Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Da preporucim  (Pročitano 2846 puta)
mercedes
Gost
« poslato: 20.11.2002. 01:33:53 »

Danas sam se ponovila za ovaj Tamronov objektiv AF 28-300mm ultra zoom xr f/3,5-6,3 Cheesy ...84 mm dug i tezak 420 gr. Kamere koje odgovaraju su Canon AF, Minolta AF-D, Nikon AF-D i Pentax AF...kazu da je najlaksi i najkompaktniji koji moze da se nadje.. mrzim velike i teske objektive.
Sačuvana
Urbana
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 613


« Odgovor #1 poslato: 20.11.2002. 02:04:35 »

kol'ko si platila?
ja pre neki dan, nicim izazvano, dobila katalog od 500 stranica: the digital photography source book, pa sam nasla i tvoj objektiv. 429 dolara. lepa parica, ali i karakteristike.
Sačuvana
Pikoleta
Gost
« Odgovor #2 poslato: 20.11.2002. 02:30:49 »

cestitamo, cestitamo tebi uduplanoj  :wink:

da samo znas kako je dosadno i dozlaboga zamorno gledati neciju karikaturalno skvrcenu facu..grcevi i taj manirizam, a sve zbogradi teskih objektiva  :mrgreen:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #3 poslato: 20.11.2002. 03:14:46 »

Urb, mene je kostao nekih 360 dolara i mislim da nije skup za ono sto sam dobila.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #4 poslato: 20.11.2002. 03:16:13 »

Citat: "Pikoleta"
cestitamo, cestitamo tebi uduplanoj  :wink:

da samo znas kako je dosadno i dozlaboga zamorno gledati neciju karikaturalno skvrcenu facu..grcevi i taj manirizam, a sve zbogradi teskih objektiva  :mrgreen:


Jest, ovaj stalno stoji na gotovs lol
Sačuvana
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #5 poslato: 20.11.2002. 03:23:27 »

Dakle sve rekoh u naslovu
Treba mi polovan blic za Zenit aparat
da se vidi licno u Uzicu ako moze
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #6 poslato: 20.11.2002. 03:30:04 »

Radnik, jesi li ovo ti??
http://www.datavoyage.net/oreska/album_view.php?id=11



Ni ja ne bih imala nista protiv jednog takvog objektiva al iz ove pozicije gdje sam sad da dobacim pogled do Uzica  Shocked

oops, ti pitas za blic a ja o objektivu, nema bas puno veze..
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #7 poslato: 26.11.2002. 04:29:48 »

Povlacim preporuku, na 300 uvecanju, fotografija nema zadovoljavajucu ostrinu..odlucila sam da vratim objektiv Sad
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #8 poslato: 26.11.2002. 04:55:49 »

I jos nesto, prije dva mjeseca ukrao mi je neko moju staru digitalnu kameru.. samo sto sam je spustila pored bilijarskog stola ona je nestala Shocked  prosle sedmice dobijem pare od osiguranja za drugu ali ovaj put dodam nesto malo vise novca za malo vise pixlara, mnogo mi se dopala Fuji finepix S2 i sta se desilo... bila sam odusevljena rezultatom, gotovo da je mogla da zamijeni mamiyu, mislila sam nema vise razvijanja, nema skaniranja..i zaista je tako mnogo mi je olaksala posao, medjutim ima jedna stvar kod velikih uvecanja recimo 30x45 pojavi se moare na kosi.., jel ima neko ideju zasto je to tako?
Ima da se kupi digitalno kuciste za mamiyu i garantuju da je rezultat isti kao sa sirokim filmom, al kosta malo bogatstvo Sad
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 26.11.2002. 05:22:08 »

Moare se pojavi prilikom uvećanja?!?! Baš čudno...
Sačuvana

mercedes
Gost
« Odgovor #10 poslato: 26.11.2002. 05:26:45 »

I meni, ispisala sam sliku,13x18, pa 20x30 i izgleda ok, ali na 30x45 pojavi se moare i to samo na kosi???
Sačuvana
Pikoleta
Gost
« Odgovor #11 poslato: 26.11.2002. 06:34:31 »

nema ti druge nego da izbjegavas slikanje srafiranih predmeta. moare se mora pojaviti, isto kao sto se javljao na 'srafiranoj' kravati mice orlovica, ili olivera mlakara.

rijec je o relaciji izmedju 'sempling frekvencije' [broj pixela po jedinici povrsine]  i 'frekvencije srafure'.
naravno, kod digitalnog zooma dodatni je uticaj zoom - algoritma. ja bih koristila analogni zoom [objektiva] kod slikanja, a kasnije zumirala u photo-shopu, da se eliminise taj uticaj.

i koj'osh vid'o da se dame vrzmaju oko bilijara  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #12 poslato: 27.11.2002. 17:45:04 »

znam za 'pepito' efekat obicno tada kazem musteriji da skine :mrgreen:...kravatu


malo sam se jos raspitala za ovaj fenomen, ..pa kazu, nije problem u hardveru nego u softveru, kamera ima neki oktagonski senzor SadHuh? , tako da nastaje neki sudar izmedju..jos mi nisu rekli kako to da rijesim, ali ce da saznaju pa cu to da prijavim ovde. Inace sam malo popravljala u ps i kada se pojacaju kontrasti gotovo da nestane taj moare.



Citat: "Pikoleta"
i koj'osh vid'o da se dame vrzmaju oko bilijara  :mrgreen:  :mrgreen:


Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.86 sekundi sa 36 upita.