglasite da vam treba za rostilj i da iseku lepe komade. Svinjsko meso je jedno od nasocnijih, ne treba mu nikakva obrada osim da bude iseceno na komade koji se lako mogu peci na rostilju.

Za zacin treba vam zacin C, ulje, najbolje maslinovo i ruzmarin.

Svako parce sa svake strane namazite malo uljem, pospite zacin C i preko toga ruzmarin. Nemojte preterivati sa zacinima. Utrljajte ih prstima u meso. Ako su parcad deblja, zasecite ih malo pa utrljajte zacine i u useke. So vam ne treba.

Parcad slazite jedno preko drugog tako da se medjusobno pritisnu te ce tako zacin bolje upiti. Najbolje je da ovo uradite vece pre piknika da meso zacinjeno odstoji.

I to je sve sto se tice pripreme.

Na pikniku zalozite vatru i pustite da se dobro izgori da bi se napravio jak zar. Za potpalu korsitite bukovo drvo a nikako cetinare ili zbunje jer oni imaju vrlo jak miris koji ce meso upiti i smetace vam.

Meso se uvek pece na zaru a ne na vatri, zato uklonite goruce komade drveta i otkrijte vreli zar. Ako koristite zicu, stavite je preko zara na dovoljnom rastojanju, pustite da se dobro zagreje i ocistite je komadom slanine. Nakon toga stavljajte komade mesa da se peku i cesto ih okrecite. Tako ce biti ravnomernije peceni a sok nece sav iscureti pa ce biti jos socniji.

U prirodi, ne treba van nista vise od palidrvaca, noza i mesa. Od okolnog siblja izaberite dovoljno tanke i prave grane, ocistite ih od sitnih grancica i cvorica (nemojte skidati koru), zasiljite na jednom kraju i osmudite na vatri.

Uzmite po par ovakvoh rostilja, postvite ih u ruci na rastojanju od tri-cetiri santimetra ili koliko odgovara zavisno od velicine parceta i nabodite parce mesa tako da bude zategnuto na ta dva rostilja. Ako ima mesta stavite tri-cetiri parceta. Sada ovako pripremljen razanj, naslonite na kamen iznad zara (ili naslonite a oba kraja preko kamenja tako da visi iznad zara i pustite da se pece ne zaboravivsi da treba ceto okretati.

Prijatno!
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 08.05.2004. 01:35:11 »

E stvarno je cool shto si stavio ovo malo uputstvo i objashnje u vezi roshtiljanja i odabira mesa i zachina.Jer verujem da vecina ljudi samo onako "pljusne" komad mesa na zicu i cheka dok meso dobije neku braonkastu boju  da ga prozderu u istom trenutku. Ne razmishljaju o tome da ,kao shto ti kazesh ,stave neki zachin ili tako neshto.
I neka si stavio ovu temu.Neka ljudi malko pokupe koju ideju. Tongue
Ja sam vec nauchio neshto.... Tongue
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 08.05.2004. 02:10:37 »

Ja sam vec nauchio neshto....
ti si nauchio odavde...Natasha i ja smo imale prektichnu nastavu :wink: ...
i ispit koji smo ja se nadam polozzile  lol ,ali to ccemo saznati tek kada (ako) dobijemo poziv za novo roshtiljanje  roll Cheesy
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 31.05.2004. 09:23:42 »

Citat: "jelenica_ue"
Ja sam vec nauchio neshto....
ti si nauchio odavde...Natasha i ja smo imale prektichnu nastavu :wink: ...
i ispit koji smo ja se nadam polozzile  lol ,ali to ccemo saznati tek kada (ako) dobijemo poziv za novo roshtiljanje  roll Cheesy

Ako se ja pitam vi ste taj ispit polozile onaj dan na Beloj Zemlji dok smo ja i Kal teglili cement smile a vi spremale roshtilj.Pogotovu mi se svideo onaj roozmarin koji ste stavljali na meso.Znachi svaka chast.smilesmilesmilesmilesmilesmile
Samo glavni ispit je kada odemo u prirodu negde (negde u divljinu gde nema struje)pa da vidimo kako cetee se onda snaci sa svim tim "sitnicama" koje su potrebne da bi se napravio roshtilj (prikupljanje drveta,paljenje vatre,pravljenje zara...).Ali kada bolje razmislim to ce ipak raditi mooshkarci Tongue.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 31.05.2004. 19:34:48 »

Lepo ti rece Jelenica da su bile kod mene na prakticnoj nastavi, a to sto si zadovoljan samo potvrdjuje gore navedeni recept za brz i dobar rostilj smile
Sačuvana

jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 01.06.2004. 07:50:34 »

:evil:
mora da bude da je on zasluzzan za sve dobro pa to ti je ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #6 poslato: 02.07.2004. 19:08:11 »

pa mora da se salish! pa ja evo ne bi pojela nikad!
dobro, jedino ako mi cale preti batinama, ili neko stariji! smile smile
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 04.07.2004. 02:24:01 »

To ti mislish,Mirche,da ne bi pojela.Nisi probala...A mi smo svi stariji od tebe pa samim tim morash da nas slushash.Znachi kada ti kazemo da jedesh onda mora da jedesh :mrgreen:
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #8 poslato: 15.07.2004. 02:47:22 »

Citat: "Top_Gun"
To ti mislish,Mirche,da ne bi pojela.Nisi probala...A mi smo svi stariji od tebe pa samim tim morash da nas slushash.Znachi kada ti kazemo da jedesh onda mora da jedesh :mrgreen:


nazalost je tako! Sad :cry:
Sačuvana
speed-girl
Gost
« Odgovor #9 poslato: 26.07.2004. 23:42:11 »

Ponovo primorana da jedem meso! AAaaaa! pitala me sestra (doktor), sta nejedem! i sad znam sta je uzrok NESVESTICI! uff, meco!  Sad
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 06.08.2004. 20:43:07 »

Uh da si mi ovde blizu jel bi ti meso ko bela lala.Imala bi mesa u svakom obroku.Pa da vidis kako bi ga zavolela. Tongue
Sačuvana
speed-girl
Gost
« Odgovor #11 poslato: 06.08.2004. 23:51:07 »

Citat: "Top_Gun"
Uh da si mi ovde blizu jel bi ti meso ko bela lala.Imala bi mesa u svakom obroku.Pa da vidis kako bi ga zavolela. Tongue


NOVOST DANA! nemoram vishe da jedem meso!!!!!!!!! smile Cheesy Cheesy  Cheesy  smile
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.942 sekundi sa 36 upita.