Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Tunjevina  (Pročitano 6442 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 26.08.2005. 23:16:44 »

http://www.yu-fitness.com/ishrana/tunjevina.php

Mozda je tunjevina malo zapostavljena u nasoj ishrani, ali bodibuilderi sirom svete odusevljeni su ovom izvrsnom, nemasnom ribom koja je tako postala njihova gotovo svakodnevna ishrana i to ne bez razloga. Evo zasto; u 100 g tunjevine ima skoro 30 g proteina, najvise 1g ugljihidrata i isto toliko ili manje masti, ukupno samo 120 kalorija. Za poredjenje npr. 8 belanaca jaja ima istu kolicinu proteina, ali i 160 kalorija.

Tunjevinu iz konzerve eventualno mozete dobro ocediti i ostaviti da se ulje upije na papirnoj salveti i time smanjiti masti za otprilike 70-80 %. Mozete je tada koristiti u dopuni ishrani kada radite trening za masu jer je ulje obicno od masline i sadrzi vazne esencijalne masne kiseline u kojima se otapaju neki vitamini i koje manje debljaju od ostalih biljnih ulja ili masti zivotinjskog porekla.

Tunjevinu u vodi mozete uzeti i dva puta dnevno kao deo kompletnog obroka ili kao medjuobrok. Evo vam i nekoliko primera tj. recepata kako mozete pripremiti tunjevinu na vise nacina:

1. Najednostavnije je napraviti sendvic. Tunjevinu stavimo na integralni ili crni hleb i dodamo malo papra i mlevene paprike i nekoliko kriski svezeg povrca po izboru (paprika, krastavac, salata itd). Odlican proteinski medjuobrok koji lako mozemo poneti u skolu ili posao, a sadrzi povoljan odnos proteina i ugljihidrata za laku svrarljivost i dopunu energije tokom dana.

2. Salata od tunjevine: Skuvamo 200g. mesanog povrca (gotove mesavine mozemo i kupiti u prodavnici), umesamo jednu konzervu tunjevine i narendamo malo sira i po zelji posolimo te stavimo kecapa ili parmezana.

3. Fishburger: Trebaju nam 3 konzerve tunjevine, 2 cela jajeta i 4 belanca, 80-100 g kuvane rize, prezle (jos bolje su sojine ljuspice) i so, biber, origano. Sve dobro izmesamo da dobijemo kompaktnu smesu koju mozemo oblikovati u kuglice. Kuglice potom stisnemo medju dlanovima da dobijemo oblik pljeskavice ili hamburgera i kratko ih proprzimo u teflonskom tiganju (bez ulja). Dobili smo mesni narezak uz koji mozemo kombinovati povrce ili ga jesti u sendvicu. Mozete napraviti i vise komada koje zamrznete i imate brzo pripremljeni obrok koji potom samo malo stavite u mikrotalasnu i gotovo.

4. Tunjevina - namaz: Umesajte istu kolicinu svezeg, kravljeg sira i tunjevine, dodajte malo soli, crvene mlevene paprike, bibera, ( ili neki zacin po zelji) i sve zajedno dobro izmesate da dobijete smesu koju mazete na hleb. Ponekad mozete radi promene u namaz umesati i nekoliko tvrdo kuvanih jaja (belanaca - ako ste u programu za skidanje masti).

Ovo je naravno samo mali broj (proverenih) mogucnosti u kojima mozemo kombinovati i pripremati tunjevinu, sigurno ce te i sami smisliti neke recepte. Pazite na kolicine razlicitih namirnica koje kombinujete i njihove kalorijsko-proteinske vrednosti kako bi znali sta i koliko jedete.
Sačuvana

Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #1 poslato: 04.09.2005. 02:13:26 »

Tunjevina...fuuuuj..... :evil:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #2 poslato: 05.09.2005. 20:27:00 »

njami njami njam!!!!!  lol
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #3 poslato: 05.09.2005. 20:38:24 »

Tunjevina ili sardina u konzervi i crni luk. U vojsci nema bolje hrane od ove kombinacije........  :mrgreen:
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 08.09.2005. 18:59:28 »

Ne znam da li je zaostala u vashoj ishrani ali ja tunjevinu imam chesto na jelovniku .. Prvo shto je to riba i to morska a samim tim je mnogooo zdrava.... Sada neko moze da ne voli ali kadase napravi neko jelo koje je meni ana pravila u bgd onda se i ne oseti ... Sa pavlakom, kechapom, testeninom ... Znachi prste da polizesh ...
TUNJEVINA na prvom mestu u ishrani.. i nema shta da brinesh...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 09.09.2005. 07:01:33 »

Mogla bi Ana jednom prilikom da napravi to da probamo. Ja tunjevinu jedem samo golu, onako izrucenu iz konzerve. Probao sam neke kombinacije ali mi se nista nije dopalo.
Sačuvana

Kojoks
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nebojsha Kojovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Vaga
Poruke: 390




« Odgovor #6 poslato: 09.09.2005. 07:45:15 »

probajte filet skuse u konzervi to je ekstra smile nema kostiju a extra ukusa
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 09.09.2005. 19:46:31 »

MA Pedja to ti je lako napraviti ... Skuvash te makarone i sve posle samo pomeshahs .. Onako buckurish napravish .... I copash koliko god mozesh .. smile
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #8 poslato: 09.09.2005. 20:02:28 »

Ma lepo sam rekao tunjevina i crni luk i nishta ti ne treba drugo, extra je :mrgreen:
Sačuvana
Kojoks
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nebojsha Kojovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Vaga
Poruke: 390




« Odgovor #9 poslato: 09.09.2005. 20:05:13 »

gale bolje beli  :mrgreen:  :twisted:
Sačuvana
losemi
Gost
« Odgovor #10 poslato: 26.01.2006. 03:09:06 »

pogotovo ako je tunjevina iz mora gde se vrse nuklearne probe, nego..

ko drzi do dobre i zdrave hrane, mora i treba, minimum dva puta sedmicno, kao glavni obrok da ima ribu...
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #11 poslato: 26.01.2006. 04:22:31 »

OBOZAVAM tunjevinu...i to sa pavlakom i kecapom ...mmmmmmmmmm...
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #12 poslato: 01.03.2006. 22:40:10 »

nekad sam obozavao tunjevinu,a sad ,sad je nikad ne bih okusio sem Rio Mare Tunjevine koja bi mogla proci....
kad bih mogao da biram,birao bih sardinu....
a probao sam neshto nem pojma zameshno,kao tunjevina sa kecapom,majonezom,pavlakom i makaronama i sta ja znam sta jos ide...Ono je ubica,znaci,toliko mi je bilo muka da ne mogu da opishem smile
Sačuvana
Sugarlips
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 12



« Odgovor #13 poslato: 19.09.2006. 23:09:13 »

Obrok salata od tunjevine....njam njam....
ima monog varijanti i prave se na slican nacin...malo tjestenine....itd..
al evo moj recept...
konzerva tune u komadima
saka mkarona puzica
kiseli krastavci
jaje kuvano
malo limuna,maslinovog ulja
masline
malo majoneza ili pavlake...
 tjesteninu skuvati" al dante"/ da se osjeti pod zubima
sve sastojke isjeckati pomjesati....ostaviti u frizider malo da se ohladi...
jesti samo ili kao prilog...idealno uz prepecen tost
prijatno!!! Tongue
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.047 sekundi sa 35 upita.