Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: da se zna  (Pročitano 8447 puta)
Alan Ford
Gost
« poslato: 19.10.2002. 02:17:58 »

Broker poslao sam sliku 'Mladozenja' zabunom u GIF formatu, koja je u medjuvremenu postala opcajnog kvaliteta pa bih te molio da je izbrises a videcu da je uploadujem ponovo u JPEGu.

Drugo, slika iz Ladjevaca, pred rat, ima i mene ali sam daleko od prvog plana pa nekako i nije licna. Ali da ne zakeram ako bas hoces tu da je smestis.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 19.10.2002. 03:18:50 »

Pravo da ti kazem Alane, evo otkako si stavio tu iz Ladjevaca ja je gledam i pitam se sta ce ona u albumu... smile Ajd sto nema veze sa temama ali joj je i kvalitet ispod svakog nivoa...

Znam, mzda ce te naljtiti ali stvarno nisam zamislio da se u album trpaju fotke tipa "Pera, Laza i ja u vojsci". Fotografije bi trebale da ostave utisak same po sebi, bez obzira ko ih je, koga i gde slikao.

Sve ostale fotke (osim onog pisanja i ove iz Ladjevaca) koje si poslao su ono sto treba da budu pre svega: zanimljive.
Sačuvana

David
Gost
« Odgovor #2 poslato: 19.10.2002. 03:22:47 »

Pa licna fotka, prezentacija clanova diskusije - tako ja to vidim...
Ona sa 'pissing in the river' je zadovoljila kriterij zanimljivosti, po meni.

Alane, ti si onaj decko u gro-planu druge fotografije?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 19.10.2002. 03:33:10 »

Alane sad bas pogledah onu "Zanimacija za zube - kestenje, neko rastinje(?!) i pecene bube" i baš mi se čini da joj je naslov pogrešan. Ja na njon ne vidim hranu, vidim gužvu, dinamiku, egozotiku i žive boje. To da li je na slici kestenje, rastinje i pečene bube niti se vidi niti je bitno.

Po meni mnogo bolji naslov je "Koreanska pijaca" i ja bih je pre smestio u kategoriju Ljudi ili Mesta nego u Hrana.

Fotograf treba da se odvoji od svoje fotografije. Autor fotografije uvek ima drugačiju percepciju, jer samim tim što je fotografisao on je zabaležio samo jednu scenu u celoj gomili utisaka kojima je bio izložen. Za njega ta fotogrfija nije samo zabeležena scena već veza i sećanje na mnogo življe i dublje utiske.

S druge strne, posmatrač nema takav odnos. On vidi samo to što je na slici i ne može na drugi način da se veže za fotografiju nego samo preko utisaka koje ona na njega ostavi. Osobe i mesta na fotografiji su njemu nepoznati, on nije mogao da čuje zvuke i oseti atmosferu u kojoj je fotografija napravljena. On ne može da tu fotografiju vidi na isti način kao i autor.
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 19.10.2002. 03:35:55 »

Evo ovo je prava stvar



Ovo je fotografija za koju ne moras čak ni naslov da napišeš. Dovoljno je gledati je i znati zašto si u tom trenutku izvadio fotoaparat i napravio taj snimak.
Sačuvana

Mirabella
Gost
« Odgovor #5 poslato: 19.10.2002. 03:39:51 »

Ala si ti, Brokeru, jedna cepidlaka (da ne upotrebim goru rec  :mrgreen:  ).

Ako covek zna da zu bube, babe i zabe (sto mi ostali bas i nismo morali da primetimo) onda valjda zna i gde i zasto je stavio.  A i inace si, bre, mnogo rigidan.  Sto MORA svaka fotka da bude okacena bas gde joj je mesto?!  Kao da ovde sedi jedan izuzetno strucan i strog ziri te ocenjuje radove za Nobelovu nagradu...
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #6 poslato: 19.10.2002. 04:05:31 »

Bas imam neke 'love act' fotografije iz vrrrlo intimne kolekcije, ali nema rubrike gdje to da okacim...
Jel' moze u 'Hrana', kao potkategorija 'duhovna hrana'??
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #7 poslato: 19.10.2002. 04:14:43 »

slika iz Ladjevaca mi se ucinila interesantnom. Pocetak rata, vojska se raspojasala...Slicnu sam sliku video (ne u Ladjevcima) i kod Bitlsa...

Ono rastinje, i bube slobodno brisi. Ili nazovi kako hoces. Pijaca nije jer je ta zena tu na parkingu. Otprilike slicno nasim ulicnim prodavcima kukuruza i kestenja.

Ako cemo po zanimljivosti, ja bih pola slika izbacio jer su (meni) nezanimljive.

Davide ja nisam ni na jednoj slici u gro planu.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 19.10.2002. 04:41:16 »

Citat: "David"
Bas imam neke 'love act' fotografije iz vrrrlo intimne kolekcije, ali nema rubrike gdje to da okacim...
Jel' moze u 'Hrana', kao potkategorija 'duhovna hrana'??


{to da ne Dvide, ak ima interesentata naprvi'emo i takvu kategoriju. Mene su aktovi uvek interesovali ali nikad nisam imao priliku da se oprobam u slikanju smile
Sačuvana

Mirabella
Gost
« Odgovor #9 poslato: 19.10.2002. 04:43:35 »

Aha, tu vec nisi rigidan  :wink:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #10 poslato: 19.10.2002. 07:42:19 »

Citat: "Broker"
Citat: "David"
Bas imam neke 'love act' fotografije iz vrrrlo intimne kolekcije, ali nema rubrike gdje to da okacim...
Jel' moze u 'Hrana', kao potkategorija 'duhovna hrana'??


{to da ne Dvide, ak ima interesentata naprvi'emo i takvu kategoriju. Mene su aktovi uvek interesovali ali nikad nisam imao priliku da se oprobam u slikanju smile



Mogu li i polugoli?...ja cu da okacim sliku sa 45 polugolih vatrogasaca :mrgreen:
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #11 poslato: 19.10.2002. 08:15:48 »

Tongue  Tongue  Tongue
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #12 poslato: 19.10.2002. 17:13:14 »

Citat: "mercedes"

Mogu li i polugoli?...ja cu da okacim sliku sa 45 polugolih vatrogasaca :mrgreen:


Zhemo zhe; 45 polugolih policajaca, al' na 33 obrtaja...  :wink:
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #13 poslato: 20.10.2002. 04:36:42 »

Citat: "Mirabella"
Sto MORA svaka fotka da bude okacena bas gde joj je mesto?!  ..



Pa mora!  :mrgreen:

Brokeru, ti si bre rodjen za ucitelja u onim engleskim zatvorenim skolama...
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #14 poslato: 20.10.2002. 04:37:58 »

Alane, pazi kad ne mogu da te prepzonam na ovim slikama? roll
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #15 poslato: 20.10.2002. 05:04:50 »

A da uzmes lupu?  :mrgreen:

(Nisam mogla da odolim  :oops:  )
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #16 poslato: 20.10.2002. 06:10:56 »

Citat: "Mirabella"
A da uzmes lupu?  :mrgreen:


Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #17 poslato: 20.10.2002. 06:14:18 »

pa na slikama sam ili pozadi u mraku ili zaista sitan, ili 10 godina mladji... lol
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 20.10.2002. 07:27:36 »

Upravo se desilo ono sto sam hteo da izbegnem.

Zasto lepo svako sebi ne otvori foto album na free serverima i tamo stavlja porodicne fotografije i one iz vojske da drugi mogu da ih pogledaju?

Album na Oreski sam stavio da bi ljudi mogli da pokazu fotografije koje pre svega imaju kvalitet u fotografskom smislu.
Sačuvana

Mirabella
Gost
« Odgovor #19 poslato: 20.10.2002. 07:52:10 »

Opet ovaj baksuz!  :wink:

Pa sta te briga ako neko hoce da kaci i svoje fotke i svoje familije?!  Bez obzira na kvalitet.  Ubedjena sam (cak) da cemo svi pre da potrcimo da vidimo (iz ciste radoznalosti, a ne umetnickih razloga) neke privatne fotke.

Napravi i 'porodicni album' i mirna Backa.  Ti, izgleda, bez prutica u ruci ne mozes  :mrgreen:
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #20 poslato: 20.10.2002. 15:15:55 »

Mirabela, zaboravljas da ja imam ogranicene resurse. Ne mogu ja finansirati dal ljudi drze porodicne foto albume na netu. Za takve stvari ima dovoljno drugih mesta.
Sačuvana

Alan Ford
Gost
« Odgovor #21 poslato: 20.10.2002. 22:45:00 »

ja nemam studio pa mi tih umetnickih slika fali. Takodje nisam ljubitelj cveca u gro planu, zalzaka sunca jer to se desava svaki dan samo je pitanje toga da se uzme aparat i zabeleze prelepe boje.

Dva predloga:

- Omoguci kacenje slika jedino Mercedes posto je ne samo profi slikar, vec se i pokazala da ima odlicne slike, i eventualno dozvoli VBO da okaci pobednicku sliku sa onog konkursa, ili

-Napravi da slike posle 10 dana zastare i nestanu pa ces imati jedan ciklus koji ce se vrteti sa manje vise slicnim brojem slika.
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #22 poslato: 20.10.2002. 23:45:14 »

Treba dati ljudima slobodu Brokeru da kace ono sto im se svidja ili ces TI biti ZIRI koji odredjuje sta da se kaci... :cry:
Vidim sarajuci po ovim sajtovima da stvari funkcionisu upravo tako...Ili svak kaci sta hoce ili postoji ziri koji ti posle javi da si 'okacen'...
Mi se ne takmicimo ovde...kako ja to dozivljavam...pa ako je prostor zaista problem podrzavam Alanovu ideju da slike nestaju posle nekog vremena...Mozda ...ali samo mozda ostavilti jednu galeriju najboljih...Ali opet ko ce odlucivati koje su najbolje? Pretpostavljam da ti je komplikovano da 'uprilicis' glasanje ( a znamo i kako je to kod naseg sveta , a bogme i kod drugog sveta , tesko izvesti :mrgreen: da bude posteno). A opet ako ti odlucujes...mogu ti uzeti za zlo roll  :twisted:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #23 poslato: 21.10.2002. 00:12:48 »

Broker, pusti da svi ucestvuju (mnogo je zanimljivo) s tim da ogranicis broj slika mozda 1-2 u svakoj kategoriji. I s vremenskimogranicenjem od 5-7 dana...vidim da si ogranicen sa prostorom..i svako ko hoce moze da da link na svoju fotku kao sto si ti uradio sa 'kozama' onda moze svako koga zanima da napise sta misli o fotografiji....to je neki moj predlog, inace moze da postane mnogo zanimljiva diskusija, meni su Alanove slike zanimljive..Alane jel ti ono koristis panorama format i APS system mozda..i da li se on koristi u USA?

Zanima me ako Demo ovo procita gdje se nalazi onaj 'Babin zub'? i bas mi se dopada samo mi je zao sto je tako mala (meni je zaista mocna fotka) i jos mi je zao sto nije moja :oops:
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #24 poslato: 21.10.2002. 00:24:37 »

Mercedes,

onaj zalazak sunca je zapravo sklopljen od tri slike sa Panorama 2000 programom. Do sada ni jednom nisam uspeo da stitchujem sliku tako da se ni jednim jedinim pikselom to ne vidi. Slikano sa digitalnom kamerom.
Druge dve izduzene slike su slikane sa APS-om pa skenirane i zato su lose (aps format je po meni vec u startu malo zrnast). APS ovde postoji vec dosta vremena, dosta se i koristi mada ja nesto nisam ljubitelj bas zbog relativno loseg kvaluiteta slika. Radje koristim digitalnu kameru ili ako vec hocu nesto da ovekovecim 35mm.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.015 sekundi sa 36 upita.