Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Adobe Photoshop  (Pročitano 11994 puta)
Leki
Gost
« Odgovor #25 poslato: 14.02.2003. 02:38:16 »

Tacno.
Al' posto nema sve potrebne funkcije za detaljnije zahvate (kao kropovanje, ili razni filteri)ipak radije koristim PSP, kao glavni editor, nego foto shop. Brzine radi, a kvalitet isti. U 99% slucajeva. E sad, pitanje je da li zbog onog 1% ,za sta ce ti zatrebati fotoshop treba se maltretirati sa njim. I uciti brate. U njemu nista nije prosto. Mora da se sedne i uci. U PSP je sve da tako kazem, uglavnom odmah jasno. Nalik na ove gomile prostih editora, koje se valjaju po netu. A veoma je ozbiljan program. I mali. Mislim da je ful verzija oko 40-tak Mb, i jednog i drugog programa.
Inace moram da napomenem da je sve ovo dzabe. Koga interesuje neka pita.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #26 poslato: 14.02.2003. 06:57:39 »

Ne bih bas rekao da su PhotoShop, PaintShopPro i ACDSee besplatni programi.

Sto se upotrebljivosti tice, cimi mi se da ACDSee ima uglavnom sve sto i PantShop pro (ukljucujuci crop i filtere).

A za opcijeprograma... hm.. po meni, dobra investicija je ADobe PhotoShop Elements. Jeftin je a ima uglavnom sve bitne opciej iz PhotoShop-a za foto obradu.

Medjutim ipak je PhotoShop kralj programa te vrste. Iole zahtevniji korisnik bez njega ne moze.

Dobroje da ima raznih programa pa svako moze da uzme nesto prigodno svojim potrebama i novcaniku.
Sačuvana

Leki
Gost
« Odgovor #27 poslato: 14.02.2003. 17:14:08 »

Zemljace
Ne mogu da verujem. Shocked
Nije valjda da placas neke programe? Ma koji da su u pitanju.
Ajd' sta te interesuje, pa mi se javi na pp, mislim da ti mogu pomoci. :wink:
pozdrav
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #28 poslato: 14.02.2003. 19:08:34 »

Leki ako ljudi meni placaju za programe koje pravim zasto ja ne bih placao drugima?

Ne brini, ima ovde i vise nego sto mi treba smile
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #29 poslato: 26.03.2004. 07:53:31 »

Imam pitanje u vezi Image Ready'a !
Zapravo...dolazim do tačke kada se u fajl i PS'a prebaci u Image i onda ga treba sa opcijom slices podeliti i napraviti po njemu menybar i ostalo a zatim sačuvati u html i exportovati u drimviver....e....
meni nije jasno kako da podelim sve to i da sačuvam u html formatu...po nekoj logici koliko sam ja shvatio da će Image da napravi tabele a ja u njemu samo da ih ulinkujm ili tako nešto...mada nije mi sve najjasnije...slices ima dosta opcija koje ne mogu aktivirati bez selektovanja ali neznam kako da selektujem ono što mi treba...
zato i postavljam pitanje ako je neko dobre volje da pomogne !
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #30 poslato: 27.03.2004. 02:48:50 »

Retko koristim Image Ready pa ne znam tacno kako ide, ali pogledaj u Save As ili Export opciju da snimis za web.

Inace to ti je prilicno los nacin da pravis menije. Kod koji se tako izgenerise je manje vise bedan (pretrpan je sa mnogo nepotrebnog sadrzaja).

Bolje je da slice iskoristis samo da ti isecka ono sto treba pa da rucno napravis menije i sve sto ide uz to, tako da trosi optimalne resurse.
Sačuvana

Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.893 sekundi sa 36 upita.