Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Pekarski krompir (baked potatoes)  (Pročitano 5674 puta)
David
Gost
« poslato: 18.01.2003. 11:00:00 »

Nadjoh ovo negdje na net-u, jednostavno je za napraviti, pretpotstavljam da je i ukusno - a to je i jedini razlog gornjoj namjeri i ovom postu:

1. 4-5 velika krompira
2. 2-3 kasicice soli
3. 50 gr. margarina
4. 2 ceslja svezeg belog luka
5. beli biber
6. 1 dl prezle

Krompire ocetkati ali ne oljustiti pritom ih malo pokvasiti i posoliti. Posoljene krompire potom umotati u metalnu foliju i peci u rerni na jakoj vatri (175-200 C). Dok se krompir pece spremiti margarin. Izcedite beli luk u margarin i promesajte ga, dodajte biber i prezlu. Nakon 40 ak minuta izvadite krompir i izrezite ga po duzini i u pukotini namazite ovaj margarin sa belim lukom, biberom i prezlom zatim dopecite krompir u rerni jos kojih 15-ak minuta.

Uz ovaj obrok ide bilo koje meso i bilo koja salata - uzivajte.
****************************

Kasnije je dodan i 'dodatak za gurmane';

a gurman moze i ovako:

sitno iseckanu slaninu, crni lukac, sampinjone proprzeno na blagoj vatri sa malo uljem. Doda se kutija pavlake i zacini se sa malo sojinim uljem tek da dobije malo tamniju boju. Iseci ondak gotovopeceni krompir tako sto se isece uzduz i popreko kao krst pa onda u njemu staviti ovaj preliv.
Sačuvana
ozbiljna
Gost
« Odgovor #1 poslato: 20.01.2003. 22:05:52 »

evo jos krompira:
(brzo& jednostavno)

Istopiti margarina (50g, recimo) dodati 2-3 kasike brasna...pa polako dodavati mleko (1/2 lit najmanje)... onda skinuti s vatre i umesati 1,5-2 pavlake... (soli ili vegete dodati)
Ovamo u vatrostalnu posudu naseckati krompir na tanke kriske (oljusten, jel'), posoliti pa jedan red krompira, pa sos, pa opet krompir i ozgor sos... zapeci u rerni....
Sačuvana
Charna
Gost
« Odgovor #2 poslato: 22.01.2003. 16:56:44 »

Da li neko, osim mene, isprobava ove recepte?

Juche sam napravila krompir po tvom receptu, ozbiljna. Meni, kao potencijalnom vegetarijancu, uz finu salaticu, bash je leglo, medjutim, moji ukucani zameraju shto nema i mesa, pa da bude isto kao musaka.

Inache, ja sam dodala u beshamel i biber, kojekakve mirodjije i muskatni orah i da je bilo mesa meni bi najvishe lichilo na lazanje.  


Da li ste probali krompir na francuski nachin? Jeste da me mrzi da kucam, jeste da rizikujem da budem, automatski, turena medju zene, al' mi zao da ljubitelji krompira ostanu uskraceni za ovaj fini recept.  :wink:


Dakle ovako

Iseci nekoliko (kilo, dve, zavisi od apetita) krompira na krishke i obariti, kratko, u slanoj vodi. Ocediti. U podmazanu tepsiju redjati krompir, narendan zuti sir, na kolutove isechena barena jaja i beli sir u krishkama (feta, recimo). Osoliti, biberiti, staviti mirodjije, sve prema ukusu. I tako dok ne utroshimo sav krompir, kojim cemo i da zavrshimo. Umutiti 2-3 jaja, dodati so i pavlaku i zaliti odozgo. Peci u rerni.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 22.01.2003. 17:45:24 »

Не може женско а да не искомпликује smile

Рецепт за једноставно припремање најукуснијег кромпира на свету:

Исећи кромпир на кришке осредње величине. Не трба да буду претанке али што су тање то ће се брже испећи.

Ставити у плех у коме се налази претоп од печења, било ког, ја преферирам од пилетине.

Пежи на јакој ватри и повремено преливати кромпир претопом. Уколико немате доволјно претопа можете га допунити зејтином али никако немојте пећи кромпир само на зејтину.

Ако немате претоп може да послужи и свињска маст.

Када све кришке кромпира буду румене и мекане, јело је готово. Може се јести само или уз додатак (претходно) печеног меса.
Sačuvana

PoisonIvy
Gost
« Odgovor #4 poslato: 22.01.2003. 22:12:40 »

uh, to je vraski masno  :?
Sačuvana
G
Gost
« Odgovor #5 poslato: 25.01.2003. 01:26:38 »

manje je masno nego sto se ovako cini   Cheesy  
i ne mora se zaljevati tim 'pretopom'...

najvise volim poslije jagnjeceg pecenja  Cool
Sačuvana
kornjaca
Gost
« Odgovor #6 poslato: 25.01.2003. 01:45:39 »

Obrati paznju :
 4-5 velikih krompira
 maslinovo ulje
2-3 cena belog luka
prezle
limun
oregano
so
biber

Krompire izrezati na kockice, izmesati u ulju. Dodati seckani beli luk , prezle sok od 1 limuna, oregano , posoliti , pobiberiti i opet izmesati. Peci u rerni dok se ne ispece. Ja to nista ne znam onako u minut nego odokativno :wink:   G ovo ide savrseno sa jagnjetinom, veruj mi
Davide , ovaj ti recept nije los , samo je malo zaj**aTo vaditi i seci vruc krompir u pola pecenja Shocked
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.116 sekundi sa 35 upita.