Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Biciklisticka tura do Potpeci  (Pročitano 13347 puta)
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #25 poslato: 05.06.2005. 18:44:54 »

He he a ja mislio komplikovanije malo, gde ima da se zavrshi taj kurs? Shta mi treba da uradim? Nemo` da vam je ovo smeshno narode ja stvarno ocu da pochem da se "zavlachim" po pecinama, deluje mi zanimljivo, ko zna mozda osvojim i neku nagradu za hrabrost. Mozda i pronadjem neke dragocenosti pa podelim sa vama zato pomagajte.... Cheesy
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #26 poslato: 05.06.2005. 20:32:28 »

U toj pecini mozesh samo da pronadjesh kosti od slepog misha koji je umro zato shto ni on sam nije umeo da nadje izlaz... smilesmile A shto kazesh da si zainteresovan za to....pa i ja sam. Tj. bio sam dosta zagrejan za tako neke extremne stvari.. Ali za to treba mnogo ranije da se interesujesh i da pochnesh. Sada nam je 22 god. mislim da nam je sada kasno da o tome razmishljamo. A speleologija kao speleologija je cool.
Ako hocesh mozemo da pokushamo drogba.... Uz tebe sam ..  :mrgreen:
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #27 poslato: 06.06.2005. 00:46:23 »

U Uzicu nemate od koga da ucite sto se tice speleologije. Pre dosta godina je bio organizovan kurs, na kome sam i ja bio, ali od tada nema. Potrebno je da ima insteresenata jer se ne isplati dovoditi nstruktira za dva-tri coveka.

Medjuitm, mnog vam je lepse da se bacite na alpnizam, ako vas vec veranje zanima. Manje je opasno, lepse je i prijanije jer ste n aotvorenom a mozete da primenjujete kad god pozelite jer je lako organizvoati neku penjacinu.

To mozete i ovde u Uzicu da ucite. Sto se godina tice, nikad nije kasno, sak ste vi u dobrim godinama. Da ste mladji bili bi ludji a to nikako ne ide sa speleologijom i alpinizmom, gde je bitna glava a ne misici.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #28 poslato: 06.06.2005. 04:01:47 »

Da da ... alpinizam.. Bio sam na par free kurseva ovde u bgd.. Pentrali se po Kalemegdanu.. smile Simpatichno... Ja reko ja cu da vam se popenjem i bez tih konopaca a oni jock nemere bez njih smile
Shalim se .. Mnogo dobra stvar.. Malo adrenalin proradi... Sledeci poot idemo negde na piknik gde ima neka prihvatljiva stena za penjanje smile Kekekek...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 06.06.2005. 06:51:16 »

Naravno da ne moze bez konopaca. Alpinizam je sport koji podrazumeva dva nacina penjanja: slobodno i tehnicko. Slobodno poenjanje znaci da se covek penje sopstvenom snagom i koristeci prirodne oslonce. Tehnicko penjanje znaci da pored prirodnih oslonaca, penjac koristi i tehnicka pomagala koja mu pomazu u penjanju. Ovo drugo se ne smatra toliko sportski a koristi se kod savladjivanja terena koje je vrlo tesko ili nemoguce savladati slobodno ili u slucajevima spasavanja.

No, kako god okrenes konopci su uvek tu, ili sluze kao osiguranje za slucaj da omaknes sa stene ili se umoris u slobodnom penjanju ili kao stvarna ispomoc za penjanje u tehnickom.

Kod speleologije je slicno samo sto je speleologija vise posao, pa je sama tehnika penjanja samo sporedna stvar i svodi se skoro uvek na tehnicko penjanje. U speleologiji se penjanje (ili spustanje jer je to isto) koristi kao nacin da se obavi primarni posao: istrazivanje podzemnih objekata. Tu je i sustinska razlika u odnosu na alpinizam, gde je samo penjanje sebi svrha i krajnji cilj.

E sad, zasto ti nisu dozvoljavali da se penjes bez konopaca. Ti si se i dalje penjao slobodno, konpci sluze da te zastite u slucaju da se okliznes ili umoris. Bez osiguranja nijedan normalan alpinista se ne penje.

Ekstrema, naravno, uvek ima, i to najpre medju friklajmberima koji uzivaju u tome da se nalaze u opasnosti pa ne koriste nikakvo osiguranje, ali i to rade samo oni najludji.

Kao sto rekoh, ako vas ima zainteresovanih, videcu da li mogu da organizujem neko pokazno penjanje, a mozda i obuku.
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #30 poslato: 06.06.2005. 20:43:52 »

Citat: "Top_Gun"
U toj pecini mozesh samo da pronadjesh kosti od slepog misha koji je umro zato shto ni on sam nije umeo da nadje izlaz... smilesmile A shto kazesh da si zainteresovan za to....pa i ja sam. Tj. bio sam dosta zagrejan za tako neke extremne stvari.. Ali za to treba mnogo ranije da se interesujesh i da pochnesh. Sada nam je 22 god. mislim da nam je sada kasno da o tome razmishljamo. A speleologija kao speleologija je cool.
Ako hocesh mozemo da pokushamo drogba.... Uz tebe sam ..  :mrgreen:


Vojislave ako si uz mene ovog leta se "zavlachimo", nema odlaganja. Meni se bash ide dole. Cheesy
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.264 sekundi sa 35 upita.